Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

salopa
27. dub 2010

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - //
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 4.5. Screening
Salopa ...1 IVF, 19.1. začátek stimulace, 28.1. OPU a OHSS, 26.4. KET, testování 15.5.-čekáme:o)
Sedmitečka ........26.4. konzultace v Pronatalu....květen snad naše 1. IUI
Boruvkova .................2IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Barce

tulik1
27. dub 2010

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - //
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 4.5. Screening
Salopa ...1 IVF, 19.1. začátek stimulace, 28.1. OPU a OHSS, 26.4. KET, testování 15.5.-čekáme:o)
Sedmitečka ........26.4. konzultace v Pronatalu....květen snad naše 1. IUI
Boruvkova .................2IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Barce
Tulik1...................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5.

sedmitecka
27. dub 2010

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - //
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 4.5. Screening
Salopa ...1 IVF, 19.1. začátek stimulace, 28.1. OPU a OHSS, 26.4. KET, testování 15.5.-čekáme:o)
Sedmitečka ........v květnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Boruvkova .................2IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Barce
Tulik1...................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5.

sedmitecka
27. dub 2010

holky, k té recepci už se radši nebudem vracet, každý to prostě vidí jinak, někdo má štěstí na milou směnu a někdo holt častěji narazí na nepříjemné jedince, co naděláme.....prostě si ale myslím, že pokud si někde za služby platím a ne zrovna malé částky, a navíc jde o dost choulostivou záležitost, ze které jsou lidi, kteří přicházejí, vyplašení a vystresovaní, nevědí co je čeká, hlavně chlapi bývají nejistí, tak by jim to personál měl - alespoň v rámci svých možností - co nejvíc zpříjemnit a ulehčit
😉 a neee naopak vystresovat ještě víc 😉

já nejsem z cukru a nepříjemné lidi vydržím, a rozhodně není pravda, že bych si vylívala stížnosti na recepci a před doktorem se neozvala, já jsem zvyklá ozvat se vždy, když se mi něco nelíbí, jednám napřímo a s asertivitou nemám potíž 🙂 ....... můj chlap je v pohodě, nemá se spermiogramem a dalšími záležitostmi žádný problém, ale spousta mužských s tím psychický problém má a když se na ně spustí před nacpanou čekárnou, a´t teda jdou odevzdat ten vzorek dozadu, jsou z toho v pr.....

karmenina
27. dub 2010

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - //
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 4.5. Screening
Salopa ...1 IVF, 19.1. začátek stimulace, 28.1. OPU a OHSS, 26.4. KET, testování 15.5.-čekáme:o)
Sedmitečka ........v květnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Boruvkova .................2IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Barce
Tulik1...................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5.
Karmenina........................3 IUI (2.IUI úspěšná, následoval potrat), 22.4. byla poslední, zatím čekáme

sedmitecka
29. dub 2010

kata79...............................1 IVF 16.3. OPU, 24 folikulu,5 vajicek, PK zvladla 2, 20.3. ET, 6.4. testík - //
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 4.5. Screening
Salopa ...1 IVF, 19.1. začátek stimulace, 28.1. OPU a OHSS, 26.4. KET, testování 15.5.-čekáme:o)
Sedmitečka ........v květnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Boruvkova .................2IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Barce
Tulik1...................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5.
Karmenina........................3 IUI (2.IUI úspěšná, následoval potrat), 22.4. byla poslední, zatím čekáme

kata79
30. dub 2010

kata79...............................1 IVF,16.3.OPU, 24 fol.,5 vajicek, PK, 20.3. ET, 6.4. test // ,30.4. embryjko 19mm, kontrola 19.5
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 4.5. Screening
Salopa ...1 IVF, 19.1. začátek stimulace, 28.1. OPU a OHSS, 26.4. KET, testování 15.5.-čekáme:o)
Sedmitečka ........v květnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Boruvkova .................2IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Barce
Tulik1...................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5.
Karmenina........................3 IUI (2.IUI úspěšná, následoval potrat), 22.4. byla poslední, zatím čekáme

karmenina
2. kvě 2010

Haloooo, kde je kdo?
Barce kdy plánuješ testík? 🙂

tulik1
3. kvě 2010

ahojky holky, chci se s vama poradit, mam zacit za tyden stimulovat, ale mam alergii na pyl ..., nekde jsem cetla, ze je to lepsi odlozit, co myslite?

salopa
3. kvě 2010

tulik: zkus si zavolat do pronatalu a oni ti řeknou, to bude lepší, než nějaké dohady, aby jsi klvůli tomu zbytečně neoddalovala. třeba to ničemu nevadí. oni ti řeknou, je to lepší 😉

tulik1
3. kvě 2010

jdu dneska ke svymu gyndarovi, driv delal v iscare, tak se ho zeptam, to by mohl vedet taky .... 😉

salopa
3. kvě 2010

tulik: tak pokud jdeš k němu, tak určo to taky bude vědět 😉 lepší se zeptat. Aby jsi zbytečně neodkládala stimulku

ando
3. kvě 2010

Ahoj holčiny,
chvíli jsme se neozvala, ale ono se u nás nic moc nepokročilo 🙂 . absolvovala jsem u dr. Gregora genetickou konzultaci s odběrem krve. Teda nevím, jestli mám na čele něco napsáno, ale ani on se se mnou nechtěl nic moc vybavovat a to jsem mu pokládala otázky. Jenže asi takový, který nechtěl nic moc slyšet ☹, tak radši klábosil na chodbě s ostatními kolegy.... A výsledky pošlou do centra, když by bylo něco špatně, tak si mě zavolají. Dnes chci do Pronatalu volat a objednat se na další konzultaci. To už bude mít mažel po setkání s dr. Sobotkou a budeme vědět, zda podstoupí M/T a vrhnem se na IVF nebo ne...

Katy, Ankavo, Trpytko, Regii co vaši mimísci? a jak se cítíte?

ando
3. kvě 2010

kata79...............................1 IVF,16.3.OPU, 24 fol.,5 vajicek, PK, 20.3. ET, 6.4. test // ,30.4. embryjko 19mm, kontrola 19.5
m.aa.b...............................2 IVF, OPU 27.3.-30 folikulu z toho 16 oocytů, PK 8 špičkových embryjek, 31.3 ET, 14.4. MS
Ankava................................1 IVF od 15.3. stimulace Menopur+cetrotide UTZ 21.3., 26.3. ET 2 embryjka, 12.4. testík
Regius................................2 IVF 17.3. OPU, 5 zralých vajíček, 19.3. ET, 5.4. testík - //
Angus..................................2 IVF 19.3. OPU 8 vajíček stimulace gonal+synarel, teď utrogestan a prednison
Trpytkaa............................. IVF ..... 10 tt....UTZ srdíčko ..kontrola 4.5. Screening
Salopa ...1 IVF, 19.1. začátek stimulace, 28.1. OPU a OHSS, 26.4. KET, testování 15.5.-čekáme:o)
Sedmitečka ........v květnu bude naše 1. IUI , budu stimulovat menopurem, čekáme na menses
Boruvkova .................2IVF, OPU 9.4., 1 vajicko, k ET nedoslo za tri mesice znovu, ultrakratky protokol
Barce
Tulik1...................................4 IVF, začátek stimulace cca 18.5.
Karmenina........................3 IUI (2.IUI úspěšná, následoval potrat), 22.4. byla poslední, zatím čekáme
Ando....................................manžel snad MESA/TESE, cca v létě 1.IVF

kata79
3. kvě 2010

ahoj holciny,

tulik: bohuzel nemam s alergiemi zadnou zkusenost

ando: drzim palce, at vam na vysetrenich uz vsechno jenom klape!

u me snad dobry (podle MS jsem dnes 8+4, v patek na ultrazvuku melo mimi 19mm a odpovidalo velikosti 8+5), ale cas od casu zacnu spinit (nekdy i trochu s krvi), takze me to vzdycky priserne vydesi...minulou nedeli jsme dokonce vyjeli na pohotovost, ale UTZ byl v poradku, pry dokud to neni masivni krvaceni, tak to nic neznamena a udajne i kdyby to bylo, tak s tim pry v tomto ranem stadiu nelze stejne nic delat, tak nevim, snazim se byt pozitivni a nepripoustet si, ze by melo byt neco spatne. Jinak se citim dobre, mam porad strasnou chut na mliko,obcas mam nevolnosti (za ktery jsem ale rada, protoze si rikam, ze jsou znakem toho, ze je vse OK), nejhorsi pri cisteni zubu, to se mi obraci zaludek fakt pekne, ale kez uz by za bylo za mnou zdarne tehle nekolik rizikovych tydnu...

holky, vam vsem v procesu preju hodne stesti 🙂

m.aa.b
3. kvě 2010

Ahojky ve spolek 🙂 nějakou dobu jsem tu nebyla tak ani pořádně nevím co je nového. Snad se vám těhulkám všem daří dobře 😵 😵 😵 pořád na vás myslím 😅 😅 😅 😅

Já jak je ted hezky tak trávím celé dny venku na zahrádce a na PC nemám moc časík, nebojsem také byla na několika pohovorech, které sice nedopadly, ale tak nebylo to naposled a snad se něco najde. Jinak na 12 května jsme objednaní do Pronatalu, tak snad nás to zase posune o krůček blíže k tomu našemu pokládku 😅 😅 😅

všem (těhulkám i snažilkám) nám držím palce 😉 😉 😉 😉 😉 😉

barce
3. kvě 2010

karm ahoj, ja ti nevim, asi na test kaslu, proste pockam az jak to dopadne a teprve kdyby MS nebyla pustim se do testovani 😎 . ty uz si n edockava co 😉 ?

sedmitecka
3. kvě 2010

kočky, máte s tím někdo zkušenost a poradíte? mám si první den mrchy zavolat do Pronatalu a objednat se na třetí den cyklu na rozpis léků k přípravě na IUI (na stimulku), ale co když bude první den mrchy v sobotu, což hrozí? vezme mi tam někdo telefon a objedná mě? jak to tam funguje přes víkend?

salopa
3. kvě 2010

sedmitecka: jojo, zavolej i v sobotu. měl by tam vždy někdo být. jsou tam i o víkendu. 😉
kata: taky mám děsnou chuť na mlíko furt. 😀

sedmitecka
3. kvě 2010

salopa, děkuju za zprávičku, tak už jsme hned klidnější, že se dovolám 🙂

salopa
3. kvě 2010

sedmitečka: není zač, ale nezaručuju , že se hned dovoláš:o))Ale tak snad ano. A hlavně v klídku 😉 A hodně štěstíčka 😉

tulik1
3. kvě 2010

holky tak super, alergie nevadi, pry nema cenu cekat, na podzim zas radi chripky, tak rikal mudr, ze je to jedno, takze v nedeli zacinam synarel + prednison a jdem na to 😉

alim75
3. kvě 2010

Ahoj holky, pomaličku ale jistě mám nakročíno k vám do "party", jen zajít pro doporučenku od obvodního gyndra a budu tu správně 😀 . Chci se vás zeptat, jestli některá nechodíte do Pronatalu v Teplicích, případně jaká byla objednací doba ve "vašich" Pronatalech?

salopa
3. kvě 2010

tulik: mno tak vidíš a ty by jsi to oddalovala ťulo 😉 tak supeeerrr...stimulka...OPU...ET a mimíísci 🙂

alim: ono to asi záleží zrovna na období 😉 chce to si tam zavolat a uvidíš jaké datum ti řeknou. Já mám pocit, že na první konzultaci jsem šla asi za 3 týdny.

tulik1
3. kvě 2010

salopa: no vid, jsem ja to ale tulda 😉 , tak ja si jdu dat jednu z poslednich sklenek vina a doufam ze ta dalsi uz bude za pekne dlouho, nebo me z toho smejkne pepka 🙂

alim75: ja jsem cekala zhruba ctyri tydny v lete na prvni konzultaci a jsem v prazskem pronatalu ...

karmenina
3. kvě 2010

barce máš pravdu. Už jsem to nevydržela. 😀 Dneska jsem 12 DPO a zkusila jsem. Nejdřív nic, ale po chvilce slaboučká. Radši tomu nechci věřit. Udělám si znovu testík z ranní moči. Dnes to bylo odpo a asi tak půl hodky před tím jsem cůrala. Tak si říkám, že to třeba nebylo tak uleželý.. 😕
Tak mi ráno držte palce. Vstávám v 5, a do toho budu ještě plašit s testem...

barce
3. kvě 2010

tyyyyy jo karm,to je hustyyyy 😉 ,me jeste ukecas taky na testovani 😎 . tak drzim palec. a cejtis neco?? me strasne bolely prsa, ale ted to posledni 2dny docela ustoupilo. ale me bolely vzdycky uz od stimulky.

sedmitecka
3. kvě 2010

alim ahooooj, chybíš nám v prvosenkách 😀 jinak já čekala na první konzultaci v pražském Pronatalu měsíc 😕

karmenina, ty brďo, to je napínavý a hooooodně nadějný, skvělá zpráva, ráno bude dálnice 🙂

tulik, držím palečky, vínko si užij, protože další si dáš až tak za rok 😀 😀 😀

ando
3. kvě 2010

karmenin držím pěsti na ráno 🙂, ať jsou tam pěkný // a posílíš řady maminek 🙂 , Tulik gratuluju ke stimulování...už se těším až budu taky v téhle fázi....
jinak já se objednávala na první konzultaci koncem února a měli jsme termín začátkem dubna hned po velikonočním pondělí a chodím do Prahy 😒

jitakl
3. kvě 2010

Ahojka holky mi jsme v Pronatalu v Praze byli a mohu vřele všem doporučit vše tam proběhlo v nejlepším pořádku přístup tam je bezvadný. Finančně si myslím že to taky újde ale jsem názoru že stát by se o nás měl v tomto ohledu postarat přeji hodně štěstí a opravdu se nemusíte bát