Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

atlaselka
11. kvě 2010

ahojte ozývám se až ted,přijeli jsme v půl čtvrté a oba s přítelem vytuhli já se pak nemohla vykulit,ikdyž jsem nespala,nějaká únava.
tak vše dobrý.Z 19ti folíků bylo 13 vajíček.z toho 4 zralá,1 nezralé a ty čtyři se prej ještě uvidí.a volat si mám ve čtvrtek a ET nejspíš v sobotu,já myslela už v pátek ,protože minule jsem měla OPU ve čtvrtek a ET v neděli,no uvidí se
Akorát jsem tam byla vpůl osmý,bylo nás tam pět a já šla jako poslední na řadu,takže fakt docela dlouhý,jak člověk nemůže pít,byl tam hroznej vzduch ikdyž okna otevřená,odcházela jsem v jedenáct.ale jinak dobrý,břicho mě teda ale bolí docela dost..
a recepce? docela fajn,byla tam taková blondýnka,tu z lonska neznám,vedle byla taková starší,tu si pamatuju od minule,že byla taková trošku upjatá,takže docela OK
akorát zmatky,už jsem byla na pokoji a přišli,že nemaj výsledky krve přítele,já povídám vše jsem dávala na recepci,nic u sebe nemám,muslea jsem vstát,jít do skřínky a říct jim že opravud veškeré papíry si nechala na recepci.Já nevěděla,že ty výsledky si měl vzít přítel sebou na odběry,to maj snad vedět oni.pak nevím nic nikdo neříkal a když si šel přítel pro výslekdy spermia,kdžy už jsme byli na odchodu,tak prej tam ty papíry pořád nemaj,tak jsem tam opět šla a řekla že vše jsem odevzdala na recepci hned ráno,no jak u blbejch.Tak prej že se tam ještě půjdou podívat jakoby to měli strašně moc daleko..ale pustili nás tak nevím...no jsme jen lidi že 🙂 ale měli by trochu mezi sebou spolupracovat 😉

přeju hezký večer a díky že jste na mě mysleli

mikullka
11. kvě 2010

salopa - gratulace, držím pěsti 🙂

sedmitecka - taky mě drtilo to čekání, když se to blížilo, říkala jsem si, že to stejně rychle uteklo. Dnes je mi celý večer zle, takže zítra očekávám mršku, že snad dorazí, pak se budu hned objednávat na rozpis léků, takže si myslím, že v pátek jsem tam jak na koni. Teda doufám.

Jinak s manžou naopak válčíme, pořád se dohadujeme. Nevím, jestli jsme oba nervní z toho čekání nebo že už nám to asi všechno leze na mozek ☹ Tak doufám, že do sebe nebudu cpát hormony a on se pak zasekne, že z trucu nepůjde na odběr...

Holky dobrou

kata79
12. kvě 2010

atlasenko,pekna urodicka, drzim palce, at se zdarne oplodni a pekne rostou a brisko at neboli, abys byla fit na transfer 🙂
mikulko, pevne nervy, jsou to stresy, ale ono se to zase ustali!

ankava
12. kvě 2010

atlasenka, ať se embryjka vyvíjí 🙂 hodně štěstí..
příteli brali krev přímo v Pronatallu, když jsem byla na UTZ při stimulaci, takže jsme s tím neměli problém žádný... u odběru už nic nechtěli. Já myslela, že to tak dělají každému. Je to i praktické.

mikulko...on se určitě nezasekne, je to hodně vážná věc, a to on určitě chápe.... ale ať se připraví, že nahormonovaná budeš ještě citlivější než teď

já jdu zítra prvně k obvoďákovi, tak snad bude vše OK a dostanu průkazku 🙂
Jinak moje zvracecí období pokračuje..... od rána šoufl a večer to přejde do toho dávení... fakt si to užívám 🙂

atlaselka
12. kvě 2010

ahojky
díky holky..
Ankava no když mi jezdíme do Pronatalu jen na OPU a ET víš,všechny UTZ a kontroly absolvuju tady u nás v nemocnici a tak si veškeré papíry,výsledky a lékařské zprávy vezu sebou.ale jak říkám no,jsme jen lidi 🙂
A at ti je už líp a zítra at KO dopadne dobře

hezký den

ankava
12. kvě 2010

atlasenka... tak to jo, tak to máte trošku komplikovanější, já bydlím dokonce blíž CARu než obvoďáka, takže jsem to měla opravdu pohodlné.

Tak hodně štěstíčka... všem 🙂 🙂

atlaselka
12. kvě 2010

To teda jo,to máš kousek.my autem přes dvě hodinky.
Hodně štěstíčka i tobě 🙂

alim75
12. kvě 2010

Holky, mám dotázek .... Za jak dlouho po první návštěvě objednali vašeho manžela na spermio? Recepční říkala, že první návštěva je jen pohovor, max. odběr krve u manžela a víc nic, tak by mě zajímalo, jaká je další čekačka, když na první návštěvu je to 6 týdnů ...

ankava
12. kvě 2010

alim, objednání trvalo asi tři týdny..... od první návštěvy caru, v praze mají ty termíny docela nabité

ankava
12. kvě 2010

jo a ještě absolutně nemáš šanci výběru.... přijďte v tolik a tolik a když nemůžete, tak další termín třeba zase až za týden nebo za dva.

sedmitecka
12. kvě 2010

ahooooj alim, je to bohužel tak, jak píše ankava, my byli na spermiu v říjnu, pak jsme se objednávali v lednu na první konzultaci, čekačka měsíc, teď před domluvením IUI čekačka od zavolání tři týdny..... ☹ ☹ nic moc, je to samé čekání.....

sedmitecka
12. kvě 2010

atlaselka, krásná úrodička, tak ať se jen vyvíjejí a budem na tebe myslet , za chvíli mám bobečky u sebe v bříšku 🙂
pobavila jsi mě s tím popisem, zmatky jsou tam často 😀 😀
a jak jinak? narkoza a zakrok v pohodě, bez bolesti?

sedmitecka
12. kvě 2010

ankava vydrž, zlatíčko, zvracení určitě přejde 😉 ....jak já bych už ráda zvracela 😀

sedmitecka
12. kvě 2010

mikulka, závidím, že jdete už v pátek, já si ještě počkám ☹
a s tím manželem, to přejde, uvidíš, ono to k tomu asi patří, oba jste ve stresu a pod tlakem, i když si to člověk nepřipouští, je to tak, já to pozoruju i u nás, já jsem často náladová a lítostivá, mažel se snaží udržovat pohodu a zůstávat v klidu, když vyšiluju, ale vím, že ho to taky trápí....je to velká zkouška každýho vztahu, když se nedaří mímo ☹

karmenina
13. kvě 2010

ankavo ještě si přetrpíš tak 3-4 týdny a bude krásně, uvidíš!! 🙂
Já jdu dnes na první utz. Srdíčko ještě nebude, ale stejně mám strach. ☹

tulik1
13. kvě 2010

Karmenina: niceho se neboj, bude to v pohode, tes se na prvni fotecku 😉

atlaselka
13. kvě 2010

ahojte
Sedmitečka jj vše v pohodě,dost mě teda pak bolelo břicho,ale už v pohodě.
a dnes jsem si volala,tak je dál kultivujou,embrijka jsou OK a mám si volat opět zítra ráno

hezký den všem

karmenina
13. kvě 2010

Atlaselko a kdy bude transfer?

atlaselka
13. kvě 2010

V úterý mi říkali že asi v sobotu.

ando
13. kvě 2010

Ahojky holčiny,
měla jsem strašnej frmol a nestíhala jsem dočítat na tož reagovat.
ankavo krásné foto 😵 a nevolnosti překonávej, aspoň máš trochu jistotu, že vše probíhá mezi kontrolami tak jak má
atlaselko gratuluju k embrijkům, ať jsou to stateční bojovníci a brzo je máš v bříšku
karmenin ať Ti dobře dopadne dnešní UTZ a vidíš tam pořádnou bublinku 😉
Jinak gratulace Salopo k //, je to paráda, že těhulinky přibývají. Maab přeju hodně sil do dalšího boje.

m.aa.b
13. kvě 2010

Ahojky holky, tak máme za sebou další konzultaci. Jen k objednávání apod. - mě ted objednali celkem dobře, horší to je kdxž chcete konkrétního lékaře. A zkušenost ze včera : tak jsme byli objednaní na půl desátou a čekali jsme asi hodinu, ale ani se nedivím, my sami jsme byli v ordinaci dost dlouho, takže je možné že se to prostě natáhlo. Nicméně když jsme čekali u recepce tak jsme zasli, jak přijel pár odněkud od KČeské Lípy jestli se nepletu a oni je nikde nenašli zapsané a termíny jim nabízeli za týden, ale paní z recepce jim to nakonec domluvila s lékařkou a ona je vzala jen si museli počkat až po těch co měli zapsan=é v PC. Myslím, že to bylo velmi profesionálně vyřešeno (at už byla chyba kdekoliv ) 😉

JInak jak jsem chtěla to imuno tak už ho prý mám dělané a vše v naprostém pořádku, tak se mě pak dr ptala jestli už mi dělali hysteroskopii (nedělali) a že mi ji tedy udělají. Mám ted dostat MS tak jsem dostala nějaké desinfekční čípky a 1DC se mám objednat. No a když to dopadne dobře tak další cyklus KET 😉 😵

Jinak nevím jestloi jsem všem novým těhulkám už gratulovala, každopádně : holky obrovská gratulace a držím vám moc moc moc palce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a držím je i nám ostatním 😉

ando
13. kvě 2010

Ahoj maab, aspon dobré dílčí zprávy 🙂 , je fajn, že tě zkontrolují než podsptoupíš KET a když to tak popisuješ tak to jde jak po drátkách. Hlavně aby se pro tentokrát zadařila, držím pěsti 🙂

příběh zajímavý, je dobré slyšet nějaké vstřícné jednání od recepce poslední dobou... tak ať si to zase něčím nepokazí

sedmitecka
13. kvě 2010

karmenina, žádný strach a krásný zážitek z ultrazvuku přeju 😉 🙂

maab, omlouvám se, určitě jsi to tu psala někdy dříve, ale už se mi ty osudy motají, večer si to doma v klidu kdyžtak přečtu zpětně, ale tobě budou dělat hysteroskopii až po IVF? není tedy podmínkou pro provedení IVF absolvovaná laparka a hystero?
děkujuuuu...nám taky imuno odběry nabrali hned při první konzultaci, což bylo super 🙂 , některé holky musí docházet zvlášť někam na imunologii pro tyto výsledky, tak jsem byla moc ráda, že nás nabrali rovnou v pronatalu

atlaselka, moc držím palce, bojovníčci jsou silní a už se určitě těší k tobě do bříška 😀

sedmitecka
13. kvě 2010

kočky nevítew, jestli v pronatalu provádějí také laparoskopie???

ando
13. kvě 2010

sedmitecko, určitě to podmínkou není..... já to také neabsolvuju až půjdu na IVF, u nás je ale problém u manžela
i kdyby byli nezjištěny příčiny neúspěchu u páru se nemusí vždy dělat laparka a hystero..... možná je to lepší když si doktoři nejsou jisti zda je vše ok a předtím to absolvovat, třeba mezi IUI

ando
13. kvě 2010

laparoskopii a hysteroskopii v Pronatalu provádějí..... píšou to na stránkách

sedmitecka
13. kvě 2010

ando, děkuji, tak to je zajímavé, takže když půjdu na laparku do pronatalu, pustí mě ještě ten den domů? 😉

m.aa.b
13. kvě 2010

Sedmi, no my jsem absolovovali dvě neúspěšná IUI a když jsme pak byli na konzultaci tak mi dr řekla dvě možnosti - jít na laparoskopii aby se jukli co vejcovody atd a nebo do IVF, vzhledem k tomu že kdyby se zjistili neprůchodné vejcovody tak pak stejně IVF a pro nás to znamenalo jen další zdržení (nehledě na můj strach z laparky 😅 ) tak jsme se rozhodli jít rovnou do IVF. Řízením osudu mě laparka stejně potkala 😒 😠 🙂 . Takže asi tak 🙂 Co se týče té hystero... tak chtějí juknout jestli tam nejsou nějaká ložiska, která mohla způsobit to MA tak jsem na to zvědavá. A jsem moc ráda,že mě to budou dělat v Pronatalu 😉

karmenina
13. kvě 2010

Holky teď jsem se vrátila z utz a jsem hotová. Dr tam nic neviděl i přes pozitivní testy. Říkal že jdu moc brzo, ale že samozřejmě hrozí i mimoděložní těhotenství. Vzali mi krev a zítra v poledne budou výsledky. Nemáte někdo zkušenost s mimoděložním? Pozná se z krve? A kdy by mělo být mimi vidět???

trpytkaa
13. kvě 2010

Sedmitečka: já byla na laparoskopii v nemocnici a 3dny jsem si tam poležele...ale jak to dělají v Pronatalu nevím