Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

marlenee
6. únor 2011

@lizardka - ano chodím do Pronatalu.A dostala jsem jednu krabičku Menopuru a v ní 10 vodiček a 10 prášků,beru to první dva dny po 2 prášcích zbytek po jednom takže na 8 dní
Dnes jsem si to píchla prvně sama a v pohodě 😀

@bruni - no taky jsem si dala dvojku vína to snad nikomu neublíží 😀

lizardka
6. únor 2011

@bruni Oni mi je odebrali,ale byli bohužel špatný,díky tomu nepíchnutému Pregnylu a opožděnému OPU,zkusili je i oplodnit,ale nedopadlo to dobře,bohužel na vinně je prý Pregnyl.

@marlenee Aha,já dostala 2,5krabiček,první asi 4dny jsem si píchala po 4ampulích a pak po 3,ale to asi bude i věkem,že si pícháš tak málo.Já už si to píchala pak jak profík... 😀 Až na tu poslední 😀

bruni
7. únor 2011

Tak sedmitecka dnes jede na KET, drzim palce at se prdola dobre rozmrazi 😉 dej vedet jak to dopadlo 🙂

anna2802
7. únor 2011

@bruni ty jo myslim na ní od rána,hergot a ty palce už mi bolí 😀 dneska tady bude asi fofr většina holek má akční pondělí 😀

adabebe
7. únor 2011

@bruni ano ja mam polycystycky vajecniky zitra jdu na odber vajicek huraaaa uz ted vypadam jak kdybych byla ve 4 mesici tehotenstvi jaka jsem nafoukla moje vajecniky vytvorili po tech vsech injekcich strasne moc vajicek zitra mi je vyberou jenomze moje vajecniky zustanou nafoukle a dokud budou nafoukle budou vytvaret vodu proto musim 2 mesice pod dohledem lekaru cekat az budou vporadku tak pak mi je tam daji

adabebe
7. únor 2011

@lizardka ahoj tak zitra jdu na sal vytahnout ty svoje poklady mam hrozny strach ale to asi kazdy pred jakokoliv operaci mam jich tolik i doktor se usmival ze jsem uz ted nafoukla jako kdybych byla ve 4 mesici no a pak 2 mesice pauza a pak mi je daji zpet snad se to podari moc si to oba prejeme navic dnes manzelovu maminku odvezli s dychacimi potizi do nemocnice tak jsme z toho vsichni hotovy no uz aby to bylo vsechno za nami a co ty co mas noveho jak se ti dari

bruni
7. únor 2011

@anna2802 jo jo nějak se to na pondělí nahromadilo 🙂
@adabebe aha, tak ať se to dobře podaří 😉 OPU se neboj, budeš u toho spát takže žádný stres a po probuzení už je člověk v klidu protože je malátný z narkozy. uteklo to jako mžik, člověk vůbec nevi, ze to prospal, spíš jsem měla pocit jako by jsem byla v narkoze sekundu 😀

vypada, že se embrijko sedmitecce rozmrazilo dobře, protože nepíše tak předpokládám že jeli do Prahy 🙂

adabebe
7. únor 2011

@bruni a to se dela laparoskopicky ze mela si moc stehu slepak mi kdysi delali laparoskopicky a pri operaci me praskl takze me nakonec na 4mistech museli rezat tak mam cele bricho samou jizvu ty uz to mas za sebou a jak dlouho si byla doma

bruni
7. únor 2011

@adabebe ne ne, laparoskopicky ne, nebudes mit zadne stehy, jen asi 15 min narkoza a hotovo. vyndavaji to spodkem 😉 ja byla doma 14 dni ale ted budu urcite min, protoze minule mi vůbec nic nebylo, fakt pohoda, jen trochu ze zacatku pobolivalo brisko tot vse 😉

adabebe
7. únor 2011

@bruni aha mam do konce tydne dovolenou tak doufam ze to bude stacit a jak dlouho jsi lezela po te operace tam na klinice protoze doktor cosi rikal minule nejake pani co byla predemnou ze 2hodiny si polezi a pak ze muze jet domu tobe se to na prvni pokus nepovedlo 😕

bruni
7. únor 2011

@adabebe ja ani nevim jak dlouho jsem tam lezela, ale pote co jsem se probudila jsem behem 20 min sla domu, ale myslim ze jsem tam lezela dohromady 1,5h. nam se poprve nezadarilo, meli jsme jen 1 embrio po PK 4 dny a to se neuchytilo, nemame nic zamrazene, takze tento tyden zacinam druhou stimulaci 😉

adabebe
7. únor 2011

@bruni to je mi lito ale neboj ted to urcite vyjde ja mam vajicek plno a dost bude i bunecitych ale stejne je nejdulezitejsi aby se ti ve finale uchytili tak to oni berou asi se vsim vsudy ty 2hodiny no uvidime si hodna ze si mi to vse napsala jsem z toho vseho taka zmatena

bruni
7. únor 2011

@adabebe chápu, ja poprve taky byla, ted už vím co mě čeká tak jsem klidná 😉 měli by to doktoři víc vysvětlit, kdyby nebyl koník tak nic nevíš 😒 třeba můj obvodni gynekolog mi řekl, že si mám vzít pižamo a bačkory, tak já se napakuju jak do nemocnice a tam mi vše dali, nic jsem nepotřebovala 😕 jak to že to neví, když už tam posílá pacientky nějaký ten rok 😠

adabebe
7. únor 2011

@bruni tak ja mam nastesti sveho obvodniho gynekologa uplne super kdyz me poradil mi ferticent a nakonec volal jeste tomu doktorovi protoze jsou kamaradi aby me vzal co nejdrive jenomze co jezdim do toho ferticentu tak vubec nechodim ke svemu gynekologovi pujdu k nemu az ted pomali po mesici a pul ja si mam vsechno donest sebou nevim jestli chteji aby se pacientky citili klidnejsi i ta vysetrovna je jak obyvaci pokoj taky utulny

lizardka
7. únor 2011

@adabebe Ahojky kočko,tak my jsme dnes byli v CARu a ten pokus nám nepočítají,takže za 3měsíce,jdeme znova 😉 Jinak se neboj,opravdu to nic není.Proč Ti je budou zadělávat až za 2měsíce??Ty máš OHSS?

bruni
7. únor 2011

@lizardka tak to je dobra zprava, aspon neco 😉
sedmitecka se neozvala tak doufam je vse v poradku 😕

lizardka
7. únor 2011

@bruni To jo,udělali mi radost 😀
Tak ať to sedmitečce dobře dopadne..... 😉

anna2802
7. únor 2011

@bruni tak se chřipka nekoná je to angína ☹ už jí morduju antibiotikama potvoru 😅 a ta sedmitečka ani písmenko jsem napnutá jako struna to je horší než detektivka 😀

bruni
8. únor 2011

@anna2802 tak tu anginu rychle zamorduj, at je pryč 😉 potvora jedna hnusna 😝

anna2802
8. únor 2011

@bruni Já morduju ale je mi čím dál huř ☹ a co ty už stimuluješ?A ta sedmitečka nepíše ☹ doufam že je všechno v pohodě snad jo palce jsem držela poctivě 😕

bruni
8. únor 2011

@anna2802 a kdy mas jit na KET? ja čekám na ms a pak začnu stimulovat 🙂 na diskuzi KET psala sedmitecka že vše dopadlo dobře, ma zavedene 1 embrio. dnes sla i do prace tak asi nestiha. to jsou nervy 😀

sedmitecka
8. únor 2011

ahoj holky, promiňte mi, že jsme se za váma dostala až teď, ale byl to včera vážně hektický den .....
ráno jsem měla v osm volat do laborky, že mi řeknou, jestli se mrňous v pořádku rozmrazil a kdy si pro něj máme dojet....no a v laborce mě vůbec nenašli v seznamu na KET,,,naštěstí mudr. embryoložka, se kterou jsem mluvila, byla strašně milá a ochotná a všechno zjistila, dohledala a nabídla mi, že mě vecpe ještě na dnešek, že prý když máme zamraženou 6-denní blastocystu, že by ji stejně rozmražovali až dnes ráno - jenže kdybychom měli v mrazáku méně vyvinuté embryjko, třeba třídenní, tak by nebylo možný ho tak rychle rozmrazit a nic by se nekonalo 😠 😠 .....představte si, že ten doktor minulou neděli na UTZ, nejen že na mě byl nepříjemnej a neochotnej, ale napsal mě na KET ne na 7.2. ale na 7.3. prostě nás odfláknul se vším všudy, blbec s prominutím !
a navíc mi dělal transfer ...ale trošku si to vyžehlil, prtože když tam prcka zvedl, ukázal mi na UTZ, kam ho zasadil a pronesl "tak a je tam, a už tam zůstane" ...tak snad měl pravdu ....
takže mám v pupíku expandovanou blastocystu prý super kvality, tak se teď dám na modlení a budu věřit 🙂

sedmitecka
8. únor 2011

@anna2802
@bruni
@lizardka
děkuju vám moc kočky, že jste na mě tak myslely 🙂 🙂 určitě to pomohlo !!!

bruni
8. únor 2011

@sedmitecka tak to je drámo se vším všudy 😲 jak může být ten doktor tak zmatený u tak důležitých věcí 😠 vždyť to je jenom velká náhoda že to takhle stihli, jinak bys tam jela až dýl a kdoví co by to znamenalo, hrůza pomyslet 😝 to mě teda pěkně nakrkli fakt 😠 ještě že to dobře dopadlo, když to všechno takhle vyšlo, tak to snad musí vyjít až do konce, držim pěsti 😉 a jak ti je v práci po ET?

sedmitecka
8. únor 2011

@bruni jo, bylo to o fous 😝 😝 😝 prostě to trošku podělal, ale přepsat se může každý no......snažím se být pozitivní a dfoufám, že mi ten zmatek vynahradil kvalitou a zasadil mi to do dělohy na výbornou 😀 😀
v práci mě to nebaví, jinak mi nic není, pohoda 🙂

anna2802
8. únor 2011

@sedmitecka to si piš!Ted mi nesleze jenom jeden nehet ale všechny,to byl záhul 😀 😀 😀 to bude krááásný miminko 😉

sedmitecka
8. únor 2011

@anna2802 😀 😀 😀 😀 😀

anna2802
8. únor 2011

@bruni já budu stimulovat někdy po 20.2.zamražený mám jenom s ex takže vše od začátku 😒 a ty doktoři to je něco jsme jenom kus masa no ☹

bruni
8. únor 2011

@anna2802 já bych je neházela všechny do jednoho pytle, ale tento doktor byl tedy opravdu mimo od začátku do konce 😠 , ještě že sedmitečka vše v poho přežila 😉 člověk na to čeká několik měsíců jak na smilování a kvůli takové nedbalosti potom může vše přijít vniveč, no kdo by z toho nebyl naštvanej 😝 ale co bylo to bylo hlavně že to dobře dopadlo 😵 co máš za léky na stimulaci? a dělali jste si nějaká vyšetření s novým partnerem?

anna2802
8. únor 2011

@bruni já dělala v domově duchodcu tak vim jak těžký to je a všem lidem se nezavděčíš i kdyby si se postavila na hlavu.Já vždycky hledam až najdu doktora s kterým si rozumím 😉 a jsou to taky jenom lidi a maji nárok na den blbec 😝 léky ještě nemam žádný doktor řekl že se domluvíme až přijedu.Já mám nepruchodný vejcovody tak byl manžel jenom na spermiogramu nic jinýho nemáme ani žádný jiný vyšetření nevyžadovali