Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

lizardka
17. únor 2011

@adabebe Jsi hodná.Já jsem měla teď něco podobného taky mi umřeli všechny vajíčka,ale tam byl na vinně ten Pregnyl,ale i tak bolelo mě to moc. Věřím,že ta šance přijde,třeba za měsíc,třeba za dva,ale že ji dostaneme všechny,alespoň v to doufám. 😉

@bruni No tak vidíš,jak jsi holka šikovná 😀 Já jsem si teda ani při jednom IVF po Pregnylu nic už nepíchala.Tak hodně zdaru a píchání nazdar 😀 😀

lizardka
17. únor 2011

@misskka mě píchání taky nedělalo žádné problémy a to si ředím ampule a píchám sama,žádné pero,manželovi je z toho taky blivno,když vidí injekce,tak mě nic jiného nezbývá... 😀

lizardka
17. únor 2011

@adenka84 Ahojtě tak koukám,že jsi u doktora dopadla na výbornou??? Tak to je paráda.... 😵 😵

adenka84
17. únor 2011

@lizardka jo, jo vypadá to všechno dobře..příští kontrola za 14 dní..to už bude vidět srdíčko...už se těším..

lizardka
17. únor 2011

@adenka84 Jééééééé Ti to ze srdce přeji a závidím,ale jen v tom dobrým slova smyslu 😵

adenka84
17. únor 2011

@lizardka děkuji ti moc..i já to tobě moc přeji..držím palečky, aby se brzy zadařilo..

lizardka
17. únor 2011

@adenka84 Já si ještě chvíli počkám,asi tak 2měsíce,teď mám za sebou jeden čerstvý neůspěch,špatně aplikovaným Pregnylem,ještě,že nám tohle IVF nepočítali,jinak by to bylo už druhé a teď by jsme měli poslední šanci.

adenka84
17. únor 2011

@lizardka tak to mě mrzí..přeji ti,aby jsise dala brzy do kupy...pěkně si odpočiň od toho kolotoče..naber nové díly...další pokus musí být úspěšný...🙂

lizardka
17. únor 2011

@adenka84 Sílu,tu já mám furt... 😀 😀 No,věřím,že se povede,manžel je na vozíku,tak jinou možnost ani nemáme,než IVF.

adenka84
17. únor 2011

@lizardka tak to je moc dobře, že neztrácíš naději..a máš sílu dále bojovat....koukám, že si stebou osud také dost zahrává..
přeji ti jen to dobré, tobě i manželovi...moc vám přeji,aby se zadařilo...

lizardka
17. únor 2011

@adenka84 Ono asi koukám,se všemi co tu jsme.Tak já pomalu jdu chrupčit,hezký zbytek večera a určo zase písni,jak se malému daří... 😉

adenka84
17. únor 2011

@lizardka to máš pravdu..
tak dobrou noc..krásné sny..

bruni
18. únor 2011

Dobré ráno holky, ještě se chci zeptat, kolik jste píchali jednotek Pregnylu. Já to mám zase jinak než u 1.IVF, tam jsem měla jen smíchat dvě ampule-1injekce a teď mám smíchat 4 ampule a tudíž to budou asi 2 injekce 😕 jsem z toho jelen. Doktor mi řekl, že mám prostě píchnout 10 000jednotek Pregnylu. Tak já nevim 😒 Prosím napište mi kolik ampulí Pregnylu jste použili. Díky. 🙂

adabebe
18. únor 2011

@lizardka a proc po pregnyle ty jsis po nem jeste neco pichala stale nic nevim mam uz 6 den menzes a bolesti jak prase ale nemuzu na gyndu az jak mi to skonci pocitam ze v utery uz pujdu bojim se abych mela ty vajecniky vpohode mozna to bylo i tim stresem za pochodu jsem si pichala injekce chodila do prace nervozita vycerpani malo spanku rychla strava volno jsem mela az jak mi je vybrali cetla jsem si starsi prispevky a psala jedna kocka ze po celou dobu mela stresy praci a vse okolo toho a ze ji umrely vsechny vajicka jak me holky mozna by jsme meli vic myslet na sebe na nase zdravi a ne na vsechno ostatni nechtela jsem nechat kolegyne v praci ve stychu a tak chodila do prace ale pokud dostanu 2 sanci tak na vsechno sprominutim seru a jdu na nemocenskou abych byla celou dobu doma a vklidu drzim palecky pa

misskka
18. únor 2011

@eyael no tak uvidím. A tu bílkovinu jsi dostávala hlevně z čeho? Já jím docela zravě (teda myslím si), ale že bych měla přehled co která potravina obsahuje, to tedy ne.

bruni
18. únor 2011

@adabebe jo to může být taky důvod. Já totiž před OPU zažila ráno dvouhodinový hrozný stres protože jsme bohužel jeli do Prahy v té největší kalamitě co v této zimě zatím byla a ucpala se totálně jižní spojka. Takže jsme museli sjet mezi vesnice a já se totálně zhroutila že to nestihneme a že dojde k ovulaci dřív než tam dojedeme. Nějakým zázrakem jsme se promotali kolem prahy až do sanatoria a trvalo to fakt dvě hodiny, místo v půl osmé jsme přijeli v půl desáté, rychle na sál a dobrý. Jenomže ta hrůza že to nestihneme, já se úplně zhroutila, taky ty hormony zapracovaly 😒 a přitom jsem musela celé dvě hodiny navigovat podle mapy prahy kam máme jet, do toho jsem potřebovala děsně čůrat, takže jsme při jednom čekání na červené normálně vylezla mezi auta a dřepla si tam 😀 no prostě jeden velkej horor 😝 takže se ani nemůžu divit že z těch embrií pak zbylo jen 1 😠 Teď už vím, že je čas asi tak do 12h a pak už by bylo riziko že bude pozdě, ale my to nemuseli stihnout ani do té 12h, protože všude tuny sněhu, zapadlá auta, zablokované silnice náklaďáky, fakt zázrak že jsem se tam dostali.

lizardka
18. únor 2011

@bruni Každý IVF jsem si píchala 10 000jednotek Pregnylu.Ono to je podle toho kolik je v ampuli jednotek někdy je v jedný všech 10 000 a někdy ve dvou,takhle jsme to měla i já.

@adabebe To může být taky tím stresem já jsem na oboje IVF byla doma,pracuji v restauraci a tam se kouří a celý dny 15h na nohou,tak jsem byla na cykly doma.Ne po pregnylu jsem si nic nepíchala,ale byla ucpaná jehla a vše mi vystříklo na zem,takže další den znova píchat a posunout OPU o den a to už není dobře.A taky od té chvíle jsem byla jeden uzlíček nervů,až do OPU ☹ Taky to podle toho tak dopadlo.Takže žádné stresy a raději si vem na příště neschopenku.

lizardka
18. únor 2011

@bruni Ale já si myslím,že i když smícháš dvě,nebo čtyři ampule pořád to bude jedna injekce.Akorát použiješ na 4 ampule 2 ředidla a na 2 ampule jedno ředidlo,ale pořád to budeš dávat do jedný injekce.

bruni
18. únor 2011

@lizardka aha tak asi jo, prostě si nechám píchnout 10tis jednotek a hotovo, ale stejně si myslím že minule jsem měla jen 5tis jednotek 😕 Ono je to asi možný, na jiny diskuzy jsem to taky četla ale je to divny 😨 Dnes mám těch injekcí už docela dost, ještě že zítra poslední dvě, dýl už bych to asi nevydržela sama píchat. Hlavně ty malý dávky gonalu co nejsou v peru jsou nějaký divný a ty vždy píchnu nějak divně že to trochu bolí a mám strach že jsem si něco napíchla. Tak snad to bude dobrý. Tak hezky vikend holky 😉

lizardka
18. únor 2011

@bruni Pokud si pícháš do břicha,tak si nic nenapíchneš,nemusíš mít strach,v tomhle mám praxi 😉 Taky jsem ze začátku byla vykleapná,když mě to bolelo,pálilo... 😠 Ale pak jsem dostala takovou praxi,že už mi to ani nepřišlo 😀 A jinak s tím Pregnylem,někdo si píchá 5000 a někdo 10 000 jednotek,to dle toho jak to určí lékař,já jsem si vždy píchala 10 000j a kamarádka 5000j,ale ona chodila do jiného CARu a hlavně to máš napsaný ve zprávě kolik si máš píchnout,teda v Pronatalu mě vždy dali papír v kolik hodin si píchnu Pregnyl a hlavně kolik jednotek a kdy jdu na OPU.Jestli chodíš do Pronatalu,tak jsi ho určo musela dostat taky.

bruni
19. únor 2011

@lizardka já na tyhle kontroly chodím ke svému gynekologovi takže mi to říká on, a minule jsem měla 5tis j. a teď 10tis 🙂 prostě jak se asi doktor vyspí 😀 s tím břichem jsi mě uklidnila, všechny injekce kromě toho gonalu v ampulích byly v pohodě, ale včera jsem píchla poslední gonal tak to mám z krku 😉

lizardka
19. únor 2011

@bruni To jsem ráda,že jsi v klidu,tak teď už snad jen ty příjemnější věci Tě čekají... 😉

adabebe
19. únor 2011

@bruni
@lizardka ahoj holky ja uz to asi fakt nezvladam vcera jsem skolabovala v praci udelalo se mi zle zacala se mi motat hlava a konec skolaboval mi cely organismus vedouci z prace mie odvezla k lekari zjistili ze po tech injekcich se mi vtele nashromazdili hormony a moje telo to nezvladlo proste organismus se sesypal mam uz 7 den menzes a rikal mi ten doktor ze jsem doslova vykrvacela ze se mi nestiha tvorit nova krev a odtika spodem kvanta krve z toho jsem zeslabla a sesypala se tak t ktomu vsemu jsem ted jeste na nemocenske jsem uz uplne s nervama v haji v utery jdu na ultrazvuk jestli nemam poskozene vajecniky nebo delohu a pak jeste to geneticke vysetreni vubec nechapu co se to se mnou deje

lizardka
19. únor 2011

@adabebe Ahoj kočko,Ty jsi měla zůstat doma hned od začátku stimulace,já takový problémy teda zatím u žádného IVF neměla,to musím zaťukat.Tak hlavně,že už Ti je líp,teda doufám. A že jsi doma,doma si odpočineš,věřím,že bude vše v pořádku,budu na Tebe myslet,tak pak písni jak jsi dopadla na ultrazvuku,pa a drž se kočko.

bruni
20. únor 2011

@adabebe je to nápor hlavně na psychiku, není to jednoduché, chce to čas ☹ uvidíš že bude líp, ty hormony se vyplaví a bude to dobrý 😉 drž se 🙂 jestli se doma nudíš, přečti si knížku Bílá masajka jestli jsi ji ještě nečetla, to tě postaví na nohy uvidíš 😉

adabebe
20. únor 2011

@bruni
@lizardka holky moje nevim co se s nasi rodinou deje nevim proc my ale sype se to z kazde strany dnes odvezli opet maminu do nemocnice sotva se ji udelalo lip je to cim dal horsi zitra jdu do kostela je na case se asi zacit modlit nevim jestli jsme nekomu ublizili nebo jestli je to zkouska kolik toho vydrzime uz nevim

bruni
20. únor 2011

@adabebe ach jo ☹ je to teda mazec u vás 😒 cokoliv co uleví je dobrý 😔 at je to kostel nebo nejaka kamaradka. nějak se u vas asi hromadi smůla 😝 držim pěsti ať to zvládnete a bude zase líp 😵

sedmitecka
20. únor 2011

holky, ještě otázečka, já vím, že už to tu určitě bylo napsaný, ale nemůžu to najít.....která jste absolvovaly imunologické vyšetření, dělají si ho sami přímo v Pronatalu nebo vás poslali do Podolí?

lizardka
20. únor 2011

@adabebe To je teda smůly kopec,ale věř,že přijde pak i to dobré,držím pěsti a vše co jde... 😉
@bruni Jó Bílou masajku jsem viděla jako film a musím říct,že je ohromující,věřím,že knížka je mnohem hezčí.
@sedmitecka Na tohle jsem se taky tady už ptala jestli ho dělají přímo v Pronatalu,neb krev vzali,ale neřekli ani na co. Na genetiku nás posílali jinam,to vím jistě,ale to imuno..... 😒 Jinak jsem koukala,že Ti KET "asi" nevyšel?? To zabolí,viď? Takpřeji ať je líp.

sedmitecka
20. únor 2011

@lizardka KET nevyšel, už mám menses....no co, jedeme dál, já nikdy neměla nic jednoduchý 😉
na genetiku vás poslali jinam? já myslela, že genetika mají vlastního, ale imunologa ne.....snad nám někdo z holek odpoví 🙂
v Pronatalu nám dělali jen o základní imuno, odběry hned při první návštěvě loni....ale na to komplexní vyšetření tě asi odešlou jinam, ale musí dát doporučení.....