Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

nikolasa
27. dub 2017

@aptacek ahoj, na prvni navsteve si jen popovidate. Zepta se vas doktor jestli uz jste bxli nejak vysetreny, jestli mate nejake nemoci v rodine a tak. Napriklad jestli byl manzel uz na spermiogramu, tak vemte vysledky sebou. A pokud nebyl, tak mu napisou zadanku na spermiogram a domluvi se s obema kdy prijedete na krev. Musi udelat ruzne testy jak vam vychazeji hormony a tak. No a pokud bude mit manzel spermiogram v poradku, tak si te zacnou zvat v urcity den cyklu na ultrazvuky a budou zjistovat jestli vubec ovulujes a uzrava u tebe vajicko. A pak uz bude postup podle toho co vam zjisti, ale kdyz nezjisti nic zavazneho, tak vam doporuci inseminaci. Ta neni nijak financne, ani psychicky (tolik) namava. Chodili jsme tam skoro rok, tak kdyz by te napadla jeste nejaka otazka ptej se. 🙂

salenas
27. dub 2017

@aptacek nejdříve s vámi sepíšou papíry, ohledně zdraví v rodině, o vašem snažení atd. Tebe čeká ultrazvuk, odběr krve v době menstruace, muže spermiogram a odběr krve. Až podle výsledků se řeší, co a jak, ona hodně krev napoví a ultrazvuk též. Nebudou vás hned nutit do ivf, znám pár holek, tu na koníkovi, léta se snaží a nic, a pak jim v centru zjistí nějakou maličkost a pak to jde samo. Hlavu vzhůru 🙂. V kolíně jsou fain, sestřičky usměvavé, doktoři milý, hlavně Dvořák srandista, na vše co tě zajímá se ptej a nestyd se. My máme díky nim Barunku a jsme jim neskonale vděční.

aptacek
27. dub 2017

@nikolasa
@salenas
moc díky za info holky, jste hodný. já jsem z toho pořád dost nesvá, čekala jsem, že nás doktor max pošle na spermiogram, mě na krev, pohlídá mi ovulaci přes UTZ a on mi hned vypsal žádanku do CARu. tak se upřimně trochu bojím, je to na mě všechno hrozně rychlé. Tak abych se spíš připravila, že první návštěva konzultace, druhá krev a spermio a třetí kdo ví co. Jdeme do Prahy, k paní doktorce Melicherové.

nikolasa
27. dub 2017

@aptacek ja jsem sice jezdila do teplic, ale musim rict, ze byli vsichni moc mili. A urcite te nebudou do niceho tlacit, reknou ti jake jsou moznosti, doporuci ti co by pro vas bylo nejlepsi, ale hlavni slovo mas ty. Takze kdyz treba reknou, ze dle vsech vysetreni jste oba zdravi, tak muzes rict, ze to chces nechat jeste na prirode a je to a nebo muzete zkusit tu inseminaci. Opravdu to zalezi na tobe a neni se ceho bat. 🙂

aptacek
27. dub 2017

@nikolasa jasné, rozumím 🙂 a můžu se zeptat, po jaké době pomohli tobě?
já mám za sebou 1x SP, 2x biochemické. k tomu časté záněty.
po telefonu byla paní opravdu velmi milá, na veškeré otázky mi odpověděla.
ale trochu se i bojím, aby si nedělali ,,legraci,, z mého věku, je mi 25, manželovi 30. do CARu chodí asi spíš ženy po 30 🙂 ale chtěli bychom tři děti, takže dle mého názoru je to asi akorát..

nikolasa
27. dub 2017

@aptacek tak my jsme tam fochazeli skoro rok a za tu dobu se to ani jednou nepovedlo. Byla jsem i na laparoskopii a nic. A ted jsme si s manzelem rekly ze si dame chvily pohov a povedlo se prirozene coz je zazrak. Jinak vekove se neboj me bylo 23 kdyz jsme tam zacali chodit a manzelovi 28

aptacek
27. dub 2017

@nikolasa páni, tak to je super.. my jsme si taky dali pohov, řešili jsme věci kolem stavby domečku a stejně čtvrt roku nic.
ale koukám, že si to vaše mimčo dalo hezky na čas. tak ať se daří a vše je v pořádku 🙂

handous1
28. dub 2017

Omlouvám se za příspěvek nevím jak se mi to povedlo😁 a smazat mi to nejde ....

eiccul
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanulla85
1. kvě 2017

Ahoj, také jsme jezdili do Pronatalu do Teplic a chovali se k nám vždy výborně. S nnikým jsem tam neměli problém. Pomohli nám ke zdravé krásně holčicce a ještě tam máme dva nanuky zmrazené 👏😉

salenas
3. kvě 2017

@aptacek do caru chodí i mladí, nejen ty po třicítce... známá má 23 let..a naopak je dobře,že problém začali s mužem řešit hned🙂

aptacek
3. kvě 2017

@salenas byla bych radši kdyby se zadařilo přirozeně 🙂 ale to asi každá. Tak uvidíme, za 14dni tam jdem.

hannina_haa
4. kvě 2017

Ahoj holky, mate nektera zkusenost s Pronatalem v Ceskych Budejovicich..?? Byli jsme vcera na prvni konzultaci, vsichni byli moc mili, ale stejne jsem trosku v nervu.. 😢 Nevite, pokud bude ovulace v poradku, budu muset i pres to uzivat hormony..?? Bylo nam doporuceno IVF..

begavan
4. kvě 2017

@hannina_haa ahoj, my zkušenost máme, výbornou, z 1. pokusu IVF máme chlapečka...🙂 Myslim si, že píchání hormonů bude při ivf muset stejně proběhnout, ale třeba se mýlím...ať vám to vyjde 😉

hanulla85
4. kvě 2017

@hannina_haa Ahoj,taky si myslím,že ty hormony budeš muset mít. Držím pěsti ať to vyjde a jsi co nejdřív 🤰 🙂

hannina_haa
5. kvě 2017

@begavan
@hanulla85
Holky, dekuju za info.. Jsem zvedava, jak to vsechno dopadne.. Uz aby bylo po, jsem jeden velky uzlicek nervu.. 🙂

aptacek
5. kvě 2017

@hannina_haa my se tam teprve chystáme. za 14dní. takže máme nyní poslední pokus jestli to nevyjde, jinak budu mít MS hned při první návštěvě. to by asi i urychlilo kolečko odběrů krve atd že? že by odebrali hned při první návštěvě

begavan
6. kvě 2017

@hannina_haa Určitě se toho neboj, není to zase takový drasťák, jak se zdá...i když znám příjemnější věci, to je jasný 🙂 držim palce 🙂

hannina_haa
11. kvě 2017

@begavan Dekuju moc.. Jinak preji vsem, ktere to maji pred sebou, tak jako ja, aby jim to vyslo.. 🙂

aptacek
16. kvě 2017

tak první sezení za námi. vzali nám krev, vše jsme probrali. dle doktorky asi infertilitas, čili potratovost. nevíte, dá se to léčit?

begavan
17. kvě 2017

@aptacek já o tom bohužel vůbec nic nevím...:-/ ale dneska jdou opravdu "zázraky", náš malej je toho důkazem, tak určitě věřte a bojujte...

aptacek
18. kvě 2017

@begavan děkuji, snad nastane zázrak i u nás!

vigier1204
31. kvě 2017

Ahoj,

muj pritel byl v Pronatalu operovan, kvuli hledani spermii a nemohl si sanatorium vynachvalit. Profesionalni pristup, prijemne prostredi i personal. Me prvni pokus ivf ceka ted v cervnu, take v Pronatalu a nemuzu se dockat. Pritel platil 26.000 za operaci, odebrani a uchovani spermii. Ja budu platit 25.000,- za operaci, kultivaci, hormony, atd. Je to tedy trochu drazsi, ale myslim si, ze je cena odpovidajici. Tak snad Vam to vyjde 🙂

aptacek
5. čer 2017

@begavan tak informuji, že u mě zatím nic nezjištěno. imuno, hormony, pohl.nemoci v pořádku. zítra spermio, ve čtvrtek sezení a poté první návštěva genetika. včera jsem opět našla ducha na TT. jestli bude i zítra, tak pojedu rovnou na odběr krve, aby zjistili hcg a proč to případně odchází ze začátku samo (už se mi to stalo 3x + 1x revize)
tak budu doufat, že zítra, případně ve čtvrtek rozlousknou, kde je problém a rychle ho ,,opraví,, 🙂

vigier1204
6. čer 2017

V patek jsem byla na odstraneni cisty v Pronatalu, v lednici mam igelitku hormonu ke stimulaci a ted akorat cekam na menstruaci. A musim rict, ze Pronatal a moje doktorka jsou tak fajn, ze jsem relativne v klidu. Stale o tom premyslim, samozrejme, ale citim se v dobrych rukou. Tak snad nam to vsem dobre dopadne!

begavan
6. čer 2017

@aptacek tak ať se "oprava" podaří a snad bude snadno řešitelná. Když budete chtít, dejte pak vědět... budu aždopádně držet pěsti...😉

maudrovak
6. čer 2017

A k jake doktorce chodite?ja byla u mudr.zelenkove a ta byla super.mlada blond.

fandysek_1
6. čer 2017

@aptacek také jsem to tak měla, všechny testy v normě, partner pak také, ale stále se nedařilo. Začali nás tlačit do IVF. Moc se mi nelíbil ten přístup v Pronatalu, protože otěhotnět jsem mohla, ale nikdy jsem to neudržela, takže byl někde problém. A skutečně byl. Nevyléčená mycoplazma (nikdo to v Pronatalu nechtěl řešit, až na mé žádosti mi udělal tedy můj gynekolog) + dle čínské medicíny oslabená dráha ledvin, jater a hlavy a to souvisí s udržením miminka. Teď, už jsem 16 týden po léčbě čínskou medicínou. Snažili jsme se 4 roky.
@maudrovak také jsme k ní chodili, celkem rozumná doktorka, ale pak nás také tlačila do IVF

Držím palce, ať vše vyjde 🙂

aptacek
7. čer 2017

@fandysek_1 opravdu? To čtu prvně :-O my ještě zítra uvidíme zbytek výsledků a manžel spermio. Čínská medicína mě už taky napadla, asi o tom zapatram víc 🙂 a kam jsi chodila?