Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

murasek
25. led 2008

kalko, mas toho uz hodne za sebou, tak to pujde snad rychleji. my se dostali k 1.IVF po cca 0,5 roce, ktere zahrnovalo spostu vysetreni, tak to budes mit driv. drz se, zatim papa

jmisa
25. led 2008

Kalka, tak počítej, že Tě objednaj tak na termín za tři neděle, udělaj Ti klasika gyn. vyšetření sono, nejspíš i krev.
Partner má spermio OK?
Pokud jo, tak asi vezmou krev i jemu, sepíšou žádost na pojišťovnu, to prý trvá tak 3 neděle a pak už můžeš stimulovat, tak bych počítala tak 3 měsíce od zavolání, pokud nebudou nějaké komplikace.

kalka
25. led 2008

takže bych už během dubna měla za sebou i samotnej transfér emrijka???..

jmisa
25. led 2008

No záleží, kdy začnou stimulovat, ale jestli Tě tam v dubnu pošle, tak Tě objednaj nejdřív na konec dubna, tak v ideálním případě do prázdnin.

kalka
25. led 2008

Partner je v pořádku.
Aha.. takže to až tak v průběhu května.. se to rozjede..

jmisa
25. led 2008

Kalko, ty jsi nedočkavá. Nerozjede se to dřív než bude souhlas pojišťovny, pak počkáš na začátek cyklu a bude stimulka a pak už to je cca 14 dní.

Takže si počítej - než Tě vůbec vezmou a pak další tři týdny pojišťovna a pak jak Ti to vyjde v cyklu.

kalka
25. led 2008

🙂))) já vím jsem nedočkavá.. to víš.. roky utíkají.. a čekáme už tak dlouho..

jmisa
25. led 2008

Kalka a kolik Ti je?
Mně je 36 a připadám si v klidu 😀 asi jsem pomalá. 😝

kalka
25. led 2008

hoplá.. to mě bude 32 ... Jak dlouho čekáte na mimíska?

jmisa
25. led 2008

No my to vzali hákem, tedy nikdy jsme si nedávali nijak zvlášť pozor, já antikoncepci nesnáším, tak jsem ji nebrala, ale nikdy jsem neotěhotněla, což jsem neřešila, pak jsme se vloni echt snažili, hlídala jsem teploty atd. a nic, tak jsem v září řekla gyndaři, že nějaký testy, on že vzhledem k věku jasná páka a nejdřív, že otestujem manžu, no a tam se zjevil problém, takže nás rovnou předal do Pronatalu.

Kalko, a kde si byla na IUI? To si chodila do jiného CAR?

kalka
25. led 2008

IUI jsem byla u Apolináře.. Na imunologiskym vyšetření zase v Podolí a na laparce ve Vynohradský nemocnici 🙂

Hele a jaký je přístup v Pronatalu.. jsou tam příjemný?

jmisa
25. led 2008

Kalka, já si nestěžuju. Někdy se tam tedy nedá provolat k dr. přes ty ochránkyně v kartotéce, ale to se Tebe týkat nebude, když je manža OK.
ALe jinak mi přijde, že přístup odpovídá tomu, že tam dost platíš 🙂 Ikdyž to u vás asi taky nebude tak děsný.

kalka
25. led 2008

vůbec nemám představu na kolik nás to tak přijde:(

jmisa
25. led 2008

No ono Ti to nastíní na počátku.
Já už si ty ceny moc nepamatuju, ale asi něco za léky, to bývá kolem 5000, pak pokud vám odporučí prodlouženou kultivaci, asistovaný hatching, jestli budeš mít nějaké mrazáčky, tak za zmrazení. Vzhledem k tomu, že nám řekli cca 25 tisíc, tak bych u vás řekla, tak o 10 míň, bo my tam máme ICSI, který je za 7-10 tisíc (já už si to nepamatuju přesně.

kalka
25. led 2008

no hezký.. ale pro mrně všechno🙂 ALe třeba to nebude potřeba.. do konce března se budeme snažit normoš.. tak uvidíme...
A ty už máš IVF za sebou.. jedno.. dvě?,,...nebo teprve čekáš??

jmisa
25. led 2008

Nee, teprve 1. IVF. Jinak jsem našla, kdy jsem tam byla prvně - 30.10.2007 a ta cena co mi řekla, byla 22500. Kč jsem si to tu našla, co jsem psala.

kalka
25. led 2008

tak to už čekáte víc jak dva měsíce.. a kdy půjdeš na transfér?

jmisa
25. led 2008

Kalko, zatím nemám ani schválenou pojišťovnu. Nejdýl z toho trvá genetika - 2 měsíce, ale ta vás nejspíš nečeká.

Na IVF půjdu nejdřív v březnu, ikdyž počítám spíš s dubnem, podle toho jak mi vyjde cyklus. 5.2. jdu podepsat papír na pojišťovnu, pak to budou tři neděle čekání na souhlas a pak by musel být zázrak, že bych se zrovna trefila do počátku cyklu, spíš mi ten cyklus uteče, takže to bude až v dubnu.
Nejdřív máš stimulaci, musíš urodit vajíčka, musej se oplodnit a pak teprve dojde k ET a během té cesty se může cokoli stát.

kalka
25. led 2008

A genetika se dělá v jakym případě?

jmisa
25. led 2008

No u nás třeba kvůli tomu špatnému spermiu.
Pak taky když se nedaří IVF nebo podaří ale dojde k potratu.

chiwule
25. led 2008

ahoj holky, tak jsem si vyzvedla léky a začínám s první (a doufám i poslední) stimulací na IVF. dneska tam se mnou byl i manža a byl dost vyjukanej 🙂 on vlastně byl jen na tom vstupním pohovoru a odevzdávat spermoušky před IUI... já mám hodně věcí načtenejch, tak jsem se moc neptala, ale on chudák byl jak v jiříkově viděni 😀 😎

murasek
25. led 2008

ahoj chiw, nestihla jsem te na IVFku, tak pisnu sem, tesis se, ze?

chiwule
25. led 2008

jéé, murasku, já tě tu taky naháním sem tam 🙂 tak já jdu zpátky na IVF 😀

mikulka
25. led 2008

Tak asi koukal, viď, chiwule? A měl strach, ne? Můj jo, když nám vysvětlovali, jak bude vše probíhat.

grej
25. led 2008

Jmisa ta genetika se dělá z krve? A to ti zjiš'tují co?
Konkrétně mi jde o to, že se mě ptali, jestli nechci dávat vajíčka. A kdybych se rozhodla že jo, tak prý by se to mohlo zdržet právě kvůli té genetice, která by se musla udělat. A já furt dumám jak budou tu genetiku dělat. Jestli z mojí krve, nebo jestli by pak zkoumali ty vajíčka nebo jak vůbec...

mikulka
25. led 2008

Grej, ahoj 🙂 Henetika je krátký pohovor s genetikem a pak odběr krve. Výsledky jsou tak za 4 týdny, my je měli za 6, ale to proto, že to bylo v létě, asi.

mikulka
25. led 2008

Grej, s vajíčkama si to rozmysli, já bych asi při prvním IVF nedarovala, jen kdybys měla větší počet.

chiwule
25. led 2008

mikulko, byl vyděšenej, to je fakt... trošku mi ho bylo líto a trošku to bylo úsměvné 😉 musím si s ním ještě párkrát promluvit aby to nějak zpracoval, však mě to taky trvalo, jsem v klidu jen proto, že vyzvídám tady na koníkovi 😉

chiwule
25. led 2008

grej, bych asi taky při prvním IVF vajíčkama neplýtvala, že bych je rozdávala cizím... až co by zbylo 😉

elana
25. led 2008

Omlouvám se, že Vám vpadám do diskuze, chci se jen zeptat, jestli do CARu se jde objednat jen tak naslepo, bez doporučení dr. Snažíme se 8. cyklus (všechny ovulační, měřím BT) a zatím nic, dr. se tváří, že vše v poho, já tomu dávám ještě ty 4 cykly a pak bych docela ráda někam zašla, aspoň na SPG pro začátek. Můžu jen tak naběhnout na recepci a objednat nás? Děkuju za info.