Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

gucci
4. dub 2008

je to krása si vás takhle číst 😉

amal2
4. dub 2008

Ahojky holky,tak verdikt padol 16.4 laparka a druhý vajcovod pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou preč ☹ .
Gucci,je fakt,že ak si ty aj manžel ok,tak nevidím dôvod,prečo by sa to nemalo podariť.PODARÍ - hlavu hore 🙂

gucci
4. dub 2008

amal: tak to je mi líto, a proč ti vezmou i druhý vejcovod?

amal2
4. dub 2008

pretože je vraj zdeformocvaný.Asi tam mám opäť zrasty.je mi z toho mizerne,ale tak neak som to očakávala.Ako sa hovorí-mladosť- blbosť.Nikdy by ma ani nenapadlo,že by sa mi to mohlo stať.Ono je ale fakt,že doktori sú občas na nič,keď som chodila,že ma bolia vaječníky,tak ma doktor posielal na psychiatriu,myslel si,že si asi vymýšľam a tak aj keď ma pak niečo bolelo,tak už som radšej nešla-a tu je výsledok.Prechodené zápaly.Doktorka v pronatale mi ale doporučila,aby mi ho odstránili,lebo je tak väčšia šanca na otehotnenie (ET),pretože ak máš nepriechodný vajcovod,tak tekutina,ktorá sa v ňom tvorí odteká cez delohu a tým vlastne môže brániť uhniezdeniu miminka.To je síce fakt,ale je mi do breku,že tým proste definiívne strácam nádej a šancu otehotnieť normálne.

kaja23
4. dub 2008

ahojky holky,
dneska jsem byla na dalším utz u svého doktora...tak nic moc,clostilbegyt zabíral první měsíc,ale teď vůbec.Sliznice je hodně malá, což by údajně taky mohl být problém. V pondělí jdu znova na utz, podívat se, jestli si to clostil nerozmyslel a nezačne fungovat.Vypadá to, že mi snad chybí estrogen, pokud jsem dobře rozuměla ☹

murasek
4. dub 2008

kajo, vydrz. ty taky chodis do Pronatalu?

kaja23
4. dub 2008

murasek-no zatím jsem tam nebyla,v pondělí se chystám objednat.Zkoušela jsem psát do gestu (tam mě odpálkovali) a pak Pronatal a ty mě opravdu trochu povzbudili,tak jsem docela ráda. Měla jsem strach, že to zase nezkoušíme tak dlouho, že nás třea nebudou chtít vyšetřit,ale někde problem je...tak chceme,aby se na něj co nejdřív přišlo.

murasek
5. dub 2008

v Gestu, vas odpalkovali? no to se divim, slysim na nej jen samou chvalu. ale Pronatal je super, budes spokojena. drzim palcaky, at brzo odhali pricinu a ty se brzo dockas.
papa

kaja23
5. dub 2008

no psala jsem do Gestu mejla, jaký máme problém a zda se k nim mohu objednat (slyšela jsem na ně taky samou chválu), no a nějaký lékař mi odepsal, ať vydržím, že se mám ozvat až v létě 😖 Děkuju a taky držím palce....v pondělí se snad odhodlám zavolat do Pronatalu.Ještě jsem se dívala na Gennet.

dckami
6. dub 2008

Kaji23, já jezdím do Pronatalu do Teplic a jsem zde spokojená 🙂 Zítra mě čeká 3.IUI. 😅 - snažíme se o druhé mimi od 6/2006, takže skoro 2 roky.

ceeruti
6. dub 2008

Klarusko-vztavam sama,ale je to hrozné,spíš je problem se přetocit,to me vždycky vzbudi a to časte nucení na čuranije teda masakr 😝 Tasku jsme balila častecne včera,jen to nejduležitější,jen jsem nenasla oddací list,takže musim na urad pro kopiii-už podruhé 😅

Haci odkaz:http://www.photofun.od.ua/

ceeruti
6. dub 2008

dckami-na zítra tfuj tfuj at je to do třetice všeho dobrého 😀

lucje
6. dub 2008

ahoj holky,
zrejme se k vam letos na podzim taky pripojim. Dneska ale pisu hlavne kvuli petici proti zpoplatneni IVF. Mozna uz jste to tu probiraly a podepisovaly, ale kdyby ne, tak mrknete sem(petice bude odeslana Ministerstvu zdravotnictvi):
http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai... a pokud by to slo, rozsirte dale po Bereme se. Diky a Hezkou nedeli

klaruska1
6. dub 2008

ceeruti,s tim curanim to mi ani nemluv, ja chodim tak 3x za noc a pri pretoceni uz taky citim pohyby.V )terý jdeme do poradny, tak jsem zvědavá na další novinky-doufám, že bude všechno v pořádku.Tasštičku měj radši sablenou,ať potom nemusíte zmatkovat.No jo, ten oddací list je nutný,tak honem hned zítra ať jim tam neporodíš na úřadě,ale zase byly by to rarita,jen nevím jak by se na to tvářily úřednice 😀 😀 😀

ceeruti
7. dub 2008

klarusko a počkej,bude huř 😅 Ja dneska usnula kolem 02( zacala jsme trpet nespavosti) vztavala jsme v 09 a mezi tím jsme byla 4x na wc-takže opet super noc 😠 A do toho mala vystrcila hlavicku tak,že jsem se bala pohnout,manžel na tu bouli koukal a neveřil vlastním očím,normalně hlavicka 😀 Dneska sjedu na uřad,né,že by se mi chtelo,ale fakt pro jistotu,poslíky mam čím dal silnější,tak co kdyby nahodou 😅

Lucje-myslím,že už jsme podepsané všechny 😉 a doufame,že se nebudes muset pridat,že se Vám do podzimu zadaří 😎

klaruska1
7. dub 2008

ceeruti, já vím, že bude hůř 😒 dneska jsem se byla nechat zkrášlit u kadeřnice a ta se mi smála, za tu dobu jsem byla 4x na WC,ale už si zvykám.No jo, ta nespavost to je ke konci hrůza a pak se nevyspíš znovu, jak budeš vstávat k malé,ale všechny ty starosti za to stojí.Tak ti budu držet pěsti,ať je ti dobře a ať už to máš za sebou-už se ti to blíží a kldině to může být i dřív.
Tak malá už chce na svět k mamce a taťuldovi 😉 tak se drž 😎

luzza
7. dub 2008

holky
tu petici stačí jen vyplnit????

dckami
7. dub 2008

ahoj kočky,
tak to mám za sebou, udělali mi 3.IUI. Primář mě ujistil, že chlamydie jsou zcela běžné, že to má každá 2 ženská,ale vzhledem k tomu,že se to nijak moc neprojevuje, o tom většina ani neví. 😒 Ani při preventivní prohlídce na gyndě se nezjišťují, pouze na vyžádní pacientky a zaplatí si to. Takže mám normálně pokračovat v antibiotikách, prý to nevadí, pokud se to zjistí u těhulí, musí se také přeléčit. Tak mám být v klidu. Prý je lepší, že se to vyléčí teď, než v těhu, což má pravdu. 😉 Jsem z toho všeho sama zmatená, ale doufám, že alespoň lékaři v Pronatalu vědí, co dělají.... 🙂

jmisa
7. dub 2008

Dckami, no mně je testoval na gyndě a nic jsem neplatila 😉

A držím palce.

klaruska1
8. dub 2008

dckami,tak držím pěsti-jasně, že vědí co dělají-uvidíš, že to bude v poho.Nemysli teď na to a mysli na to, že se to povede a ty budeš další z řady těhulí 😉 Tak hodně štěstí.

gucci
8. dub 2008

ahoj holky, jak se máme?

já mám fakt pech. Dnes jsem dostala MS, začnu brát ten clostilbegyt a 12 DC, kdy mám jít na kontrolní UTZ do Pronatalu, mi vychází na sobotu, kdy mám sraz ze střední 400 km od Prahy 🙄

klaruska1
8. dub 2008

gucci, neboj zvládneš oboje-jsme přece ženský a to je něco jako nadčlověk 😀 😀 😀

gucci
8. dub 2008

jj, si asi pronajmu tryskáč

campi
8. dub 2008

Gucci: objednej se na patek, to budou foliky videt, zmeri je a reknou Ti, za kolik dni dorostou do spravny velikosti a kdy si mas skocit na injekci Pregnylu - tu si muzes nechat pichnout na libovolny pohotovosti.

luzza
9. dub 2008

dckami
moc držím palce 😉
já jdu do pronatalu 16.4.
tak uvidíme... 😒

gucci
9. dub 2008

campi: já na pregnyl nejdu....zítra začnu brát Clostil a 12 DC mám jít na kontrolní UTZ kvůli tomu, jestli mi ten Clostil zabírá. Pokud ano, tak ho budu brát další 3 měsíce a budeme se sami snažit otěhotnět. 😉

campi
9. dub 2008

No, tak to ti urco reknou podle velikosti folikulu, kdy na to mate skocit (to zni hrozne, vid?) a meli by to poznat uz v ten patek, neboj.

campi
9. dub 2008

A proc Ti nedali i ten Pregnyl? Ja myslela, ze je to celkem dobra kombinace - po clostikovi rostou folikuly, UTZ je kontroluje, pichne se Pregnyl a ten zaruci, ze dojde k ovulaci do urciteho poctu hodin.

jmisa
9. dub 2008

Ahoj, tak já zítra začínám stimulovat na 1.IVF a doufám, že i poslední.

gucci
9. dub 2008

campi: nefím, ukazovala jsem mu svoje FF grafy a byl z nich spokojený, ovu mám pravidelnou, snažíme se taky dost, tak asi mu to stačilo

jmisa: mooooc držím palušky 😉