Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

oskarka
14. dub 2008

Zelenková, jo? U té jsem v Pronatalu nikdy nebyla...

jmisa
14. dub 2008

Oskar, tak to jsem zvědavá na sebe, já už bych chtěla ve čtvrtek končit 😀 😀

Co ten Cetrotide? Neštípe?

jmisa
14. dub 2008

Je ve věku Slámový, taková hubená, světlejší vlasy.
Slámová mi přišla taky dobrá, ale je vážnější. A Lazarovská mi trochu připadala, že tam usne 😀

oskarka
14. dub 2008

Je pravda, že není tak příjemný jako Gonal, ale jde to. Mně vždycky hrozně štípal a bolel Pregnyl.

klaruska1
14. dub 2008

Holky já snad za tu dobu zažila všechny doktory a doktorky a na nikoho z nich si nemůžu stěžovat.MUDr. Zelenková je moc milá, mladá a vstřícná-všechno hezky vysvětlí, stejně tak jako MUDr. Lazarovská nebo MUDr.Slámová a doktoři taky super, je s nima sranda a jsou v pohodě.Horší by bylo kdyby tam byli nějací protivové.Takhle můžeme být rádi, my tam jezdili hrozně rádi, sice teď jsme rádi, že tam už nemusíme,ale když by bylo potřeba hurá zase k nim do Pronatalu-už bych ani jinakm nejela.

oskarka
14. dub 2008

tak ty další dvě doktorky znám, obě mi přišly dobré - ale mně tam přišli všichni fajn, byli k nám vždycky milí

jmisa
14. dub 2008

Já neříkám, že nejsou dobré, ale Zelenková je prostě dle mého gusta, taková plná života.
Já mám i gyndaře teď docela srandistu 🙂

klaruska1
14. dub 2008

Jmisa, tak je pravda, že je tam asi nejmladší a je taková sympatická a působí takovým optimistickým dojmem,ale je pravda, že s chlapa jsem se tam vždycky nasmála 😉 ale kvůli tomu jsme tam samozřejmě nejezdili 😀

jmisa
14. dub 2008

Tak v rámci požírání bílkovin jsem teď zblajzla mísu rajčat s cottagem, akorát nevím jestli se mi tam s tím naředěným džusem nepoperou 😀

Snažím se hodně pít, ale je pro mě problém pak dojet z práce domů 😀 Musím dělat zastávky nekdě po cestě, dneska jsem byla okouknout wecka v OBI 😀

klaruska1
14. dub 2008

jmisa dobře děláš, chce to hodně bílkovi, vitamínků, třeba i tu kyselinu listovou a to pití taky není na škodu.Už jen kvůli hyperstimulačnímu syndromu, to chce hodně tekutin.

jmisa
14. dub 2008

Klarus, listovkou se cpu už od léta 🙂 A teď od ledna nepřetržitě.

jmisa
14. dub 2008

Jinak takový ty prenatal vitamíny mám zakázaný, bo je v nich jod a moje endokrinoložka nechce, abych je jedla.

oskarka
14. dub 2008

také nejím po poradě s gynekoložkou a endokrinoložkou žádné vitamíny v tabletkách pro těhotné - pestrá strava je lepší🙂.

jmisa
14. dub 2008

Oskar, kam si se nakonec zaregistrovala do porodnice?

oskarka
14. dub 2008

jsem registrovaná v Krči, jak jsem chtěla

klaruska1
14. dub 2008

Mně dali kyselinu listovou, pak jsem ještě brala horčík a nakonec mi dali i ascorutin-kvůli krvácení,ale naštěstí už je to dobré, tak mi ho vysadili.Ty komplexní vitamínky jako Centrum a Calimbrum taky neberu.Gynekoložka řekla, že to taky není dobré.Jím hodně zeleninku, ovoce a sýry a jogurty.Nekouřám, nepiju a ani bohužel ani sexuálně nežiju ☹ Takže by to mělo být OK.

jmisa
14. dub 2008

Oskar, Krč taky zvažuju, ale ještě taky Podolí, uvidím, co nakonec udělám až to bude třeba vyřešit.

oskarka
14. dub 2008

Jmiso, Podolí na mne působilo jako moc velká továrna... a mám to dost daleko, Krč mám přeci jen blíž až tam budu jezdit MHD do poradny s tím obr bříškem.

jmisa
14. dub 2008

Jinak tu listivku beru taky, tu mi doporučila, už kvůli věku, prý ji mám brát před těhu a pak v 1. trimestru. Ona se sice vyskytuje v přírodních zdrojích, ale pořádně se vstřebává až s nějakým vitamínem, který si nepamatuju, tak proto je prý jistější ty tablety v tomhle přechodným období.

jmisa
14. dub 2008

Oskar, no Podolí je dál, to je fakt, ale já jsem zvyklá jezdit autem 😀 I ke gyndaři jezdím autem, bo jsem líná přesedat 🙂
A taky kvůli té tovární výrobě mírně vítězí Krč. Ale uvidím, co bude říkat kámoška, která za měsíc rodí v Krči.

klaruska1
14. dub 2008

jmisa mně moje doktorka řekla, že jí můžu brát celé těhu,že tím nic nezkazím, tak uvidím.Vy jste obě dvě z Prahy, tak tam máte větší výběr, ale co my tady na severu ☹ Já už mám jasno, já budu rodit ( pokud vše dobře dopadne )ve Frýdlantě, což je sice kousek od Liberce,ale už jsem tam byla na laparce a moje ségra tma rodila loni a je to tam super, taková menší rodinná porodnice.

jmisa
14. dub 2008

Klarus, ona neříkala, že jí pak nesmím brát, ale spíš tak, že teď je to záhodno jí brát 😀

S těma porodama - my se musíme rozhoupat v prvním trimestru, jinak by na nás zbyla nemocnice Vinohrady a tam není o co stát, mám dojem, že tam se stále rodí jak za komančů.

klaruska1
14. dub 2008

Aha, tak já mám gynekoložku v LIberci a pak mámna výběr porodnici v LIberci, Frýdlantě nebo Jablonci.V LIberci je to sice moc hezké a moderní,ale je tam jeden pak doktor, na které jsou pořád stížnosti a i já s ním mám špatné zkušenosti a on je zrovna vedoucí porodního sálu, takže to pro nás nepřipadá v úvahu a Jablonec je přece jen daleko a nevím jaké to tam je, takže jdu do osvědčeného.
No je pravda, že Vy toho tam máte víc,ale zase je Vás tam víc a ty nejlepší jsou asi hned rozbebrané.Moje kámoška měla komplikované těhu a rodila u Vás v Praze v Thomajerovce, je to kousek od Pronatalu,ale to asi víš.

jmisa
14. dub 2008

Klarus, jj, Thomayerova nemocnice je Krč, tedy Krč je čtvrť, kde ta nemocnice je. Já ji mám kousek od domu, dělala jsem si srandu, že pojedu rodit na kole přes krčský les 😀

klaruska1
14. dub 2008

Jmisa to by taky šlo,jen když bys jela v noci, tak to bych se asi bála úchyláků,ale třeba když by viděli tvoje panděro, tak by tě nechali v klidnu odjet porodit 😉

jmisa
14. dub 2008

To mám zkopce, bych prosvištěla kolem čtyřicítkou 😀 😀 😀 Trochu bych prckovou vytřásla 😀

klaruska1
14. dub 2008

jmisa 😀 😀 😀 žádný takový, hezky autíčkem, v teplíčku a pohodlíčku, jasný!!!!

campi
14. dub 2008

V Krci jsem byla hospitalizovana 2x na gynekologicko-porodnickem oddeleni a byla jsem tam moc spokojena, vsak jsem se s nima v listopadu loucila, ze jestli se zadari, tak budu rodit tam🙂

dckami
15. dub 2008

ahojky,
ráno jsem volala do Pronatalu na výsledky krve - mám negativní protilátky proti spermiím 🙂 Hurááááááá

jmisa
15. dub 2008

Dckami, hurááá 🙂