Snaží se tady o miminko někdo už více let? (např. 8let)

verunousek
29. srp 2018
irinka
27. zář 2018

12 let bez antikoncepce, X pokusů umělého, nakonec adopce 🙂

veeev
27. zář 2018

@mija80 Rada bych do Frantiskovek. Pristi tyden jdu na gynekologii, tak uvidim,zda pochodim. Ale snad by nemel byt problem. Lazne se predepisuji proste na neplodnost. Tak snad ti je meli taky dat. Nekde jsem cetla, ze je davaji zenskym i po prvnim neuspesnem IVF. Tak snad s myma trema neuspechama nebudou mit problem.

veeev
27. zář 2018

@irinka Je to silena anabaze, ale tak pokud to dopadlo adopci, tak taky dobre. Ani tehle variante se nebranime. Ale jelikoz mi je 32, tak jeste chvili se budeme snazit 😁 Rikam,ze aspon zachranime event. jednu detskou dusicku 😊 A podarilo se vam adoptovat miminko nebo uz vetsi ditko?

irinka
27. zář 2018

@veeev Malému bylo 10 měsíců, když jsme si ho dovezli domů 🙂

merope
30. zář 2018

@mija80 Pokud splníš kritérium věku, tak stačí, že se snažíte a nejde to (možná bude chtít prověření, že tam není jiná fyziologická příčina - partner a spermio, že jsi zdravá... - ale to předpokládám z CARu máš). Jestli si dobře pamatuji, tak 37 je ještě ok, tuším je ta hranice 40 (já se o lázně začala starat tuším až ve 40ti a zjistila, že na pojišťovnu už jsem stará, ale nepamatuji si přesně).

mija80
1. říj 2018

@merope Děkuju moc za info. Skoro to vypadá, že začínáme být staré pro všechno🙂))))

veeev
1. říj 2018

@irinka To je krasne 😊

merope
1. říj 2018

@mija80 No, jak se to vezme - ale prostě ta pravděpodobnost otěhotnění letí kolem 40ky opravdu dosti strmě dolů. Každý měsíc se počítá. Já začala intenzivně pozdě a skončila ve 43 s darovanými oocyty s tím, že další 3 roky na vlastní čekat nebudu, i tak budu rodit skoro ve 44 a puberta bude v 60ti.

mija80
2. říj 2018

@merope Já se snažím asi od 33, před tím jsem dlouhodoběji řešila štítnou žlázu, o kterou jsem nakonec přišla. Teď mi 38 klepe na dveře.....Varianta darovaných oocytů bohuřžel, pro mě, možná na řadu také přijde. Ale tahle oblast je pro mě ještě dost ožehavé téma. Pochopila jsem teda správně, že se Ti z darovaných podařilo🙂 ?

merope
2. říj 2018

@mija80 Jj, z darovaných na první pokus a ještě jsou 3 mrazáčci. Pravdou taky je, že jsem před tím zhubla skoro 20 kilo (z toho teda asi 7 nabraných při stimulacích než jsem zjistila, že pokud beru utrogestan a jsem unavená, čokoláda to nezlepší a je potřeba mít pořád po ruce zeleninu 😀 ). Ale jestli jsi aspoň u KETu, tak to jsi dál než já kdykoli s vlastními. Já měla 1x blastocyta, 2x dvě třídenní embrya a 1x bez ET. A to mám vajíček dost a dost, žádný problém, hormonů kupu, odebrali co se dalo (spíše se báli hyperstimulačního syndromu), měnili protokoly, cokoli. Nic. Až jsem řekla, že je mi 42, lepší už to nebude, dala jsem poslední pokus s vlastními a zažádala o dárkyni.

mija80
3. říj 2018

@merope Já jsem nikdy neměla žádné závratné počty vajíček, použitelný tak 3, max 5. zatím poslední, třetí, IVf tři 96hod embrya, jedno zavedli - nic, 2 zamrazili. Ted v září KET - zase nic, takže zbývá jedno zamrazené. Nějak to nefunguje "ve mně". Takže asi zamrazené nechám na později a ještě zkusím poslední, placené, IVF a pak se uvidí. Každopádně moc držím palce, ať u Tebe probíhá vše dobře a brzo se raduješ s toho malého zázraku👍😍

verunousek
autor
29. říj 2018

Mně teď brali krev, kde prý zjistí jestli mám ještě vajíčka. Docela mě vyděsili. Prvni IVF jsem mrazila 5 vajíček , ale po rozmražení se pry přestali vyvíjet. A 2 IVF jedno vajíčko a nechytlo se :-/.

verunousek
autor
29. říj 2018

@mija80 jak jsi na tom? Myslím na tebe

mija80
30. říj 2018

@verunousek Ahojky, já teď dávám pauzu. V prosinci frčíme s přítelem za teplem a další pokus (asi vybereme posledního shěhuláka) bych nechala někdy březen duben. Vždycky jsem si dávala delší pauzu mezi další akcí....potřebuju se vždy nějak zklidnit🙂)))

merope
30. říj 2018

@verunousek Já měla vajíček vždycky hromadu a stejně z toho nic nebylo - takže ani to, zda jich je dost, nemusí být zárukou.

mija80
31. říj 2018

I tady platí, nejde o kvantitu, ale o kvalitu🙂))))

verunousek
autor
31. říj 2018

ano děvčata necháme to osudu 🙂)))

veeev
31. říj 2018

@verunousek Ono je to asi fakt na osudu. Já měla jednou 9 vajíček, pak 10 vajíček, naposledy 5. A nikdy bohužel nic. Neosvědčilo se mi, že čím míň, tím kvalitnější. Prostě čekám, až jednou zahřmí a zadaří se 🙂

mija80
1. lis 2018

Já bych to zahřmění potřebovala už co nejdříve😀

veeev
1. lis 2018

@mija80 Taky bych brala poradnou bourku a zahrmeni 😁 Tak snad to prijde 😉