Strach z revize - vaše zkušenosti, negativní vliv revize na další otěhotnění

utrikocku
21. črc 2019

Zdravím všechny,
chtěla bych slyšet zkušenosti s revizí děložní dutiny. V 8.tt přestalo bít srdíčko, miminko bylo velmi vytoužené po IVF. Před půl rokem jsem absolvovala (zbytečnou) rutinní revizi dělohy (nakonec GEU). Mám strach z již druhé revize, nemám žádné děti. Bojím se, aby to nezanechalo následky na děloze a neměla jsem potíže s uhnízděním embrya a udržením těhotenství. S doktorkou jsem to nemohla probrat, odsekávala, že vše se stát může, ale nemělo by, když se dělá šetrně. Dala mi jen pět dnů na spontánní vyčištění, nevypadá to, že by se něco samo dělo. Nechci tohoto zákroku litovat, přemýšlím, jestli odmítnout.

Prodělaly jste některé více revizí, dařilo se Vám poté otěhotnět? Je mezi Vámi někdo, kdo se potýká s následky revize? Moc děkuji za vaše zkušenosti.

pavla555
23. črc 2019

@urtica lékař ano 🙂

vineta
23. črc 2019

@pavla555 No, byla by to jistě zajímavá debata, ale ne pod tímhle příspěvkem.

vineta
23. črc 2019

@pavla555 Nevíš, co je respekt, viď.

pavla555
23. črc 2019

@vineta no jsem úplně blbá 🙂.... Ale někdy už jsou to názory jak ze sekty....

verunka_korunka
23. črc 2019

Prvni tehotenstvi zkoncilo zaplklym tehotenstvim. Plod se prestal vyvijet v obdobi 10+3 myslim. Tyden nez jsem sla na kontrolu a zjistil to lekar a pak tyden vyrizovani predoperacnich papiru. Nedokazu si predstavit cekat 5 tydnu. I ten tyden byl prome strasny, ze mam v sobe mrtvy plod, dite o ktere jsme se 3/4 roku snazili. Po revizi mi tam bohuzel zustaly v deloze zbytky. Bolelo me bricho, strasne, ale muj doktor si me volal vzdy jen na pokec a nechtel me prohlidnout. Kdyz uz to bylo silene, volala jsem do porodnice kde revizi delali, dalsi ddn rano jsem tam sla na vysetreni, na utz videli velka rezidua. Pichli injekci na vycisteni, ale nepomohlo, do tydne jsem sla na dalsi revizi, kterou delali i s utz aby vycistili vse. Po tomhle byla smula v tom, ze zakaz otehotnet se z sestinedeli presunul na sestinedeli +3 cykly (ja je mam dlouhe i pres 40 dni) takze jsem uz silela... otehotnela jsem 3 cyklus snazeni. Bohuzel jsem nejak dostala zanet a o dceru bojovala od 22tt, je narozena ve 26tt prirozene. Ale po porodu mi zase zbyly zbytky placentky v deloze a museli mi zase delat revizi. Dalsi tehotenstvi bylo na prvni pokus a az na muj asi spatny cipek, ktery se brzo otevida, v pohode, jen jsem musela lezet a zakoncen planovanou sekci. Ted jsem po cca 1,5 roce opet tehotna a zatim zo vypada ok. Takze i se 3mi revizemi to jde 🙂 ale muzu rict, ze kdyz mi v porodnici dali poprve na revizi informovany souhlas, tak jsem to ten vecer ve strachu obrecela. Predstava ze bych zkoncila bez delohy byla desiva, ale zpetne chapu, proc to tam musi mit napsane.

radullah
23. črc 2019

Ahoj, mám za sebou revize dvě. První po porodu, protože mi tam zůstaly zbytky placenty a druhou kvůli zamlklému těhotenství v 11tt. Po revizích, co jsem zaznamenala negativního, byla velice slabá ms. Bála jsem se, že se mi netvoří dostatečně vysoká sliznice pro uhnízdění miminka. 4 měsíce po revizi jsem měla biochemické těhotenství, prý zřejmě kvůli špatnému zavrtání (což mi ukazovalo právě na tu nízkou sliznici), podporovala jsem růst sliznice bylinkami (jeřáb ptačí, maliník..) a za další 4 měsíce jsem našla znovu pozitivní test. Miminko se zatím drží, jsem 18tt. Řekla bych, že to prožívám víc intenzivněji, děloha mě bolí, cítím každé napínání vazů a růst (to jsem při prvním těhotenství měla jen minimálně), ale jestli je to zrovna revizí, čert ví. Každopádně i po dvou revizích to zatím vypadá dobře.

kolibricek36
23. črc 2019

@utrikocku ja mela 2revize a jeden samovolny potrat - loni se postestilo a letos v lednu se nam konecne narodilo vytouzene detatko. No, byla jsem na prasky od toho strachu ze se zas neco semele a nevyjde to. Dr. mela pochopeni.

saminomimino
23. črc 2019

@vineta já jsem týden čekala a dýl bych to nezvládla,že je tam ve mě mrtvé,revize mi pomohla to uzavřít,ukončit,každá to máme jinak

blueyonder
23. črc 2019

Držím palečky ať vše dobře dopadne a brzy se poštěstí další miminko. Loni jsem si prošla dvěma samovolnými potraty pri ZT. V obou případech jsem se to dozvěděla na kontrole, pokaždé bylo děťátko mrtvé už 2 týdny, bez nějakých příznaků. Doktorka mi vypsala papíry cca do týdne na revizi a vždy to šlo naštěstí samo doma do toto tydne. Za to jsem byla rada, kdyby se ale tak nestalo, revizi bych podstoupila, i když taky ne s nadšením. Jinak po 5ti měsících jsme se začali snažit a vyšlo to hned, nyní jsem ve 24tt.

2hanah
23. črc 2019

@vineta Pokud jsi četla, psala jsem, že je to můj názor a nikomu ho nenutím a jestli někdo chce nosit pod srdcem mrtvý plod celý měsíc a dobrovolně, tak je to pro mě středověk, zvracené a morbidní, zažila jsem si to, je to můj názor a ani Tvoje kritika mi ho nevyvrátí, ať si tady každá dělá co chce, já nikomu jeho názor neberu, nech mi tedy prosím ten můj.

vineta
23. črc 2019

@2hanah Já ti názor neberu, naopak, kdybys pořádně četla, souhlasím s tím, že každý to může mít jinak a ten jiný postup nikterak nezesměšnuju ani neshazuju. Jen se mi nelíbí, jakým způsobem se vyjadřuješ k postojům jiným. Chceš respekt a sama ho k ostatním nemáš, co na to říct.

donika
23. črc 2019

@utrikocku já jsem po revizi teď krátce po ZT v 7tt. Zjistilo se až na KO v 10tt. Samotna revize po fyzické stránce nebyla tak hrozná, moc jsem se bála.. spíš ta psychika. Ale teď mám hroznou radost, že je vše na dobré cestě.. zmizely mi cysty,které se během těch třech týdnu udělali a po revizi a na KO za týden poté už nebyly. 😊 Moc na tebe myslím, ať vše proběhne jak má!! 😘 a brzké zotavení... Já se teď..poprvé v životě .. těším až přijde MS. 😅

2hanah
23. črc 2019

@vineta mám, jsem nadmíru tolerantní a respektující člověk, kdyby jsi mě znala, psala jsem, ať si to dělá každý jak to cítí, jen že ten způsob není pro mě osobně bych to tak neřešila, ani bych si to nemohla dovolit ze zdravotního hlediska, nic ve zlém, určitě se nechci dohadovat o malichernostech.

2hanah
23. črc 2019

@martiniquest No tak, pokud bych chtěla vzrůšo, zašla bych si na Matějskou, pokud bych chtěla silný prožitek s radostí, co moje tělo zvládlo a vyplavené hormony, tak si dítě porodím a nebudu si to zastupovat potratem doma a laborováním nad tím, jak je to úžasný a jak jsem zajímavá, ženské tady zvládnou mnohem mnohem víc a nemusí tady nechutně psát o pochovávání embrya na zahradě. Ikdybych toto udělala, nechàm si to pro sebe a nebudu tady vypisovat, zkus ns sebe upozorňovat pro změnu nějak lidštěji. Člověk, kterej se ve svém člànku vyzná z toho, že je vlastně rád za zamlklý potrat, protože měl strach mít dítě, a tak si místo porodu uspořádal veselý potrat s pohřbem na konci není úplně v poho. Promiň, ale celá jsi ujetá a máš pravdu v tom, že fakt potřebuješ ujít ještě obrovský kus cesty. A jak jsi napsala nedávno ty mně: A klidně se teď do mě můžeš pustit 😉

vineta
24. črc 2019

@2hanah Bože můj. To je asi ten důvod, proč ti nevěřím, že jsi tolerantní člověk. Napsat někomu, kdo potratil po nevydařeném těhotenství, že měl radši porodit, to je fakt koment roku.

pavla555
24. črc 2019

@vineta já to pochopila!!!! Musíš umět číst a né jenom číst, to co se Ti hodí abys tady mohla dělat chytrou....

malanoha
24. črc 2019

@pavla555 no doma to splachnes do zachodu, v nemocnici to vyhodi nekde mezi amputovane nohy a slepá streva jako biologický odpad. Z tohle pohledu je to prast jak uhod.
Jinak pro zakladatelku diskuze - taky bych necekala na domaci potrat..

kolibricek36
24. črc 2019

@2hanah Tedy na jednu stranu s tebou souhlasim, ale na druhou stranu - jA treba jsem si i ty potracene deti pojmenovala. Tak dokazu pak pochopit ze nekdo by je chtel i pohrbit - nekde jsem cetla ze plod po 12tt jde pohrbit - jen si to musi predem rict, ze si jej chteji pohrbit.

pavla555
24. črc 2019

@kolibricek36 to pojmenovávání a pohřbívání mi příjde, že si jen vyvolávají lidé zbytečně smutek ☹. Já si taky vzpomenu a řeknu ,, jo když by to minule vyšlo, tak by moje dítě už mělo tolik a tolik let,, ale víc už to fakt neřeším.... Já chci mít veselej život 🙂 a né se utápět v něčem co nevyšlo a navíc ,,to ještě nebyl úplně človíček,, jo i tak to zabolí, ale proč se v tom utápět??? Ale každého věc...

kolibricek36
24. črc 2019

@pavla555 nekomu zbytecnost. Pro nekoho kdyz to udela tak se s tim lip srovna. Tak jak pamatujem na zemrele rodice, prarodice, bratry, sestry, tety ci stryce.. Kamarady ci pratele.. ... Ale rozhodne nejsem zastance potratu doma - muzw se neco semlit a je ohrozen i zivot zeny.

kolibricek36
24. črc 2019

@pavla555 clovek je od poceti clovekem. Zbytecny smutek neexistuje. Radost je sestrou smutku.

pavla555
24. črc 2019

@kolibricek36 psala jsem, že každého věc.... Ale srovnávat to s rodinou a s lidma, se kterýma jsi trávila čas, zážitky..... mi nepřijde úplně OK.... na to že jsi ten plod ani neviděla a nedržela.... ale opět OK, každej to má asi fakt jinak

2hanah
24. črc 2019

@vineta četla jsi ten příspěvěk a článek?

2hanah
24. črc 2019

@kolibricek36 Ano, plod po 12. týdnu už se může pohřbít, já to taky umím pochopit, jen si myslím, že je to natolik citlivá a soukromá záležitost, že bych to tady nevypisovala a neprezentovala to jako, že to bylo snad i fajn, navíc v kombinaci s tím člànkem, nějak se mi to prostě nezdá.

2hanah
24. črc 2019

@vineta Navíc jsi to nepochopila, chtěla jsem říct, že člověk má radost po zdařilém porodu a ne po potratu doma a sbírání mrtvého plodu, jak tady martiniquest stàle prezentuje!!!!

martiniquest
24. črc 2019

@2hanah Nemas absolutni pravo me za cokoli soudit. Clanek o prirozenem potratu jsem napsala na podporu vsech zen, ktere hledaji informace o tom, jak to probiha. Verim, ze jsem tim nekomu pomohla, byt by to byla jedina osoba. A svoje zkusenosti v teto diskuzi pisu taky slusne a nikomu nic nevnucuju. Ze jsem mela po potratu radost, samozrejme, zvladla jsem z meho pohledu velkou vec a byla jsem na sebe hrda. Moc by me zajimalo, zda mi tyto hnusne veci budes schopna povedet do oci, az se jednou potkame. Coz je realne, zijeme ve stejnem meste. Zadam te, abys ses k me osobe prestala vyjadrovat neb o to absolutne nestojim. Vic uz ti psat nebudu, muj cas je drahoceny a nebudu jej ztracet diskuzi s naprosto nerespektujicim a netolerantnim clovekem.

vineta
24. črc 2019

@martiniquest Mně jsi pomohla.

martiniquest
24. črc 2019

@vineta dekuji

pavla555
24. črc 2019

@martiniquest hele @2hanah řekla jen svůj názor a nic nikomu nenutí a nikoho nesoudí, tak co se čertíš? A prostě mi máme asi s 2hanah radost z jiných ,,velkých věcí,, co se nám povedou....

vineta
24. črc 2019

@pavla555 Ono to bude tím, že fakt nepomůže, když za příspěvky plný odsudků napíše “nesoudím”, když to fakticky prostě dělá 🤦🏻‍♀️