Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

revilo
29. dub 2011

ja musim na obranu chlapu.... muj pritel se chova naprosto skvele a je velkej držak, i kdyz ja kazdou chvili brecela,byla neprijemna,tak on to zvladl skvele a i kdyz se nedari,tak nas to spojilo jeste vic

luca77
29. dub 2011

@jolcap no,jsou to všechno rakety,..co je všechno v těch 15tis.?Když jdu na 1.IVF tak to ještě nemusejí oplodňovat metodou ICSI nebo ano?

luca77
29. dub 2011

no,to jste mě holky tedy nepotěšili s těma cenama 😒 Hned poprvé a takové peníze...

revilo
29. dub 2011

@luca77 ISCI nemusi pokud ma partner v pohode spermie.... to my nemame,tudiz to bylo jistejsi. Kdyby to neudelali,tak bych treba nemela k transferu zadne em.

martinkka
29. dub 2011

@luca77 ahojky, my jsme dopláceli asi 22 tisíc, u ICSI záleží na kvalitě spermií, na tom, kolik ti odeberou vajíček, atd.

mv
30. dub 2011

@lenkacar a na oboje ty protilátky, co máš ti nezabral ten blbej Prednison a kondom sex, máš je pořád??
Mě to teda po 3 měs. braní se moc nezlepšilo a ta doktorka, co mi dělala o hodně více testů( a kde mi mimochodem žádné pozitivní protilátky nevyšly...)mi říkala, že je to holej nesmysl dávat na to Prednison a kondom sex.že to takhle v těle vůbec nechodí..a pak si vyber....já si teda vybrala tu variantu bez obou hrůz, u nás ještě pár měsíců bez sexu a šlo by to vše do háje...to už se fakt nedalo.
A na MTHFR mi v trombocentru řekli, že to vůbec nemám řešit, že podle posledních studiích to nemá až takovej vliv,pokud k tomu mám normální hladinu homocysteinu.a když máš ještě další mutaci-.že je důležitej leiden,APC-rezistence atd. tak ten miniheparin.a hlavně ten femibion, u těhle defektů je ta obyč. listovka, co já jsem jí jedla 2 roky k prdu..

mv
30. dub 2011

@jolcap neboj, to za pár týdnů přejde... 😉 určitě nebudeš ten případ, co to má celé těhu..
včera jsem opět lovila v katalogu Rhodos,tak jsem si vzpomněla, že jste byli v tom hlavním městě.našla jsem tam pěknej hotel, ale v zástavbě, kde je hlava na hlavě,ale zase vím, že by měl být za měsíc na LM za dost dobrou cenu,tak váhám.. 😒
Manžel o tom nechce ani slyšet, ten se těší na poznávačku do Chorvatska,já bych nejradši oboje.
Ještě na konec srpna po IVF jsme si vzali týden dovči, tak jestli to nevýjde,tak vezmem kamkoliv LM na srovnání duše..
Ale teď věřím že to výjde,což jsem u prvního IVF vůbec nevěřila, tak o to horší pak bude eventuální dopad na hubu.
Synátor řekl, že chce jet taky, ale poslední dny se tváří tak hrozně, že vůbec nevím, jestli ho vzít.jako aby se mi tam takhle tvářil 14 dní,tak ho tam roztrhnu.puberta, no, nebyla jsem jiná asi... 😀

mv
30. dub 2011

@martinkka no jo, to je teď zase něco... 😀 😵
a proč ti museli stopnout ten dlouhej protokol?já ho teď mám mít a je to moje jediná šance,s krátkým bych dopadla zase k prdu.co mimís, jak ti je, co domeček, už máte vše hotový??
určitě jste rychlejší, ne my. 😀 my za rok a půl,co bydlíme ještě nezaspárovali ani obklad na krbu. 😝 tyhle dodělávky nás fakt neberou. 😀

mv
30. dub 2011

@luca77 my asi 19tis.za 1.IVF,no jo, jsou to rány,ale tak se to nedá brát.
u nás to před OPU vypadalo, že kromě léků nebudem platit už ani korunu,a pak další den to naskočilo 9tis.ICSI a další za PK,což teda byl v případě dvou vajuch holej nesmysl a příště už bych na to rozhodně nepřistoupila o dalších pár tisíc.
s tím člověk musí počítat předem, jinak nemá cenu na IVF vůbec chodit dokud člověk nemá těch cca 25 tis.našetřeno, mile pak může být překvapen, když je nevyužije.

olasek
30. dub 2011

Ahojda holky,
tak hlásím, že po včerejší kontrole jsme se s doktorem domluvili, že v červnu 3.pokus IVF! Jsem z toho pěkně nervózní, ale nevím tak nějak věřím a tuším, že to tentokrát výjde. Já moc ty finance neřeším, protože díky tomu, že mám vždy 1 -2 vajíčka tak přes 8.tisíc za IVF ani nepřelezu. Ale za větší šanci bych si ráda připlatila -bohužel, to nejde.
@luca77 určitě buď za ICSI ráda, vždyť ti tím jen zvyšují šanci!
@mv budu držet pěsti! Už jsi v minulosti dlouhý protokol měla? Mě ho nedoporučují, prý by u mě neměl efekt.

mv
30. dub 2011

@olasek tak to jsme na tom podobně s tím červnem...bych měla koncem začít se stimulkou,no uvidíme.tak si budem držet pěsti. 🙂
ten dlouhej zkusíme, jestli by po něm bylo více vajuch,než s tím krátkým.ten vůbec nefungoval na mě, to po clostíku jsem na tom byla lépe.
1-2 vajíčka teda není moc, což??proč nejde více,tělo stávkuje?

olasek
30. dub 2011

@mv to jsi mě překvapila - jak dlouho se vlastně stimuluje na dlouhý protokol? Moje vaječníky jsou líné - mají sice hodně vajíček, ale nějak se nedaří je nastimulovat do té správné zralosti ( mám jich vždycky kolem 6 -8, ale v různých stupních zralosti, tak 1-2 jsou použitelná ). No, teď na to chce jí pan dokor jinak tak uvidíme. Teď po menstruaci začnu zobat antikoncepci měsíc a pak způsobíme šok vysokou stimulací - tak snad bude lepší výsledek. To víš, že si budeme držet pěsti!! Kéž by nám to vyšlo!!!

mv
30. dub 2011

@olasek většinou se začíná týden před mrchou se stimulí.
hm, tak to já to měla opačně-sice zralá, ale jen 3 vajucha.ještě prý by byla možnost mi dát větší dávky gonalu na krátkej, ale to si myslí doktor, že by nemělo na množství vajuch vliv,že by jen narostly rychlejc. a to by bylo spíše minus.
jasně, teď už to výjde.... 😉

martinkka
30. dub 2011

@mv museli ho stopnout, protože se mi udělaly 2 dominantní folikuly a ostatní byly prťavý, tak mi doktor řikal, že když budu dál stimulovat, že všechny hormony "sežerou" jen ty 2 velký a ty malý nestihnou narůst, pak už jsem měla vždycky krátký protokol a bylo to v pohodě, u 1. a 2. IVF jsem měla 10vajíček, z nich 9 kvalitních a u 3.IVF mi zvýšili dávky puregonu a měla jsem 17 vajíček, takže na mě ty vyšší dávky zabraly dobře, že nenarostly folíky rychleji, ale narostlo jich víc
mimís je snad v pořádku, mam za sebou screening a dopadl dobře, tak začínám věřit, že už se snad nic nepokazí, je mi celkem, zle mi bývá už jen nárazově
domeček máme vevnitř komplet hotový, i krb už máme dodělaný 🙂 jen musíme dokoupit nábytek do obýváku, zatim tam máme koupenou jen sedačku, a úpravy kolem baráku už jsou skoro hotový, tak už jen zasejeme trávník, stromečky a kvítka už máme zasazený a ještě si udělam pár záhonků 🙂 a budu spokojená

jolcap
30. dub 2011

@luca77 já jsem dala 5200 za gonal(injekce) , pak 7000 za ICSI(když jich je mín než deset vyplatíse než čekat jestli to spermie zvládnou a pokud je blbej spermio ani to tak nenechají) a 3000 za mražení zbylých embrijek taková pojistka kdyby to nevyšlo

luca77
30. dub 2011

@jolcap říkají,že Gonal nebo Puregon jsou jedni z nej,proto si je taky takhle připlácíme,..jsem zvědavá co dají mě,já myslím,že v Motole asi Puregon,nevím.No,tak určitě se to takhle vyplatí ICSI,ale je to raketa.Ikdyž bych třeba měla jen dvě vajíčka,tak je to pořád těch 7000,-(nebo na tom nezáleží jestli dvě nebo deset?)To nejdražší pojišťovna neproplatí. 😒

olasek
30. dub 2011

@luca77 většinou to mají všude dle počtu vajíček...obvykle to bývá za 1 cca 3.000,-, za 2-5 vajíček 6.000,- a pokud je jich ještě víc tak 9.000,-. Myslím, že se to takhle pohybuje všude plus mínus. Co se týká stimulačních léků tak záleží na tom, jak reaguješ - každý obsahuje trochu jiný poměr hormonů. Většinou na 1. pokus dávají jeden z těch, co jsi psala. Mě třeba tento druh "nesedí", mám sice kolem 20 vajíček, ale jsou nezralá. Dobře reaguju na Menopur a Fostimon. Jakou máš pojišťovnu?

tonytony
1. kvě 2011

Ahoj holky,jdu si pro radu, prosím... S manželem se o nás pravděpodobně pokouší angína vč. horečky, bohužel mám obavy, že to bez atb nedáme- zkoušíme vše možné na to,ale je nám fakt zle☹ Nevíte, jestli to je velký problém nebo co to může znamenat, když máme za cca 10 dní jít na OPU? Můžou se brát ATB nebo to je průser a stuimulka se musí stopnout? Jako je mi jasný, že spermio díky tomu bude jasný propadák- to máme i z min. kontrolního spg potvrzeno, že po nemoci a atb to jde rapidně dolů, ale ne snad na nulu, tak snad něco vyberou, ale s tou stimulkou a OPU se trošku bojím☹ Kdybyhcom si dali třeba ta jen 3 denně ATB hned teď, myslíte, že by to byl problém za ten týden jít na OPU? Nemáte někdo zkušenost? Moc děkuji...

jolcap
1. kvě 2011

@luca77 to má každý car podle svýho ceníku u nás v gennetu to je do 10 vajuch 7000,-, já se dost bála že když je necháme oplodnit se sami tak to nedopadne dobře i když jsme měli všechno v pořádku, štěstí bylo,že se to neplatilo najednou nejdřív injekce a pak při transferu zbytek

olasek
1. kvě 2011

@jolcap jak se máš???? Už jsi ve 13.týdnu - není možná !! 😉 Jak dopadl první screening? Možná jsi to psala....nestihla jsem dočíst...

jolcap
1. kvě 2011

@olasek no screening mě čeká ve středu a děsně se bojím pak už snad bude klidněji, a jinak mi je pořád divně ty nevolnosti mě moc neopouštějí, na druhou stranu se to trochu táhne,ale to je tím,že člověk se šetří odpočívá a nic nedělá, jak jsi na tom ty už máš nějaký postup možná si to taky psala,ale někdy je toho tolik že nestíhám

olasek
1. kvě 2011

@jolcap tak to budu držet pěsti, aby všechno klaplo tak jak má !! 😉 ... nevolnosti k tomu patří, ale dlouhodobě to je asi na prd, to teda nezávidím. JJ, my jdeme do IVF znovu v červnu - tak uvidíme, co a jak.....

jolcap
1. kvě 2011

@olasek moc ti díky je to psycho,ale má to výhodu moc nejím takže nic nepřibírám, tak to se už určitě povede uvidíš jen to bude asi pěkně na nervy jestli se neděje to samé jako předtím, on ten květen hodně rychleuteče a budeš napnutá jak kšanda

olasek
1. kvě 2011

@jolcap jo, to určitě budu...a vlastně už jsem, protože celý květen už budu brát antikoncepci a tak už to zavání tou přípravou 😉 Jsem lehce nervózní, ale i natěšená. Co se týká nevolností tak se říká, že po ukončení 1.trimenstru odezní tak ti moc přeju, aby to bylo brzo a ty ses mohla už jenom těšit z miminka 😉

olasek
1. kvě 2011

@tonytony to mě mrzí, že máte takový trápení. Bohužel, nikdy jsem se s tím nesetkala. Určitě bych si pro fundovanou radu zavolala do CARu. Držím pěsti, ať vše klapne...byla by škoda všechno stopnout 😒

jolcap
1. kvě 2011

@olasek tak už jen týden a mělo by mi být hej, taky ti držím palečky at je ten pokus úspěšný a máš dole ty malý důležitý čísla

martinkka
1. kvě 2011

@tonytony já bych radši zavolala do CARu a zeptala se, fakt nevim, jestli to má nějaký vliv na stimulku nebo ne 😒

mv
1. kvě 2011

@martinkka tak to fakt závidím, že máte venku hotovo.to my nebudeme mít ani za 20 let s tou naší rozlohou lánu... 😀

Našla jsem v noci super LM na Rhodos,tak teď máme dilema, jestli to vzít, když by to ještě bylo volné.jsem to nezávazně objednala a uvidíme s čím zítra zavolaj...jako láká nás to, ale vzhledem k tomu,že bychom hned po dovče chtěli jít na další IVF, tak bych asi byla radši, kdyby už to nebylo aktuální a volné..holt peníze... 😒

jolcap
1. kvě 2011

@mv ty mi děláš chutě jela bych hned, jo a s tím,že je hotel v zístvabě tam to je běžný měli jsme ho tam taky, byl dost obyčejnej ale skvěle vařili, stejně jsme byli pořád u moře a někde venku, hlavní město je podle mě nejlepší je v něm večer dost živo

mv
1. kvě 2011

@tonytony to bohužel netuším, možná ta třídenní ATB by to šlo.zkusila bych do caru zavolat, co a jak a vzhledem k tomu, že to je váš myslím poslední pokus bych to radši pro klid v duši o měsíc odložila,než si pak něco vyčítat....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru