Těhotné i netěhotné po IVF

misi.21
19. led 2011

Tak šup sem holky,všechny jste vítány... 🙂

luciasek1982
3. únor 2011

@antoa
jj je to tak!!!!!! Ti staří lidé neví do čeho jdou a rodinní příslušnící si často myslí, že jejich babička prostě bude žít na věky věků.... ale tak to nechodí!!!!! A pak jsou z toho špatní, že jak to, že je bebička tak špatná, když má přece opravené srdíčko 😖

lenkacar
3. únor 2011

my už jsme babičku ani opravit nedali ..nechtěli jsme jí přidělávat další bolesti..umřela doma a v klidu

luciasek1982
3. únor 2011

@antoa
U nás je to taky v klidu..... doktoři nedali výpovědi, a to ani jeden! Že jsou s platy apokojení a taky nám ředitel zaručil, že se nám zatím platy nebudou snižovat.......

luciasek1982
3. únor 2011

@lenkacar
a tak to má být.......

luciasek1982
3. únor 2011

Holky měly jste některá po odběru vajíček OHSS? Teď to tady čtu na jedné stránce....... 😲

lenkacar
3. únor 2011

oprava babičky je trochu jako oprava pračky ,no ale výsledek je stejný 😉 a to jí miluju pozor.. 😉

lenkacar
3. únor 2011

@luciasek1982 já 2krát ..

antoa
3. únor 2011

@lenkacar nemá cenu udržet je tu déle o měsíc, když ten měsíc protrpí upoutaní na lůžko v bolestech, proleženi...atd.
@luciasek1982 já měla OHSS i s hospitalizací

luciasek1982
3. únor 2011

@lenkacar
Nekecej...... a jak jsi to poznala a co s tebou pak dělali?

luciasek1982
3. únor 2011

@antoa
Holky se mi zdá, že už raději nebudu moc pátrat, nebo si to snad ještě rozmyslím.... a nebo si OHSS psychicky přivodím 😀

lenkacar
3. únor 2011

@luciasek1982 všechno se dá zvládnout a ty nehledej problémy dokud nemusíš ..

luciasek1982
3. únor 2011

@lenkacar
máš recht 😉

antoa
3. únor 2011

@luciasek1982 není to příjemné, ale nyní vím jak se trochu bránit a také jsem dostala Siofor, který pomohl dorát vajíčkům, takže posledně nebyl ohss tak bouřlivý

luciasek1982
3. únor 2011

@antoa
Siofor? Tak to slyším poprvé.....
To je mi jasné, že to asi není nic moc příjemného.... 😖

luciasek1982
3. únor 2011

Zatím vám všem moc díky 🙂 Běžím nachystat nějaké papu na zobání, pač za chvíli dorazí naši na návštěvu 😉 Mějte všechny fajn zbytek dne...pa

lenkacar
3. únor 2011

@luciasek1982 čus přijd zase jen tak pokecat až se ti bude chtít

martina_z
3. únor 2011

@antoa Vazim si prace dobrych doktoru a myslim, ze jsou opravdu podhodnoceni a dlouhodobe vycerpani. Nelibi se mi ovsem zpusob, jakym chteji svych cilu dosahnout. Je to sproste jak vuci pacientum, tak vuci sestram, protoze nedocenenost a vycerpani se tyka i jich. Dneska musi mit sestra pomalu aspon bakalare, a presto kolikrat nafasuje kybl s hadrem a jde uklizet chodbu.

martina_z
3. únor 2011

@luciasek1982 Mej se! OHSS jsem nemela, u kratkeho protokolu s antagonisty vetsinou pry nebyva 🙂 Ale ten protokol neni pro kazdeho, nekdo na nej treba vubec nereaguje.

lenkacar
3. únor 2011

@martina_z včera řekli v telce že sestra převezme polovinu úkonů za doktora ,bože chran můj slepák a ža mě bude někde na chodbě kuchat sestra 😕

antoa
3. únor 2011

@martina_z vidíš to velice dobře....ale zvolili špatný způsob i dobu na takové psíkusy

antoa
3. únor 2011

@lenkacar 😀 😀 😀 přidají nám práci, uberou peněz a dr. naopak práce uberou a každý dostane 8 litrů navíc. To je dobré řešení, na to mohl přijít jedině vůl

lenkacar
3. únor 2011

@antoa však jsem to vladísovi říkala jak je to chytré kdo to vymyslel ..naše máma dělala leta na chíře ,pak na ušním a do důchodu na jipu na chíře a ta šla sedřená jak budík..

antoa
3. únor 2011

@lenkacar

martina_z
3. únor 2011

@lenkacar Slepak pry zvladne kazdej vratnej - zrejme nejaky vratny operoval me na Bulovce Leta Pane 1991 a zkur*vil mi to moooc hezky.

jj, jak rika Antoa: sestram se prida prace a zodpovednost (ano, na nektere slozitejsi ukony je nova generace sester plne kvalifikovana), ale stale budou pobirat smesne platy, suplovat uklizecky a pomocny personal a budou mit vyrazne nizsi prestiz nes lekari, kteri maji jen o par semestru vic.

Podotykam, ze nepracuju ve zdravotnictvi (i kdyz jsem drive chtela jit prave na medicinu) a ze mozna nemam dostatek informaci, ale takhle to vidim zvnejsku ocima pacienta.

antoa
3. únor 2011

@martina_z je to tak....po 6 letech vysoké o kýbl a hadra jistí ☹

martina_z
3. únor 2011

@antoa Jsi tedy magistra? S jakou specializaci? Skoda, ze jsi nesla rovnou na medinu, mohla jsi ted stavkovat az do roztrhani tela 😀

kikincuk
3. únor 2011

No,ja jsem prave nechtela s tim OHSS vyrukovat,ale kdyz uz teda... Ja lezela mesic v Brne ,na gynekologickem Aru. Silny OHSS,slo mi o zivot. Kdo nemel,nepochopi. 14 litru vody. 😔 je to ojedinele,ale i tak se da zridit telo.

antoa
3. únor 2011

@martina_z jj 🙂

martina_z
3. únor 2011

@kikincuk uuuuuu, hruza, neumim si to predstavit. To jsi mela pri prvni stimulaci? Co jsi mela za protokol? Takze ET asi nebyl a embrya dali k ledu? Otehotnela jsi z KETu?

kikincuk
3. únor 2011

@martina_z jj,mas pravdu hruza to byla. Ja jsem ojedinely pripad a OHSS se u me rozjelo az po ET. Vypadalo to na dvojicky,drzela jsem je nekdy do 9tt,ale pak jedno umrelo. A cipisek co mam v brisku je ten druhy bojovnicek. 😀
jsou 4 stupne OHSS,ja mela 3. Normalne se OHSS rozjizdi po OPU,u me ne. Ja byla uplne ok,az se vsichni divili,kdyz jsem mela tolik vajec ( jsem je mohla prodavat),me dali embryjka a za par dni sanita smer Brno. 😖
Kdyby se mi to rozjelo po OPU,tak me vubec k ET nepustili,takhle nebyl duvod proc nejit dal.
Mrazacky mame 3,ale ja uz nesmim zadne hormony,tak uvidime co a jak. 😒
O to vic si mozna zensky umite predstavit jak se na toho sveho bojovnicka tesim. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru