Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
23. srp 2009

bréé ranko 🙂

m.e.l
23. srp 2009

Bré ranko,
tak dneska měl službu manžel, no vstala jsem stejnak pomoci mu když přebaloval Lukyho, tak jsem šla uvařit mlíko. No dalo by se jinak říct, že spal do šesti. Ale nahazování bylo v noci asi 4x.

luzza
autor
23. srp 2009

melí
už aby si luky uměl narvat dudýna sám,co? 🙂

luzza
autor
23. srp 2009

u nás už je vzhůru eliška 🙂 ale tak strašně krásně se na mě furt řehní,že by jí člověk sežral 😀 😀 zbytek rodiny chrní 🙂

jmisa
23. srp 2009

Ahoj.
Tak my dnes klasika 2-5-7,30.
Venku je sluníčko, snídáme, dnes vaří muž, já jdu zpnout pračku 😝

kay
23. srp 2009

ahojte,

tak my dneska noc taky nic moc, sice dudel jsem jí dala jen jednou ale furt s enějak vrtěla a tak, asi břicho, tak jsme se moc nevyspala.. Vstávačka v půl osmé, a pak už se taky řehnila a nechtěla spát.. Pak jsem ji dala M. do ruky a šla trochu uklidit a vysát a teď spí asi hodinu.. ale už s ebudí.. 😠

jmis hele a můžu se zeptat jak se jmenuje Tvůj manžel? Ty vždycky o něm píšeš jako o muži.. 😅

jinak my máme ze včerejška naložené maso a udělala jsme falešné tiramisu, co jsme měla recept od holek z druhé diskuze, ale asi jsme tam dala blbé pom. máslo a tak se ani moc netěším 😀

tak utíkám za Stelikem.

jmisa
23. srp 2009

Kay, muž se jmenuje Tomáš. 🙂

kay
23. srp 2009

jmis 🙂 to je moc pěkné jméno... kdybysme neměli dva kamarády Tomáše (v Praze), tak bych u kluka o tom jméně uvažovala 🙂

kay
23. srp 2009

holky mám dotaz, Stelinka je docela vpohodě, jen když třeba někam jedeme nebo nedej bože přijde někdo na návštěvu a bere ju do ruk, je pak celá ubrečená, třeba až do večera než jde spát a tak.. Myslíte, že je nějaká divná? že se nechce chovat u nikoho jiného než u mě? U M. taky moc být nechce, ale vydrží u něj, třeba když s ní chodí a vykládá jí něco.. ale jinak jakmile ji vezme někdo jiný, hned brečí, dřív to tak neměla.. e to třeba tím, že s enějak bojí? Mám s tím něco dělat? Mám ji třeba schávlně dávat hcovat někomu (babičky, dědečci..)? ale ona fakt hrozně pláče.. Mám jen strach aby nebyla na mě nějak přespřliš závislá..nebo se to zlepší, jak bude větší? já si teď řekla, že ji nenechám nikohmu krom M. chovat, i on s tím sopuhlasil (kupodivu vzhledem k tchýni 😀).. ale zase abych si ji neuvázala ještě víc.. co myslíte?

jmisa
23. srp 2009

Kay, já bych to asi zkusila tak, že by si "cizí" nejdřív s ní měl povídat třeba v lehátku nebo na dece apod. a až by si zvykla na jeho hlas, vůni apod. tak třeba chytnout za ručičku a pak opatrně vzít, všechno v klidu. Nepředávala bych ji od sebe.

Rozhodně bych ale nedělala, když u někoho brečí, že bych si prcka brala zpátky a chovala s "tak už si u maminky, tady je ti nejlíp, ty mlj uplakánku a bla bla bla." Když bude u někoho brečet, tak ať ji prostě vrátí tam, kde ji vzal (kočár, postýlka apod.)

m.e.l
23. srp 2009

Holky jsme šly s mamkou koupit Lukymu do CA kombinézu a místo toho má Luky https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jmisa
23. srp 2009

Mel, to už je jak na velkýho kluka 😀

Já včera viděla pěknej kabátek, ale muž zakročil, že nevím, jak Alex vyroste, když roste jak blázen. On je děsně dlouhej, ještě nás budou podezřívat, že ho natahujem na skřipec 😀 No tak jsem mu nechca dala za pravdu, ale měla jsem pysk přes palubu :-d

m.e.l
23. srp 2009

Míšo, on Luky se taky rychle vytáhl, ale neboj ony se pak dítka v růstu trochu pozastaví. Já to radši ještě Lukymu vyzkouším, hlavně tu bundičku, ale je to 74 a oproti 80tce už byl fakt velký rozdíl.

kay
23. srp 2009

jmis, no takhle by to šlo, kdyby to byla dlooouhá návštěva, ale třeba pojedeme teď k M. rodičům na zahradu, kde bude celá rodina, bude oslava prababiččiných nar. A tchýně teda minule, té to bylo jedno že brečí, resp. to jsme asi psala, jak se chovala, ale že by ji vrátila zpátky to ne.. prostě si ji držela anechala brečet chuděru.. to jsme teda fakt nevydržela.. a po třetí jí j iuž nedala.. a to si ji jednou vzala sama z té deky právě... ☹ no nějak ji pak utěšit musím, ale nedělám to takhle, to ne.. ale musím ji utišit, že..

luzza
autor
23. srp 2009

ahoj holky
tak vy už se připravujete na zimu... 🙂 jste zodpovědné matky 😀 já se teda taky po něčem kouknu 🙂
holky zatím dostaly od bráchy a od švagřinky moc hezké vesty na podzim 😵 😵 😵
kay
holky se teda rády chovají 😀 i u cizích 😅 asi proto,že doma je nemůžu furt chovat,když jsou dvě 😀 ale občas jim taky přeskočí a u cizího nahoděj "pysk přes palubu" a řvou a řvou...naposledy u tchýně 🤐 🤐 😅

kay
23. srp 2009

luzzi, ahojda, no mě to právě asi začla dělat u té tchýně, ale zase jí nechci křivdit úplně, myslím, že náznaky byly už před nějakou dobou.. Ale před tím byla úplně v pohodě, chovala se u úpkně cizích lidí, jako po ni cizích, nepůjčuju ji na nádraží bezdomovců 🙂 klidně jsme mohla i odejít a ona se na ně smála a byla v pohodě.. Teď se to nějak posr.lo.. Nevím proč a docela dos tmě to trápí.. víc teda ta tchýně, máme tam v sobotu jít na narozky a já vlastně už 3 noc nemůžu usnout jak na to mylsím ☹

s tím zvykáním je to těžké protože já jsme s ní opravdu sama, M. se te´d trochu snaží, ale taky ho to nebaví, když Stleinka ještě úplně nereaguje a on neví co chce nebo ne.. A babičky a dědečci prostě na návštěvy nejezd.. jen jeden děda mi vozí oběd a to se vždycky zastaví na 2 minuty, řekne jí usměj s ena mě, ona se usměje, když ji držím a jede zase pryč.. Možná se ale poslední dobou chová celkově míň ráda.. Nějak nemám ten odstup, abych to mohla posoudit.. Tak aspoň doufám, že čím bude větší, tím bude "rozumější" a nebude se bát vlka nic...

luzza
autor
24. srp 2009

dobré ranko 🙂
kay
já myslím,že v tomhle období je normální,že se začínají bát neznámých tváří...pamatuju si to i u dominika,tím se nesmíš trápit,prostě to je normální vývoj 😉 to období samo přejde a ty to moc neovlivníš,tak tomu nech volný průběh 😉 🙂

m.e.l
24. srp 2009

Bré ranko,
tak dneska první probuzení ve třičtvrtě na tři, respektive jen dudlík, pak asi za hoďku znovu a ve třičtvrtě na pět papu. Vypadá to, že kupodivu usnul, tak já jdu taky ještě do postýlky. Před devátou razíme k doktorce.

luzza
autor
24. srp 2009

holky se teda na jirku děsně chechtaj a pořád něco "vykládaj" 😀 ,páč on když tu je na ty tři dny,tak je furt chová a vypráví jim a zpívá jim nesmysly 😀 nebo je má v sedačkách naproti sobě a povídá si s nima 😀 nebo si je hodí na sebe obě a jde se projít po vesnici 😀 včera s eliškou na ruce opravoval plot 😅 a nejradši jsou,když si je hodí k nám do postele a papá jim tam bříška nebo nožičky 😀 to normálně výskaj 😀

luzza
autor
24. srp 2009

melí
my dnes jedly i o půlnoci a znovu ve tři 😝 😝 😝
lukýno je šikula 😉
jdu si taky ještě lehnout 😉
pa

m.e.l
24. srp 2009

Jo Luky taky miluje když mu papám nožky, a když mu řeknu, že mu smrdí tak se může smíchy přetrhnout. 😅 Jdu zkusit hají. 😅

jmisa
24. srp 2009

Ahoj.
My dneska až v půl4 😀 a pak tedy v 6 a teď v půl 9, ale jsem celkem vyspalá.

Luz, já Alexovi taky papám nožičky a břicho a děsně ho to vzrušuje a taky u toho vydává zvuky 😀 To maj rády asi všechny děti.
Včera mu muž zpíval asi nějakou ukolébavku, nechtěl mi prozradit co, slyšela jsem ho z kuchyně a Alex u toho vytuh, tak se tu pak manža vytahoval 😀

jmisa
24. srp 2009

Na konec jsem přidala nějaký koupací a "smací" fotky.
http://fromeli.rajce.idnes.cz/Alex_-_2._mesic/

m.e.l
24. srp 2009

Tak Lukyn váží 6920g a měří 62,5cm. 😀 Trochu přibral nad limit, ale to se prý až začnu se zeleninkou srovná. 😵

jmisa
24. srp 2009

Mel, 7 kilčo ve 3 měsících to je pěknej pořízek 😀
No já jsem zvědavá na toho našeho, raděj bych aby tolik nepřibral 😀 aby nebyl po tatínkovi. 🤐

luzza
autor
24. srp 2009

jmis
úžasňákový fotečky 😀 😀 😀 😀
mel
luky má teda váhu malýho dřevorubce 😅 😀 😀 to je mazec 😀 😀

m.e.l
24. srp 2009

Luzz, no to je mazec, kdo to má tahat??? Jsem zvědavá jestli bude mít na to očkování nějakou blbou reakci. 😝 Za 14 dní jdeme na další očkování - rozhodla jsem se pro Prevenar. Sice je to hodně peněz, ale budu klidnější.

kay
24. srp 2009

teda mel, to je fakt kus chlapa 😀 jen aby té zeleninky nespapal za 3 🙂 my už máme jeden prevenar za sebou ajsme taky ráda.. Sice to není na všechny ty druhy pneumokoků,ale 80% se počítá... 😀

jms fotečky moc pěkný.. 🙂

my jsme včera zkusili koupat ve vaničce a stelinka se smála, ale mi to přišlo moc na dlouho a taky se cáchala voastně v té vlastní špíně ☹ no tak zavedeme nedělní koupání, jinak bude asi sprcha..

m.e.l
24. srp 2009

Kay, no ještě je jedna vakcína ta je na 10 druhů, ale ta zatím není vyvinutá na více. Prevenar bude od ledna uzákoněn na 13 druhů, takže proto mi ho doktorka spíše doporučila, že ve dvou letech pak bude mít přeočkování na těch více. 😉

jmisa
24. srp 2009

No ale těch druhů je myslím přes 90 a někde jsem četla, že děti očkované na těch pár základních, což je teď myslím asi 7 maj bouřlivější reakce. 😒
Tady je taky nějaký článek.
http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2008_10.htm

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru