Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

m.e.l
13. pro 2009

Míšo, já teď zkouším a docela se vyplácí - že když takhle brzy straší, tak mu pak nedovolím spát dřív jak kolem desáté, takže málokdy teď už dříve jak v šest vstává. . . Prostě nenechat ho usnout dřív jak tři hodiny po vstávání, protože pak dítě dospává noc.

luzza
autor
13. pro 2009

míšo
tu uzlinu už má dlouho,myslela jsem,že jí zas vylezla ta kýla... doktor si ji osahal ještě před očkováním...

jinak holky vstávaj v 7 hod,ale po půl devátý už je dávám spát...jinak mi tu lehce usnou třeba na koberci...neudržím je déle než 2 hodiny po probuzení...spíš míň...

m.e.l
13. pro 2009

No mě se Lukyho horko těžko daří udržet vzhůru. Za odměnu, před sváčou má cvíčení číslo dvě, pak sváču a pak když už je fakt nesnesitelný, tak jde spát.
Luzz, jenže Nelinka ti spí hezky celou noc, takže tu bych klidně nechala usnout hodinu po vstávání. 😀 Ta uzlinka, určitě to nebude nic vážného. 😉

luzza
autor
13. pro 2009

melí
no jo,nela je prostě lední medvěd po jirkovi 😉 🙂
eliška spí do půlnoci hrozně a od té jedné hodiny začala spát tvrdě...ale nevím,jestli to není jen nějaký přechodný období,který zase vystřídá to její věčný buzení a 1,5 - 2 hod 😝 😀

luzza
autor
13. pro 2009

dneska už vypadaj holky líp,tak jsem ráda...
trávíme víkend s tatínkem,takže tu moc nebudu 😉
pa pa 😉

jmisa
13. pro 2009

No Alex ve tři kojo a pak usnul, spal do těch pěti, pak otravoval až do 7 a u koja jsme usnuli oba a spali do teď 😀

macous
13. pro 2009

Ahoj holky,
měla jsem tady na víkend ségru, ta je těhule a termín má až v půlce ledna, ale teda má megapupek, a přijde mi, že porodí cca o 14 dní dříve, v noci chodí chudák ne wc cca 6x, nemůže dýchat apod., takže Silvestr to jistí 😀 úplně se mi připomělo moje těhu 🙂

Kay - jj jak říká Míša, bodni se na úklid, hlavně se nestresuj, nemá to smysl a bordel nikam neuteče, já už na to taky prdim.... nejhorší je, že jak člověk nemá dost času pořádně uklidit, tak jen poklízí a pak je to nekonečný a pořád dokolečka, takže chápu dobře, co myslíš 😉 Jinak teda s tím častým kojením, to by vážně chtělo, aby se pořádně začla cpát příkrmama, jinak se z toho doslova pose..š 😅 drž se

Luzzi, teda to bych taky nečekala takovou reakci, jo po hexe, to jo.....tak příště už budeš alespoň vědět, co jim rovnou při prvním příznaku horečky dát, aby to polevilo 😉

No a jen tak mimichodem, ta naše čubina bláznivá v pátek lítala jak tele - na procházce - klasika a blbě šlápla a kulhačka jak blázen. Pak to nakonec docela rozešla a i domů došla v pohodě, včera kulhala celý den, ale vcelku dobrý, i míček přinesla, no a dneska prd, ráno jsem jí musela odnést na chcanku a zase přinést, nežere a packu drží ve vzduchu, takže manžel přijel domů a jel na pohotovost - to zase bude minimálně litr v tahu a jen doufám, že to nebude nějaká hrůza jako přetrhané vazy a tak, aby nemusela na operaci 😖 chuděra malá 😔

kay
13. pro 2009

ahojte,

jo na úklid už prdím, trochu po večerech pešu a jinak dospávám ty noci.. je to fuirt děs, teda první kojení po uložení probíhá kolem půl desáté, a to jsme ji teď 2x za sebou podstrčila UM a kupodivu to vyzunkla.. 😅

a dneska jsem zkusila zase mrkvičku, teda oslazenou a dobrý, pár lžiček snědla.. 🙂

jmisa
13. pro 2009

Ahoj.
Dopo jsme byli v nákupáku, všichni tři, Alex si chrupal v nosítku, naštěstí přímo v potravinách ani nebylo moc lidí a po ostatních shopech jsme nechodili. Nechali jsme tam téměř tři litry a přitom toho zase tak moc nemáme. Ale kupovali jsme nějaký maso a pak Alexkovi BIO maso, tak to nějak naskáče.

V pátek mu tchánovci přinesli mrkev a jablka, si asi myslej, že toho Alex jí na kila. tak jsem to nastrouhala a podsuila a už to má ve skleničkách, akorát se mi to nechtělo sterilizovat, tak jsem s tím provedla to, co provádím s marmeládou, horké nandala do sklenic a obrátila dnem hore, tak uvidím.
Pak jsem mu uvařila ještě kousek masa, bude ho mít tak na 3x.

V jakým poměru dáváte maso? Třetinu? Půlku? Asi to bude jen na Mel, Luzz, předpokládám, že dáváš sklenky.

m.e.l
13. pro 2009

Míšo, tak na poměr se moc neptej. Protože já vařím prostě více porcí naráz, takže do nich narvu kus masa, pomelu a hotovo. Ale dr. říkala 20g . . .

jmisa
13. pro 2009

20g? to jsem myslela, že je ta počáteční dávka 😀 😀 No jo, já masožravec 😀

grej
13. pro 2009

ahoj holky,
takže plavčo dobrý, vzhledem k tomu, že chodíme do začátečníků, tak tam byla za frajerku, jak se nádherně potápí. OStatní děti teprve polejvaj hlavu z dlaně... Klidně bych chodila do pokročilejch, ale tam zas nespadáme věkově...
V úterý si budem jednu hodinu nahrazovat, tak jsem si objednala hodinu pokročilých, tak uvidíme...

JInak opět jsem zkusila uvařit. Tentokrát mňamku - mrkev, brambora, cuketa, brokolice a ktomu trocha krupičky a prd. Snědla dvě lžičky a zase se dávila. Takže opět vyhazuju.

Nejvíc jí chutnaj přesnídávky, to by snědla celou naráz...

Kačka taky spí v noci nějak na prd. Kojím přibližně v jedenáct, ve dvě, v pět a pak vstává mezi sedmou a osmou... Je zajímavý, že je jak hodinky. Tři hodiny pomalu na minutu a je vzhůru 😀

Jdu jí zkusit strčit do postele. To zas bude řevu...

Tnehle týden tu asi moc nebudu. Manžel dělá dvanáctky, tak budu dost u mámy. Je po té operaci, tak jí budem dělat společnost a chci upéct aspoň ten jeden druh cukroví...

jmisa
13. pro 2009

Grej, to je blbý s tím plavčem. U nás jsou kurzy rozdělené na vaničkáře a nevaničkáře, protože jako jet zase od počátku by mě moc nevzrušovalo a Alex hlavně u toho, co ho nudí dělá krávoviny.

jmisa
13. pro 2009

Jo a dáváš jí tam trochu oleje? A trochu vody? Jestli to nemá moc hustý.

grej
13. pro 2009

Tak oni všichni polejvaj a my potápíme,t ak se to s ní zatím dá, ale právě proto chci zkusit ty pokročilý... Uvidíme.

Poporvé jsem dala trochu oleje, podruhé trochu másla. Konzistenci jí dělám přibližně stejnou jako jsou ty skleničky co jí chutnaj... ředila jsem to tím zeleninovým vývarem, ve kterým se to dělalo. Poprvé to trochu hustší bylo, ale ona to má zas hustší radši. Třeba brokolici nebo špenát nechtěla vůbec, protože to skoro teklo... Možná jí to zusím trošku přisladit glukopurem...

jmisa
13. pro 2009

No já myslím, že i pak děláš lepší věci než jen v klubíčku, děcko musí víc makat. 😝

grej
13. pro 2009

Uvidim v úterý...

Se z ní picnu. Je urvaná jak blázen, za den naspala jen hodinu a půl, když byla s manžou na procházce v kočáře. Od dvanácti je prakticky vzhůru (když nepočítám dvacetiminutovku, co mi spala na klíně po kojení asi ve dvě) a prostě spát nebude. Řve a řve... Já bych spala jak miminko /ne to moje, pochopitelně/ a ona se tam bude vztekat zase určitě půl hodinu až do té "své" čtvrt na deset...

kay
13. pro 2009

grej, koukám, že kojení máš stejně jako my - akorát cca o hodinu posunutou díky pouzděnjšímu usínání.. akže vítej v klubu..
světe div se, dneska mrkev jedla úplně stejně jako třeba kaši nebo ovoce, ale byla teda přislazená glukopurem.. nedá se nic dělat.. ale na to jak ji ze začátku odmítala a tvářila se to byl mega úspěch.. ještě ji zkusím dát tak dva dny a pak zkusím přidat brambory.. nebo masko.. myslím, že už bych mohla odbourat kaši v poledne.. ale večer kaše teda chutná.. a dneska jsme jí udělala na přesnidávku jablíčko s hruškou a to jí teda jelo mega.. bez přislazení, ale i tak to bylo sladký.. stela zase nechce vůbec skleničky, musím jí to dělat hodně vodový, nemyslím koncentraci ale tu chuť jí musím hodně ředit..
tak opatruj mamku, ať je brzo fit...

jinak my chodíme zatím do přípravky plavací, kde se polívá rukou nebo kelímkem, a dělají takové ty základní polohy. Stelinka je tam nejstarší, ale nevadí nám to, někdy taky nemá den a brečí stejně jako ty menší děti, ale to se stalo asi 2x.. a po novým roce už bude pokračovací kurz s potápěním a taka to se těším, ikdyž Stelinka tu vodu v obličeji moc nemusí.. a za týden máme poslední letošní lekci, bude prý nějaká vánoční, se svíčkama a tak, tak se těším..

jinak už máme dva druhy cukroví, a ještě plánuju 5 druhů.. dělaly jsme se švagrovkou teda ještě jeden druh, ale ten se vůbec nepovedl, nevím jestli někde soudruzi z NDR neudělali chybu 😀

jo a

laura29
13. pro 2009

kay, tos padla unavou uprostred vety??? 😀

laura29
13. pro 2009

Matous se dnes doplazil z deky po plovouci podlaze pri pronasledovani plastovy zaby az pod fikus a zacal otrhavat listy, takze drancovani pomalu ale jiste zacina.

jmisa
14. pro 2009

Ahoj.
No jo no, už jsme zase vzhůru, snídám, malej tu něco předstírá na zemi, ale odpouštím mu, protože se sám přetočil i přes druhý bok na bříško. Asi chce ráno vidět tátu. Ale až ho nakojím, tak si ještě půjdem schrupnout 😔

Lauro,máš malýho nějakýho urychlenýho.

m.e.l
14. pro 2009

Bré ranko,
Lauro ty máš tryskomyš a né dítě. 😀
No já se těším, že snad po novém roce budeme moci konečně jezdit do bazénu, utopím si dítě sama bez dozoru. 😅 Po dnešní noci hned napoprvé a pořádně, furt zase dudlajs, prostě nás namlsal tou nocí z pátka na sobotu, kdy jsme o něm téměř nevěděli a teď zase stojí ty noci za. . . mám pocit jestli nelezou zuby. 😝

luzza
autor
14. pro 2009

dobré ranko 🙂
holky vstávaly v půl osmé...nela baštila v pět a eliška ve 23,v 1,ve 2 a v 6 🙄 bože 😝
taťka nám zase odjel,takže budem válčit zase samy 😉
dneska musím konečně na sociálku 😝 a zrovna taková zima 😝 teď je -1 C 😒
ale pojedu až tak po desáté...

jmisa
14. pro 2009

Tak my doteď chrněli, tedy já, Alex mi tam už asi půl hodiny "lezl" po hlavě 😀

Luzz, no -1 není zase taková zima 😀 😀 Jako teplo vypadá jinak, ale není to nic strašnýho.
Já jdu do sprchy, pak dostane Alex sváču a ještě vyrazíme jednou do nákupáku, potřebuju pro prcka nějaký zateplený punčošky, má jen jedny s rákosníčkem a ty další jsou normální, ty s rákosníčkem jsou super, měla jsem na výstavě koupit víc.

m.e.l
14. pro 2009

Lukýno chrní od teď, tak jdu pofackovat kuchyň, vypadá to u nás jako u cikánů. 😕 A pak bude někdo muset pověsit prádlo. 😝

macous
14. pro 2009

Ahoj holky,

tak čubina má zlomený prst 🤐 už jí od včera trochu otrnulo, otravuje, ale nesmí chodit - má to zavázaný, tak jí ze všeho musím nosit na chcanku atd., ke mě se lísá a chce hladit, ale na Matýska vyjela 😔 což jsem teda nechápala a vyhodila jí na chodbu, ohnala se po něm s vrčením, lehla si k němu na hrací deku a on si na ní chtěl sáhnout, ale nedloubal do ní - to ne, byla jsem u toho, je to mrcha a budu jí muset víc hlídat, to bych vůbec nečekala ☹
No a ke všemu Matýsek měl kojo v 23, 2.30, 5, 7, od té doby nechtěl chrápat, až teďka spí cca 10 min., mezi tím byl ještě dvakrát pláč, takže pohladit a tak, jsem hotovka, tohle jsem do teďka neznala a vůbec nezávidím, ke všemu mě škrábe v krku, takže jsem k.o.
😅

Kay - tys nám holka odpadla v půlce věty, a ani se nedivím po těch maratonech Gr 😉
Grej - opatruj maminu a mlsejte cukrovíčko 🙂

m.e.l
14. pro 2009

Mací, teda asi se jí něco nelíbilo. Ono asi jak má bebí, tak je nevrlá. 😝 No a Matýsek má asi nějaký vzpurt. 😵 A nebo zuby. 😉

macous
14. pro 2009

Melíku, spíš ty zuby - má neklidné noci už od pátku, ale horší se to a teď spal půl hodiny, už zase čumí - se picnu 😵 najím se, nacpu do kočáru a jedeme ven, musí se vyspat, jinak s ním odpo nevydržím.
A Růženka si tohle prostě dovolovat nesmí, zachvilku bude Matýsek lézt a ona nemá nikam zákaz, takže jí bude určo pronásledovat....to jsem na to zvědavá, ona je totiž hroznej vztekloun, prostě teriér...... doteď neznala na prdel, ale asi jí to kamarádce teda začně - co nadělám, vrčet na něj nesmí, teda až se jí bebí zahojí, tak přitvrdím, taky má pubertu noooo 😀

jmisa
14. pro 2009

Tak Alex měl prvně maso, vypadal spokojeně, tak uvidíme, co na to trávení.

jmisa
14. pro 2009

Teď mi někdo vysvětlete, jak vysvětlit Alexovi, že po jídle má být na zádech a ne na břiše. 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru