• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotné po IVF

12. ledna 2010 
autor
k těm hadříkům pro mimča...
já mám pro ně připravený na cestu jen bodyčko s dlouhým rukávem,sametovej overal a bavlněnou čepičku...
k tomu budou přikrytý dekou v autosedačce... :wink:

k tomu epíku...
u nás ho teda dávají hodně rodičkám...nepíchá se do páteře,ale jen do páteřního kanálu,ještě před ten vak,kudy teče mok...je to bezbolestný a pomáhá to hlavně ke zrelaxování celé pánve... některý rodičky se začnou otvírat až právě působením epidurálu...já to vnímám jako komfort :sweat_smile: než nějaké pochybné zlo :wink:
navíc je epidurální anestezie tak rozšířená,že se při ní běžně např.vyměnují klouby (kolenní,kyčelní) plus spoustu dalších jiných operací na nohách nebo urotraktu bez celkové anestezie :sweat_smile: ...
a během toho porodu,když bude nutný císařský řez,může se klidně přejít z normálního porodu na operační porod,což je moje velký přání - nezaspat příchod na svět svých dětiček :wink: :slight_smile: :slight_smile:

a dolsin
je normální opiát :wink: už se téměř nepoužívá,páč velká část populace na něho alergizuje :wink:
7. dub 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kay
fakt mi je teď líp :dizzy_face: :dizzy_face:
celý dopoledne mi břicho tvrdlo tak 6,7 krát do hodiny... a v noci taky...
7. dub 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
melíku :sweat_smile:
ty si ho teda užíváš :grinning:
copak mu je?
7. dub 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kay, ále dostal před těma 14ti dny antidepresiva od psychiatričky a evidentně má na ně alergii, takže se kapánek sesypal. . . . :angry:
7. dub 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
melíku
alergii????? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: na antidepresiva?????? a jak se to projevuje????
7. dub 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mel, to je tedy pech.

Luzz, tak na můj vkus se dolsin a jemu podobné v porodnicích používají dost často. Kamarádce ho PA dokonce několikrát téměř nutila a pokaždé odcházela nasupená, když odmítla. Navíc jí tvrdila, že to na dítě rozhodně nemůže mít vliv, což je tedy pěknej kec.

Já se epi nebojím, nemám žádné děsy z toho, že je to do páteře, protože jsem si k tomu něco nastudovala. Ale stejně bych raděj bez toho. Jinak v Krči se obávám dělají císaře pouze v celkové anestezii.
7. dub 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luzz, no projevuje se to tak, že mu je blbě od žaludku, a vlastně dostává se tím do stavu, jako před samotnou léčbou - nejí, nespí, není schopen práce.
7. dub 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
melíku
to se mi nezdá jako alergie :unamused: radši zajděte spolu k dr. a proberte to... to tě teda lituju holka,ty prostě nebudeš mít klid :cry: :cry: :wink:
jmis
tak to je síla :sweat_smile: dolsin normálně spadá pod opiátovej zákon a prochází normálně přes placentu k plodu... a v ústecký nemocnici už se nepoužívá...(kvůli těm alergiím) ale vím,že se dřív rodičkám podával :sweat_smile:
a s tou nemocnicí v Krči fakt koukám :fearful: ...no jiný kraj...jiný mrav :sweat_smile: a nevíš kvůli čemu???
7. dub 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luzz, když bude brát Ludiomil, tak mít klid budu, ale jak dostane prášky třetí generace, tak jsme zase v háji. No k psychiatřičce jde 20.týho - ona je tam jen v pondělí, no a příští pondělí je velikonoční. Ale přesně takhle ho rozhodil Apo-parox a teď Cipralex. . . Zloděje přežil, ale tyhle prášky nee. :unamused:
7. dub 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luzz, já nevím, proč dělaj císaře v celkové. Ale vím, že mi to někdo říkal, nebo jsem to četla.
EPI u porodu tam poskytuje soukromá firma, rodička si ho musí uhradit, aktuálně stojí 5700. Sice je celou dobu anestezilog, který to EPI provedl, přítomen a kontroluje pak průběh případně to nějak reguluje, ale je to pálka.
7. dub 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já se možná na Epi zeptám při sepisování porodopisu, ale spíše bych chtěla prostě "přírodní" porod. Snad to přežiju. :dizzy_face:
7. dub 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: ahojky holky moje :wink:
7. dub 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holčiny
mel tak at se z toho manža rychle dostane už to máte za pár tak atje fit na mimčo

luzz já mám taky klidový režim tak hodně lež a uvidíš bude lépe a do nemocnice nebudeš muset takhle brzo

já mám s největší pravd. císaře a dnes jsem volala do porodky abych se informovala jak dlouho po císaři musím být na jipce a prý 2-3dny to je mazec ne? a mimčo tam nosí asi dvakrát denně první den nejí nic a pak mudají trochu glukozy a po císaři se prý rozkojí až 4 den tak jsem z toho trochu špatná :frowning2:
7. dub 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anitt, tak to je blbý s tím císařem, že až po dvou dnech z JIP, asi by sis měla pořídit odsávačku a už na JIP pokud to půjde zkusit aspoň odsávat a ať do Davídkovi dávají.
7. dub 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam dneska od noci depku jak prisel prvni poslicek no tak od ty doby mi mala vubec nei klidna v brise a nei 5 min aby byla v klidu .-(( desne kope a jak ruciky tak nozicky a hraje si snima se mi vlni bricho az dneska hematolog na kontrole koukal a divil se ale jako v dobrym no .-((( je to normalni kdyz se dite ani na chvili jako neuklidni????Neboli to ani nic jinyho ale kdyz ridim bo sedim bo lezim proste cokoliv tak jako chvilema je to i neprijemny tak resim zda s tim nemam nejak sjet ze proste dite nespi a zda mu neco nechybi protoze to nikdy nebylo drive navic si vystrci i hlavu takze zatukam na sisku co mi trci nad mocakem a klepu ji na hlavu .-((( to me uplne rozhodilo dneska a nevim co s tim .-((( mate to taky???
7. dub 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
a k Mudre do poradny jdu az zitra tak nevim zda to mam nechat byt ci s tim dneska nekam sjet .-((( jako aby se mi tam nevysmali ze mam bejt rada ze o malej vim ze jim tam jezdi zensky co maj opacnej problem .-((((
7. dub 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, mě dneska Luky okopává žebra, ale že by byl nějak akčnější to nee.
7. dub 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani tak tam zavolej pokud je to fakt v jednom kuse tak bych tam radši cinkla a oni ti řeknou kdyžtak udělajíko už dnes .lepší jet zbytečně než něco zanedbat
7. dub 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Meliku tak bud v nejblizsich dnech porodim nebo mame hyperaktivni dite nebo se neco deje .-(((
No blíží se úplněk, tak to může Kristýnka cejtit. :wink: Brnkni doktorce a uvidíš, ale myslím, že to nebude nic vážnýho. :wink:
no jenze se bojim toho ze neco najdou a nechaj si me tam trebas na pozorovani mno a pak tam budu az do konce :frowning2: chcjo ja chtela od vas slyset ze se vam to taky stava .-((( :slight_smile: ja pockam cca do 7 do vecera to vetsinou pak byl klid a kdyz to neprestane tak sjedeme do nemocnice na pohotovost radeji tedy ale jeste tomu dam do tech 7 cas abych nebyla za schyzu :unamused:
7. dub 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani a neměla jsi třeba čokoládu? Po ní se z našeho Lukyho stává akční muž. :grinning:
7. dub 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo dekuju vam moc holky!!! :wink: :unamused: no jo uplnek ze by na to mel vliv Meliku??? :grinning: si spis myslim ze dlouho nevydrzime .....2v1 ...se rika ze dite se ma uklidnovat jak tam bude mit malo mista no ale u me je to opak prave ....a vim ze holky dycky plasi ze neciti pohyby a jezdi na pohotovost a nechci aby se me tam smali ze jedu kdyz celej den je takhle akcni .-((( kdyz nemam zadny jiny priznaky niceho ..jen teda v noci ten poslicek ale jinak nebyl zadnej ..takze zitra v 1é mam poradnu tak jsem doufala ze bych vydrzela nez me Dr prihlidne mno ale jak rikam pockam do 7 a pak vyjedeme kdyztak :frowning2:
7. dub 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Meliku jako praveze ne ..jedla jsem to co dycky ...caj rohliky pak polivku a obed ale normalni porce a nic slanyho ani ostryho a sladky nejim vubec .-((( a tohle je prave od tech 3 rano kdy byl ten poslicek a neustalo to ani na 5 min .....
7. dub 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani já myslím, že s eTi nikdo smát nebude.. a kdyby si Tě tam nechali, no tak to už snad těch pár dnů pro miminkovydržíš ne? ten úplněk na to působí opravdu hodně. Mel si plánuje další úplněk porod :grinning: a ta čokoláda taky, to s enezdá, nebo kafe, kakao, kofola.. nebo rpostě je malá už netrpělivá no..

luzziku tak sjem ráda, že je to lepší, no nezybde než fakt ležet a poctivě.. :frowning2:

anitt, no Ty už to máš taky za pár, myslím, že už tak mocležet nemusíš :grinning:
7. dub 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kay, když na to přijde, tak klidně odrodím za 14 dní a vůbec se na Lukyho nebudu zlobit. . . . :grinning:
7. dub 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani.cb
můžu ti říct,že jak dneska moje holky blázněj je taky extrem,taky mi to je divný...no co když fakt ten úplněk :confused:
anitko
u nás v ústí n.L. zůstaváš na jipu 24 hod... déle se mi zdá masakr...to i po těžších operacích dáváme lidi z jipu po 24 hodinách na standart...navíc to určitě ovlivňuje laktaci,ne?? no to je fakt blbý :unamused:
jmis
epi tak drahý?????????? :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: no to se poseru :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: tady je prováděj normálně místní anesteziologové z nemocnice,žádná firma... a nebere se to jako nadstandart...no to čumím :zipper_mouth: :fearful: :fearful: :fearful:
to musím :fearful: říct u nás ve špitále...
7. dub 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
mel tak já zase bych ráda vydržela tak na začátek července :slight_smile: aby bylo nějaký pěkný datum, ale myslím že za měsíc budu mluvit jinak
:slight_smile:
7. dub 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky
dnes mi gyn. doporučila,ať si koupím APO-LACTOBACILLUS... že je teď nový trend,začít ho zobat 4 týdny před termínem porodu... kromě těch známých účinků má prý velký vliv i na miminka...že se tím dá bránit exemům,alergiím a špatnému trávení u novorozenců... :confused: :confused: já to teda slyšela prvně,tak se ještě zeptám zítra u nás ve špitále... :confused:
7. dub 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luzz, to jsou ale věci, to se na to zeptej, bych když tak naběhla do lékárny.
Kay, mě by se líbilo 13.5. - třináctka je šťastné číslo moje a manži. No ale 12.5. taky není špatný - to má manža narozky. :grinning:
7. dub 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek