Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

macous
20. dub 2009

Ahoj holky,
tak jsem dočetla 🙂 Já si dneska dala do těla, vařila jsem oběd, boť je manža ještě doma - marod, ale už je to lepší, tak jsem ráda 😵 a pak jsem si vymyslela, že jako upeču dort, takže piškotový korpus a pak pudinkový krém a pěkně broskvičky, no jsem u toho i s tím vařením skejsla na 3 hodinky 😅 ale dortík dobrý a čína taky 😀 Já teďka pořád jen "žeru" - jinak to nejde napsat, prostě si nemůžu pomoct, pořád něco tlačím 😀 😀 😀

K té porodní váze, já měla 2,90 a ségra 2,80, ale z tátovi (myslím mého tátu) strany jsou mimi veliký - přes 4 kg, táta měl skoro 5 kg 😨 snad bude mimi po mě nebo po manžovi, tam taky okolo 3 kg 😵

Melíku, ty jsi srandistka - to ti volali domů, kde jsi? 😵 😀 😵 se fakt směju 🙂

m.e.l
20. dub 2009

mací, jj volali mi na mobil. 😝

kay
20. dub 2009

jani, taky tajně doufám, že to bude překotný porod 🙂

artepi, no já se bojím aby ji malá neměla omotanou kolem krčku a tak, nebo že budu trpět x hodin bolestí a pak mě poženou na císaře.. ☹

mací, kuva, tady takový chutě.. já teda te%d na večři udělala masko na gril a salát a taky jsme si pošmákli, ale já skoro nemůžu jíst.. malá je asi hodně natlačená nahoře a večer mě ten žaludek až tlačí a bolí, a o té žáze jsem už psala romány.. ☹

tak váhy - já měla něco lehjce pod 3 kila a M. prý 4 :-/

luzza
autor
20. dub 2009

tak my máme úkoly za sebou 😝 už jsem z těch ostrovů a poloostrovů úplně mimo 😅
ještě musíme přečíst nějakou povídku ze starých pověstí českých 😝

luzza
autor
20. dub 2009

artí
mě teda taky natrhli vak,aby odtekla plodovka,ale já to necítila vůbec 😕 😅

luzza
autor
20. dub 2009

a už mě zase pálí žáha 😝 😝 😝 jdu si udělat sodu 😉

kay
20. dub 2009

tak já dneska ťukám, žáha zatím dobrý.. holky, no já nevím, ale tady ty věci, jako natrhnout vak mě lehce znervozňují 😅

jmisa
20. dub 2009

Kay, tak tohle mi přijde to nejmenší. Hlavně, aby s tím natržením zbytečně nespěchali.

Já jsem ze své podstaty nedůvěřivá a spíš se chci vyhnout tomu, aby dělali něco jen z důvodu, že "se to tam u nich tak prostě dělá", což bohužel je někdy argument PA. Ale snad budu mít kliku a narazím na dobrou PA a pak proběhne i náš porod naprosto "přirozeně" a bez větších zásahů.

Osobně preferuju nějaké menší přirozené natrhnutí než zbytečně provedený rutinní nástřih. Tak doufám, že budu mít i kliku na trpělivého doktora 😀

Ale jinak nejsem vůbec náročná 😀 😀

hanulka3112
20. dub 2009

Tak vidím, že tady frčí nástřih 😅 sestřenka mi říkala, že vůbec o tom nevěděla jak ji stříhali až to šití, že trochu cítila no já doufám, že nakonec budu mít ten císař, ikdyž mi Dr. minule tvrdil, že budu rodit přirozeně, ale já fakt nechci, jako když nechci tak mi ho musí udělat ne?

jmisa
20. dub 2009

Hanul, v ČR se císař ofiko na přání nedělá.

kay
20. dub 2009

jmis, no já to asi budu řešit s dulou... dost sázím na to že mi řekne svůj nezaujatý názor...

hanul, já myslím, že u dvojek ten císař dělají skoro běžně.. když tak se poradíš s jiným doktorem..

jmisa
20. dub 2009

Kay, tady v Praze bohužel soukromá PA ani dula nemá v porodnici žádnou pravomoc, je to vlastně jen obdoba kamarádky ☹

Původně jsem zvažovala si někoho najít, ale nakonec se mnou půjde muž a pro jistotu uvedeme, že chceme epi (ikdyž doufám, že na něj nedojde), takže to už je 5700 a platit ještě nejmíň 6000 za přítomnost "kamarádky" se mi nechce. 😒

hanulka3112
20. dub 2009

Zkusím ukecat nějak mého Dr. aby mi to napsal do průkajdy, že lepší bude rodit císařem 😅 😕

jmisa
20. dub 2009

Hanul, proč nechceš rodit přirozeně? Kdyby nebyl problém, tak pak máš lepší rekonvalescenci než po císaři.

hanulka3112
20. dub 2009

Jak poslední dobou slyším, že u dvojek je lepší císař, tak mám větší strach z přirozeného i jak Luzza psala co ji říkala ta její známá porodní asistentka 😅 a navíc vím co je to "císař" jak se vyklubalo z laparky 2.5hodinový zákrok a asi 15cm jizva na břiše a pak na pooperačním, mi říkal primář, že to je jakoby jsem byla po císaři, jen to bylo horší v tom, že jsem byla pod narkózou tak dlouho a že čím je delší narkóza, tak je pak blbě což mi bylo, ale vím, že za týden jsem byla fit ani nevím jak a jizva skoro nejde vidět 😉

jmisa
20. dub 2009

Hanul, tak třeba budeš mít "kliku" a aspoň jedno mimčo nebude ve správné poloze.

kay
20. dub 2009

já teda myslím, že u dvojčat bych urřo chtěla císaře..

jmis, no já myslím, že u nás se epi teda neplatí.. a navíc tam budu mít i manžela i dulu.. je to sice něco jakokamarádka, vím že nemá žádné pravomoce, ale dá mi dost info abych s emohla rozhodnout co bude v té chvíli lepší a taky ji beru jako podporu pro mě i manžela psychickou, přece jen tšch dětí nejen vlastních už pár odrodila... a myslím, že ty prachy za ten klid u porodu stojí..

kay
20. dub 2009

navíc se dá ten plánovaný císař dělat v epi a tím nejsi ochuzena úplně o ten zážitek..

jmisa
20. dub 2009

Kay, no většinou se epi neplatí.
Ale v Krči jo.

No nic, jdu si zacvičit, malej testuje kvalitu mých žeber a pak chrupat.

hanulka3112
20. dub 2009

Ten epi bych chtěla, já bych teda klidně odrodila přirozeně o sebe strach nemám, já se bojím o malé 😅 ani z nástřihu nějak nemám strach já jen, aby nenastaly nějaké komplikace, to je jak na sviňu janka chtěla přirozeně a nakonec měla císaře, bych si to s ní klidně vyměnila 😉

kay
20. dub 2009

jmis, no tak to je blbý, ale aspoň tam mají třeba něco jinho navíc.. přístup nebo tak.. proč sis to tam vybrala?

holky stejně to bude určitě úplně jiné než naše představy 😀

jankatr
20. dub 2009

No Hani - ne že bych až tak děsně chtěla - jen mi to přišlo lepší z hlediska té péče o mimča po porodu, měla jsem docela strach jak to budu po císaři zvládat, navíc ještě dvojky - ale dá se to 😵 😵 😵

Jmiso - s tou pálkou za Epi jsi mě teda dostala 🤐 - u nás se taky neplatí.

Jinak k tomu nástřihu - taky jsem ho necítila, jen jsem měla jednu chvilku pocit jako by mi tam něčím zatlačili... - to s tím šitím to pak bylo horší, na ty vnitřní jsem doktorku podezřívala že mi to zapomněla umrtvit 😖

luzza
autor
21. dub 2009

dobré ránko holky 🙂
dnes jsem spala dobře 🙂 va WC jsem běžela jen v 1 hod a pak v 5,takže pohoda 🙂

luzza
autor
21. dub 2009

jmis
ten vak mi natrhli proto,že jsem měla už dlouho kontrakce,ale nepraskla mi zatím voda...od té doby,co natrhli ten vak se ze mě vylil bazén 😀 a kontrakce hodně zesílily...s tou vodou byly pořád takové tupé...
hanulko
u nás ve špitále,když dvojmamka odmítá rodit přirozeně,je jí opravdu umožněnej císař!
jmis
ta cena ze epi mi přijde jako scifi 😝 jen mě zajímá,jak to řešej,když ten epík uplně dobře nesedne (a to se stává dost často) a mamině se po něm moc neuleví 😕 to pak snižujou cenu...nebo jak?? 😕 s tím působením epidurálu je to strašně individuální...

luzza
autor
21. dub 2009

epidurál jako anestezie při císaři je samozřejmě úplně jinej,než jako analgezie během 1.doby porodní...
myslím,co se týká koncentrace a množství anestetik,který do toho epidurálního prostoru vpravujou...

takže když je císař plánovanej,epík není problém a mamina opravdu nic necítí...
ale pokud ho má ženská ke zvládnutí porodních bolestí,cítí tu úlevu každá jinak...

luzza
autor
21. dub 2009

a pak za to zaplať! 😅 😅 😅 😅 😅

m.e.l
21. dub 2009

Dobré ranko,
já jsem furt asi divná, ale císaře se bojím jak čert kříže. Takže snad Luky bude na maminku hodnej a hezky plavmo vyleze na svět kudy má. 😀
Dnešní noc taky docela dobrá. I když jsem se dost převalovala, ale dařilo se mi i spát.

luzza
autor
21. dub 2009

melíku
luky určitě propluje jak úhoř,že ho ani neucítíš 😀 😀

jmisa
21. dub 2009

Ahoj.

Kay, vybrala jsem si Krč, bo jednak to není obroská porodnice a druhak tam mají kvalitní JIP pro novorozence a třeťak kvůli kojení.

EPI - pacošku ošetřuje vskutku anesteziolog nikoli anesteziologická sestra nebo jak se tomu pomocnému personálu říká nebo medik a anesteziolog upravuje dávkování po celou dobu porodu. Nefunguje to tak, že přiběhnou, nabodnou, vpraví a zmizí. Toť info, co jsem k tomu dostala.
Jinak v Krči dělají císaře spíš v celkové narkoze, v epi pouze v případě, že ho má matka nabodnutého už od normálního porodu.

luzza
autor
21. dub 2009

dneska se náš "model" zase vymódil 😀 a taky mi ráno oznámil,že už nebude nosit takovýhle ponožky a vyndal ze šuplíku asi osmery... 😨 prý jsou dětský 😨 (a to na nich nejsou žádný obrázky! 😨 jen maj třeba barevný proužek,nebo barevný paty) Tak já budu muset dneska nakoupit nové ponožky 😒 (samozřejmě NEDĚTSKÝ 😠 😠 😠 )

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru