Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

cincolina
20. srp 2010

@gabina79 Gabi, ad fotky - oboje kvalitni - foti manzel 😉 digi zrcadlovkou Nikonem... Satek ma mala celkem rada, teda ze zacatku se trochu vzteka, ale pak kouka a usne, ale blinci taky... zatim ji vazu do kolibky, jeste uplne nedrzi hlavu, tak ji na stojato zatim nechci davat. Casem mozna ale koupim nejake nositko, prijde mi to asi praktictejsi, rychlejsi... satek je dobrej, ze z nej jde i kolibka. na vozik jsem taky zvedava, jestli si tam nebude pripadat moc opustene 🙂

irminka
20. srp 2010

ahojte,

tak my vozík používáme každý den a zjistila jsem , že je to lepší, než ta moje ludra kočár, furt tam mám defekt. Croozer jde předělat jak za kolo, potom na brusle nebo také jako kočárek. Je to super, dá se řídit jednou rukou a jede skoro sám, takže se vůbec nenadřu jak s kočárkem. Horší je to už za kolem, to už jde cítit, že jsou tam dva kusani 😉

cincolina
21. srp 2010

@irminka Irmi, ja vim, ze uz jsi to tu kdysi psala, ale kde jste ho koupili vy? diky

irminka
21. srp 2010

@cincolina: koupili jsme ho v cyklowordu nebo jak se to píše ve Starém Městě u Uherského Hradiště, mají více prodejen, myslím, že je to stejně brněnská firma
http://www.cykloworld.eu/cz/obchod/detail/crooz...

cincolina
21. srp 2010

@irminka prima dik, jsou i v Brne...

gabina79
21. srp 2010

Ahojte 😉 ...Cin, já Oníka nedávala do kolíbky nikdy, líp se mi vázal kříž s kapsou venku - tam může taky od začátku, hlavičku jistíš šátkem (i když Oník držel hlavičku dobře už cca od šesti týdnů), navíc je to dobré na kyčle 😉 ...i ten náš vozík lze použít jako kočárek nebo na brusle, ale madlo a další kolečko jsme nedokupovali...taky jsme zvažovali digitální zrcadlovku, ale pak nám to přišlo dost drahé na to, že nejsme nějaký extra dobří fotografové...ale jde to na těch fotkách poznat, klobouk dolů, manža je šikulka 🙂
Irmi, i u nás vidím pobíhat paní s croozerem jako s kočárkem - holt je to takové sportovnější...a co vaši chlapáci, jak rostou?
My jsme dnes byli v Brně, ale odjeli jsme dřív, protože Ondra dostal hysterický záchvat u oběda (všichni na nás v obchoďáku zírali) a tak jsme se nějak chytli s manžou ☹ ...a bylo po nákupech a jelo se dom...ach jo..to naše děcko je fakt děsně umrčené a uječené, fakt dost často jde do extrému 😢

zabicka007
23. srp 2010

@cincolina Ahojky, já se chystám jít poděkovat na obi tento týden v pátek, vezmu bonboniéru dr. Čadové a dvě tři čokolády sestřičkám a taky něco na porodní když jsme tam i rodili 🙂 Tp s tím skladováním je myslím automaticky, ale nevím to jistě

@gabina79 to je teda mazec s tou vaší váhou, ale je vidět, že je to zdravý miminko a chutná mu...a on to vyběhá, toho bych se vůbec nebála, však každý dítě je jedinečný a individuální, takže nemůžeme je srovnávat, oni vědí nejlíp, kdy, co a jak 😉 Jinak my máme nosítko MANDUCA, poradila mi ho Lucka a nemůžu si ho vynachválit...

zabicka007
23. srp 2010

Přihodila jsem pár nových fotek 😎

lucka.adis
23. srp 2010

Ahojte děcka... dneska jsem byla s malou celý den venku, bylo náádherně a zkoušela jsem fotit manželovým foťákem.
Myslím, že napoprvé jsou ty fotečky pěkné a modelka dokonalá 😀 klidně mrkněte...

@zabicka007 malá je prostě nááádhernáááá!!!!!!!!!!!!! Takový smíšek malinkatý 😵 😵

@gabina79 vůbec nic si s toho nedělej... děti jsou prostě děti a někdy je to prostě v obchoďácích nebaví. A to že tolik váží, neboj on to vyběhá 😉

cincolina
23. srp 2010

@zabicka007 tak pak dej vědět, jak se na "úplatky" tvářili 😀 . Natálka je vysmátá, moc krásná.

@lucka.adis modelka parádní, budoucí kariéra je jasná

hanulamarkova
28. srp 2010

ahoj holky tak já už to budu mít taky za "pár" no ještě si chvilku počkám ale 28 dní už není dlouho 🙂 nachystáno mám snad vše a i taška čeká u dveří do ložnice 😉 tak uvidíme
holky byli jste se nějak hlásit na OBI že tam přijdete rodit? nebo jste tam prostě jen naběhli a bylo to?
já jen jestli se mám ukázat a připravit je 😉

@gabina79 tak to já si u malé vůbec nepamatuji, že by se vztekala ale je pravda že jsme nákupy absolvovali vždy co nejrychleji...uvidíme jaká bude táto prďolka

@lucka.adis malá je strááášně rozkošná s těmi vláskami a takový krásný dudlíček - to jsme měli když my byli děti 😉

@zabicka007 zabi malá je taaaak spokojená, když se tak hezky usmívá a pořád - nebo jsi nám vybrala jen usměvavé fotky 🙂

zabicka007
31. srp 2010

@hanulamarkova Hani s tím porodem na Obi, tvoje gynekoložka by ti měla dát papír a s tím papírem jdeš potom na Obi říct jim, že tam chceš rodit a zbytek už ti oni poví...jinak s těma fotkama ona je opravdu takový smíšek, vidí foťák a už se natlemuje... 🙂

@lucka.adis Luci, fotky jak od profíka, opravdu...my jsme teď nechávali malou fotit u profesionálního fotografa, za šest fotek jsem platila 600 Kč, fotky sice hezký, ale pomalu tak stejně pěkný si udělám sama doma a zadarmo...takže asi tak.
Natálka chuděrka má rýmu a kašel, ráno jsem jí měřila teplotu a měla 38, tak jsme jeli k doktorovi a on má jak na potvoru dovolenou...

@gabina79 Gabi kdy vy jste začali s těma příkrmama? Vím, že dřív, než vám bylo šest měsíců, ale nevím přesně kdy...a co jsi začala dávat jako první? Polívku se zeleninou? A mixuješ to nebo jenom pomačkáš vidličkou? A kolikrát denně jsi začala ty příkrmy dávat?

lucka.adis
31. srp 2010

Ahoj holky, nějakou dobu jsme tu nebyla... to víte, malá mě zaměstnává až až a synátor také 😀 ke všemu jsem s dětma pořád někde pryč, hodně jezdím po kamarádkách a rodině. Teď jak se dozvěděli, že fotím, tak chtějí nafotit i fotečky 😅
Zrovna nedávno jsem fotila od kamarádky jejich malého, je velký kamarád z naší dračicí, dám sem pár foteček, ať můžete mrknout.. je mezi nimi i naše malá. Adísek se moc fotit nechce, potvůrka jedna 😀

@zabicka007 Měřila jsi ji teplotu v zadečku a odečetla si potom půlku? Chuděrka, ono to počasí je pro ty špunty fakt děsný 😝 já dneska dala do kočáru fusak do autosedačky, abych ji tam pořádně zakryla nožky atd. včera jak jsem byla s malou venku, tak byla sice pořádně oblečená a přikrytá dekou, ale ručičky měla studené 😖 takže jsem to dneska vyřešila takhle 🙂
Tolik za pár fotek???? To je teda síla.... a ukážeš fotečky?
Koukám, že už chceš zavádět příkrm 😎 nevím co dávala jako první Gabča, ale já začla zeleninovými polévkami. A teď už baští i maso a přesnídávky s piškotama atd.

@hanulamarkova Ahoj těhulíííí, ty už to máš kočko za pár, těším se na další miminko 😵 😵 dá nám TM vědět, až se malá narodí? A co Simča, těší se do školy? Zítra ji to už zase začne, ty prázdniny utekli jako voda.
Nás škola čeká příští rok 😉

Tak jo, kočky... pádím zase něco udělat, ať můžeme potom ven.
Tady jsou ty fotečky, ten klučík je kamarád od Verči a naši dračici určitě poznáte..

gabina79
1. zář 2010

@zabicka007 jj, my jsme začínali dřív - cca v půli šestého měsíce....nejdřív jsem dávala jen na oběd zeleninku (úplně první byla mrkev a pak jsem přidávala ostatní druhy, ale Oníkovi vyhovuje nejvíc, když je základ mrkev a brambor, maso)...já teda nedávala polívky, ale kašičky, když jsem dávala brambor, tak jsem mu ho mačkala, zbytek mixovala...pak asi po měsíci, jsem začala dávat na dopolední svačinu ovocné přesnídávky (to mi začal bojkotovat obědy a kousky, takže mu teď všechno mixuji a postupem mu to mixuji míň, až mu to budu jen mačkat)...no to už bude skoro 14 dní, tak za chvíli už nahradím i odpolední kojení, asi ovocem s piškotkem a jak bude moct, tak bílým jogurtem s ovocem...no a pak nakonec večerní kojení mléčnou kaší, ale to je ještě čas..už se taky pomalu chystáte na příkrmy? Prostě postupně budeš vypouštět jednotlivá kojení - postupně, aby si na to prsa zvykla (a aby si na to zvykla i Natka)- u mě to bylo něco, protože se mi prsa nalila na dvě porce a děsně mě bolela, ale po několika dnech se to upravilo...
Jo a jinak - asi týden už nekojím v noci, ale Ondra se pořád budí, tak je to horší, než když jsem vstávala jednou na kojení - teď se vzbudí tak dvakrát, třikrát, tak mu dám dudlíka nebo napít vody, pořád sebou mele a mrčí, takže se vyspím míň...snad si brzy zvykne 🙄
Zatím se mějte, valím spinkat, jsem zvědavá, kdy se ten náš raubíř vzbudí
Nějak nestíhám, tak mě mrzí, že nereaguji víc na vaše příspěvky, pak se snad někdy kouknu i na fotečky, co jste přidávali 😉

hanulamarkova
3. zář 2010

a máme po předposlední KO u svého dr. dneska jsem byla na monitoru a na kontrole ... malá má váhový odhad 2,5 kg a podle doktora strááášně dlouhý nohy 😉 tak jsme se potěšili, že to nebude drobeček 🙂 jo a monitor zvládla na 1* krásně se vrtěla nespala tak byla sestřička mooc nadšená...další kontrola 10.9 a už odkaz do porodnice...

cincolina
4. zář 2010

@hanulamarkova tak uz to muze byt kazdym dnem... drzim palce at jde vsechno hladce!

gabina79
5. zář 2010

Hani, to už je fakt za pár....já rodila 38+1, tak třeba to taky bude dřív - co CS, jak vypadá? Chystá se něco nebo ještě ne? Jinak taky držím pěstičky, ať je vše v pohodě 😉
Jinak my jsem nemocní - celá rodina - nejdřív jsem byla nachcípaná já. To jsem se bála, aby to nechytl Oník - ale ten to nechytl. Pak lehl manža, no a v pátek jsem byla u Dr s Ondrou, protože začal kašlat a je šíleně zasoplený - sice nemá teplotku (občas jen trošku zvýšenou), ale bála jsem se mu naordinovat něco sama. No a dneska se to zase vrátilo mně..ach jo. To počasí je děs, navíc nám ještě netopí, takže hnus fialový.
Dneska jsme měli jet na plavání do kryťáku - poprvé, tak nic..jsem zvědavá, jestli se tam vůbec dostaneme 😒
Zatím se mějte a nevylízejte z peřin 😀

hanulamarkova
7. zář 2010

Ahoj holky už jsem i objednaná na KO do porodky, sice s nevůlí, ale kvůli pozorování na hematolce tak mě nakonec vtěstnala sestřička na příští týden na 16. ale moc se jí nechtělo...že mají moc plno a tak posílají na Obilňák... nejdřív jsem si myslela a chtěla jsem jet i na KO i rodit na Obi ale kvůli té krvi by jsem měla raději zůstat v Bohunicích. Tak uvidíme a poreferuji co a jak bude

cincolina
8. zář 2010

@hanulamarkova hlavne ze bude vse vpohode...
jinak zprava z OBI, Cadova uz nedela na CARu ale na gynekologii ☹

lucka.adis
8. zář 2010

Ahoj kočeny, mám chvilku, než začnu péct Honzovi buchty a dělat šneky se salámem a cibulkou, z listového těsta... no jo no, přes den na to fakt není čas 😀 Áďa je sice ve školce, ale mám doma Verču a ta mě také zaměstnává. Snaží se na ty kolínka, ale prostě se na nich neudrží, takže vždycky sebou žduchne zpět na zem a vzteká se, že ji to nejde 😠 potvůrka.. a ke všemu se mi v postýlce pořád převrací na bíško a nebo si sedá a ožužlává šprušle... no a nejlepší je, když se po půlnoci probudí a začne pištět a kecat o 106 😝 ale tak po cca 15minutách zase usne, ale i tak je to fakt sranda.

Jinak jsem dneska byla v Brně v Tescu omrknout věcičky pro děti na podzim i zimu a nic moc tak budu doufat, že ještě něco bude. Chtěla jsem tam Áďovi koupit nějakou teplejší teplákovku, když půjde ze školkou ven a nic.. takže dostane zase šusťákovku (ona je trochu teplejší než ta klasická) a pod ní si dá svetr. Vestu mu tam zatím dávat nechci, protože to by bylo za chvilku po ní 😝
A Verči jsem tam akorát koupila sponky do vlásků, sušenky , kouzelný hrneček zn.Avent a body s dlouhým rukávem a 3overaly na spaní... ale nakupuju už v klučičím oddělením, protože ta růžová mě začíná lézt krkem 😅
Jooo, Adískovi jsem vlastně koupila sálové kopačky a tašku na kopačák a věci, aby to neměl po igelitkách.. každý Pondělí má trénink, takže nám to už pomalu začíná a od Října zase budeme jezdit do Vyškova na zimní stadión, kde hraje hokej. Takže se nudit nebude 😉

@hanulamarkova držím palce, aby to všechno probíhalo tak jak má a snad nám dá TM vědět 😵 😵
@cincolina ty jsi tam byla, že víš, že už nedělá na oddělení 16 😕

Zatím pa pááá, všechny moc zdravíme!!!
@gabina79 Ať jste brzo fit i s Ondráškem 😉 teď je to počasí fakt na prd... my budeme chodit plavat od 17.9, tak se těším. Malá je vodní divoch.... jezdím s ní každý týden do Aqvaparku k nám do Vyškova. Áďa jezdí na tobogánu a já jsem s malou v brouzdališti 😉 ale plavat budeme chodit do vířivky 🙂

cincolina
8. zář 2010

@lucka.adis kdepak, vím to tady z těhulí diskuze o CARu, chci se tam stavit a poděkovat, ale když tam není Čadová...
tý jo, Verča už má půl roku, to fakt letí... mějte se krásně.

lucka.adis
8. zář 2010

@cincolina Ahááá, no vidíš... já to nevěděla.
Jj, je nám už půl roku a příští týden máme 7měsíců 😉 a co ta vaše malá? Jak budeš mít čas, tak se konečně můžeme sejít.. autem jsem v Brně tak do 15minut.

cincolina
8. zář 2010

@lucka.adis no jo, ten sraz, jsme to nejak zamluvily... co zabicka, kdy muze?
my se mame dobre, prikrmuju, ale mala uz je klidous, zacala si broukat, chechta se : 🙂 , konecne si to zacinam uzivat

lucka.adis
8. zář 2010

@cincolina tak to je paráda 😉 no, napíšu ji sms a nějak do domluvíme, než začne pořádná zima. Teď už je to i fajn, že můžeme s kočárkama do té kavárny a vzít si prcky na klín nebo dát na zem na deku 🙂

cincolina
8. zář 2010

@lucka.adis prima, budu se těšit 🙂

cincolina
12. zář 2010

@gabina79 Ahoj Gabi, tak uz jsme vyzkouseli poprve vozik za kolo. Poridili jsme bazarovy Croozer, jeste budem muset ale dokoupit odpruzeni a sitku proti prachu. Ester to zvladla statecne, ujeli jsme 30 km po Jizerkach. Jeste nas na konci zari ceka dovolena na Sumave, tak ho urcite vezmeme i tam.
Jinak se mame dobre, stejne jako vy 🙂

@lucka.adis Luci, co ten srazik?

lucka.adis
12. zář 2010

@cincolina Ahoj Cin, zatím se mi nikdo neozval 😒 tak nevím, jestli se třeba nesetkat sami... a nebo ještě počkat na žabku, jestli písne.

hanulamarkova
16. zář 2010

ahoj holky tak novinky z Ko v porodnici... dle UTZ má malá už 3,5 kg tak to bude pořádný macek 🙂 až se narodí... čípek se už chystá tak to mě aspoň potěšili ... a taky že mě nenechají přenášek (to kvůli Fragminu na ředění krve) tak uvidíme, kdy se to rozjede a pojedeme. 😀

snahapada
20. zář 2010

ahoj holky na srazik bych taky dosla LUCI napis kdy a kde kdyz ta navsteva tenkrat nevysla NATALIE si uz sama stoupa u ohradky NIKOL je lenosnejsi

hanulamarkova
23. zář 2010

holky tak hlásím ještě 2v1 byli jsme na kontrole a malá jim tam skoro zbořila monitor 😀 tak mě ještě volali i druhý krát a to už byla víc v klidu... no a dohodli jsme se na zítra na vyvolání. Nástup máme na 7 hodinu ranní a jdeme na to. Dělala mi znova hamiltona a teda tentokrát jsem ho cítila víc než přede tím. Asi je to tím, že malá je nalehnutá na brance...ale nic nekrvácela jsem ani mi nepraskla voda -dělala test a nic. Malá má váhový odhad 3900g 😕 😠 proto to nebudeme protahovat. Tak jsem zvědavá jaká bude noc a pocitem, že zítra budeme chovat naši princeznu 😉