Těhulky z CAR Obilní Trh, Brno

miradka
15. říj 2009

Holky tehulky, poďte sem 🙂

gabina79
16. srp 2011

Ahoj Cin, junior se zdá být ok, minulý týden utz na veveří - měl asi 24cm a 400g, zato já už mám asi 4kg navrch 😒 ..už už nám Dr chtěla říct pohlaví, ale včas jsem ji zarazila, takže stále překvápko...jinak vše, co bylo vidět, se zdálo být v pořádku. Pohyby jsou stále stejné - přes den skoro vůbec, jen ráno nebo večer, když ležím, tak trošku, asi bude v bříšku líné a pak se zase rozjede jako Ondra ☹
U nás to taky pořád vypadá na plínky, sice ho dávám na nočník a většinou tam něco i udělá, ale sám si neřekne, není ani náznak, takže to taky vypadá bledě. My asi nic kupovat nebudeme, vše máme, akorát možná potom, kdyby to byla holčička, tak nějaké holčičkovské oblečky, ale jinak nic. Plenky používáme papírové, takže nic...taky proto bych byla hrozně ráda, kdybychom mohli kupovat jen jedny a ne dvoje 😒
Jinak pořizujeme Ondrovi novou postel, takže už se bude pomalu stěhovat do velké, tak jsem zvědavá...teď jsme mu přestali dávat šprušle do postýlky, takže ráno za námi přijde do ložnice...ale je to děs, pořád vstává po páté, někdy se mu podaří do šesti, ale to ne moc často. Doufám, že se to do porodu zlepší, jinak nevím 😅
Jo a jak budete řešit kočár? Budete mít sourozenecký, My asi koupíme ten skateboard na kočár, ale musím říct, že na tu zimu je to blbé, bylo by lepší, kdyby se mimčo narodilo na jaře nebo v létě. Ondra navíc není moc zvyklý chodit, a když jede na odrážedle (což v zimě stejně nehrozí), tak se stejně nikam nedostaneme, protože si jede kam chce a nehnu s ním.....no začínám mít trochu strach 🙄
Zatím se měj a neboj Ester bude určo za chvíli chodit, každé dítko je jiné 😉 ....jo a už máme 11 zubů (3 stoličky) 🙂

emers
16. srp 2011

ahoj holky, z nostalgie ve chvilce nakukuju 😉 a zdravím vás!
koukám jak jsem tu psala, že malá nechodí, no tak už lítá 😀 z ničehonic se rozchodila, tak se cincolina taky dočkáš a už se nezastavíme 😀 k jednomu psovi jsme si pořídili ještě štěně, tak se fakt nenudím 😝 😀
mno, ale vy to budete mít ještě peprnější, to já si ještě radši počkám 😎 😉 na to druhé!
tak užívejte léta! 🙂

cincolina
16. srp 2011

Ahoj Emers! Taky moc zdravím a užívejte léta i když je takové trochu podivné....
S tím chozením to dnes začalo vypadat už nadějněji, tak uvidíme jak dlouho to bude trvat.
Gábi, tak super, hlavně už jsi krásně za půlkou... Kdy jste Ondru stěhovali do vlastního pokojíčku? Jinak kočár zatím nevím, uvidím jak Ester půjde chození a podle toho se rozhodnu, taky bych chtěla jenom ten skejtík. Ale sousedi co mají kluky od sebe 15 měsíců (a to jsou druhé a třetí dítě 🙂) ten sourozenecký mají a už ho nepoužívají, tak se zkusím zeptat, zda by nám ho případně nezapůjčili. Představuju si, že v zimě beztak nebudem moc chodit ven (nebo daleko) a jak začnou jarní výlety, tak už to nějak zvládnem. Uvažujem i o pořízení vozíku pro dva, toho drahého Chariotu a tam by snad mělo jít umístit jedno mimino a jedno sedící dítě, tak bychom kdyžtak používali tu kočárkovou úpravu.

gabina79
21. srp 2011

Ahoj Emers a Cin, tak je tady konečně léto 🙂 . Prý to tak má být až do půli září, tak uvidíme. My dnes valíme na chatu na dovču, tak budeme vegetit.
Cin, Ondru jsme stěhovali do pokojíčku, když měl něco přes 13 měsíců, protože to už jsme upravili byt a manža si chtěl už i přestěhovat ložnici. Já ho chtěla mít ještě chvíli u sebe 😉 . Zvládl to dobře, akorát prostě s tím vstáváním nám moc radosti nedělá. Teď akorát pořád přemýšlím, jak to udělat s juniorem, abych nemusela v noci lítat z ložnice do pokojíčku na kojení. Ach jo. Teď bychom potřebovali trochu větší ložnici, abychom tam dali postýlku ☹
S tím vožením to bude kruté, my budeme asi stejně muset pořád někde cárat s kočárem zima nezima, jestli teda bude junior jako Ondra, ten ze začátku v postýlce přes den moc nespal, tak nevím, jak to bude fungovat s tím skatem. No uvidíme. Co se týče vozíku za kolo, tak my jsme tam dávali Ondru (když ještě neseděl) v autosedačce a to zabral celý vozík, i když je pro dvě děti. Ten Chariot je možná prostornější, ale stejně asi budete muset koupit i tu originál sedačku/vložku pro mimino.
No nic, tak užívejte léta 🙂

gabina79
3. říj 2011

Ahojky Cin, kdepak ses ztratila? Co mimčo? Vše ok?

cincolina
3. říj 2011

ahoj Gábi, fíha, ty jsi skoro už v poslední čtvrtce! Nějak to druhé těhotenství utíká rychleji, že jo? V září jsme se tu moc nevyskytovali, byli jsme na dovolené u Lago di Garda a te'd ještě na 5 dní v Krkonoších, snažíme se užít pěkného počasí a toho, že se zatím můžu hýbat.
Máme se dobře všichni, mimčo roste, příští týden jdu na cukrovku, ale jinak všechny testy OK, i když mám zatím prý malé břicho, říkal dneska dr. No mně malé nepřijde ;)
Ester začala na začátku září chodit a je to hrozná změna, už mi přijde hrozně velká, možná je to i tím, že hodně mluví, furt všechno komentuje a tak, myslím, že ve dvou letech se z ní zblázníme ;)
Co novinky u Vás?

gabina79
3. říj 2011

Ahoj Cin, tak vy si tak výletujete, jo? Super. Hlavně je dobré, že jste ok, a že už Esterka začala chodit - to víš, že je to změna. Ondra zatím moc mluvit nechce, ale už konečně říká mami, tati, babi, děda....a teď se začal snažit opakovat co slyší, ale jsou to většinou takové srandovní zkomoleniny.
Já už mám cukrovku za sebou - a stejně jako minule - cukr v moči, Dr říkal, že to nebudeme řešit, ale že to vypadá, že mám sklon k cukrovce (z taťkovi strany mají všichni), a že až budu starší a pokud bych hodně přibrala, tak ji budu mít.
Jinak mně dr taky říkal, že bych mohla mít větší bříško, ale co, to ještě naroste. Zítra jdu zase na hematologii, tak uvidím, jak dopadnu tam - zatím nepíchám, tak doufám, že budu až těsně před porodem. Zítra jdeme taky k zubaři - celá rodinky, tak jsem zvědavá, jak to Ondra zvládne, to bude řev - nevím, jestli si vůbec nechá kouknout do pusy.
No nic, musím končit, kluci dojeli z kola. Zatím se měj a zase se ozvi ;o)

cincolina
8. lis 2011

@gabina79 Ahoj Gabi, tak vyprano, nachystana taska do porodnice a vsechno? Ja jsem zatim vubec nezacala, tak za 14 dni asi zacnu probirat oblecky a tak. Jak dopadl velky UTZ? My jdem prave za 14 dni, tak to vsechno zase nabude konkretnich obrysu. Nejak mam ted pocit, ze mam spoustu casu.
Tak preju at ten konec utika rychle a at jste na stedry den uz doma vsichni!

gabina79
11. lis 2011

Ahoj Cin, jsem si říkala, kde jsi tak dlouho, že se neozveš.
Velky utz ok, junior měl cca 1,5kg (tak nějak měl i Ondra), Dr říkal, že to asi nebude žádný obřík. Zatím je nachystaný hlavičkou dolů, tak snad nebude žádná změna😀. Ať ti ten utz dobře dopadne.
Já ještě nemám v podstatě nic nachystané, ale už jsem si pořídila fajnové síťované kalhotky do porodnice a porodnické vložky, tak jak najdu místo na kufr, tak si zabalím 😉. Akorát jsem začala dělat pořádek v úložných prostorech, abych si udělala místo ve skříních a mohla donést věci pro mimino. (je to hrozné v tom pidi bytě) Takže příští týden už začnu.
Jinak Ondra už se rozmluvil, chtělo by to sice slovník, ale papouškuje všechno. Taky už spí na velké posteli a postýlku přenechal pro mimi. Jsem zvědavá, jak bude reagovat, až to mimi opravdu přivezeme domů, připravujeme ho na to, ale kdo ví, jak to chápe a co se mu honí hlavou. Jenom s nočníkem zatím nemáme moc velký úspěch - když chce dělat bobík, tak si sice většinou řekne a čury jde mimo něj.
Já doufám, na Štědrý den budu ještě 2v1 a že porodím až na začátku ledna - to mám aktuálně termín (31.12.)
Tak se zatím měj a dej o sobě ještě vědět.

gabina79
15. lis 2011

Tak u nás to začíná vypadat stejně jako s Ondrou - porod před termínem - tvrdne mi břicho a dle Dr už to má vliv i na čípek, takže mám naordinované odpočívat a magnézko, tak uvidíme. 😉

cincolina
15. lis 2011

Hoj, tak to se drz, jeste tak dva tydny by to chtelo vydrzet v celku. jak moc driv se narodil Ondra? 38tt? a odpocivas?

gabina79
17. lis 2011

Ondra se narodil 2 týdny před termínem - takže v pořádku donošený....odpočívat se snažím, ale copak se to dá? už chystám věci pro mimino i do porodnice, musím trochu pouklízet to, nad čím jsem vždycky mávla rukou, že se udělá později 😉 ...no a nevím, jak to bude s pečením na Vánoce - uvidíme, jak na tom budu na začátku prosince.
A co vy? Už byl ten velký utz?

cincolina
22. lis 2011

ahoj Gabi, tak mame po velkem UTZ. mimino ma 1600gr a je hlavou dolu. Ja jsem dostala zelezo, spatny krevni obraz, ale dnes rano jsem asi diky nemu vyhodila snidani :(, tak nevim jak to budu brat... ale zacalo to byt jaksi realne, ci co, musim se pomalu vrhnout na oblecky a chystani veci do porodnice. chceme Ester prestehovat do vanoc, ale muz si usmyslel, ze bude vyrabet vyzdobu do pokojicku sam, tak nevim jestli to vsechno stihneme... no musime. jak jsi na tom? je mi jasne, ze odpocivat se neda, to by clovek musel bydle u rodicu...

gabina79
23. lis 2011

Ahoj Cin, tak mimčo krásně roste a je dobře otočené, tak to je super. Taky mi minule brali krev, tak jsem zvědavá. S Ondrou jsem brala železo snad od půlky těhu a nic mi nedělalo...tak asi budeš muset zkusit brát ho v jinou dobu 😉
Já už mám tašku sbalenou, polovinu oblečků vypraných a vyžehlených, takže tento týden to dochystám a můžu jet 😀 ...břicho tvrdne čím dál tím víc, tak myslím, že v pondělí u Dr dostanu sprdunk...no uvidíme. Ten další týden bych chtěla trochu pouklízet a udělat nějakou výzdobu a pak začnu přemýšlet nad pečením...taky musím vymyslet plán, co by kdyby 😅 - kdybych byla na Štedrý den v porodnici a tak....no jak se to začíná blížit, tak se začínám děsit, jak to budu zvládat a co Ondra na to. 😕
Tak se zatím opatruj 🙂

cincolina
3. pro 2011

Ahoj Gabi, tak zatim porad vcelku? Tesis se? Ja uz zacinam chystat, neco jsem vyprala, jeste dokoupit par veci a nachystat kocarek. Uz se tesis? Ja jo 😀

gabina79
3. pro 2011

Ahoj Cin, já se spíš začínám trochu děsit, jak to budu zvládat - zvlášť když je Ondra takový vztekloun a uřvanec. Někdy je to s ním lepší, ale spíš se to stupňuje. Ale jo, to víš, že se těším, až budu mít mimčo v náručí, jsem taky zvědavá, jestli to bude holka nebo kluk. Vy to vlastně víte nebo ne?
Jinak já už mám nachystané vše pro mimino, akorát ty věci kolem Vánoc jsou ještě otevřené a nedodělané, ale to už vem čert, i kdybych to nestihla.

cincolina
3. pro 2011

No, myslim ze E. bude pekny zarlivec, v posledni dobe je to furt mamamamama. Co to bude nevime, zatim bojujem i o jmena 🙂. S Vanocema to zatim taky u nas neni moc nachystane, ale nejake darky uz mam a staci mi jedno volne odpolede ve meste a bude to. Jeste nejake cukrovi a vanocni atmosferu 🙂. Na Stedry den budem u nasich na chalupe, tak to mam o starost min.

hanulamarkova
3. pro 2011

Ahoj holky tak jsem nakoukla a co nevidím 😀 další drobečkové na cestě. To jsem ráda gabi a cin a jak se vám to povedlo? no to je nádhera... fakt je to paráda. My právě se snažíme začít chodit na nočník, ale absolutně se jí nechce. Holky se mají fakt moc rádi, nejvíce když se nejdřív pozlobí a potom se udobřují. Dávají si pusinky a hladí se a já jsem naměko. Moc vám to holky přeju a držím palečky na porod 😀

cincolina
4. pro 2011

@hanulamarkova Ahoj Hani, dik za drzeni palcu, je to zazrak prirody 🙂, telo se nejak umoudrilo. Musi to byt krasa sledovat, jak se maji holky rady, na to uz se taky moc tesim. A Simonka uz je velka slecna co? Vzdyt sla do skoly, kdyz jsme se tady potkavaly! Z nocnikovani si nic nedelej, ja to trenuju s E. uz rok a stejnak to tedka nejak bojkotuje. Mej se taky moc krasne.

gabina79
12. pro 2011

Ahoj Hani, u nás zase přirozeně a dřív než jsme vůbec doufali ;o), ze začátku byly zase problémy, ale za chvíli už budu rodit, tak super. To musí být bezva, když se mají sourozenci tak rádi - sledovat to...jsem zvědavá, jak vezme bráchu nebo ségru Ondra. Měj se krásně 🙂
Jinak já byla dnes na kontrole na hematologii a hodnoty mi nějak vyskočily, takže se píchaní Clexanu nevyhnu - začínám dnes 😒.....tak se mi zase naředí krev a bojím bojím porodu a ztráty krve, protože s Ondrou to bylo hrozné, to jsem se pak dva dny kácela a nakonec musela dostat transfuzi 🙄
Kdybychom se už nestihly tak přeji pěkné Vánoce, hlavně vklidu a Cin lehký a krátký porod 😉

cincolina
12. pro 2011

Gabi, jsem si zrovna dneska rikala, jestli uz nebo jeste ne... tak koukam, ze jsi jeste vcelku. Ja byla dnes v poradne, zavrena totalne, mimino dle UTZ o tyden mensi, takze to vypada spis az na konec ledna, takze mam jeste cas... aspon mam vymluvu, proc porad jeste neni vsechno nachystane. O vikendu ale muz dodela postel pro E., tak budem stehovat a aspon misto pro mimco bude. Taky uz se rysuji jmena konecne 😉
Taky preju pohodovy porod, ale pro tebe to bude brnkacka pote co byl Ondra KP, ne? S tou krvi je to teda ale blby, tak se opatruj!

gabina79
14. pro 2011

Jj, Cin, ještě celá...na poslední kontrole to vypadalo, že se to nějak ustálilo a na porod to nevypadalo...to jsem byla ale nachlazená, tak jsem opravdu víc odpočívala a polehávala. Teď jsem začala balit dárky, péct atd a břicho mi fest tvrdne a bolí, tak nevím, nevím, jak dopadnu zítra v poradně..buď ať porodím teď (ať jsem na Štedrý den doma) nebo až po svátcích....taky sem se utěšovala tím, že po porodu KP to bude ok, ale známá co taky rodila první KP a druhé hlavičkou mě vyvedla z omylu, protože říkala, že druhé mimčo zase bylo velké, tak měla co dělat, aby ho vytlačila, že to taky trvalo strašně dlouho...no, jsem zvědavá, i když u mě to nevypadá na nějakého obříka (i když břicho sice mám jako u Ondry, ale poslední váhový odhad, tedy utz se dělal ve 30.tt a od té doby nic).
Tak se pěkně chystejte, moc nespoléhej, že to bude později, ať pak neřešíš věci z porodnice 😉

gabina79
20. pro 2011

Tak už jsme doma z porodnice. Štěpán se narodil 16.12. v 9:23, 3,05kg, 48cm

cincolina
20. pro 2011

Gabi, tak velka gratulace k druhemu synkovi. Je to fesak! A tesim se na podrobnosti az budete doma zajeti a uklidneni ... a jsem zvedava co Ondra na brasku a tak. Drzte se.
Ja jdu zitra na prvni monitor, ale myslim, ze zatim se nic nechysta, do Vanoc nachystam tasku do porodnice a pak uvidime 🙂

emers
24. pro 2011

gabina - gratulace k synkovi a hodně zdravíčka vám oběma!!! 🙂

cincolina, hanula, gabina - holky, krásné vánoce a do nového roku jen to nej, pozdravujte mimča, dítka! 😵 😉

gabina79
25. pro 2011

Holky, ještě jednou krásné svátky a díky za gratulace 🙂
Mám teď chvilku času - Štěpa spinká a manža s Ondrou jeli pod stromek za babičkou. Když je manža doma, tak se to dá, ale nevím, co budu dělat, až půjde do práce....je to teda náročné. Ondra vyžaduje hodně pozornosti a hodně se vzteká a řve (asi už si to uvědomuje, že není jediný), a když začne řvat Štěpa, tak ho musím vzít na ruky a to třeba řve i dvě hodiny, tak nevím, co s Ondrou....no budou to ještě nervy....a to ještě Štěpa tak moc neřve, většinu dne prospí, řve třeba jednou přes den ty dvě hoďky a pak v noci. Jestli bude tak uřvaný, jak byl Ondra, tak potěš 😒 ...no začínají prdíky a bolesti bříška.
Jinak Cin porod jsem prý měla za odměnu, jak se všichni vyjádřili. V poradně ve čtvrtek mi Dr řekla, že to ještě nevypadá, druhý den ráno 5:15 mi rupla voda, ale ne tak jak u Ondry - tekla jen trošku, pak se ale přidala krev. Pořád jsem myslela, že to je ještě na dlouho, tak jsem manžu poslala do práce, no a před sedmou jsem mu volala, ať dojede dom, že jedem do porodnice, kontrakce začali do hodiny nejdřív nepravidleně cca po 10min, ale rychle se stupňovaly, takže jsme vyráželi kolem půl deváté (ještě že máme porodnici jen pět minut cesty), kontrakce cca po třech minutách a už mě to začínalo nutit na tlačení. Dojeli jsme, šupli mě na monitor, ani pomalu nestihli udělat příjem, otevřená na 4 cm a pak už to šlo rychle, pár kontrakcí jsem ještě musela vydržet, ale pak už se tlačilo a asi na třetí čtvrtou kontrakci byl Štěpa venku - takže porod cca za 4 hoďky od rupnutí vody. Akorát se pak dlouho čekalo na placentu a dost to bolelo, jak se mi ji pokoušeli pomoct vytlačit, no a pak to začalo hodně téct, takže se ve mě Dr dost šťourala a snažila se to zastavit - trochu paniky, ale pak už dobré. No ale opět jsem nevstala, sekla jsem jim tam sebou a pak se mi podařilo samotné dojít na záchod až v noci. Štěpu jsem u sebe teda měla až druhý den ráno. Ale jinak sto a jedna - porod Ondry a Štěpy. Teď jsem si dokonce (i přes šití) sedla ještě ten den - u Ondry až za 14 dní 😀
Tak ti Cin přeji, abys měla taky takový pohodový porod a těším se na zprávu, že už je vaše druhé mimčo na světě. 🙂

cincolina
3. led 2012

@gabina79 Ahoj Gabi, tak ja jsem jeste stale tu, podle dnesni kontroly to na porod nevypada ani zdaleka, mimino nahore... ale nemam streptokoka, to mam radost. Porod teda paradni, to by se mi taky libilo 🙂. A jak jde szivani brachu? A jak kdyz jsi s nimi sama doma? A jeste by mne zajimalo, jak to bez tebe snasel Ondra doma, resp. jak te pak uvital, myslim si, ze E. na mne bude "nastvana" a nebude se mnou chtit tak den mluvit ☹ , ze jsem ji na tak dlouho nechala "samotnou"

gabina79
14. led 2012

Ahojky, tak co? Pořád 2v1? 🙂
Jen v rychlosti, manža pochoduje se Štěpou, tak ho budu muset za chvilku vystřídat - řveme a řveme ☹ ach jo.
Ondra byl beze mě protivný, manža si s ním užil, všechno byl problém....no a po příchodu z porodnice to pokračuje ve stejném duchu - žárlí, takže upoutává pozornost jak se dá - hlavně se hodně vzteká a kvůli všemu řve, dělá problémy s jídlem atd. no je to děs. Ale pořád se po štěpovi ptá, kde je, dělá mu malá, dává pusinky - měla jsem strach, aby mu nechtěl nějak ublížit, ale takto je to v pohodě...no ale jinak je to fakt o nervy...a když jsem s nima doma sama, tak mi to dává pocítit, hlavně když kojím - to by se po mně chtěl pořád plazit, chce abych si s ním hrála a pak začne řvát, že si s ním nejdu hrát, vzteká se atd. No a dost často chce např. abych ho oblíkala když jdeme ven a oblíká ho manža a já zrovna oblíkám Štěpu, nebo chce, abych ho krmila zrovna když uspávám Štěpu no je toho víc a samozřejmě, když neudělám to, co chce, tak následuje hysterický řev a už s ním nic nehne...no ale je taky víc mazlivý, dřív takový až tak nebyl.....tak snad to budete mít doma jednodušší...pak se ozi 😉
Zatím čauky a hodně štěstí v novém roce 🙂

gabina79
29. led 2012

Tak co Cin? Jak si na tom?

cincolina
2. únor 2012

Ahoj, od vcerejska jsme doma, tak jenom v rychlosti, nakonec je to Vendelin, narodil se v sobotu 28.1. ve 3 rano, 3630gr,, 52 cm, takze zadne male miminko, jak mi predpovidali 🙂. Jsme vporadku, pak poslu IP