Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

achalteke
24. črc 2009

jejda co to co to? Zuzka v nemocce? Copak? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Dadu koukám poslíčkuje...

Ty jo tak, že bychom tu v pondělí měli tripple porod? 😀 😀 😀 😀

kacena00
24. črc 2009

hoooooj, včera sem byla zbytek dne chcíploš a dnes dopoledne taktéž, sem myslela že ten jogurt a tři piškoty zase vyhodim a tak sem dělala hají a pakdoteď bavila nebo krmila nebo uspávala maloše, už mě z toho klepne, je to kvůli těm zubum čím dál horší 😝 😝 😝

ale jinak je to pusíček 😵 😵 😵

teda tak to sem taky zvědavá jak ta Zuzka...

Dadu, tak jestli máš takovýdle bolesti, tak se koukej pravidelně hlásit, podle mýho už konečně bude nějakej poruuuuuuuuuuuuuudek 😀 😀 😀 😀

dadunka
24. črc 2009

Barčo, to mě mrzí, že to máš takhle komplikovaný, snad se to brzo začne lepšit.

No jo, ale dneska je to úplně v pohodě a když už to je, tak to nejsou ani bolesti, ale spíš tlaky.
Dneska je Táda podezřele klidnej, až mě to děsí, to zas budu nutit Dana, aby mu poslechl srdíčko a spočítal tep, až přijede z práce. Nebo že by klid před bouří?

Co ta Zuzka?

indigo
24. črc 2009

Zuzka nic, měla by volat kamarádce, až bude mít klid a až bude vědět co a jak. Zatím víme jen to, že má špatnej krevní obraz a že má v porodních cestách placentu a mimčo je našikmo = nejspíš císař.
Až budu vědět víc, napíšu, nebojte... Akorát se Jája bude muset zařídit podle Zuzky, jestli chtěj rodit spolu a jestli jí naplánujou císaře... budeš muset Jíčo Pláničkovi domluvit! 😀 😎

cipisek007
24. črc 2009

Indi, co ta Zuzka??? Zjistila jsi něco?? Chuděra malá, snad nechytla od Dády tu angínu!!

No takže Dadunka je jasná 🙂 Myslím, že do neděle rodí 🙂 BOlí jí bříško na MS a ještě je Táda v klidu. Jj, to je klid před bouří 🙂

cipisek007
24. črc 2009

Indi, ty jo, to by jako už šla rodit?? Dyť je teprve 33tt! Jestli jí budeš psát, tak jí písni,že na ní všici myslíme a držíme palce!

indigo
24. črc 2009

Míšo rodit snad ještě nééééé... 😉

achalteke
24. črc 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ cože? Néééééééééé Zuzko ještě nééééééé........Indi i já na ní moc myslím, dej jí to prosím vědět, děkuju....

Se poseru - nakonec nás Zuzka všechny předběhne 😅

indigo
24. črc 2009

Holky neplašte!!! Že má placentu v porodních cestách neznamená že musí porodit co nejdřív, ne? Teda nevím zatím nic bližšího, ale nějak mě zatím ani nenapadlo plašit... leda nad tím jak si doma tatínek poradí s divochem Davídkem... 😖 😝

achalteke
24. črc 2009

Já teda trochu plaším, ale já jsem plašan, takže tak 😉 ...každopádně to jsem nečekala (viz Zuzky vysněný ambuporod v CK), no jo bude pod dohledem, tak snad vydrží a počká na Jíču 😉

inna12
24. črc 2009

ježiš, já se tak lekla 😒 zapnu koníka a na naší stránce mě práskne do oka příspěvěk Jíči "Zuzko nééééééééééé" a normálně se mi udělalo zle, co se stalo 😕
díky bohu, že nic, Jíčo tohle mi nědělej, nebo vyženeš Pavlíka 😀 😀

aspon,že je tam Zuzi pod kontrolou s mimíkem !!!! snad tam nebude muset být dlouho

inna12
24. črc 2009

Dadu, čím posloucháte srdíčko?? Slyšíte to dobře? hele já mám dneska taky nákýho línýho, ale ted má zase škytavku 😝

petreva
24. črc 2009

Ahoj holky, jen rychle...ZUZKO ty jo držim palce!!A INDI hlaš infa!!
DADU, jo jo takový zvláštní pocity dole v břiše 😉 ani ne bolest ale něco...no nevím co 😅 tak to mi začalo poobědě v pátek v knihovně 🙂

indigo
24. črc 2009

Tak dešní poslední info - jen jí cpou železem, kterýho má nedostatek, zjistili to z krve a další kontrolní odběry až ve středu. Tak to nechápu, že nemůže železo zobat doma. A placenta v porodních cestách snad taky není indikace k hospitalizaci, ne? Já jí tam měla od začítku až do nějakýho 25. tejdne, než začala lízt nahoru. Zuzce už asi vylízt nestihne, s ambuporodem by se v tom případě mohla rozloučit... 😖 ale že jí tam drží, nechápu... 😖

inna12
24. črc 2009

tak to taky nechápu 😒

Indi, co je ambuporod??

indigo
24. črc 2009

Ambulantní porod, přijede, porodí a pokud nebudou nějaké komplikace, pár hodin po porodu se nechá propustit. 😎

cipisek007
24. črc 2009

Indi, uf, tak to jo, já myslela, že to spěje už k porodu.
A nemá ta hospitalizace co dělat s tím nachlazením? Leží na gyndě?

Dadí, taky by mě zajímalo, čím posloucháte srdíčko 🙂

inna12
24. črc 2009

aha! ambulatní mě napadlo, já se lekla, že se tomu tak říká i u domácího, že někdo přijde domů, protože ty domácí jsou podle mě fakt hrozný riziko ...ale takhle jo 🙂

jestli nemá Dadu ten stetoskop 😉

cipisek007
24. črc 2009

Innko, zrovna včera rodila nějaká mamina doma už třetí dítě (doma druhý) a tomu se zastavil krevní oběh. Záchranáři dorazili do 8mi minut, ale chlapeček je ve velmi kritickém stavu ☹

kacena00
24. črc 2009

čau holky!

tak zuzce držímmoc palečky aby ji pustili co nejdřív 😖

dadu mě to začalo jakože sem si nejdřív myslela že bude průjmik 😀

jináč mě je stále dost blivno, už si začínám myslet cosi o neposkvrněném početí (s naší frekvencí- když začala bejt chuť -krámy, pak den pohoda, pak se pipka léčila z klíštěte, den ok a potom zase krámy..)
tak přemejšlím cosi o tom, co říkají statistiky o procentu nebo spíš promili početí přes gumu 😅

celej den utěšuju toho naeho nespacího kvíkacího hošíčka a když na chvíli usne snažím se rozhoupanej žaloudek ustát tím, že si jdu lehnout s ním 😝

dadunka
24. črc 2009

Holkym, srdíčko jde slyšet normálně přes břicho, jen musíte najít správné místo a trochu na břicho přitlačit, Dan ho vždy slyší na stejném místě jako to poslouchá dr. tím zvonečkem - u mě to je - z mého pohledu zezhora na levé straně, tak 2-3cm od pupku. Důležitý je, aby se partner nebál malinko hlavou přitlačit, jo a ležím u toho na zádech.
Jinak jsme dnes naměřili za minutu 159 tepů. Doktor mi to potvrdil, že to slyšet je.

Zuzce moc držím palečky, taky nevím, proč jí tam drží,ale vím, že holky co měly po porodu špatný krevní obraz (právě nedostatek železa), tak je tam taky drželi, než se krevní obraz vylepšil.

Holky, když já ty MS bolesti mám už asi od půlky června, teď jen, že byly několik dnů za sebou a ty tlaky dnes už vůbec necítím.

Jdeme na pivko, cítím se společensky zadupaná do země, tak se jdu nabažit lidí 🙂
Zatím pa

inna12
24. črc 2009

Míšo, já to všechno četla, je to hrozný, ted si můžou říkat, jak by na tom klučík byl, kdyby byli v nemocnici ☹
možná stejně, možná hůř, ale kdo by s těmahle úvahama chtěl žít...já ne 😔
já tohle prostě nechápu, těch komplikací se může z vteřiny na vteřinu vyskytnout tolik... 😒 dyt to tam snad těch pár dnů jde přežít 😖 proč takhle riskovat

cipisek007
24. črc 2009

Tyjo, Barčo, zrovna jsem se chtěla zeptat, jestli nejsi těhotná 😀
No tak to jsem teda zvědavá, nechceš si radši udělat testík? Už i takové jsme tu měly. Testovala Monča i Strašpytelka (tuším).

inna12
24. črc 2009

zrovna je to ve zprávách ☹

inna12
24. črc 2009

ty vole ve vlastní posteli prej 😠 😠 to mam fakt dost...

cipisek007
24. črc 2009

Dadí, fakt?? No to je bomba!! 😵

Innko, přesně jak říkáš. Je to hrozný riziko a zrovna teď na Nově říkali, že to maminka nese "statečně" - prej stalo se, tak se stalo. Že nikoho neobviňuje (měla by sebe, že byla nezodpovědná). Nechápu. ☹

inna12
24. črc 2009

Dadu, jo takhle uchem jo 😉
večer si užij! 😉

BAru, noo, co ten testík 😀

cipisek007
24. črc 2009

ona rodila ve vlastní posteli?? No tak do tý bych si po tomhle ještě někdy lehla 😔 Já to neslyšela celý, D. to furt přepíná 😠

inna12
24. črc 2009

no, prej, že nikoho neobvinuje.. 😝 😝 😝 to je fakt síla ...koho jako by měla??? než sebe...já vim, při porodu se může stát komukoliv cokoliv i v nemocnici, ale fakt si celej život pak říkej, nebylo by vše jinak, kdybych byla tam?
škoda o tomhle mluvit, já to fakt nechápu...strašnej hazard...

inna12
24. črc 2009

ne, byl tam rozhovor s jednou takovou maminkou, proč rodila doma a ona si to chválila, že prej pro ten pocit být ve vlastní posteli a doma s rodinou ... 😝 😝 😝 a kvůli tomu ohrožujou miminko i sebe...

ale ten ambulantní porod ještě beru, to je zase o něčem jiným