Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
11. srp 2009

Jo jo, Indik zkušenej 🙂 , taky mi tenkrát lakt. poradkyně řekla, že když se tak svíjí a kroutí, že ji nejspíš bolí bříško. Že prý jak začne jíst aktivuje se trávicí systém a bolí je jak pracují střívka

kacena00
11. srp 2009

jdu kouknout na fotos, hele tak jestli váís můžu uklidnit, kojením,blbou polohou nebo nedostatkem mlíka tohle odtrhávání a tanyny u jídla není, cha my máme flašku s takovoudle dírou a stejně u toho furt dělá ofuky, bohužel to dospělo do té fáze, že už si od nikoho jinýho neveme, protože já s ním tyhle jeho osery umim vyřešit, pohojdat, dát dudlika, hojdat, rychle vyndat dudlika a souběžně s tím mu dát flašku a ještzě na začátku pití dělat šš šš šš aby byl v klidu

já kráva sem se dřív furt stresila tím jak mám málo mlíka, že proto u toho kojení tančí, cha chbya lávky, moje dítě se prostě rozhodlo mě vysát do morku kostí a prostě je jen trochu "svoje" 😀

takže klíd, některý děti na sebe asi prostě musej upozorňovat a ty se evi vyprdni na odsávajdu, šák kojíte jak starý mazáci a když nebudeš v noci odsávat, aspoň se líp vyspíš, já to znám, taky sem si v noci odsávala a ono i když je to chvilka, ty chvilky se za noc nastřádaj, a to je taky pro tvorbu mlíka na prd, nohy nahoru robotickej úsměv na ksicht, protože my máme prostě ty nejhodnější a nejvíc supr bezproblémový děti v celý čr no ne holky??? 😀 😀 😀

sem se zase rozjela holky sem dnes lehce v ráži, tatínek dostal sprďunk jak prase, protože nepomáhá, ačkoliv máme dohodu aspoň na 2-3 odpoledne, nemá čas

musim za malým, tak pa

achalteke
11. srp 2009

holky já když vás tak čtu, tak jsem si dnes objednala taky elekt. odsavačku, třeba ji nevyužiju a kdyžtak ji prodám, ale jak tak koukám je to dobrá věc 😉 ...

Baru pěkně napsaný 😉

...á že by zase poslíci? Ach jo tak se teda zvedám a jdu něco dělat 😝 🙂

cipisek007
11. srp 2009

Ahojky holky, nestíhám nestačím. Dočítám zítra.

Jen hlásím, že na očním nic novýho, jen zkontstatovala, to co už vím z nemocnice, že má B. lehkou vrozenou vývojovou vadu (Barča byla při vyšetření mooooc hodná, ani nefňukla, držela jak beránek a dr. z ní byla zase nadšená 😵)
Jsem desnak totálně grogy, B. je od čtyř ráno vzhůru. Spím v chůzi. Musím ale ještě připravit věci na ráno, ať tu pak nelítám jak koza, protože hned na osmou jedeme vojtit, pak do práce ukončit MD a pak máme plno běhání, a poté bude lehký úklid doma, protože čekáme návštěvu a já jak jsem tu teď 2 dny nebyla, jen se přijela vyspat, tak je to tu jak po výbuchu. Navíc připravujeme a vystěhováváme starou vestav. skříň, brácha dělá novou. No návštěva to bude muset omluvit 🙂

Takže všem krásnou dobrou noc, zítra mějte hezký den a ráno na nás myslete🙂

menny
11. srp 2009

Jen chci popřát Zuzankám vše NEJ k svátku !!!

U nás mazec, furt řveme a dnes lehká teplotka.
Ale nevím co to 😕 na další zoubky to nevypada
Poradna 6770g a 64,5cm.
Opět plačem ☹ tak papa

Innuš Pavlík je slaďoušek 😵 😵 😵

kacena00
11. srp 2009

takže sotva sem stačila dopsat a poslat příspěvek, objevila se tchyně předala dítě, já nadšená, jak sem chvíli bez něj byla, jakej tu byl klid a já si stihla uklidit a ona mě kapitááááááááááááááááááááááálně nasrala, pak sem malýho koupala a bulela u toho, fakt skvělý, tami tu dnes chyběla, jako buď jí udělám utrejch místo kafe a nebo když sem pojede, prosim ať si hlídá, mě je to u zadku, jedině dobře, každá hodina, kdy si odpočinu je fajn, ale já u toho nebudu a odjedu do prčic 😝 😝 😝 😝

hihi, jájo, díkec 😀

a supr že poslíš, já nevim kolik si přesně ale juá rodila nějakej 37+3 nebo 4 takže to tu může bejt za pár 😀

jdu chrapundit, tak zatim pa

kacena00
11. srp 2009

míšulo držím palce 😉

a hezky spinkej ať si silná

pe´tul, prosim tě tak mrńous dělá protivu?...to mě mrzí...

kacena00
11. srp 2009

innuš malej je cukroušššššššš 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dadunka
11. srp 2009

Ahoj, tak jsem právě dokojila, Dan ho dotlačuje stříkačkou, tak mám minutku. 😉

Innuš, vůbec si to neumím představit, to jsou holt ty vyvolávaný porody, proto jsem ho nechtěla za žádnou cenu ☹ Hlavně, že už to máš za sebou. Oxytocin a bolest jsou sviňa. Ale "malej" je krásnej!
Jinak já mám taky tu zkušenost, že jakmile se uložíme do kojící polohy začne se svíjet a kroutit a pak prdět. Asi jak ho předtím přebaluju, tak se mu rozpohybují střeva. V tu chvíli kdy se kroutí a vzteklí, tak mu prso necpu, počkám pár sekund, než se vyklidní a pak mu ho znovu nabídnu a takhle se to ze začátku opakuje několikrát.

Evi, jsi hodná, žes na chvíli obětovala odsávajdu, ale jak píše Barča, třeba zjistíš, že to je i k něčemu dobrý.
Míšo, zítra držím na dnes palce! Danielkovi držím moc palce!
Zuzko, tobě taky, ať chytneš na sekci někoho šikovnýho!
Indi, já jsem posílala do DM kopii RL (začernila jsem tam všechny 3 rodné čísla) s tou jejich vyplněnou žádánkou hned po návratu z porodky a zatím jsem nic nedostala.
Strašpy, au au, pusinka bolavá 😒
Jája je odtrhlá od světa, hrůza 🙂
Pedí, tak co jste nakonec vymyslely s E. za program?

Jinak díky všem za info o délce krvácení, tak to mám ještě čas. Dnes to bylo 14 dnů od porodu.
Taky jsem dnes poprvé koukla dolu a teda jsem zjistila, že tam mám pořád stehy, i když by měli být samovstřebávací. Doufám, že se do kontroly po 6ti nedělí vstřebají, protože neci, aby mi je dr. tahal bůůů. 😅

Taky jsme dnes přemýšleli, jestli máme Tádu pořád na krmení budit po 2,5 hod. jako doposud nebo ho nechat, ať se budí sám, co myslíte? My bychom se klonili k té druhé variantě, obzvlášť v noci.
Jinak už používáme monitor dechu.
Jo a dnes v poledne se malej napil z obou prsou (to je tak 20-30ml) a pak ještě vymlaskl 96ml přes stříkačku a ani si neublinkl, jsem valila oči. 😕

menny
12. srp 2009

Ahojky
Matoušek se mi dnes budil skoro přesně po hodině. Od cca
20h co usnul, byl vzhůru každou hoďku, taže než jsem šla spát 2x
jsem uspávala a pak v noci co hodinu kojila. Jsem úplně vyždímaná. Přídu si jak zmlácená.
Hlavně je mi ho líto Matouška, moc se nevyspal.
Dnes máme den 1.příkrmu...tak jsem zvědavá.
Večer dám prostě i kaši. Dostala jsem vzorek nemléčné rýžové od Hippu,
tak zkusim odsát, jsem zvědavá jak to půjde, jestli bude aspoň na trochu kaše.
Dnes má Davídek narozeniny.... mi v hlavě probíhá porod před 7mi lety 🙂

Míšo jsem ráda, že na očním relativně dobrý. Ta drobná oční vada na funci
ale vliv nemá ne?? Dnes palcuju na vojtění!!!!

Jájo super že posluješ 😉 Plánička by mohl být o chvilku mezi náma 😵

zuzko tak jses rozhodla zůstat v ČB. Tady ty doktory už aspoň znáš, to je taky plus.
Jaký máš pocity z tý plánovaný sekce?? Jdeš do spinalu nebo epidurálu viď? Celkovou nee?

Strašpy chuděro, ty zuby. Mám z toho husinu. Už skoro rok mám otevřenej zub se zánětem ☹
a čeká mě trhání. Pokaždý když píšeš jaký máš trable, je mi tě tolik líto!!! Ať pusina bolí co nejmíň!!!
Posílám pofoukání

Indi tak ještě máte převrácenej den a noc? Líbí se mi jak píšeš, že kozuješ 😀 😀
moje noc dnes byla totál prokozovaná 🙂
Tadeášek takhle pomáhá..Mišičce drží prsíčko, to je bjouk 😵

Matoušek je vzhůru, kupodivu neřve. Mám doma BIO mrkvičku a BIO extra panenskej olivovej olej,tak jsem zvědavá,
jak mu bude šmakovat.
Jdu dělat dort, včera nebylo kdy, tak snad se mi to do 16h podaří uplácat a ztuhnout.
Tak zatim papa

menny
12. srp 2009

Baruš moc díky za hezkou a povzbudivou sms 🙂
jsi zlato

straspytelka
12. srp 2009

😉 Krásné ráno holky 😵
Menníku, teda snad ten příkrm bude už co platnej na Matouškovo spinkání 😒 Nedovedu si to představit, že bych měla takhle vstávat, satčí mi to ve 4pa v 6 a pak jsme už vzhůru 😖
Innuško, malej je úžasnej 😵 😵 😵 😵 😵 Nám pomáhalo cvičení na bříško skřížení nožiček a přitlačení k bříšku to opakovat několikrát, vyprdí se a pak tohle http://img.fotoalba.centrum.cz/img2/9040/202590... vypadá to hrozně, ale zabralo to
😉 pak mastička Pupík
Dadunko, malého bych ještě budila na noc, aspoň do těch 3 týdnů, oni totiž nepociťují žízeń tak malé děti a dehydratace je hned 😉 myslím, že jsme to vydržela asi měsíc a pak jsme S nechali spinkat a ona se budila po 4 h 😉 to už šlo než po těch 2 😉
Kačko, to je teda pomoc nepomoc viď 😒 Příště uprchni 😀
Míšo, neboj, holčičky jsou šikovný, všechno zvládaj pěkně 😵 😵
Hele Jájinka třeba už porodila, že tu nejni 😀
Všechny moc zdravím, malá mi tu ječí u nohy jdu krmit, očekávám návštěvu naše....taky jdu na gyndu 😒 mám to dole prostě blbě sešitý 😖 při šmajchlu to bolí docela 😠 tak zatím papa a krásný den 😵

achalteke
12. srp 2009

i prd Strašpy za chvíli valim na monitor a předpříjem, jede nás dnes celá grupa chcem zavýletovat (rozumějte nažrati) po Krumlově 😀 😀 😀 😀 ...

tak pa, pak se ozvu 😉

indigo
12. srp 2009

Nažrati... 😀 😀 😀

Hezké ránko!
U nás se to snak konečně lepší, sice v noci pořád bdíme, ale spánek už převažuje. Ono to půjde... 😎

Dadu - taky pravidelně čením RČ v RL, říkáš že ještě nic nemáš? To můžu taky čekat do vánoc... 😖

Petí snad se vám noci zlepší, pamatuju si, že Táda od dob co jsem začala na noc s kašema, spal o 200% lépe.

Koukám Barča má taky tchýni zralou na koncentrák... 😝 Ťukťuk ťuk za tu mojí, není to sice ono, ale z těch vašich tchýní tady jsem to vyžrala asi nejlíp...

straspytelka
12. srp 2009

Nažrati jo 😝 taky bych se nacpala, jenže držím tu dietku a navíc teď ani nic nerozžvejkám 😠 ty vo..e, jám oteklý i oko 😲
Tak si dej pořádnej kus masa nebo dortu za mě jo, máš to jako povinnost 😵 A´t monitor dopadne na 1* 😉
Idigo, taky nespíte pořád jo ? Teda ty mrňouskové jsou sice kouzelný, ale na tohle je těch prvnch pár týdnů teda mazec 😒 To jediný, že se nespalo mi přišlo teda hodně krutý 😅 Tak ať si taky brzo zajedete vstávání aspoň po 4 hodinkách 😵 😵

petreva
12. srp 2009

Ahoj holky,
jen vás chci pozdravit....
PETO, téda já si stěžuju a když vidím ty vaše noci...určitě příkrmy pomůžou...už to trvá dost dlouho, viĎ? Nepamatuješ si , kdy se takhle začal M. budit a být nevrlej??Davídkovi všechno nejnejnejlepší, hlavně ať mu zdravíčko slouží a krček nezlobí...ať se mu líbí ve škole a má spoustu kamarádů.M. dneska ochutná první příkrm? Tak to je taky událost 😵
BARU, v noci už neodsávám, jen ve 22hod před spaním a pak ráno, teda, když se E. nevzbudí na kojo...což poslední dobou dělá.Si vždycky říkám, jak už jsme ty věčný bojkoty překonaly a ono je to tu nanovo...no nic...Ale jsem zvědavá, jestli bude P. odsavačka vyhovovat...a co mrkvička??
DADU, co ty takhle po plnoci? Kojili jste?
INDI, tak že by se blýzkalo na lepší časy? Bylo by dobře, viĎ 😉
MÍŠO, taky držím palce!!
STRASPY tak pak dej vědět, co ti s tím chce dělat, jo? By mě tozajímalo...

indigo
12. srp 2009

Chluby chlub... 😎
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Inuš - jakpak jste včera dopadli? A jaký jsou noci u vás, spí Pavlík?

indigo
12. srp 2009

Strašpy máš pravdu, kdyby jsme v noci spali, tak mám snad "ideální mateřství". Miška je cekem hodná, ani moc nebrečí, v kočáře spí, hezky papká, jen ty noci... ale jestli se srovnají, tak budu moooooooc ráda. 😎

kacena00
12. srp 2009

ad moje tcyně - prostě vše je ok, já chodim sem a tam uklízím, odnáším, přináším věci, malej je mezi třema dospělejma dětma a ona furt, hele cyrilku maminka tohle maminka tamto...jako chvíi se to bez maminky asi enposere ne? a tak říkám ale maminka tady teď fakt není, maminka bude mít teď chvilku pro sebe (uklízela jsem)

pak sem se zase objevila na dvorku a bába povídá: cyrilku maminka tam je ale ona s tebou teď nemluví, říkám: ale mluvim, jen tady prostě teď chvilku pro cyrilka nejsem, chvíli s ním nemám nic společnýho

(samosebou, prdlačky prdlačky, nenechám ho hladovět a jak sem včera psala oni ho prostě nakrmit neumí, bohužel ale je to tak, dítě je trochu magůrek a jíst prostě chce a nechce i u mě, ale já už to s ním umim)

a večer při předávání utrousila byť jen jednu, ale debilní kousavou poznámku, která fakt už byla navíc a jak sem napsala, asi jí uvařim jedovatý kafe, bábě!

kacena00
12. srp 2009

evčo, uvidíš, když tak se to mlíčko dá i odstříkat, ale já věřim tomu, že ste fakt šikuloky a o té odsávajdě to není, fakt prostě jen máme děti, který musej za každou cenu furt na sebe upozorňovat a i když se chtěj najíst, tak okolo toho dělaj štráchy 😅

ale nemyslím, že když nebudeš teď odsávat, že ti nějak prudce poklesne tvorba mlíčka, nebooooj

strašpy a jedeš teda v přesnídávkách ? 😀 😀 😀 tak abyste se o ně se Simčou nepopraly 😀 ne bane, je to hnusný, mít takhle rozrytou papulu, tak ať to co nejdřív přestane bolet

jo innuš, malej cyrdoušek byl taky děsnej kroutivec, říkala sem tomu, že má vysokej kroutivej moment 😀 a nám teda celkem dobrou službu v prvních týdnech udělal sabík, cvíčo, masáž bříška a rourka na závěr...měla sem vysledovaný, kdy je největší řev - např. v 5 odpo, takže na kojo ve tři sem mu dala saab a ono to docela pomáhalo, jinak ten saab mi při první kontrole napsala doktorka pak už si ho kupuješ sama, jo a dával se třikrát denně, ale když měl nejvíc problémy, tak mi řekla že můžu i čtyřikrát, aby se fakt odplynoval

kacena00
12. srp 2009

indi ty chlubilko, ty seš ale šikovná!!!

menny
12. srp 2009

Evi teda závidim vám ten spánek
protivný jsme takhle už tak 2 měsíce.
Blbý je že nejen noci ale i dni bejvaj obekaný ☹
měli jsme teď 10dní klídek a začalo to na novo.
Jestli mu rostou zuby na hoře, tak mě klepne.
Ale hlavně aby nebyl marod.
No holky snad nám ten příkrm pomůže....aspoň malinko,
už táhnu z posledního.
Davídkovi jsem přání přečetla a prej: Nooo to je ale hodná teta 🙂
Hele a co Elenka, už neni tak uplakaná viď ?
Pak poreferuju jestli mrkvička šmakovala 😉

strašpy teda blbé sešití...auvajs...chudáku taky pořád nějaký trápení.

Jo Dáduš chtěla jsem se jen vyjádřit k tomu 6-ti nedělí
Teď jsem krvila s přestávkama (třeba týden byla jen kapka a pak se to zas rozjelo)
ale trvalo to 5týdnů a 1 den.
S Davídkem jsem krvácela 7týdnů a to od začátku stejně silně.
Šly na mě omdlívací stavy. Dr. mi musel píchnout inijekci, aby mi to zastavil...
nikomu bych tohle 6ti (7mi) nedělí nepřála.

Indi krása!!!!! To je kouzelný 😵 😵 😵 Michalka je nádherná!!!!!!

Dort upečen, poleva na 1/2 hotová....no snad mi to pak stihne ztuhnout

menny
12. srp 2009

Baru ta tvoje tchýně, to je taky na pos....
Baba
ta moje je taky s tchánem na 2věci....ale mám jí 200km
od domova....úleva

menny
12. srp 2009

Jájo hezky pokrumlovujte 😉 mám to město hrozně ráda,
je to tam krásný
a na monitor držim palečky ať je na výbornou !!!!!!

petreva
12. srp 2009

PETO asi toho naspíme víc než ty, to je fakt, ale E se neskutečně mlátí v postýlce. Normálně mě to až vzbudí. Nevím jestli je jen neklidná nebo má hlad, ale nebrečí tak asi ne. Ani dudlík moc nepomůže...předevčírem začala už po půlnoci a v jednu už jsem to nevydžela a zkusila jí nakrmit...vzala si, ale spala stejným způsobem...takže já moc ne...ale ty to máš horší 😔

menny
12. srp 2009

Tý jo mrkvička měla naprostej úspěch!!! 😵 😵
Otevíral na ní pusu jak divej a jakmile polknul dožadoval
se znova, dokonce mi i vzal ruku ve který jsem měla lžičku a směřoval ji ke svý
pusině, jak kdyby se bál, že to dám někomu jinýmu. Nakonec si držel lžičku sám a mlaskal si, celou jí vožvejkal
a voslintal aby náhodou na tý lžičce něco nezbylo 😀
hrozně jsme se nasmály 😀 😀
zatim to vypadá, že budem mít doma otesánka, ale to uvidíme v dalších dnech!!
Byla by to změna od toho našeho Dády nejedlíka
K večeři uvidíme jak pošmakuju Máťovi kašička 🙂
Evi je dobře, že Elenka dobře spinká, vždyť ta si to zaslouží 😉 😵
Máťa byl zas hodnej, tak teď si to vybírá

petreva
12. srp 2009

Péto a kolik toho snědl?To je krásný....
😵 JO, jak jsi se ptala...Elča je mnohem lepší, už s tím brečením...teď už nebrečí ale ječí 😀 no, ale ujde to 😉 na druhou stranu mi dělá radost jak je šikovná a vnímavá...i Dr. říkala, že to spolu souvisí. Tak si říkám, ať teda ječí...i když na konci dne už toho mám plnou hlavu...ale nestěžuju si veřejně...

menny
12. srp 2009

Až se stydim, že vám tu fňukám ☹
jestli to ječení je jak říkáš dobrý, tak to u nás bude taky seper mega dobrý....
panž se umíme totálně proječet celým barákem 😀 😀 😀 😀 😀 😀
snědl 4,5 lžičky (malinký) a jedl by dál, ale já se bála, zítra mu dám víc 😉

petreva
12. srp 2009

Peti,nefňukáš, vždyť kdo by vydržel takhle nespat!! Ty jo 😕 já jen, že jsme si "zvykli" na ubrečený a uvztekaný mimčo a co Elenka teď předvádí je už "jen" odvar toho co bylo dřív...neříkám, že to zvládám s přehledem,zrovna včera jsem už večer brečela jak nemůžu...ale jsou to chvíle vyčerpání. Jinak jak ji tak pozoruju tak je fakt lepší 😉 snažím se čerpat sílu když má doboru náladu, směje se nebo spinká, to je k sežrání a k umačkání 😀
Peto, taky jsem si říkala, že to pak udělám, jako ty, jen pár lžiček a pak zvyšovat. Někde jsem četla, že kolik mimčo sní...ale vemu si mustr od vás tady zkušených 😵

petreva
12. srp 2009

Jé Péťo to ode mě fakt vyznělo blbě,jako , že ty si stěžuješ a já nechci...ale tak jsem to nemyslela!!! chtěla jsem tím říct, že jsem občas už snad až naštvaná, jak E. hejhulákuje, ale nechci si stěžovat, protože je tu víc takových...jé já jsem blb, se do toho motám...tak to prostě přehlídni 😅