Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

inna12
12. srp 2009

ahoj, všem děkuju za rady a pochvaly malýho 🙂
konečně jsem přišla na polohu u který se nečertí a krásně pije 😵 já už byla fakt zoufalá 😔 tolik mlíka a on odmítal pít...já ho mám fakt moc moc, uplně to ze mě leje, když zatahá, začne i z druhýho a to to ze mě valí 😕 takže musím mu předtim odstřikat, ono jak se mu to valí, tak nestíhá a zlobí se 😖 proto se asi kroutil ..jinej důvod mě nenapadá, protože u týhle polohy pije v pohodě 😕 sedí mi na stehně a prso přimo před nim a ještě se zaklonim jakoby do lehu, po půlce si lehnu uplně, jde mu to proti směru, tak to asi zvládá...chvilku vydrží pít i v sedě když ho držím, ale to je horší...
takže je to asi tím, že je toho mlíka hodně, co??
nevíte, kdy se to ustálí a nějak to množství v prsu zkoriguje, já nevim kolik odsávat, aby se nedělalo ještě víc..

jnak je fakt zlatej, on se napije, nechám odkrknout, nekdy trošku ublinkne, pak ho položím, to chce dudánka než zabere, pak třeba dvacet minut kouká a vytuhne a chrápe a chrápe...musím ho budit na krmení, takže když má dudana, tak nepláče vubec...tak myslím, že ani prdy nemá 🙂

u doktorky jsme byli až dnes ráno nakonec, taky koukaly jak je dlouhej, on není v tělíčku vubec tlustej, ale jakoby mohutnější, tvářičky má, prý vypadá jako dvouměsíčíní, moc se jim líbil a přibral za dva dny 130 g, to by prý stačilo za týden 😀 😝
holky, on normálně drží už hlavičku sám...už v porodnici jí normálně zvedal 😅 on jak je celkově asi silnej, tak možná na ty prdíky ani tak trpět nebude 🙂
ted zase spinká, tak za dvě hodinky ho pujdu probudit

Dadu, Tadeášek je krásnoučkej, krásný fotky 🙂
Indi, to jsem ráda, že se lepšíte, malá je taky kočička na tý fotce 😵
Petul, Davídkovi vše nej nej 😵 to už je fakt velkej kluk
Danečkovi též moc moc držím prsty 🙂
Evi, ještě napišu té holce, jaks mi poslala odkaz, kousek jsem četla, tak je vidět, že ta fakt "ví" 🙂 zeptám se, co s tím, že se zlobí, jak mu to moc teče, tak uvidím, co poradí

zdravím všechny a jdu se konečnč nadlábnout 🙂

holky, co jste tady řešily, vubec jsem to nepochopila 😀 prosím o IP 😀

papa

inna12
12. srp 2009

Straspy, té fotky jak se tam mačká to bříško jsem se normálně lekla 😀

holky, myslíte, že když přibírá, že je ok, že pije jen tak celkově pokaždý ani ne 5 minut??? je to tím, že mu to víc teče?

menny
12. srp 2009

Inuš Matoušek pil a furt pije taky kolem 5-ti minut
Evi, ne v pohodě 😉 😉 😉 😉
hele já radši dám při každý nový potravině jen pár lžiček
a pak pomalu zvyšovat...takhle jsem to dělala i u Dády, člověk nikdy neví
jak na jakou potravinu bude reagovat.
Jsem ráda, že je to s Elenkou lepší. Každej pláč vynahradí jeden úsměv viď 😉

kacena00
12. srp 2009

holky maminky příkrmářky, prosim o radu: když mi ten můj rarach odmítá mrkev (i mrkev s bramborem) mám teda zkusit nabídnout zcela jinou chuť? např. cuketu? mě doktorka řikala, že mám chutě postupně přidávat, pochopila sem to, jakože: mrkev, mrkev+brambora, mrkev+brambora+cuketa atd

ale teď teda nevim

samosebou se na to zase vrhnu, až si uděláme pořádek v nových jídelních časech, jak si je mladej žádá a začne pít zase větší dávky - dnes budem tak max na 600 ml odhaduju, já se z něj jednou po... 🙄 🙄 🙄

díky dopředu za jakoukoliv radu a postřeh a zkušenost

mon73
12. srp 2009

ahojky 🙂
Inni, ten rychlej tok může být přičinou breku. On nestíhá a nelíbí se mu to. Ty prsa by se ti měly ustálit do 14ti dnů. Tobís byl taky velkej 4050 a prdama netrpěl. Řikaj, že ty větší mimča se uměj pohnout a vytlačit to. Taky sme byli v poradně největší 😉 Já kojila celkem 15 min a vydržel 3 hoďky, za čas venku i dýl. A v noci sem ho nebudila, to vydržel kolem 4 hod.
Peťo Davídkovi všechno nejlepší, ať se mu ve škole daří a hlavně líbí 😉 Tak Matoušek měl první mrkvičku. Já poprvé dala taky tak pět lžiček, ale bylo vidět, že by ještě jed. Celou dávku měl třetí den.

mon73
12. srp 2009

Baru, pochopila si to dobře. Postupně po třech dnech přidat novou zeleninu - cuketu, květák, brokolici. Buď jen k bramboře, nebo i s tou mrkví. A dáváš tam olej?

menny
12. srp 2009

Moni děkujem za přání
po jaký době si přidávala novou zaleninku??
A za jak dlouho ovoce ?? Míša prý až tak po měsíci.
Dáváš taky ty kukuřičný křupky??

Tu kaši jsem chtěla dát až zítra, ale doufám, že bude líp spát, tak mu jí dám nejspíš už dnes

kacena00
12. srp 2009

nedávám mončo, vlastně naposledy měl v pátek, rptožemezitím se objevil docela hustej problémek s odmítáním mlíka, takže teď řešim to...no ale když mi nebere ani mrkev, tak mám jako přidávat ještě další jinou chuť jo???

já se z něj picnu..myslíš že s olejem mu to bude chutnat víc?

kacena00
12. srp 2009

pe´to to ti určo poradí doktorka vy ste se o tom nebavily teď na poradně? mě ta moje řekla že až tak po měsíci, jinak je to myslím v tom odkazu co dávala míša, jinak ještě mám takovou tabuklku kde je to polopaticky a přehledně vypsaný, tak ti ji ofotim a pošlu na mail

mon73
12. srp 2009

Peťo, novou zeleninu po třech dnech a ovoce sem začala ani ne za čtrnáct dní. Dr. mi žádnej odstup neřekla. Já měla ještě mlíko, tak měl jen oběd a večer kaši. Teď má i odpolední svačinu - ovocnou. Ty kukuřičný křupky taky dávám. A ještě má dětský sušenky od Nestlé. Ty má tak max. 2 denně.

kacena00
12. srp 2009

a když sem mu teď nedávala tu mrkev nějakou dobu, tak mám se zase vrátit jen k mrkvi až bude normál bez ofuků pít mlíko a nebo mu třeba dát bramboru a cuketu? a přidává se k bramboře kmín???

menny
12. srp 2009

No v tý poradně to byla nějaká rychlovka, že o tomhle jsme se nebavily ☹
pak jsem si za to nadávala 😠
hlavně že tam pracuje sestřenice ....ach jo, mě by piclo
Sice mám už druhý děcko, ale některý věci si prostě nepamatuju.
Baru já bych mu uvařila bramborku, když mrkev nechce.
A zakápnout lehounce oliv. olejem

mon73
12. srp 2009

Baru, vařim to samotný, bez kmínu. A před mixovánim dám lžičku olivovýho oleje. Jak sem už psala, chutná to líp a hlavně se rozpoušťí tuky A,D,E,K. Zkus to s tou mrkví znova.

Já mám od Dr. brožuru od Nestle - Beba - a tam je taky ovoce od 6. měsíce.

mon73
12. srp 2009

Jo a Baru, prodává se kaše Sinlac od Nestle je se svatojánskym chlebíčkem a je pro děti alergiků. Je to i pro dospělé jako bezlepkový pokrm. Je teda dražší 600gr za 250,-

menny
12. srp 2009

Moni dík 😉
hele a ty křupky si mu dávala hned zkraje?
Mám je doma, že bych mu je tak do týdne zkusila

menny
12. srp 2009

Jé tu kaši bych zkusila 😉 jdu jí obhlídnout na net

kacena00
12. srp 2009

mončo myslíš jen se samotnou mrkví?

s tím ovocem jde o to, že pochopitelně u většiny dětí kdyby se dalo nejdřív ovoce nebo souběžně se zeleninou, tak by asi preferovaly lepší chuť, tzn. ovoce, takže u nás možná ovoce nebude ještě hodně dlouho 🙄

mon73
12. srp 2009

Baru, myslim mrkev s bramborou. S tim ovocem je to jak řikáš, že jim chutná víc a oni by nemuseli chtít zeleninu - neni tak sladká. ale u nás to bylo jednoduchý. Tobís doslova sežere všechno. 😉 😲

kacena00
12. srp 2009

peťo já jen zkoušla ty naše ranný brambory a je to jak lepidlo, fuj, jak v tom je moc škrobu, tak nevim, možná ji zkusim samotnou...snad tim nic nepotento..já myslela že ta mrkva se dává právě proto že je nějak šetrná ke střevum, ale nevim, třeba je to jen můj dojem, nicméně když ji nechce návidět, tak to je stejně fuk...možná zavolám ještě dochtorce

mon73
12. srp 2009

Tu křupku sem dávala asi tak čtrnáct dní po 6. m když byla venku krize a nic ho nebavilo - ono se to tak krásně patlá - to je zábava. Oni toho moc nesní, spíš to zkoumaj. A je to dobrý, že se tim nezalknou, protože i když to nekoušou, tak se to rozpustí.

kacena00
12. srp 2009

hm...mrkev brambora u nás jeden den proběhla, málem se vyvrátil...no jedlík byl na začátku venkovního života, ale teď už prostě jíst nebude a mámo ty se třeba po...sem tu popisovala včera jak ho přemlouvám aspoň na mlíko... dudlik, hojdat, když je v klidu, vrznout, flašku s tím že ještě vyndavám ten dudel, a dělám chvíli ššš ššš šš, když se začne zase po nějaký době tak opět ššš š ššš a někdy musím znova uklidňovat i ddlem..dělá si ze mě jen prču 😀

kacena00
12. srp 2009

já píšu jak čuně, ale snad mě chápeš 😀

no nic ženy, dík za rady a když vás ještě něco napadne šup s tím do placu, já dju vyrábět nějaké hodnoty

mon73
12. srp 2009

No, u nás je to opačný. Já musim zase uklidňovat, že už jídlo neni.
Prďola se probudil, dem ven, pa
Tak snad večer

cipisek007
12. srp 2009

Čáo holky!! Jsem totálně vyšťavená. Od rána je lítáme. Vyhnala jsem D. s holkama ven, ať mám klid na úklid, ve 4 přijde ta návštěva, nějak na ní ani nemám náladu 😒

Byli jsme i na Úřadu práce pro papír na Rodičovský příspěvek. V práci mi řekla, že dostanu jedno lejstro, z ÚP jsem odcházela se třema 😅

Barčo, jeslti C. zeleninka moc nejede, tak buď zkus další druh a nebo na pár dní přestaň dávat. Mě tohle doporučila dr. Že kdyby nejelo, tak přestat a za pár dní zkoušet znova. Ale holky jsou všežravci 😀
Taky nedávej moc mrkve, já jí dávala holkám doteď do každýho jídla a jsou oranžový, je to nápor na játra, takže jí musím vynechávat.

Joooooooooooo musím se pochlubit!! My byli vlastně dneska na Vojtění 😀
Poupravila nám jeden cvik, protože mi při něm B. málem v pondělí spadla ze stolu, jakou už mají sílu a jak se furt šponuje, tak jsem jí nemohla pořádně chytit a už visela nohama dolů 😔 Tak máme novej. Prej je to dobrý i na klenbu chodidel.
Dostali jsme pochvalu, že jsou holky šikovný, obzvlášť Bára. Sestřička říkala, že tím žvatláním slabik odpovídají svýmu ofiko věku, tedy 8 měsíců. Že se prostě někdy děti tak chovají, že mají něco co odpovídá ofiko věku a něco co odpovídá korigovanýmu věku (jak odečítají od data porodu). Že už dokonce i tu páteř tolik křivou nemají, že se začíná srovnávat 😵 Ale že to vypadá, že do dvou měsíců by se mohly postavit na nohy a jakmile se postaví, tak už s tou páteří nehneme, takže prej máme vydržet je opravdu drilovat, dokud se nepostaví.

Jen sjem se zapomněla sestry zeptat, jestli můžeme chodit plavat. Co myslíte? To jen prospěje, že jo?

cipisek007
12. srp 2009

Tý jo, vy jste toho nakecaly 😀

Tak co si pamatuju.

Indi, Miška je překrásná 😵 takový mimimimimineško mališký, kde jsou ty časy, kdy takhle byly maličký i holky 😀

Strašpy, ta fotka na prdíky je šílená, ale věřím, že zabírá. Nám pomáhalo přitlačování nožiček k bříšku a nahřívání pecek.

Peťo, takže mrkvička chutnala!! To je skvlěý 😵

Jooo dodatečné přeju všechno nej nej nej Zuzce (zuzka84), Zuzce (zuzan) a Zuzance od Kroupindy 😵

Jáji! Ty takhle poslíkúješ?? KDyby něco, tak dej echo, jsem okolo PC neustále 😉

Jo holky, byli jsme nakupovat v Globusu a když už si to šineme k autu, hádejte koho nepotkáme?? Ano. Správně. Tchánovce. To bylo zase keců. Brrr. Ještěže je okolo v Géčku tolik výloh na koukání 😀

cipisek007
12. srp 2009

Peťo, taky přeju Davídkovi všechno nejlepší, hodně zdraví, žádný zaseknutí dlabance v krku a hlavně, ať je ve škole spokojenej 😵

menny
12. srp 2009

Míšo super!!!!!!!!šikulky!!!!!!!!!!
Mám z vás radost!!!
Jakej máte cvik na klenbu???
Naše rehabilitační plavání nedoporučuje prý děti posilujou svaly
co by ještě neměly. Chodí k ní pak prý rozhozený a vojtění jim nejde
😕 😕 😕 koukala jsem na to jak puk 😕 😕

cipisek007
12. srp 2009

A Innko, Pavlík je krásnej!! 😵 😵 😵

Tak a já jdu pokračovat v úklidu 🙂

cipisek007
12. srp 2009

Peťo, fakt?? Ty jo, tak to já tam asi radši ještě zavolám, abych jim neuškodila a nám zbytečně nepřidávala práci!! Díky za info, jdu tam hnedka zavolat 🙂
Jojo, jsou to šikulky. Konečně jsme slyšeli něco pořádnýho a ne jen - tohle by neměly, tohle by už měly...
Na klenbu, ty jo, to je složitý vysvětlit, asi to vysvětlím na srazíku 🙂 Ale prostě je zamotaně držíme a oni leži na boku, a spodní chodidlo musí dát do mističky (jakoby zatnout drápky) a horní chodidlo zase roztáhnout prstíky. B. má přeskládaný prsty přes sebe. A sestra říkala, že se to tímhle cvikem spraví 🙂

kacena00
12. srp 2009

http://n-joy.cz/video/jak-cyrilek-malem-puknul-...

to už měl za sebou se segrou tak hodinovej výtlem a tak byl unavenej, ale furt se mu chtělo smát, jen už to tak dobře nešlo jak na začátku 😀