Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

kacena00
20. pro 2008

jupííííííííííííííííííííííííííííí!!!! Mončo gratuluju, přeju mimískovi hodně zdraví, ať krásně roste a dělá Vám jen a jen radost, pusíček, a Tobě přeju, ať se dobře hojíš a všechno Vám jde doma - teď už ve čtyřech od ruky 😵 😵 😵 😵 😵 a ať Vás pustí domů brzy abyste si užili ten krásnej dárek už pod stromečkem 😵 😵 😵

(a jinakse moc omlouvám Monče já sem velkej popleta!!! a mám blbou paměť na jména 😅 😅 😅 😅 , a to mě tak napadá menny jak si se nakonec domluvila s manžou ohledně toho jména? minule ste měli ještě dilema..)

a jestli chceš, tak ráda na kafčo nebo něco dobrýho s tebou zajdu, když nebudeš mít hoňku - dnes se domluvim, kdy pojedeme k našim, v pondělí a v úterý asi budeme s Michalem nakupovat, s tím se taky domluvim, tak bych to viděla nějak mezi svátky, po štědrým dnu, před silvestrem?

kacena00
20. pro 2008

Evi to víš že trochu obavy taky mám, on si to člověk maluje tak a tak a nakonec nebudu mít stahy a budu mít po ptákách, ale věřím zatím chci věřit tomu, že dojde na spontánní porod a budeme mít šanci si ho užít 😉

menny a co prďolka? on je pořád hlavičkou nahoru? nemáš spíš pocit, že se točí jak na obrtlíku? já nevím, jestli je to normální, ale naše dítko má hlavu jednou na levým bočku a je naštorc, pak naopak, pak na uhlopříčku, že v tom břušku pěkně jezdí, a hlavně dělá pěkný obrátky v noci, kdy ho strašně prudím tím, že mu ležím na hlavě 😀 jenže co mi zbývá než polohovat se na bocích a když jdu v noci čurat, ležím na pravým boku už 4 hodiny, kyčel bolí jak pes, v kžíi to praští, že na ten záchod dokulhávám..no ale panáček začne prostestovat, že si máma lehla jemu na škebli a natočí se hlavou k žebrum, aby ho to tak netlačilo, takže ráno ho obvykle mívám hlavou zase nahoře 😀 je jak prdloušek, má tam asi kolotoče 😀

holky musím jít vařiti, posílám pusiky a menny dík za krásný zprávy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

straspytelka
20. pro 2008

MONČO OBDROVITANANÁNSKÁ GRATULACE K SYNOVI 😵 😵 😵 😵

menny
20. pro 2008

Kačko malej je furt hlavou nahoru a hajá mi na levim boku.
Moc nevěřim, že se otočí ☹ ( vim, že k tomu má asi důvod)
No jméno jsme probírali kolem a kolem a i když se nám jiný jména
moc líbili, nakonec jsme nechali rozhodnout Davídka a on, že Matoušek
a hotovo 😀 takže hotovo a bude to Máťa 🙂

Dnes celý den myslim na naší Monču.
Má to za sebou a chová si svůj uzlíček 😵 😵
Holky já už chci taky. 😵
Teda jako ne teď ve 31tt, ale už abych byla tak v 38tt a pak klíďo hned
Už aby to bylo.
A žádný předbíhání, jasně holky 😉
No stejně mám pocit, že tu porodní vlnu co nás čeká neodstartuju já.
Uvidíme, uvidíme.

menny
20. pro 2008

Jó a Kačko klíďo mezi svátkama dej vědět
a domluvíme se 😉

kacena00
20. pro 2008

hm...já si taky říkám, že když se malej neotočí, že k tomu bude mít důvod a nedá se nic dělat, jenže Olina o tom porodu mluví ták hezky a ještě takový dojemný vídeo nám pustila 😵 😵 😵 😵

no ale nedá se svítit, když to nepůjde, smířím se s tím, hleavně ať je malej v pořádku a překoná tu těžkou cestu bez problémů

mám uplně stejnej "problém" ne teď ve 30 tt, ale taky bych strášně ráda už toho mýho bobínka držela v náručí a ňufňala se s ním 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vždycky když se mi začnou boulit nějaký kloubíčky přes bříško, tak mě zalije taková vlna štěstí a lásky, že mám kolikrát pocit, že se z tý lásky k němu asi zvencnu 😀 😀 😀 😀

a s tím jménem ste to udělali nejlíp jak ste mohli 😀 Dáda na sebe bude pyšnej - nebo už je, je to velkej kluk a je důležitej, když pomáhá se jménem 😉

kacena00
20. pro 2008

jako a vůbec se mi nechce do úklidu 😝 😝 😝 😝 dnes sem udělala poslední cukrovíčko - rumový kulky a marokánky - včera ještě rafaelky a úlečky a fertig, domácnost jak chlív, a tak jdu asi na to..chjo, ale se mi nechce 😀

menny
20. pro 2008

Kačko ty jo, já mám uklízení totálně po krk. Nedělám teď díky
malování nic jinýho. Se z toho už brzo zvencnu 😠
Ten pocit absolutního štěstí ještě poroste. Je třeba překrásný, když
ti prdelka příde a řekne: maminko já tě tak miluju, úplně nejvíc
To ti pak srdíčko přetýká štěstím 😵 😵
Máš se na co těšit 😉

Holky písala Míša, že jí pořád trápí ten zánět. Horečky furt vysoký.
Cvičí s holkama Vojtovku. Celý je to náročný. Je mi jí fakt hrozně líto.
Chudák holka. Psala jsem jí, že jí posíláme moře síly a přejem co nejrychlejší
uzdravení.

kacena00
20. pro 2008

chudák Mišulka...snad jí to brzy přejde... a hlavně aby i tak kojily, a ten Vojta je super, určitě holčičkám pomůže v tom jejich těžším startu

helik3
autor
20. pro 2008

ahojky kočky 😉 Manžu jsem dovezla do hospůdky, tak mám na Vás taky chvilku 😉

Psala jsem pak Monče ještě sms co a jak a ona napsala, cituji:ahoj, v jedenáct mi rupla voda a začaly ty pořádný bolesti, samotnej porod byl hodně rychlej. ze tři na osm cm sem se otevřela za dvě minuty.
A venku byl na druhý zatlační. Narodil se ve 2:06. Taky sem se pěkně trhla, musely mi šít i něco na čípku. Alůe to už je všechno pryč a máme krásnej dáreček. Tak ted jste na řadě vy." Ptala se na Míšu a máme se všechny opatrovat. 😉 Uf, když jsem četla jak se trhla, úplně jsem se sevřela za ní 😠

Míše jsem to psala, určitě na Vánoce budou ještě v porodce protože holky samy nempapají a jsou stále vinkubátoru. Jediný co si říkám že je dobrý-když už to tak musí být-že se jí zahojí ten císař a bude fiot až půjdou domů 😉

helik3
autor
20. pro 2008

Normálka jsem to napočítala a napekla jsem devět druhů cukroví-sice po troškách, ale to jsem nečekala 🙂 Žádný extra vánoční úklid se u nás konat nebude-ani omylem. Dneska jsem vyměnila cíchy a potřebovala jsem umýt troubu-ale nejsem blázen se s tím zatěžovat, tak jsem to nahodila před manžou a normálka JI UMYL!!! Dělal to dvě+ hodiny a je jako nová 😉 Ale myslím, že ho to taky tak bavilo, že těžko už to kdy udělá, no uvidíme 😉 Je hodnej, až žasnu jak mi pomáhá-i s cukrovím i úkolidem apod.

No nic, já jdu balit dárky, alespoň pro manžu, když už není doma. Jinak uklidím jako každý týden Vánoce nevánoce 😉 😀 nhejsem magor, možná v únoru až budu doma, proběhne něco většího, ale to uvidíme 😉

Jinak jsm pořád plná rýmy, kašel ustupuje-občas teda ještě nemůžu přestat kašlat, ale už je to málo. Mě se to snad nezbaví 😠

helik3
autor
20. pro 2008

Evi, tys psala že se mi to kulatí na půlku?? Já myslela že jsem užza půlkou 😉 Ty tvoje proklatý střeva, to musí být hrozný ani si to neumím představit, můj jediný problém je občas zácpa a už jsem nesvá 😒 Drž se!

Teda holky vy máte obě dvě pořád prcky hlavou vzhůru?? Krucinál to jsou potvůrky 😠 ale já si taky myslím, že prostě mají k tomu důvod, mám stejný přístup 😉 Buď si to sami rozmyslí, anebo to nechte na tom císasři 😉 teda vlastně to je na vás, ale já bych koncem pánevním nerodila! Moje mamka je rozená koncem pánevním a já se ségrou taky, takže předpoklady k tomu u nás máme, takže taky nepředpokládám, že se mimís otočí,no uvidíme! Ale já bych asi nerodila......mylsím tedy!!

helik3
autor
20. pro 2008

Voj¨tova metoda dá zabrat, ale pomáhá!! Blbý je, že má dvě najednou, že se jim nemůže oběma věnovat naplno 😠 Ale oni to kočky zvládnou!! 😉 Taky Míša psala, že si vůbec neumí představit-když seš koukne na svoje holky-že Monči miminko má 4kg 😀 😀 😀

helik3
autor
20. pro 2008

nikdo nikde, jdu balit ty dárky. Mějte se, něco jsem Vám napsala, tak máte co číst. Snad až dorazím, tak tu někdo bude si se mnou povidat 😀 😀 😀

kacena00
20. pro 2008

pst..nesmim moc mačkat klávesy, spí tu manžel.. 😀 přeju dobrou a zítra nakouknu

PS: náš hyperaktiv je momentálně asi hlavou dolu, ale jemu jakákoliv poloha dlouho nevydrží, no ale mohla by bejt fajn noc, nemusely bysme se přetlačovat, hihi

brou a pus

menny
21. pro 2008

pálí mě děsně žáha tak jsem vzhúru grrr 😠
Teda Monča to měla rychlý....až závidim.
Já byla s Davídkem po 13h na 4cm ☹ ale zas jak šel po zadečku, tak
jsem se neotevírala. Dr pořád chtěla abych rodila normálně až jí pak
porodní asistentky ukecaly k císaři. Byly fakt naprosto skvělý a dr blbá.
Jestli se Matýsek neotočí, tak mi možná císaře naplánují. Já ho rodit po zadečku
nesmim. I v nemocnici mi to řek primář. Myslim, že k našemu problému je to naprosto
rozumný. Takže když zůstane hlavinkou nahoře, tak porod bude natošup
Míša mi taky psala, že 4 kg miminko si neumí představit, se nedivim, když měla takový pidi uzlíčky.
30.12. jedu na tu genetiku. Když bude fit, tak jí dojdu navštívit 😉
Helčo 9 druhů 😕
Mám jen skorosežraný perníčky 😔
Manžu máš hodnýho 😵
No jdu si dát další skleničku mlíka, renee nebo jak se to jmenuje nemůžu už ani vidět
Snad ta žáha dá dnes pokoj, ráda bych spinkala
Papapa doufám že se vám zdá něco moc hezkýho o vašich miminkách 😵

kacena00
21. pro 2008

ahoj, teda to je vopruz s tou žáhou...a to renee je hnusný jo? já zrovna myslela že je to lepší než třeba sóda, hm, ale asi ne, snad ti to pak dalo pokoj!

já bychpo zadečku taky nerodila ani omylem, i když sme bez problémů

rychlej porod bych brala ale tak jako Monča ani ne, protože prej pak je větší riziko větších porodních poranění. no kdyby to ale bylo jak si to člověk vysní, tak by to bylo fakt jednoduchý 😀

helik3
autor
21. pro 2008

ahojky,

teda Menny tu žáhu Ti nezávidím ☹ mě pálila si jenom dvakrát v životě a to když mě pálila poprvý tak jsem myslela, že uumírám že mám asi infarkt nebo co, normálně jsem z toho byla tk vedle, že jsem nevěděla co dělat-zrovna jsem spala, takže jsem tonějak nerozpoznla a bylo to poprvý...

Já to musím zaťukat ať spasu co spasu, všechno ok 😉 😉 Jestli za Míšou půjdeš, tak že jí moc moc moc pozdravujeme a myslíme na ní a už se těšíme na ní a miminka!!

No právě, všechno má svý a teď co je lepší, mít za tři hodiny odbyto a mít větší porodní poranění anebo tam být např dvacet hodin a stejně Tě šijou...těžko říct. No už je to zkušená rodička, napsala mi to tak jako by se nechumelilo 😀 😀 😀 😀 a já kdykoliv si na ní vzpomenu tak se mi sevře 😀 😀 😀

Manža mi odjel s kámošem na pohotovost, má něco s kolemnem, tak já jdu dělat vánoční výzdobu do oken, věnec a dveře a truhlíky už mám dávno, ale ješě mi chybí takvý ty třpytky nandat na kytky a cukroví načančat na talířky a folie na okna a ozdoby na kytky...hehe no jo, jsem magor 😀 😀 😀 😀 ale byví mě to a výsledek 😵 😵 😵

kacena00
21. pro 2008

hele a mě to nějak neba, ale asi je to tím, že mě to neba v tomdle bytě, kde se nedaj moc dobře uspořádat věci, tak tady pořád něco je v komínkách, něco někde vyčnívá, z kamen mám furt popel, prach...nebo teda doufám, že to je tím, že nejsem takovej lemroň nafurt ....
😀

já bych brala tak krásně 8 hodin na ten porod, sem si to hezky vysnila což 😀

kacena00
21. pro 2008

ale kecám, zdobit větev s manžou mě bavilo 🙂 , až na to, že nejdřív říkal, že to mám dělat sama, a to mě na tom právě neba....samotnou ne, mě to neba, mě to přijde hezký s někým 😵 😵 😵

petreva
22. pro 2008

MONI!!! HURÁ!!! Moc moc přeju, aby jste oba byli v pořádku, bylo vám dobře, broučkovi chutnalo mlíčko a ty jsi se rychle zahojila.
Už se moc těším na miminka!! Honem s fotkama do albíka.

menny
22. pro 2008

Dobré ráno holčiny
Tak ta žáha furt zlobí ☹
Už od včerejšího odpoledne a přešlo to až v noci, kdy už
jsem v sobě měla asi litr mlíka. Jak malej leží hlavičkou nahoře,
tak mě ta jeho šešulka tlačí na žaludek. Nic krom toho mlíka mi nezabírá.
Jen je blbý, že mám brát železo a to se s mlíkem nesmí kombinovat, takže ho musim
ten den vysadit, což taky neni moc ok.
No jsem z toho teda votrávená
Jinak hlásim, že malování dokončeno ( teda ještě koupelna a záchod, ale to se musí oškrabat,
naštukovat a vymalovat a to se bude dělat asi tak 3.1.)
Dnes doklidim posledních pár věcí. Včera jsem si udělala vánočnní výzdobu do oken a na stůl.
Ještě dozdobim Davídkovi pokoj.
Jako truhlíky letos bohužel nemám, ale neva.

Kačko taky jsi myslim, že jsme to s tim jménem pro malýho vymysleli jak nejlíp to šlo.
Davídek má teď hroznej pocit důležitosti. Necítí se tak vůči miminku odstrčenej.
A ví, že co se týče rozhodování jeho názor je stejně důležitý jako můj a manži.
Snad se nám podaří si tenhle postoj udržet i až bude Matýsek na světě.
Nechtěla bych aby se Davídek cítil odstrčeně nebo aby žárlil.
No jsem na to zvědavá, hlavně na tu žárlivost, panž on je dost mamánek.
Nedá na mě dopustit a teď se bude muset o maminku dělit.
Koupil Máťovi dáreček ze svý kasičky, takže i miminko pro něj poveze
z porodnice dárek 😉
Teda jsem se teda rozkecala 😀 😀

Co vy kočky, jak se máte, co bude dnes robit?

petreva
22. pro 2008

MENNY ahoj, jen jsem nakoukla, protože se musím letět umýt a razim na kontrolu.
Se žáhou je to pech, to člověk nemůže ani jíst ani pít...aspoň, že v noci jsi měla klid a mohla se trochu vyspat. Jéje vy budete škrábat omítku, to je ale oprus...naštěstí jsou to malé místnosti, tak to bude co by dup 😉
Já dneska došila pro P. ten polštářek, přišila knoflíky a vyšila dirky...už mám zabaleno, protože bych asi uznala, že to není tak jak jsem si představovala a určitě bych mu ho nedala...jsem hroznej punťa a vidím tam tisíc nedostatků.
Dneska se psych. připravuju na vážení, protože břicho mi tááák povyrostlo, a nějak cítím jak chodím špatně na záchod atd. že jsem nějaká oteklá..jestli zavodněná nebo co. Ty jo, nějak se začíná objevovat dost potíží až si přijdu jak ufňukanec. Teda nefňukám nahlas, ale je to nějak všechno těžší a těžší...co vám budu povídat, že...A to mám před sebou ještě tři měsíce 😅

menny
22. pro 2008

Ahoj Evi
Ať ti to dnes dopadne na výbornou!!!!
Já už si nepřídu JAK ufňukánek, já už jím JSEM
Břicho velký-špatně se pohybuju, žáha......a mohla bych tu být do zítra, než bych to vypsala
Už to neni žádná legrace a do toho to uklízení a Vánoce
No ale už jen pár týdnů, tak to už vydržim 😉
Dáreček se bude líbit určitě 🙂 Je dělanej z lásky 😵
Já jsem vztekloun, takže bych se teď v těhu do vlastní výroby asi nepustila, takže tě obdivuju
Manžovi jsme dárek objednali přes net. Jenže pošta je zahlcená a i když to odeslali už před týdnem, tak
dárek nikde. No to bude dobrý, jestli do zítra nedorazí 😠
Evi tak tfuj, tfuj na kontrolu a písni co a jak. Držim palečky

straspytelka
22. pro 2008

Ahojk děvčata.
Evi, hodně štěstí na KO 😵
Menny, žáha to je věc, poslední dobou mě to taky chytne...je to děsný, ale už jsem si nějak zvykla 😖 Ale mě to pálí třeba hodinu a pak zase dvě ne, ale tebe asi v kuse viď...no neboj už jen pár týdnů a budeme mít jiný starosti 😀
HOlky, začínám nějak panikařit z porou, každej den se mi o tom zdá... 😠 dneska se mi zdálo, že rodim a někdo to natáčí na kameru a já to viděla jako v tý kameře...no fuj 😀 vypadala jsem děsně 😀 😀 😀

menny
22. pro 2008

Ahojí strašpy
Mě ta žáha votravuje i celý den a mrcha si nedá pauzu ☹
O porodu mi ani nemluv. Už se psychicky připravuju znova na císaře.
Měla bych to rychle za sebou, ale když si vzpomenu na tu rekonvalescenci,
tak mě jímá hrůza 😔
Naprosto obdivuju Míšu, protože u mě byl císař děs běs.
No sem holt bebíčko

Tak sem si vypíglivala a nazdobila byteček 🙂
Akorát mi přišli naši. Mamka mi ještě vytře a taťka pověsí
bodovky k Davídkovi ( jsme mu je koupili včera v baumaxu).
Honza na elektriku neni, se mu nedivim. Jsem loni o vánocích
dostala pěknou šlupku rovnou ze zdi.
Jinak manžu mám dnes na jedný významný akci v Praze. Tak ani nevim, kdy
dorazí. Ten bude koukat jaký to máme doma krásný 🙂

Evi co v poradně??

petreva
22. pro 2008

Ahoj holky,to je od vás hezký, dík za palce. Dneska to byla teda rychlovka...no,není mi moc dobře, tak jsem to uvítala, ale chtěla jsem něco vidět nebo aspoň vědět jak je drobek velkej...taky jsem poprosila o fotku, P. chtěl mimčo vidět...ale nedostalo se mi ničeho ☹ Míry mi prý řekne příště a fotku neudělá, protože chvátá. Jen prý zkoukne srdíčko, aby ho nemusel poslouchat . Jen co jsem zahlídla tak je už velkej 😅 byl hlavou dolu, tak snad se bu tak bude líbit až bude správný čas. Dostala jsem magnezium a pohrozila mi, že mám víc odpočívat. Čípek je sice bez nálezu, ale mám se nechat obskakovat...to bude u mě teda boj. Nenávidim nicnedělání, každý den chodím na procházky a do města...Ven samozřejmě můžu, ale prý mám jít raděj na dvě kratší prochajdy než na celý odpoledne. Na příště si mě pozvali dřív a bude mi zase brát krev...ach jo, to budu zas vypadat...
Jsem dneska nějaká děsně unavená...
MENNY, téda celý den tě to trápí?? A co jídlo? Jak to zvládáš? Já nemám na nic ani tu sebemenší chuť a musím se doslova nutit ☹ mám furt plný břicho ☹
STRASPY, tak to se moc nevyspíš, viď. Neodpočineš si. Abych řekla pravdu, taky se začínám obávat a přemýšlet nad tím...

straspytelka
22. pro 2008

Jé ahoj Evčo zrovna tu vyhlížím jak si dopadla. 😉

petreva
22. pro 2008

Straspy, asi je to normál s tím tvrdnutím. Nebo teda v normě si myslím...ale občas mě berou i křeče do lítek, mám prý jíst hodně věcí s vápníkem. Dneska na mě nějak nebyl čas, tak jsem si tu kontrolu ani neužila ☹ ale příště bude měřeníčko, tak prý by chtěl jít i P. se podívat. Uvidíme.

straspytelka
22. pro 2008

No koukám, že prohlídka hrc frc před vánocema je asi teď u každýho dr 😠 a přitom člověk se tak těšil, mě taky slibovala minule hory doly a prdlačka...Tak aspoň že je hlavou dole, ale ještě má dost místa na kotoule neboj 😀 náš obřík byl zrovna v tu chvíli příčně, hlavu pěkně pod pravejma žebrama 😝