Tupozrakost - důvod k císaři?

xvitko13
24. bře 2015

Ahoj holky,

mám na jednom oku tupozrakost, myslíte, že je to důvod k tomu, aby mi udělali císaře? Aby se mi totiž při přirozeném porodu nezhoršilo to druhé zdravé oko...Máte tu někdo zkušenosti??

Děkuji

mysonek
24. bře 2015

@xvitko13 jen tupozrakost není důvod k sekci. Důvodem bývají těžší myopie (krátkozrakost), ale až tak kolem 10 dioptrií, kde hrozí odchlípnutí sítnice. Mám na každém oku minus 5,5 dioptrií a rodila jsem normálně.

lenka27
24. bře 2015

Tupozrakost podle me neni duvod k cisari, kamaradky rodily normalne i pri horsich ocnich vadach. Jen ti chci rict, ze ja mela oboji a ten prirozeny byl mnohem mnohem lepsi a oni o tve vade budou vedet a kdyby se jim cokoliv v prubehu nelibilo tak urcite zasahnou neboj

xvitko13
autor
24. bře 2015

@mysonek
@lenka27
Holky děkuju za reakce, já mám právě na pravém oku tupozrakost a současně 2 dioptrie - mám krátkozrakost. Na zdravém oku mám pouze mínus čtvrt dioptrie. Myslíte, že tedy důvod k císaři není?

lucccy
24. bře 2015

@xvitko13 mám -7 diopttrií na obou očích + slabou sítnici, tupozrakost nikoli a papír od dr. (indikaci k císaři) jsem dostala víceméně automaticky, řekla bych, že záleží na tvém doktorovi, jak tvou oční "vadu" zhodnotí

hollybelly
24. bře 2015

já mám -11 dioptrií bez tupozrakosti sice, ale zašla jsem si ke svému očnímu, ten mi změřil nitrooční tlak a řekl, že můžu v pohodě rodit normálně, že to sítnice vydrží, pokud se něčeho obáváš, zajdi k očnímu a prokonzultuj to s ním, na gyndě nebo porodním sále by ti stejně řekli to samé, žes měla jít s tím k očnímu se poradit...

maroussia
24. bře 2015

Řešila jsem to u prvního porodu, nejlepší je dojít si na oční, tam ti tzv. rozkapou oči a změří hodnoty a přímo ti řeknou, jak na tom jsi. Já to měla v pohodě, ale očařka mi řekla, že pokud mám strach, tak mi toho císaře může doporučit - rodila jsem přirozeně a v pohodě. Dojdi si na oční, ať máš klid 🙂

lenka27
24. bře 2015

Dojdi si k lekari, kteteho ti doporuci tvoje porodnice a hned uvidis :-P

helabella
24. bře 2015

@xvitko13 -- mám tupozrakost, krátkozrakost, astigmatismus a ještě degeneraci sítnice -- přesto jsem 4x rodila přirozeně. A na očích to nezanechalo žádný stopy. 🙂

xvitko13
autor
24. bře 2015

@lucccy
@hollybelly
@maroussia
@lenka27
@helabella
Holky děkuji za reakce

melis7
25. bře 2015

@xvitko13 To rozhodne neni duvod k cisari,ale pro svuj klid bych na to ocni zasla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru