Těhotenství a Utrogestan - vyšel mi pozitivní test, mám ho brát dál?

oliie
27. pro 2018

Ahoj, jdu si pro radu... Dostala jsem od gynekologa Utrogestan na srovnání cyklu. Cca 2 měsíce jsem ho užívala jak jsem dostala předepsané. Cyklus se srovnal, ale v polovině prosince jsem měla zpoždění MS, těhotenský test negat. Poté proběhla taková slabá menstruace a ještě pár dní poté jsem špinila. Dnes jsem si udělala jen tak pro jistotu test a veliké //!!Teď nevím jestli mám ten utrogestan brát a hlavně kdy... Gynekolog má teď dovolenou😕
Co myslíte?

sudylichozrout
27. pro 2018

@oliie utros muzes brat, dokud ti nedojde. Tehotenstvi neuskodi, ba naopak, je to gestagen, podpurny lek i na udrzeni tehotenstvi. Ber ho tak, jak jsi byla zvykla. Ale muzes ho klidne i vysadit a prd se stane. Pokud si nejsi jista, zavolej na gynpohotovost treba k Apolinari.

merope
27. pro 2018

Já brala Utrogestan naopak kvůli udržení těhotenství po IVF až do 12tt.

barmo
28. pro 2018

Já jsem brala utrogestan až do konce prvního trimestru 🙂

b91
28. pro 2018

@oliie také jsem brala na začátku těhu - měla jsem u malého hematom 🙄. Vše dopadlo výborně, možná i dík tomu 🌷. Držím pěsti ♥️

oliie
autor
29. pro 2018

Děkuji❤️od včera sem si nasadila utrous, pořád jsem trošku špinila a po novým roce volám doktrorovi😁

mona91
29. pro 2018

@oliie já měla Utrogestan rok a půl na cyklus a pak při otěhotnění ráno a vecer jednu tabletku, neuškodí max to podpoří. Dává se i preventivně jako třeba u mě nebo když se spini tak aby pomohl. Kamarádka ho měla při nějakým hematom 2-0-2 ale pokud nekrvacis nechala bych to na 1-0-1

oliie
autor
3. led 2019

Tak to nakonec bylo mimoděložní těhotenství 😥 včera večer honem na sál, prý za minutu 12😨

barmo
3. led 2019

@oliie to mě moc mrzí :(

sudylichozrout
3. led 2019

@oliie ouu... Tak to je mi lito...

b91
3. led 2019

@oliie 😢

klarinka10
3. led 2019

@oliie To mě mrzí, já to prožila v listopadu a vzali mi i vejcovod 😢 držím pěsti at je brzy líp.

oliie
autor
3. led 2019

@klarinka10 taky mi vzali vejcovod, prý byl úplně napechovany😱docela se obávám jak to budu zvládat doma, mám dvouletyho chlapečka, peknyho divocha.Jeste že máme fungujícího manžela a hlídací babičku, ale i tak to asi bude náročný

klarinka10
3. led 2019

@oliie mě pouštěli z nemocnice dva dny po operaci a břicho dost bolelo tak jsem dva dny polehávala ale doma mám 3 letou holčičku a musel a jsem pak začít fungovat a ono to šlo a za týden už jsem o ničem nevěděla, bolest ustoupila já se cítila dobře, musíš vydržet, ale to půjde horší je to s psychikou ... já měla taky ve vejcovodu zánět a plod už měl 15mm.. a jak ti je? Pokud ti nedělali revizi dělohy tak se můžeš začít snažit prakticky hned apson to mi řekli.

oliie
autor
3. led 2019

@klarinka10 já sem byla v 7.tydnu,takze už taky celkem velký. Revizi mi dělali a říkali tak za tři měsíce že mužem začít. Zatím mám ještě dren a bolí mě břicho, tak se pomalu dávám dohromady, snad mě zítra pustí a psychicky se snažím se s tím nějak srovnat a nedumat.

klarinka10
3. led 2019

@oliie já měla revizi den před laparoskopii než mi zjistili že se jedná o mimoděložní...máš drén? tak ten já neměla jen cévku na čůrání a zalepený břicho a na jip jsem byla 12 hodin a pak den na normálním pokoji a a šla dom.. Doma bude líp uvidíš...Mě řekli že se můžeme začít snažit hned po první porevizní ms tak ted čekáme co z toho bude, akorát je větší riziko opakování mimoděložního 😢 na to nejde nemyslet aspon ze začátku to nejde, ale časem bude líp...

oliie
autor
3. led 2019

@klarinka10 já cevku neměla vůbec, za 2 hodiny co mě přivezli že sálu tak mě hnali na záchod. Na jipu sem byla přes noc a teď už sem na normálním pokoji a zítra mě snad pustí... Dren mám protože sem měla plnou delohu krve. Nejsem si úplně jistá, že to teď budu chtít zkoušet, asi tomu nechám volný průběh. Mám z toho strach aby zas nebyly kompilace😥

klarinka10
3. led 2019

@oliie Aha tak se dívám, že všude je to jinak, já musela 10 hodin ležet a pít jsem mohla až po 5 hodinách a pak až vytáhli cévku a mohla jsem vstát...Já taky ze začátku nechtěla a bála se... My máme ještě jiný problém podle spermiogramu, takže máme už začít at neztrácíme čas, ale podle mudr nás asi čeká ivf....ale taky ten strach ve mě hlodá co když to bude zase a pokud se zadaří tak to bude 9 měsíců strachu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru