1. dítě hned a bez potíží, druhé se nedaří

koncita
17. lis 2015

Ahoj děvčata,
ráda bych se zeptala těch maminek, které neměly s početím prvního dítěte žádný problém a u dalšího už to nešlo na důvody (pokud jim jsou/byly známé samozřejmě), případně za jak dlouho se druhé podařilo.
Díky za reakce 🙂

fidelka81
17. lis 2015

@koncita Ahoj, tak my počali syna naoprvé, teda spíš napodruhé, poprvé to skončilo revizí,ale po ní se zadařilo opět hned. Teď se snažíme o druhé s přestávkama tři roky a nic. Dr mi nikdy pořádně neřekl, máte to a to,tak jsem změnila doktora a tem mi řekl, že se mé vaječníky tváří jako polycystické. Už jsem si prošla léčbou clostíkem, utrošem, duphastonem a marně. Teď jako poslední možnost před umělým, jsem dostala prášky na cukrovku, že to prý pomáhá. Tak teď už se jen modlim, mám je brát tři měsíce.

koncita
autor
17. lis 2015

@fidelka81 To je fakt zvláštní, už jsem taky četla o tom, že se PCOS projevil až po prvním dítěti 😒 Jak vypadá tvůj cyklus? Je teď jiný než před prvním těhotenstvím? Je pravidelný, hlídáš si ovulaci?

fidelka81
17. lis 2015

@koncita já nikdy neměla cyklus pravidelný, vždy jsem ho měla jednou 50 pak 70, různě a proto jsem dlouhodobě brala HA. Můj doktor to nikdy neřešil, až když jsem chtěla druhého prcka. Ani po utroši mi nedorůstaly folíky a vůbec se nic nezměnilo. Dala jsem si pauzu a teď už to řeším s jiným dr. Koupila jsem si kapky Gynex a zatím to vypadá nadějně,ale nemám ještě za sebou první cyklus s nimi. Nicméně to vypadá, že ovulka byla, to by byl první úspěch.

koncita
autor
17. lis 2015

@fidelka81 To zní dobře, díky za zkušenost a hodně štěstí 🙂

fidelka81
17. lis 2015

@koncita Děkuju 🙂

anetadr
17. lis 2015

@koncita My měli prvního syna hned na první cyklus a na druhé miminko jsme čekali 15 měsíců. Rok jsem chodila k jedné dr, která neřešila můj nepravidelný cyklus (a hlavně krvácení v jeho průběhu), po roce změnila doktorku, ta nová mi udělala hormonální profil, zjistila nedostatek progesteronu, nasadila Utrogestan a za 3 měsíce jsem měla přijít na kontrolu. Na tu už jsem šla těhotná🙂

koncita
autor
18. lis 2015

@anetadr no teda...můžu vědět, v které části cyklu jsi krvácela a jak moc nepravidelný byl? Takže to spravil pouze Ultrogestan?

anetadr
18. lis 2015

@koncita pouze utrogestan, ale až ten třetí cyklus. Předtím jsem měla cykly 28-40 dní, ale hlavně ve druhé půlce cyklu jsem vcelku hodně krvácela (i tři týdny v kuse!). Už dle mého laického názoru bych prostě otěhotnět nemohla, protože se vajíčko těžko uchytí tam, kde se všechno rozpadá. Ta původní dr mě poslala na hysteroskopii (úplně zbytečně, měla hlavně udělat ten hormonální profil) a ta dopadla v pořádku. Jen neodpovídal stav děložní sliznice v porovnání s hormony, které jsem v sobě měla - což je prý normální. Poslala mě domu s Ascorutinem, který mi vůbec nepomohl. U té nové jsem právě dostala ten Utrogestan, první cyklus jsem krvácela i s ním, druhý taky a třetí byl první srovnaný a hned jsem otěhotněla. 9.1.2014 jsem šla poprvé k té nové doktorce a 8.1.2015 jsem šla na kontrolu po šestinedělí🙂 Co máš za problém ty?

smallinka
18. lis 2015

@koncita To nemusíš mít zrovna taky. Chyba může být i u muže, což je častější příčina neplodnosti. Špatný spermiogram. Pokud se nedaří déle než rok, tak tvůj gynekolog nejdříve pošle na spermo tvého muže a pak teprve důkladně prohlédne tebe. A pokud máš nepravidelný cyklus, tak zkus kontryhelový čaj. Nebo mě pomohl na ovulaci drmek obecný - také jsem pila jako čaj....tam fakt záleží, jestli není chyba třeba i u chlapa. Je to sice lepší varianta, protože lépe léčitelná (záleží jak moc špatný by měl spermio). Ale na druhou stranu co si budeme povídat, pro chlapa dost ožehavé téma a dost dlouho trvá, než se nechá přemluvit, někam zajít.

anetka1701
18. lis 2015

První dcera byla na první pokus... Zpětně vím, že to byla velká náhoda a štěstí...

Druhá dcera trvala 9 měsíců, brala jsem hormony na cyklus a ovulaci, zadařilo se vlastně první cyklus, kdy jsem měla všechno strovnané...

Třetí miminko k nám nechce už 11 měsíců a zatím nevypadá, že by dorazilo... Takže zase hormony na cyklus a hlavně ovulaci a cvičím Mojžíšovku.

U nás je chyba na mojí straně - mám PCO, zakloněnou dělohu a je dost možný, že i srůsty po císařích... Takže to zea jistě bude běh na dlouhou trat...

koncita
autor
18. lis 2015

@smallinka samozřejmě, že si nemyslím, že když mi tady pár holek napíše, co mají za problém, že budu mít ten stejný 😅 Spermiogram máme za sebou, to jsme pochopitelně zvolili jako první akci, ten je v cajku a manžel s tím teda neměl nejmenší problém 😀
Téma jsem založila možná spíš jako anketu nebo prostě sbírám zkušenosti jiných maminek, já sama zatím o žádném zdravotním problému u sebe nevím, muž je taky ok, takže tak sonduju, protože mi to už vrtá hlavou...
Druhý cyklus zkouším Gynex, zatím mi příjemně srovnal cyklus a posunul o pár dní dopředu ovulaci (měla jsem ji dost pozdě), tak uvidíme. O kontryhelu taky přemýšlím právě...

koncita
autor
18. lis 2015

@anetka1701 no a teď jsi právě kápla na to, z čeho mám strach já - srůsty po sekci.....to mě totiž taky napadlo. Předpokládám, že jistotu by mi dala pouze laparoskopie, no do toho se mi zase tak moc nechce, ale zase bychom se mohli posunout někam dál...

koncita
autor
18. lis 2015

@anetadr právě, že bychom měli být snad oba v pořádku, takže už jsem malinko nervozní, proč ten druhý kousek nejde....možná, že psychika u mě. S prvním synem jsem měla hodně špatný začátek, poporodní deprese, několik měsíců po porodu bylo nejhorších v mým životě, tak možná, jestli mi nebrání moje vlastní kebule 😅 😕

anetka1701
18. lis 2015

@koncita zkus tu Mojžíšovou (třeba tady http://cvicime.cz/cviky/cviceni-dle-mojzisove/v... ). Já jí cvičím třetí měsíc. Ze začátku to až bolelo, povolovalo to, cítila jsem že vevnitř to není OK, ale tedka po těch třech měsících se to vevnitř vše rozvolnlo a cítím se mnohem líp. Může to pomoct i na srůsty, když nejdeš na bolest, nic se ti nestane, naopak to může hodně pomoct....

koncita
autor
18. lis 2015

@anetka1701 díky za tip. Cvičíš přesně podle odkazu? Kolik času to tak zabere? A kolikrát denně?

anetka1701
18. lis 2015

@koncita ano, cvičím skoro přesně podle odkazu. Zabere to ze začátku víc, třeba30-40 minut, časem méně. Už cítím které cviky mi sedí a které ne, pamatuju si je a mám to už zažité. Cvičím jak to vyjde, snažím se dvakrát denně, ale ne pokaždé se to povede, tak pak cvičím večer - přes den když si vzpomenu třeba to protahování hlavy nebo tak, večer jedu věci v kleče a lehu. Ono se to dá i rozdělit a jet třeba jen část cviků a v průběhu dne to projet celé...

smallinka
18. lis 2015

@koncita aha, tak možná psychika ........ ale musím říct teda, že mě moc pomohlo cvičení Mojžíšovky. Nejenom k miminku ale taky psychicky, moc moc moc 🙂 i po tom líp prožívám sex 😀 nějak se mi to tam pěkně srovnalo, přes kostrč, pánev až po pánevní dno.....ono to má asi dost do sebe ikdyž je to "jen" cvičení.

anetadr
18. lis 2015

@koncita jojo kebule - mocná to čarodějka😀 sama to dobře znám...

lenbela
25. lis 2015

První dcera vyšla téměř hned. U syna o 6 let později jsme museli na \\ čekat skoro rok. Měla jsem nepravidelný cyklus, Dr. mi předepsal Duphaston. Užívala jsem je 4 měsíce. Myslím, že mi pomohly Gynex kapky, druhý měsíc jejich užívání se zadařilo.