Gynex, máte zkušenost?

mmmk
4. bře 2007

Ahoj holky,
nedávno jsem se dočetla o Gynexu. Máte s ním některá zkušenost, že by vám třeba zkrátil cykly nebo je to jen placebo jako sarapis. Nejsou to vyhozené peníze?
Díky moc za odpovědi.

rennni
Autor odpověď smazal
Zobraz
sies
20. zář 2016

@packaf děkuji, no zkusim vydržet co nejdéle, tím nic nezkazim 🙂 jinak některým holkam zabral gynex hned po měsíci užívání a otěhotněli, tak v to nějak taky doufám,ale určitě se k tomu nechci upínat..ja kontryhel kupuju v sáčkach lékárně,řekli mi,že to má stejný účinek a když jsem se šla ptát do sypanych čajů,tak tam neměli..:-/

nadelinka
21. zář 2016

@rennni Myslíš, že by mě deset dní bolela prsa kvůli ovulaci? Já znalosti o ovulaci vůbec nemám, tak netuším.

pettyynka
29. zář 2016

Holky, vím, že už ke gynexu toho bylo napsané hodně, ale pořád nemám jasno v tom, jak ho brát, pokud se snažíme o mimčo - má se brát jen do ovulace, tzn. cca 14 dní a pak čekat do 1. dne MS, nebo se má brát i přes ovulaci ty tři týdny a pak týden pauza? Někde jsem četla, že po ovulaci může uškodit, někde zas, že když se nedodrží ty tři týdny, nefunguje, tak nevím..

marlah
29. zář 2016

@pettyynka
Bere se vždy 3 týdny a 1 týden pauza a pak zase 3 týdny a 1 týden pauza, záleží jak dlouho ho chceš brát. Doporučuje se alespoň 3 měsíce. Můžeš ho začít brát kdykoliv, nezávisle na tom, jaký máš DC, jestli zrovna MS, nebo OVU nebo něco mezi tím. 😉

pettyynka
29. zář 2016

@marlah
Aha, tak super, díky za informaci, já jsem si to tady pročítala a vůbec z toho nebyla moudrá 🙂 a ty osobně s ním už zkušenosti máš, pomohl k mimču?

luthiii
29. zář 2016

@pettyynka Já brala v prvním cyklu po vysazení HA. Ovulace pěkně 16. den cyklu a deset dní na to dvě čárky. Teď jsem 4 + 4, takže na začátku. Ale minimálně Gynex neuškodil 🙂
Jak říká marlah - tři týdny a pak pauza. Těch 14 dní si to možná pleteš s kontryhelem, ten se má pít jen do ovulace...

pettyynka
29. zář 2016

Já ho už teď vlastně budu brát třetí měsíc, zatím se nezadařilo, ale brala jsem ho jen do té ovulace, protože jsem někde vyčetla, že by pak mohl, pokud by se zadařilo, zabránit tomu uhnízdění..

pettyynka
29. zář 2016

@luthiii jee gratuluju, tak tento měsíc už to budu brát pořádně.. gynex právě kontryhel obsahuje, proto právě holky psaly, že by se neměl brát po ovu.. Tak uvidím, snad se časem taky zadaří. Díky moc za info! 🙂

luthiii
29. zář 2016

@pettyynka To jo, ale není ho tam tolik, protože to je jenom jedna z bylinek. Teda nevím, no, víc zkušeností nemám 😅

bachovy_esence_poradna
29. zář 2016

@pettyynka uhnízdění určitě Gynex nebrání, toho není potřeba se obávat 😉

pettyynka
29. zář 2016

Měla jsem se zeptat rovnou a ne čerpat z toho, co kde ve starších diskuzích vyčtu ☹ Děkuji za objasnění 😉

marlah
29. zář 2016

@pettyynka Začala jsem ho brát v červnu, po zamlklém těhu v 10 tt a následné revizi. Brala jsem ho 3 měsíce, zatím těhotná nejsem (je mi 41). Ale krásně mi srovnal cyklus a MS ukázkově chodí, tak uvidíme.

blanchehanke
5. říj 2016

Gynex mohu jen vychválit, pomohl mi srovnat cyklus a otěhotnět. Mj.mám ještě polovinu lahvičky na prodej (osobní předání možné v Praze či v Berouně). V případě zájmu prosím o zprávu, cena dohodou.

bachovy_esence_poradna
5. říj 2016

@luthiii v Gynexu jsou ty bylinky koncentrované, jde o tinkturu a ta je silnější než čaj 😉

jinak kontryhel se někdy doporučuje pít jen do ovulace, ale upřímně k tomu není důvod, jde o bylinu, která je velmi prospěšná... jediný důvod k vynechání by mohl být ten, že se rozcházejí názory na to jestli je dobré užívat kontryhel v těhotenství....

z mého pohledu se ale není čeho obávat (není to bylina, která by mohla spustit potrat) a pokud člověk nebere vysoké dávky, tak není důvod proč užívat kontryhel jen polovinu cyklu

Gynex bych vysazovala až po potvrzení těhotenství... ono na jeho začátku je miminko stejně chráněné... a oproti jiným věcem (jako např. antibiotika, různé léky, alkohol), je kontryhel opravdu něco čeho není potřeba se obávat

luthiii
6. říj 2016

@bachovy_esence_poradna Omlouvám se za mystifikaci, byla to jen dedukce 🙂

bachovy_esence_poradna
6. říj 2016

@luthiii však se nic neděje 🙂 ono informací koluje spousta a jen některé jsou správné...

vím jaké to je pak v tom všem hledat to co člověk zrovna potřebuje 😉

pettyynka
6. říj 2016

@bachovy_esence_poradna A můžu se ještě zeptat, jak je to s gynexem a odstupem od jídla? Někde jsem se dočetla půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle, někde, že je to jedno.. já to teda beru teď mimo jídlo, ale občas je to trochu problém..

bachovy_esence_poradna
6. říj 2016

@pettyynka odstup 20 minut minimálně, lépe půl hodiny...
určitě by tam měl ale být 😉 je to na homeopatické bázi, takže odstup je nutný...

narozdíl třeba od Bachových esencí kde jídlo, pití ani třeba zubní pasta nevadí 😉

pettyynka
6. říj 2016

@bachovy_esence_poradna ahaa, i zubní pasta vadí.. tak to je taky dobré vědět 🙂 děkuji 😉

bachovy_esence_poradna
6. říj 2016

@pettyynka ano, pokud je v ní máta 😉 teď už se víc vyrábí právě i bez máty, s tím jak se homeopatika více používají...

sies
14. říj 2016

@bachovy_esence_poradna můžu se zeptat ohledně té máty a gynexu, piju mátový čaj a beru do toho gynex, muže to snižovat účinek kapek? Děkuji za odpověď 🙂

bachovy_esence_poradna
14. říj 2016

@sies dobrý den, ano, mohlo by to částečně snižovat účinek (záleží jak silný je ten čaj a kolik ho pijete a také jak jste citlivá)....
pokud užíváte nějaký bylinný koncentrát, tak je dobré to už nekombinovat s dalšími bylinami... a nebo jen v malém množství a udržovat co největší časový odstup

aptacek
3. lis 2016

Dobrý den, je možné aby gynex posunul cyklus? V září jsem měla revizi, MS dorazila ukázkově po 28dnech. Gynex beru již 14dni pro podporu plodnosti a celkově srovnání orgsnismu po revizi. Zatím má MS zpoždění 2dny, což se mi nikdy nestalo. Těhotena nebudu, chceme se s manželem snažit až po druhé MS. Moc děkuji za zprávu.

@aptacek ano, Gynex může někdy lehce posunout cyklus....

mohou tam být ale i jiné vlivy - např.
větší fyzická zátěž
nějaké onemocnění (proběhlé nebo když s ním organismus bojuje)...
vliv má také psychika hodně

zpoždění dva dny je naprosto v normě, vydržte v klidu 😉

evik19
3. lis 2016

@bachovy_esence_poradna Dobrý den, měla bych dotaz. S Gynexem se mi v minulosti povedlo otěhotnět a mám syna. Nyní se již delší dobu snažíme o druhé dítě, dva cykly jsem užívala Gynex, ale zatím bez pozitivního výsledku těhotenského testu. Stejně jako v minulosti teď ale bojuji s nepříjemnými vedlejšími účinky, které asi nejsou úplně obvyklé, a to s bolestmi břicha a velmi výrazným zhoršením pleti v obličeji. Ráda bych Gynex užívala ještě v dalším cyklu, ale trochu se obávám, jak to moje pleť opět odnese. Dá se s tím něco dělat? Slyšela jsem, že otěhotnění a zlepšení pleti podporuje taky kontryhelový čaj, je možné ho s Gynexem kombinovat?

@evik19 Gynex bych už s bylinným čajem nekombinovala... a to z vícero důvodů

to co popisujete (bolesti břicha, zhoršení pleti) jsou následky detoxikace...

pokud je detoxikace silnější jako Vašem případě, tak by bylo dobré zjistit proč to tak je... ono každý jsme jiný a tak se reakce mohou lišit i když je přípravek kvalitní a má vyvážené složení...

bylo by dobré podívat se na organismus jako na celek - udělat celkovou diagnostiku a zjistit v čem je potíž... můžete mi napsat zprávu (více viz blog)

aptacek
5. lis 2016

@bachovy_esence_poradna - moc děkuji za odpověď. Zatím druhý den hodně spinim, bolí mě silně podbřišek, ale MS stále nedorazila ☹

@aptacek tak ze špinění je vidět, že organismus se snaží o menstruaci... to je dobrá zpráva...
ono tam může docházet k uvolňování nějakého bloku... byliny nebo jakákoli terapie vždycky zasahují do toho jak organismus fungoval, snaží se nastartovat samoléčebný proces...

aptacek
6. lis 2016

@bachovy_esence_poradna moc děkuji za zprávu 🙂