Gynex, máte zkušenost?

mmmk
4. bře 2007

Ahoj holky,
nedávno jsem se dočetla o Gynexu. Máte s ním některá zkušenost, že by vám třeba zkrátil cykly nebo je to jen placebo jako sarapis. Nejsou to vyhozené peníze?
Díky moc za odpovědi.

anabella_lee
25. únor 2017

@carmilla no ohledně váhy není jiné dávkování. To bývá u jiných preparátů firmy Energy. Přímo kapky Gynex dle váhy nejsou. max. dávka je 7 kapek 1 až 3 x denně, záleží proč se užívá, jestli se řeší nějaký problém či jen preventivně. Pak se dle toho podává počet kapek.

bachovy_esence_poradna
25. únor 2017

@carmilla dávkování hodně záleží na citlivosti a také na tom co potřebujeme řešit, jakou má člověk konstituci, jestli ho tíží něco akutního apod.

od váhy se to může také částečně odvíjet - je rozdíl pokud má někdo 45 kg a jiný třeba 90 kg...
obecně je dobré se poradit, protože pro někoho třeba Gynex vůbec nemusí být vhodný... potíž může být více třeba ve funkci jater, ledvin, lymfy... v páteři, v psychice, ve stravě, v přetížení v práci atd.
kdyžtak můžete napsat

@llenka_li Gynex je koncentrát 😉 a obsahuje poměrně dost bylin... je tedy opravdu dobré ho nekombinovat s několika dalšími věcmi...
protože pak jediné čeho můžete dosáhnout je, že tělo bude dezorientované... některé byliny mohou působit i protichůdně...
osobně bych doporučovala Gynex, Fertil Care + od Mojžíšové raději cvičení (předtím si nechat zkontrolovat kostrč u fyzioterapeuta, který umí metodu Mojžíšové a také si tam nacvičit jak správně cvičení provádět)... na začátku cvičení podle Mojžíšové se tak 3 měsíce chránit! (zvyšuje riziko potratu a občas to fyzioterapeuté zapomenout říci, je to proto, že některé orgány se mohou pomalu posunovat do své správné pozice)

brát Gynex, kontryhelové kapky a čaj Ludmily Mojžíšové je pro tělo opravdu spíš matoucí...
zkuste se spíš zaměřit na další věci - pohyb, strava a hlavně psychika 😉
držím palce

llenka_li
25. únor 2017

@bachovy_esence_poradna děkuji za obsáhlou radu. Pohyb, stravu i psychiku mam myslim v poradku. Vzdy se mi podařilo otěhotnět na poprvé, jen jsem ted o 10let starší a pri pokusu o třetí děcko se nám podařilo mimodelozni těhotenství a proběhla i revize. Nemam tedy žadne potíže, snad jen nižší sliznici, jen jsem chtela, aby se dalo tělo rychleji dohromady po zákroku...

Tak trochu uberu 👍😄

jani76
9. bře 2017

ahoj holky, nevíte někdo, kdy mohu znovu nasadit Gynex - jestli např. až po menses apod., aby se mi nerozhodila? Nebo je to úplně jedno a mohu začít hned? P.S.: mám jedno balení za sebou, pak pár měsíců nic, a teď bych zase chtěla začít. Předem díky!

majkoz
9. bře 2017

@jani76 Začíná se užívat hned po menstruaci, 21 dní, 7 dní pauza( na ms) a tak dále...

jani76
9. bře 2017

@majkoz To jsem si myslela, tak díky moc!!

apple_tree
10. bře 2017

No ja naopak myslim, ze by se mel zacit uzivat na zacatku menstruace a ta pauza by mela byt 21 dnu po zacatku menstruace, prave kvuli tomu, pokud by se zadarilo otehotnet...

lusynkova
10. bře 2017

Ahoj holky, nečetla jsem zbytek... ale chci se zeptat, jestli můžu Gynex brát při kojení? Rádi bychom se na podzim začali snažit od druhé a já zatím měla před měsícem a půl jen takovou poloviční :D menses... Snažím se kojit méně, ale nerada bych zatím přestala úplně.

bachovy_esence_poradna
11. bře 2017

@lusynkova při kojení s Gynexem opatrně, užívat můžete, ale nízkou dávku, např. 3 x 1 -2 kapky denně... zvyšte také pitný režim...

hodně záleží na tom jak se cítíte, jaký je celkový stav organismu.. pokud tam je zanesení toxiny (strava, stres, léky apod.), pak se mohou toxiny uvolňovat do mléka...

tedy ano, ale menší dávka a pouze při kojení větších dětí, vidím, že máte roční děťátko, tam by to mělo být už v pořádku.. a hlavně u prvního balení zvýšit objem tekutin - nejlépe vody (vlažné/teplé)...

lusynkova
11. bře 2017

@bachovy_esence_poradna Moc díky 🙂

tea1909
18. bře 2017

Ahoj holky, prosim o radu. Docetla jsem se o Gynexu. Zda se to byt super. Ale vetsina pise, ze jim to pomohlo s upravenim cyklu. To ale nevim, jestli potrebuju. Mam cykly pravidelne, sice kratke, ale poslednich 5 mesicu presne 23 dni. Tento cyklus jsem si merila i bazalni teplotu a ovulace ukazkove 12. den. Ale otehotnet se nedari uz skoro rok. Partner spermio v poradku. ....hodi se Gynex??

henesee
18. bře 2017

@tea1909 neotehotnela jsem pres dva roky a po druhem baleni gynexu jsem ted 21tt 🙂

bachovy_esence_poradna
19. bře 2017

@tea1909 Gynex pomáhá i s otěhotněním... dále také třeba s cystami

jinak otěhotnění záleží na mnoha věcech - imunita, endokrinní systém, genetické faktory, páteř, psychika...

pampa92
19. bře 2017

Ahoj holky. V září jsem vysadila antikoncepci, zatím ne kvůli otěhotnění, spíš už jsem ji prostě nechtěla brát. První dva měsíce přišla menstruace normálně, od té doby je to horší. Menstruace se opozdila o 26 dní, o 13 dní... První den menstruace je hodně bolestivý, což jsem dřív neznala. Přemýšlím nad Gynexem, nebo existuje ještě nějaká jiná varianta na urovnání cyklu? Díky! 🙂

mishacerna
24. bře 2017

Gynex je vyborna a prirodni varianta...moznosti jsou i jine,treba hormonalni lecba,Duphaston, ale vznika obezita a tromboza...

bachovy_esence_poradna
26. bře 2017

@pampa92 @pampa92 ano, samozřejmě je těch přírodních variant vícero 🙂
někomu může víc vyhovovat práce s jídelníčkem, cvičením, psychikou....
jinému zase třeba "sednou" lépe čínské byliny...
nebo jiné české byliny než jaké najdete v Gynexu

xtyna
27. bře 2017

Ahoj! Příští měsíc mám v plánu nasadit preventivně Gynex kvůli vysazování HA, ráda bych se tak vyhla rozházeným cyklům. Mám zároveň obavy z možného akné a taky bych to ráda po vysazení rovnou nějak preventivně řešila, proto jsem si koupila bylinný čaj na pleť. Teď mám ale po pročtení pár příspěvků obavu, aby nenastal problém při vzájemném užívání Gynexu a čaje. Čaj obsahuje: měsíček květ, kopřivu list, černý bez květ, violku trojbarevnou nať, heřmánek květ, řebříček nať, třezalku nať, lopuch kořen a pýr kořen. Myslíte, že by byl s některou z bylin problém nebo je možné užívat oba bylinné přípravky naráz? Předem děkuji za pomoc!

llenka_li
28. bře 2017

@xtyna akné zrovna ted řeším a uz nevim co.. je mi 30 a to co mam na obličeji, na bradě, 4 medice po vysazeni HA, to je šílený...😏 myslim, ze by kombinace čaje a gynexu nemela vadit..

pampa92
28. bře 2017

@xtyna
@llenka_li Ano, jako já... Jen s tím rozdílem, že mě se přidalo ještě na zádech 😒 A to už jsem šest měsíců od vysazení...

kulistice
28. bře 2017

@xtyna pila jsem bylinné čaje a do toho brala Gynex a vše se pěkně srovnalo 🙂

llenka_li
28. bře 2017

@pampa92 zrovna ted jsem ve fázi, ze ani nechci chodit mezi lidi a porad se to zhoršuje 😏

pampa92
28. bře 2017

@llenka_li Tak to můžeme být doma spolu 😀

llenka_li
28. bře 2017

@pampa92 😂😂🙈

llenka_li
28. bře 2017

@pampa92 a ty se snažíš o mimi nebo proč jsi vysazovala antikoncepci?

pampa92
28. bře 2017

@llenka_li Vysadila jsem ji, protože jsem ji brala skoro 8. let a už toho bylo prostě dost... Ale popravdě se teď bez ní cítím kolikrát hůř 😀 Bylo mi jasný, že můj cyklus bude rozházený, tak to chci dát do kupy, než dojde k plánování dětí 🙂 U vás bude třetí?

llenka_li
28. bře 2017

@pampa92 kdyz se zadari, tak jo ;) ale to neznamena, ze chci chodit s pytlem na hlavě 😂 to snad se to nejak srovná, no. Je to děs. Jsi dobra, ze se na to takhle pripravujes dopředu. I kdyz ja své dvě tehu mela, jeden měsíc jsem vysadila HA, druhy jsem byla těhotná a podruhé taktéž, takze super. Jen ted uz to neni tak lehké, možná věk 😏

pampa92
28. bře 2017

@llenka_li Tak budu držet palce, ať se zadaří 😉 Já už toho braní prášku měla plný zuby, tak teď už jen srovnat cyklus, vyčistit obličej a budu zase šťastná 😀

bachovy_esence_poradna
29. bře 2017

@xtyna
Gynex také pleť podporuje, bylinný čaj navíc se mi zdá přebytečný... většinou je organismus při užívání mnoha bylin spíš ve zmatku 😉

na pročištění pleti je důležité vysadit mléko a cukr... a také se hýbat, aby mohl lépe fungovat lymfatický systém

12345betyna
9. dub 2017

100% zázrak!!! půl roku jsme se snažili o dítě, marně. Menstruaci jsem mela nepravidelnou, takže určení ovulace bylo prakticky nemožné. Gynex jsem užívala jeden cyklus, dva týdny, 5 kapek dvakrát denně a na těhotenském testu dvě čárky🙂 nahoda? nemyslim....

obla
17. dub 2017

@bachovy_esence_poradna
Dobrý den,
Vaše odpovědi jsou velmi korektní.
Mohu mít dotaz, zda-li je vhodné užívat gynex a fertipronu zároveň?
Je mi 30 let, snažíme se o druhé dítě.
Mám nepravidelné a dlouhé cykly.
Děkuji za odpověď.