Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Má váha vliv na otěhotnění?

kristynat
17. únor 2015

Maminky snazime se uz dva mesice a druhe mimi pri prvnim to bylo hned ale bylo to hlavne neplanovany a ted zatim nic myslite ze to muze byt moji váhou? po porodu sme ty kila neschodila nak se mi to nedari myslite ze to muz mit na to vliv???

veri0007
17. únor 2015

@kristynat říká se že jo, ale taky nejsem žádné tintitko a otěhotněla jse, ale trvalo to půl roku. Nicméně jsou i hubené, kterým to trvá x let a pak jdou na umělé a přitom to je třeba jen psychikou... Možná váha má vliv na otěhotnění, nicméně myslím si, že je to až druhotný důvod neotěhotnění. Podle mě je to jen výmluva lékařů... Vždy když mám nějaký zdravotní problém, doktor řekne že je to nadváhou a ani neuvažuje nad jinou možností

bajana
17. únor 2015

"uz dva mesiace" nie je žiadne snaženie...zdravý pár sa normálne snaží priemerne 6 mesiacov...a áno, veľmi vychudnuté a obézne ženy môžu mať problémy s otehotnením

kristynat
autor
17. únor 2015

@veri0007 jo to mate pravdu ze doktori kdyz vidi ze clovek ma nadvahu nad jinou moznosti neuvazuje ted mam neschopenku kvuli zadum chytli me nemohla sme se hnout doktor rek at zhubnu dal mi naky prasky ani me nevysetril priotom nikdy sem problemi nemela az ted co sem nastoupila do prace... ja jen ze sem to nekde zaslechla ze to vliv ma ale kdyz uz jednoho prcka mam tak to asi zas takovy vliv nebude jen sem z toho nervozni a uz premyslim nad vsim cim to muze byt protoze prvniho prcka mam z byvalym opustil nas nasli sme si noveho tatku ale samozrejme chce jeste jedno sice prcka bere jako svyho ale chapu ze kdyz deti svoje nema ze chce tak snad se nam to podari priteli je 39 mozna to bude i jeho vekem?

svobodpetika
17. únor 2015

bohužel může být problém i v obráceném případě, pokud je žena příliš hubená může mít také problém s otěhotněním

mandala
17. únor 2015

Může mít vliv, ale u tebe bych tipla, že je to bud psychikou, nebo jste se prostě nestrefili, dva měsíce je hrozně krátká doba, málokomu se poštěstí hned napoprvé. 🙂

lady_giraffe
17. únor 2015

Nemyslím si, že by to bylo váhou jako takovou, spíš ti, kteří mají problémy s váhou mívají i jiné obtíže. Osobně znám víc těch hodně hubených, kterým to nejde, než těch "kterých je kus". 😉

petrusew
17. únor 2015

Průměrně trvá otěhotnění zdravým párům půl roku, vem si to tak, musely by jste se neomylně strefit do jednoho dne a ani tak není zaručené, že dojde k otěhotnění. Doktor mi to vysvětlovat tak, že ne při každém cyklu dojde k uvolnění vajíčka. Každopádně bych chvilku počkala až se dáš do kupy se zádama , protože i zablokované záda mohou mít vliv na otěhotnění. Já osobně nejsem žádné tintítko, dcera se nám zadařila na poprvé, syn je vlastně taky na první pokus 🙂 Ale je fakt, že jsme asi hříčka přírody 🙂

kristynat
autor
17. únor 2015

ja vim ze dva mesice je asi malo ale pritel je tak nedockavej a ja zacinam bejt nervozni...🙂 snad mate pravdu uvidime snad se nam to zadari 🙂

mambav
17. únor 2015

Určitě má váha vliv na otěhotnění, ale platí to u pořádné nadváhy BMI 40 atd. Nevěšte však hlavu i s nadváhou se dá otěhotnět a porodit. Pokud Vám to nepůjde tak doporučuji navštívit CAR Sanus v Pardubicích nebo CAR někde jinde. Každopádně bych nečekala déle než půl roku. Všechna vyšetření trvají dlouho a tělo stárne a vajíčka nepřibývají.
P.S. Znám paní která má 1 dítě ve 24 letech 80 kg otěhotnění přirozené a porod taky, 2. dítě ve 26 letech váha 90 kg otěhotnění přirozené a porod taky, 3. dítě ve 33 letech váha 105 kg otěhotnění přirozeně s jiným partnerem porod CS konec pánevní..., 4.dítě otěhotnění po IVF s partnerem jako při 3 dítěti ve 39 letech váha 110 kg a porod CS. To vše při diagnoze policystické nebo polycystické vaječníky a zakloněná děloha.

kristynat
autor
17. únor 2015

@mambav trocha utechy 🙂 ale i tak hubnout budu uz pro svuj dobrej pocit 🙂 a kdyz vsechyn pisete pul roku tak to je zatim jeste cas 🙂

tulikiss
17. únor 2015

nechci se tu nikoho dotknout, ale neni to kec doktoru...tady je vysvetleni
Pokud má žena nadváhu, má více tukové tkáně, než je třeba. A to se odrazí i na množství produkovaných estrogenů, více tuku = vyšší množství estrogenů. Tak jak se na schopnosti početí odrazí nízké množství estrogenů, vadí i jejich nadbytek. Pokud je v těle více ženských pohlavních hormonů než by mělo být, dochází k hormonální nerovnováze, jež naruší menstruační a ovulační cyklus. Tím je narušeno i dozrávání vajíček ve vaječnících. Pokud k tomuto dojde, má žena nižší schopnost otěhotnět.

to je duvod proc muze dochazet ke snizene plodnosti zeny s nadvahou... takze pokud dite opravdu chce tak pak by pro nej mohla byt tato touha jako skvela motivace k hubnuti. samozrejme ze otehotni i zena co ma nadvahu, ale pro nektere to muze byt tezsi.

lenkavd
17. únor 2015

@tulikiss úplný souhlas, je to tak....
Ale je těžko říct, u které ke jaká nadváha problém, to je hroně individuální. U nětkeré stačí pár kilo u některé ani 50kg nadváhy nevadí. Taky jde o to, kde tuk navíc je, v dolních partiích ani moc nevadí, za to v oblasti břicha hormonální rovnováhu ovlivňuje hodně.

wexi
17. únor 2015

No já si myslím, že váha a kouření jsou výmluvy doktorů. Když se nevymluví na váhu, tak se vymluví na kouření. Moje sestra při prvním vážila 90 kilo a otěhotněla okamžitě a při druhém vážila 120 kilo a nešlo jim to, ale ne kvůli váze, ale kvůli psychice - moc se na to upnuli. Tak nastoupila do práce a začala se soustředit na práci a za 3 měsíce byla těhotná. Takže váha nehraje roli. Zrovna dneska jsem byla u doktora a ptal se mě jestli mám nějaké problémy. Od začátku těhotenství žádné problémy nemám. Dělala jsem v obchodě v penny a vydržela jsem tam v pohodě do 7 měsíce, pak jsem šla vybírat dovolenou. Nikdy mi nenatekly nohy, ani cukrovka, prostě vše v pořádku a dneska jsem se zmínila, že mě jako začínají bolet kyčle a diagnoza zněla, to je váhou. Tak jsem se jen usmála. No mají to jako výmluvu. Jen musím podotkout, že ještě před rokem a kus jsem vážila cca 105 kilo a žádné problémy s kyčlemi jsem neměla. Nyní měsíc před porodem mám 93 a všechno je to váhou, tak nevím. Já myslím, že nejduležitější je ta psychická pohoda. Jak bude spokojená, tak jde všechno. Takže žádný stres a mimčo může být klidně další měsíc.

pavlapl
17. únor 2015

Já mám 115kg a mám 3 děti. Otěhotněla jsem v celku bez problémů. Holky po roce snažení a kluk po 5 měsících.

lenkavd
17. únor 2015

@wexi jako promiň, ale to že váha při otěhotnění nehraje troli, protože někdo s nadváhou otěhotněl....
Tuk v těle prostě ovlivňuje hormony ať se to někomu líbí nebo ne. Ale je to individuální, záleží kde tuk na těle je a atd... Nikdo neříká, že obezní žena nemůže otěhotnět.
A to že doktoři vše omluví nadváhou. Do jisté míry je to pravda. Ale ona nadváha a pak obezita může za spoustu věcí ač si to většina lidí nechce připustit, a přitom by stačilo tak málo.... A to že někoho něco nikdy nebolelo a pak najednou začlo a doktor řekne že je to váhou, to je reálné. Stačí na to i selský rozum. Když má někdo přes váhu, tělo je mnohem víc namáhano (klouby zvlášť) a prostě jednoho dne se to projevit musí. Tělo není stavěno na to, aby na sobě nosilo hroudy tuku.

andelka
17. únor 2015

Nadváha může mít vliv na produkci hormonů, na cyklus. Takže bych se asi zaměřila na zjištění zda a kdy dochází k ovulaci. Věk chlapa je úplně OK. A dvouměsíční snažení je kapka v moři, ne vždy to vyjde napoprvé a je to normální.

Sem začni psát odpověď...

Odešli