Matkou v 19? Vystačíme s příjmem 15000 čistého + PPM?

linda164
5. kvě 2017

Ahoj. Je mi 19 let. Mám partnera rok a ted v dubnu jsme se zasnoubili. Já chci dítě od svých 15 let. Partner je pro. Prý se cítí, že je připraven být otcem. Jde mi o to zda tu je nějaká maminka, která vystačí s 15 000 (v čistým) od chlapa. Plus mateřská nebo rodičovská. Bydlíme na statku takže hodně ušetříme za jídlo. Kdyby náhodou tu byla nějaká maminka, která by mi chtěla říct názor na ten můj budu ráda. 🙂

linda164
autor
5. kvě 2017

@prostejina ono se to pocita odedne nastupu do nastupu na materskou?? Nebo nez oznamim ze jsem tehotna

prostejina
5. kvě 2017

@linda164 ne, musíš to mít odpracovaný, mateřská se do toho nepočítá. Ale je fakt, ze mas nárok na mateřskou po ukončení stredni/vysoký/VOŠ... Ale nevím přesně kolik dnu je ochranná lhůta.. :-/

linda164
autor
5. kvě 2017

@prostejina aha to je zajímavé. Děkuji

yerry
6. kvě 2017

@linda164 ahoj. U prvního dítěte měl můj muž asi 17000 čistého a já jsem měla 7600 mateřskou.... Platili jsme nájem a ještě jsme si vzali hypo na dům... Všechny věci pro mimco jsem si musela kupovat, neměla jsem po kom zdědit a dali jsme to úplně s přehledem..... Pokud žijete a statků je to super, budeš mít hodně bio jídla pro sebe i mrně.... Takže pokud jste si jistí že ve vašem věku jste na miminko už zralí, jděte do toho....(já jsem v tom věku o dítěti absolutně ani neuvažovala 😋)

kaja2016
7. kvě 2017

@linda164 A jakou pocitas, že budeš mít mateřskou? A jaké máte náklady na bydlení?