Používáme cookies. Více informací zde. OK

Matkou v 19? Vystačíme s příjmem 15000 čistého + PPM?

linda164
5. kvě 2017
Ahoj. Je mi 19 let. Mám partnera rok a ted v dubnu jsme se zasnoubili. Já chci dítě od svých 15 let. Partner je pro. Prý se cítí, že je připraven být otcem. Jde mi o to zda tu je nějaká maminka, která vystačí s 15 000 (v čistým) od chlapa. Plus mateřská nebo rodičovská. Bydlíme na statku takže hodně ušetříme za jídlo. Kdyby náhodou tu byla nějaká maminka, která by mi chtěla říct názor na ten můj budu ráda. 🙂
terezapetrova
5. kvě 2017
@linda164 s jedním ditkem myslím ano 🙂
novamamina
5. kvě 2017
@linda164 Já si myslím že ano. Pokud neplatíte ani hypo a za jídlo dáte málo, myslím že budeš uplně v pohodě. Spoustu věcí si můžeš koupit po bazárcích za poloviční ceny, rodina ti taky určitě hodně věcí dá. Jsi hodně mladá, v dnešní době raritka, ale určitě je to dobře! Mně je 25 a Dr byla ráda že jsem po dlouhé době u ní mladá mamka. 🙂
gumak
5. kvě 2017
ano dá 🙂
gumak
5. kvě 2017
kdyby jsi chtěl napiš zprávu, sama jsem rodila ve 20 🙂
siva
5. kvě 2017
Take myslím, že pokud se na to cítíte, tak proč ne? Podle mě lepší být maminka v 19, než ve 40 🙂 Cítím to tak .-)
dora13
5. kvě 2017
Pokud mas odpracovano, abys mela narok na materskou, tak proc ne. V opacnem pripade bych sla jeste na chvili pracovat, at uz kvuli te materske nebo protoze se ti potom bude lip shanet prace, kdyz budes mit aspon nejake zkusenosti.
kituska20
5. kvě 2017
Myslím, že uplně v pohodě 🙂
linda164
autor
5. kvě 2017
@dora13 nemam odpracovano. V praci jsem 2 mesice.. ono jde o to ze ja chci mimco tak brezen duben kvuli praci na zahrade a u zvirat. V lete se susi seno a to uz byh potrebovala mit mimco na svete 😀
dora13
5. kvě 2017
@linda164 tak to si stejne nenaplanujes, muses otehotnet hned nebo taky za pul roku, ze jo... Kazdopadne takhle na materskou narok nebudes, je treba mit odpracovano tusim 270 dni. Osobne bych pockala aspon tech par mesicu, aby ti to vyslo. Ale je to samozrejme tvoje vec, ja vam slozenky neplatim😃
linda164
autor
5. kvě 2017
@dora13 jojo 🙂 v lednu budu mit odpracovano 270 dni tikam si tak 2 3 mesice si jeste pockame nez se vse srovna a pak zacnem pokouset 🙂
lucie_91
5. kvě 2017
Já chvilku po svých 18 narozeninách a pohoda 😉
dolezalovalucie
5. kvě 2017
@linda164 No nejspis se to zvladnout da ale ja osobne bych si ten rok aspoň odpracovala at mas nárok na mateřskou a nemusíš zit jen z penez chlapa ale toje jen muj názor podle me byste ten rok počkat mohli.Ja nevim jak to mas v praci,ja po roce dostala uz smlouvu na dobu neurčitou coz je samozrejme taky vyhoda,mela byses pak kam vrátit.
lucie_91
5. kvě 2017
rodičák dostaneš jako každá matka, mateřskou nějakých těch 8 týdnů před porodem nevím
gita17
5. kvě 2017
@linda164 wau, to znie ako z minuleho storocia, alebo neakej rozpravky princezna ze mlejna ''chci mimco tak brezen duben kvuli praci na zahrade a u zvirat. V lete se susi seno a to uz byh potrebovala mit mimco na svete 😀''
linda164
autor
5. kvě 2017
@dolezalovalucie bohuzel ja bych mela cekat 3 roky na dobu neurcitou.. a to se mi opravdu nechce..
linda164
autor
5. kvě 2017
@gita17 mám to trošku jak z pohádky 😉 v zimě se dá přežít s bubnem, ale představa sušit seno v horku v 8 měsíci to bych asi umřela 😀 partnerovi jsem řekla že nejpozděj můžu rodit v květnu 😀
normalnimatka
5. kvě 2017
tak to je cajk..ale měli byste taky bejt schopný si to spočítat sami 😉

kvůli mateřský bych nečekala... ono stejně když nemáš extra plat (jakože taklhe ze začátku pracovní kariéry to třeba enbejvá úplně kdovíco), tak jako je to něco navíc, ale nezbytný to určitě není. rodičák máš vždycky, a to je podstatný. tak můžete se začít snažit i o trochu dřív, a ono to taky třeba ty 2, 3 měsíce hned nepude a vyjde ti to i na tu M😨)
dolezalovalucie
5. kvě 2017
@linda164 No jo to chápu,nicmene aspoň bych odpracovala to co potrebujes na tu mateřskou,ver mi,ze ty peníze se ti hodi i kdybys mela davat stranou a setrit,pak když se něco pokazi a je potřeba hotovost za to budes vdecna.A taky se spoléhat jen na chlapa taky nejde,kdyby třeba byl nemocny tak se peníze navíc hodi.
linda164
autor
5. kvě 2017
@dolezalovalucie to ano 🙂 já tak plánuju ještě se nesnažíme 🙂 jen chci znát zkušenosti a názor 🙂 aspoň 2-3 měsíce počkáme 🙂
yelowangel
5. kvě 2017
15 000 bez nájmu + tvoje mateřská? Luxus! My musíme vyjít měsíčně s 14 800 - 15 100 včetně nájmu a taky se to dá. Žádnej extra život, sem tam si zajdem přes léto na zahrádku partner na pivo, já spíš kofču, se známíma a to je tak všechno s čím vyjdeme. Ale vyjdeme a základní věci máme. Budete na tom mnohem líp.
linda164
autor
5. kvě 2017
@yelowangel mame jen elektriku vodu taky neplatime ja si rikam ze se budeme mit dobre a doufam ze dite bude stastne i kdyz nebude mit furt novy telefon
yelowangel
5. kvě 2017
@linda164 tak na tom si myslím tak úplně nezáleží, bude šťastné že vás má a že se máte rádi. Aspoň jako malinký. Pak už záleží k jakým hodnotám ho vychováte.
linda164
autor
5. kvě 2017
@yelowangel stejne si myslim ze ho bude babicka rozmachavat 😀 ale z vlastni zkusenosti vim ze je dulezitejsi mit oba rodice
dolezalovalucie
5. kvě 2017
@linda164 Novy telefon opravdu není dulezity,ze svých zkusenosti vim,ze je lepsi mit nejake finance navíc když se třeba pokazi auto nebo nejake spotrebice,neni to o tom aby chodilo dite ve znackovem a mělo nejnovejsi hracky,to opravdu nepotrebuje 😉
ninive211
5. kvě 2017
15 000 + mateřská/rodičák - to je v pohodě, pokud nemusíte platit nájem, tak luxus. Vůbec bych se nebála. Ale určitě si odpracuj alespoň ten první rok, ať máš aspoň něco pak do životopisu po mateřské. A jakmile se začnete "snažit", dávej si každý měsíc pár stovek nebo i třeba tisíc bokem a z toho pak plať výbavičku a jiné věci okolo mimča atd. Nebudeš pak závislá na tom, že musíš počkat na rodičák, abys mimču mohla koupit balík plínek anebo něco do lékárny, rozhodně doporučuji mít VŽDY rezervu ve výši min. 3 měsíčních platů spíš se doporučuje až ve výši půlročního příjmu rodiny. Nikdy nevíš, kdy partner přijde o práci nebo skončí na dlouhodobé nemocenské a příjmy rapidně poklesnou. A vy třeba zrovna budete muset pořídit nové auto, ledničku, pračku... Je dobré být připravená. Hodně štěstí 🙂
linda164
autor
5. kvě 2017
@dolezalovalucie jsem stejneho nazoru.. nelibi se mi kdyz ma dite tunu veci tunu hracek niceho si nevazi.. ano bude mit znackove par veci aby kdyz pujdu do mesta nebo k doktorovi aby vypadalo krasne a cistounce ale jinak proc mit vse nove a znackove muze mit obnosene jemu to stejne bude jedno
ninive211
5. kvě 2017
@linda164 Já třeba právě ty značkové kupuji převážně z druhé ruky ze sekáče nebo od maminek, protože nové je to předražené. Zatímco tuhle jsem v jednom bazárku sehnala rifličky Next jako nové za 20,-!!! No nekup to 🙂 Zejména fakt u těch věcí, co víš, že dítě bude mít na sobě párkrát (šatičky na parádu, košile na vítání občánků či křtiny atd.) nemá vůbec cenu kupovat vše nové. Pak to prodáš obvykle s velkou ztrátou.
prostejina
5. kvě 2017
Taky ti jako relativně mlada máma radim, at si odpracujes minimalne rok... Mateřská je super, a nebudeš mit vecne na talíři, ze sis pořídila díte, abys nemusela do prace.
A radši moc neplánuj, třeba to nepůjde hned, at pak nejsi překvapena, ze delas o senu s pupkem 😃 a řeknu ti, ze ti to bydlení zavidim ❤ můj sen je bydlet nejde v Krkonoších na samotě, mít ovečky, kozy, pěstovat si zeleninu a nechávat děti litat po louce.. Místo toho budou vyrůstat v betonový džungli s výběhem v podobě mikro hřiště. 😞
jezz13
5. kvě 2017
@prostejina Tak zas pokud bys netrvala na těch Krkonoších, samot za levno třeba na Plzeňsku nebo Sedlčansku je na prodej hromada 😉
Ale k zadavatelce: jak píše Ninive - máte už něco našetřeno? Ono se to nezdá, ale ony ty počáteční náklady na mimčo přece jen nějaké jsou. Žít za 15 000 se určitě dá, ale zas aby Vám mezitím statek nespadl na hlavu...
Doporučuji než se začnete snažit, zkus svojí výplatu odkládat bokem a žijte tedy jen z peněz partnera, zaprvé si to otestuješ a zadruhé aspoň našetříš 😉
aurantium
5. kvě 2017
Nevím jak je to se střední, ale já otěhotněla po vysoké a v práci jsem byla dva měsíce, vysoká se už počítá do odpracovaneho, pokud pak práce rovnou navazuje... mateřskou normálně pobírám, tak si zjisti někde na úřadu jak je to se střední školou

Sem začni psát odpověď...

Odešli