Nakloněná děloha. Máte s tím někdo zkušenost?

1kaculka
17. srp 2006

Včera mi bylo řečeno, že mám nakloněnou dělohu dozadu. Prý by to mohlo zpomalit naše snažení o miminko. Docela mě to zaskočilo a chtěla bych vědět, jestli s tím některá z Vás nemá nějaké zkušenosti? 😨 😀

rychnov3
17. pro 2008

Ahoj holky, jsem ve 12. tt a doktor mi řekl, že mám otočenou dělohu, asi myslí zakloněnou... Před otěhotněním jsem to nikdy neměla a teď najednou... Jinak jsem tu asi rok v diskusi snažilek, protože manžel měl hodně špatné spermio a tak jsme byli i na umělku. Ale nakonec se zadařilo přirozeně 😉 😵
Tak budu ležet na břiše - což nesnáším - a cvičit kočičku, díky za tip, snad se to srovná.
A mám radost, že nejsem sama, Sluni, která se objevila taky na téhle stránce někdy v květnu, je moje "kámoška" z centra asistované reprodukce a měla dokonce stejnou lékařku. A už má teď Žanetku - krásnou 🙂

azhra
17. pro 2008

Gratuluju Rychnov, priroda je nekdy silna 🙂 My jsme byli taky uz objednani do CARu a ryden predtim jsem zjistila,ze jsem tehotna. Mozna 'mu' neco konecne dojde anebo se vyleka 'umeleho'zasahu

aponchie
17. pro 2008

ja se zitra zeptam na poradne jak to vypada s mou delohou 😀 mam ji taky zaklonenou a to me predesla lekarka rikala,ze se po prvnim porodu krasne narovna a houbelec zase se zatahla dozadu a ted jsem druhej trimestr a porad je naklonena dozadu,ale novej lekar rikal neresit to pokud nemas kvuli tomu problem otehotnet pac to prej ma 25%zen ani o tom nevi 😲

kacka.va
17. pro 2008

rychnov: kamarádka měla otočenou dělohu, ale opravdu otočenou vzhůru nohama, takže asi to nebude zakloněná 😉

rychnov3
17. pro 2008

Kačko, tak to si mě moc nepotěšila.... ale co, uvidíme, jk se to vyvine 😉

bzubzalka
19. led 2010

Ahoj holky, mám na vás dotaz. memáte někdo zkušenost s tím, že by vám v těhotenství doktor/ka řekla, že máte zakloněnou dělohu? Mě to řekla, jsem v 11týdnu. Doporučila spaná na břiše. Dočetla jsme se na netu, že je nutné,a by se děloha otočila do správné polohy do 13.týdne, jiank se musí chodit na gynekologický zákrok pod narkozou. nemáte s tím někdo zkušenost? Díky

salomee
1. lis 2011

Zdravím, oprašuji zapadlou diskusi i své členství tady na stránkách... taky mám zakloněnou dělohu, vím to už pár let. Teď jsem ale ve 12. tt a začlo mě tak divně bolet v podbřišku, hlavně při chůzi... můj doktor říká též, jak tady některé už psaly, že je to celkem běžné, má to 30 nebo 40% žen.. už nevím. Na dotaz, co s tím, řekl, že se to samo srovná. Vím ale, že to zas taková pohoda být nemusí, že se může děloha uskřinout a nemůže dál růst... Zítra jdu raděj na kontrolu...ale bojím se, co bude, když to bude špatně. Fakt jsem doufala, že se narovná sama... zajímalo by mě, zda s tím některá z vás tady měla problém a jak to na sobě poznala... já vím, že teď to nevyřeším, musím počkat, co bude zítra... asi jsem to potřebovala jen ventilovat. ☹

salomee
2. lis 2011

...tak jen pro informaci ostatních: byla jsme u doktora a ten mě prhmatal a řekl, že děloha měla tendenci se uskřinout v kloubení kosti křížové a narovnal mi ju ručně tak, že už je normálně vepředu. Bolelo to, ale nic hrozného. Jestli je dost velká, už se nevrátí a poroste do břicha, ale je možné, že se vrátí, pak by ten manévr byl nutný znova. V diagnóze ve zprávě mám napsanéý hrozící porat... Ale snad to bude dobré, i pokud bych toto měla podstoupit ještě jednou, nebo třeba stokrát, je to dobré. Už jsem se viděla se svým panickým strachem z narkózy na operačním sále.

marinka
2. lis 2011

Já jsem měla při druhém těhu taky zakloněnou dělohu..Teda asi ji mám zakloněnou pořád, ale při tom prvním těhu se dostala dopředu kolem 12 tt sama, při druhém těhu se jí ale dopředu nechtělo a přetočila se až v 17 tt, což už byl hraniční týden, kdyby v tom 17 tt ještě vepředu nebyla, musela bych na operaci, protože už by tam miminko nemělo místo 😒

salomee
2. lis 2011

je to takové ošidné. Může to být v pohodě a asi i většinou naštěstí bývá. Těžko říct, co by se stalo, kdybych ty svoje bolesti - nijak hrozné, snesitelné- nechala být, třeba by se to upravilo samo, ale právě proto, že nevím, jsem to neriskovala. Jestli je 17. tt hraniční, tak to bych měla ještě času dost.. nevím, no.

salomee
4. lis 2011

Teď jdu na kontrolu, tak uvidíme, jestli se vrátila, nebo zůstala dobře vpředu.

balisek
3. pro 2011

Ahoj holky, na tohle téma jsem narazila náhodou, ale chtěla bych se zeptat, jak se pozná ta zakloněná děloha? jsem v 17 týdnu(moje druhé těhu, první mimi jsem rodila císařem) a mám dojem, že se mi děloha moc nezvětšuje, už cítím pohyby miminka, ale jen hodně dole, tak 6 cm pod pupkem, možná ještě níž,a jen v leže, je možné, že by to dr. přehlídla,?byla jsem i v nemocnici na pohotovosti, protže jsem měla nějaké střevní potíže, tak aby dr, zkontroloval mimi a říkala jsem mu i jestli nemám srůsty po císaři a řekl že být můžou,ale také nic neříkal o té zakloněné děloze..Když někdy vstanu z postele, tak mám po stranách dělohy bolesti, jak kdyby mi někdo natahoval svaly, bolí to tak minutu, musím si pak zase sednout a ono to odezní..díky za odpovědi🙂

salomee
3. pro 2011

@balisek Jej, tak to nevím, čím to může být, ale podle mě zakloněnou dělohu by doktor poznal, to se dá jen pohmatem - bimanuálně (jedna ruka přes břicho a druhá v pochvě)... to poznal hned i můj doktor, který mi jinak přijde celkem netečný a všechno je OK..atp. .....a taky i kdybys měla, myslím, že už by se to spravilo samo. Názory se asi celkem různí, četla jsem, že někomu dal doktor čas do 16.tt, že se sama převrátí a já přišla prý na to "obracení" za pět minut dvanáct..a to jsem byla ve dvanáctém týdnu...takže v 17. už by si někdo dávno všimnul, pokud bys ji měla "zaseklou" v kloubení kosti křížové, tak myslím, že už by dávno nemohla dál růst a projevilo by se to. Já měla právě nejen obrácenou, ale i zasekávající se.
Ty bolesti svalů můžou být zvětšováním dělohy..a pohyby dole...třeba je mimčo nějak tak natočené, ona v 17. týdnu děloha o moc než něco málo pod pupkem asi nebude....
Myslím, že to bude OK🙂, pohyby bledě závidím, já si říkám, že to určitě ani nepoznám...

salomee
3. pro 2011

Jo a ještě jsem zapomněla dodat, že zakloněná děloha většinou bývá odjakživa, když jsi neměla zjištěnou v prvním těhotenství, tak ona už se během života jen tak sama nezakloní. Spíš se to může těhotenstvím upravit napořád, ale získat to během života podle mě nejde.

andelka
4. pro 2011

@balisek já mám taky zakloněnou dělohu, a taky nevím jestli odkajživa nebo až od prvního porodu, že se takhle zavinula. Nikdy mi o tom žádný gyndr nic neřekl, až na prohlídce po 6nedělí, se mě Dr ptal, jestli jsem měla zakloněnou dělohu vždycky, takže v papírech nic neměl. Jsem na začátku 25tt a doteď Dr nic neříkal, on když je vše OK, tak neříká nic, jen když je problém. Takže asi děloha roste normálně.
V 17tt je vršek ještě po pupkem a miminko nízko, takže to je normální.
A taky mě občas píchá po stranách břicha.

balisek
5. pro 2011

Jo takhle, no první těhu bylo v pohodě, mě spíš vyděsilo to že je mimi tak hodně nízko🙂 a četla jsem na netu že prý se to může zaklonit i srůstama po císaři, ale tak pořád doufám, že by na to přišla už na utz, ty srůsty určitě ám, někdy když si lehnu a pak vstanu, tak to strašně táhne a pne,jak kdyby mi to někdo natahoval,ale je to jen po těch stranách, když si pak sednu a pořčkám tak to přejde..na kontrolu jdeme před vánoci, tak jí to povím...mě právě moje dr. moc neřekne, tak je vše o.k. taky vylítne jen když je problém,jako třeba tlak apod.

salomee
5. pro 2011

Hm, no mě doktor nic neřekl a v pohodě to nebylo. Tedy aspoň ten druhý, co mi dělohu "obracel", to tvrdil, že jsem mohla potratit. A od svého doktora to mám i napsáno v průkazce hned v prvním záznamu - děloha v AVFl. (v anteverzi flexe, anteverzní flexi?..nevím přesně, latinksy vím, co to je, ale a českými koncovkami nevím, jak to má být🙂 )
@balisek : těma srůstama.. no vidíš, to je možné, ale o tom nic nevím. Mimčo nízko je určo v pořádku, v 17.tt děloha ještě tak velká není.
Já jsem v 17. tt ode dneška a nic tam pořádně ještě nemám ani na pohled🙂.. ačkoliv Ty jsi zasloužilá mamka, tak chápu, že pohyby jsou dřív, no🙂.

markiiii
5. pro 2011

Ahoj tak ja měla podobný problém s mirně zahrutou dělahou doktorka mi dokonce řekla že na 80 % nebudu moct mít dítě normalním zpusobem a ejhle jsem ve 28tt 🙂

salomee
5. pro 2011

..teda to je fakt zvláštní, jak k tomu každej doktor přistupuje jinak..i k té (ne)možnosti samovolné nápravy během těhotenství. Co se týče omezení v otěhotnění, mě akorát dr. kdysi jen tak řekl, že až budu chtít dítě a kdyby to nějak nešlo, že je vhodný styk zezadu. Ale říct, že nepůjde otěhotnět, tož to je extrém...

balisek
5. pro 2011

salomee a máš ji nějak cítit když ležíš? Zasloužilá matka:D a bojim se snad víc než při prvním ha ha..Malého pohyby jsem začla taky cítit kolem 16.tt no hrozně brzo a teď u druhého je to to samé,hlavně večer takové žduchance:D Pupík roste, teda v noci když spím, tak tam nic nemám,nějak mi zaleze když ležím na zádech a jak si stoupnu tak se pěkně vyšpulí🙂 A jak na to tedy ten dr přišel, že ji máš zakloněnou? to je síla že ti jí otáčeli, nechápu jak :o) mám trochu nervní dr, tak mám trochu strach se jí na to ptát, protože už jsem se jí tuhle na něco ptala a asi jsem jí tím spíš urazila, jak si můžu myslet že by třeba něco přehlídla, no rozumíte mi holky🙂Tak to musí teď dr. koukat viď markiiii, to nechápu jak to mohla s takovou jistotou říct..no někteří jsou prostě zvláštní..já jsem ve 14. tt snědla špatně uvařený kuřecí maso a chytla jsem toho kampilo bakterii(nevím přesně jak se to píše)a když jsem přišla k dr. tak jsem jí poprosila o utz jestli je mimi v pořádku a roste jak má a ona se na něj podívala a povídá mi-dobrý žije!! to je síla, kdyby řekla v pořádku nebo tak něco,ale tohle mi teda vyrazilo dech.

balisek
5. pro 2011

Jo a salomee, teprve jsem si všimla toho prvního dlouhého příspěvku,tak děkuju, jinak já cítím miminko,jen když ležím na zádech a jsou to takové tukanečky, teda ted spíš už tukance:Dtak ted mě mimi koplo tak dva cm pod pupíkem,tak to snad vypadá že to je jak má být, já jsem prostě šílenej hypochondr, to jste neviděli, jak já se všeho bála při Tomíkovi,to ted jsem na tom snad líp:Dzkus si lehnout na záda a být tak třeba 15 minut a jezdit si rukou po bříšku tam dole kde by měla být ta děloha,určitě to ucítíš, je to takové tukání, já se kolikrát tak leknu a to už mám Tomáška, prostě jsem to všechno už zapoměla:D

helcenka
5. pro 2011

@balisek - hlavně klídek, zakloněná děloha je od narození, jsou 3 stupně, těhotenstvím se může děloha upravit (to většinou u toho mírnějšího stupně) nebo naopak se může zaklonění zhoršit. Zjistí se to stoprocentně ultrazvukem a někteří doktoři to poznají i při běžné prohlídce pohmatem.
Někde se píše a někteří doktoři zbytečně straší, že žena se zakloněnou dělohou nemůže normálně otěhu nebo má menší šanci. Já bych to vůbec neřešila. Mám taky zakloněnou dělohu, první stupeň. Mudr. mi to rovnou řekl na preventivní prohlídce. Mám dvě děti a pokaždé jsem otěhotněla napoprvé a žádné problémy jsem s dělohou neměla. Těhotenstvím se mi to nezhoršilo ani nezlepšilo.
Tak hezké těhulení a žádné strachy, i kdybys ji náhodou zakloněnou měla, tak to miminku neublíží, ale myslím, že by ti to dávno mudra řekla.

balisek
6. pro 2011

Moc děkuji helcenko za uklidnění, dneska mi to pořád šrotovalo v hlavě, asi už mi trochu hrabe z tý mateřský:D:D Moc přeju tobě i dětičkám krásné Vánoce a hlavně zdravíčko🙂

ciernavila
6. pro 2011

ziadne strachy, aj ja mam a ani som to pri tehotenstve necitila, ziadny problem nebol

pajinka7
8. pro 2011

Ahojte, také mám stejný problém. Mně to poznal gynekolog hned na první prohlídce. Je to i dědičné a mám to po mamce. S otěhotněním jsem neměla problém, ani jsme se nemuseli snažit a do druhého měsíce jsem byla těhotná 🙂. Teď jsem v 36tt a mám problémy s ledvinami a moč. cestami. Miminko mi leží spíše na zádech a jsou to strašné bolesti. Ještě to vydržím chvíli, ale budu ráda, až to bude za mnou. Prý je to způsobenou tou dělohou, tak nevím. Jinak všem snažilkám přeji hodně štěstí 🙂

helcenka
11. pro 2011

@balisek - díky, vám taky hezké Vánoce a není zač. Lepší je nic nezkoumat a budeš v klidu. 😀

salomee
12. pro 2011

@balisek promiň, že jsme neodepsala dřív, buď jsem si nevšimla, nebo nevím🙂. Když ležím, cítím něco až teď pár dní, tedy já to před tím moc nesledovala, ale teď už nešlo nevidět - vleže je děloha hezky patrná akorát pod pupek. JInak co se té zakloněné dělohy týče, v tomto ohledu jsem nikdy nic necítila a to vžádné poloze. Až pak ten jeden den jsem měla takové zvláštní bolesti, ako natažený vazy v třísle, nebo takové štípání, co by mě nenapadlo, že může souviset a jen náhodou jsme se zmínila známému, který je gyn. A jsem velice vděčná za to, že se mi děloha po té nápravě zas nevrátila zpátky. Už jsem se fakt viděla někde na operačním stole.

romantika
22. únor 2013

ja ji mam v druhem tehu taky niz, myslim ze je to i tim, ze uz jsou vazy volnejsi a neni tak vysoko. Nosim na doma tehu pas.

kkacenka17
20. kvě 2013

@1kaculka
..taky mám docela strach, je mi 22.let a máme 2.leteho prvorozeneho synka a cca pred pul rokem jsem byla na gynde a tam mi rekli,ze mam uplne OBRACENOU delohu,ze to mohl zpusobit 1.porod. Davali mi male sance na otehotneni. Ted planujem 2.mimi,tak snad se zadari. malej byl pocat hned tak snad se i tejto mimi povede hned.

jennyska
4. lis 2013

@bzubzalka @salomee @marinka@kkacenka17 @romantika @helcenka @pajinka7 @ciernavila @balisek @markiiii
@andelka

Ahoj snažillky, těhulky a maminky,

ráda bych Vás oslovila ke vložení Vašich osobních zkušeností do naší koníkovské Wiki knihovničky na téma Děloha. Knihovničku si spolu se všemi těhulkami, snažilkami a maminkami z MK tvoříme, abychom v ní našly vše, co potřebujeme a rychle a přehledně 😉

Proto, prosím, vložte své zkušenosti s různými problémy týkající se ženské dělohy, např. Nakloněná děloha, do tohoto článku https://www.modrykonik.cz/deloha/ a pomozte ostatním ženám, které si právě prochází podobným obdobím a hledají radu, pomoc, podržení...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den 🙂
Janča