Otěhotnění ve vyšším věku. Jak dlouho vám to trvalo?

lenkabake
12. dub 2022

Ahojte 🙂
Koľko vám trvalo otehotnenie? Ide o to, že budem mať tento rok 35, partner 40 a skúšame si ‘zamiesit’ prvé dieťatko. Berieme vitamíny, sex mávame tak často ako chceme a dovolí nám situácia. Začali sme koncom januára.
Mám krátke cykly, ale to poriešim čoskoro s gyn.
Dakujem za vaše skúsenosti ☺️

pajav
12. dub 2022

Je mi 34 a po vysazení antikoncepce jsem otěhotněla za 7 měsíců, přirozeně. Partnerovi je 35 let.

emillyhk
12. dub 2022

V době otěhotnění mi bylo 34, manželovi 39. Asi tři roky jsme tomu nechávali volný průběh, ale oba jsme byli pracovně dost vytížení a vzhledem ke směnám jsme se nějak nepotkávali v ty správné dny 🙈 V březnu 2020 jsme se domluvili, že pokud se nezadaří do půl roku, začneme to řešit s doktory. Začala jsem si hlídat ovulaci, zvolnila v práci a hned v dubnu jsem na první pokus otěhotněla. Většinu těhotenství jsem byla na rizikovém, párkrát jsem se setkala s názorem, že jsem na první dítě "stará" 🤦‍♀️. Synovi je skoro 15m, je to víceméně klidné dítě, ale s manželem jsme se shodli, že i tak nám to dává zabrat, protože už nám prostě není 30 🙈😂

mrav
12. dub 2022

V tomto věku úplně vpohodě. Moje žena rodila v 36 letech, já jsem měl 43. Mám jediné biologické dítě - šestiletou dceru. A od jejich dvou let jí vychovávám sám. Jdi do toho.🙂

lenkabake
autor
12. dub 2022

@emillyhk aj to, že naše práce 🤦🏽‍♀️ Ja smeny (takže ani ovu testy by som nemohla), on stres.
Zatiaľ je to 3 mesiace, tak nehrotím

lenkabake
autor
12. dub 2022

@pajav to sa dobre číta 🙂

lenkabake
autor
12. dub 2022

@mrav Uff sám 🥺

emillyhk
12. dub 2022

@lenkabake Nám "pomohla" první vlna covidu. Do práce jsem chodila jenom na ranní, najednou jsme byli oba brzy doma 😉 Ale třeba díky ovulačním testům jsem zjistila, že mi ovulace spouští migrénu. Takže i to byl asi jeden z důvodů, proč se nám dlouho nedařilo - nebyla nálada 🤦‍♀️

marimanta
12. dub 2022

Já 35, muž 39, otěhotněla jsem po vytažení tělíska asi za 4 týdny, ještě před první menstruací.

veroniqess
12. dub 2022

Prvního syna jsem rodila ve 33, druhého teď budu rodit ve 35, antikoncepci jsem brala 15 let, obě děti jsme "vyrobili" hned první měsíc, aniž bych cokoliv jakkoliv zkoumala. Obě miminka v pořádku, těhotenství bez jakýchkoliv problémů, jestli nám dvě budou stačit ještě nevíme.
Také jsem měla obavy a zbytečně. Držím palce 😊

andelka
12. dub 2022

34,35,na první pokus, manžel stejný věk. Ale já jsem typ co otěhotní okamžitě, mám už sama ze sebe strach. Kromě listovky jsem nebrala nic.

lenkalubina
12. dub 2022

39 mi bylo,když jsem otěhotněla...sice to nedopadlo (nebylo to věkem) a budeme zkoušet znovu..a už je mi 40😉

sarrita
12. dub 2022

Otěhotněla jsem v 36, porodila v 37. Tehdy jsem v září přestala brát antikoncepci, kterou jsem brala 18 let, a v lednu jsem zjistila že jsem těhotná. Manžel je o rok starší.

lenerka1
12. dub 2022

Ve 37 se nám zadařilo jak se říká na první zášup, obě předchozí děti nám trvaly něco přes rok, i když jsme byli logicky mladší.

bertik20
12. dub 2022

Začali jsme v 38 a trvalo dva roky

mrav
12. dub 2022

@lenkabake Je to tak. V srpnu už to bude pět let, co žena tragicky zemřela.

meejja
12. dub 2022

Otěhotněla jsem v 39, porodila ve 40, druhý měsíc bez ochrany 😉

janule0123
12. dub 2022

Vekove úplně stejně ..: 11 měsíců..: bohužel to nedopadlo…

aspie83
12. dub 2022

@lenkabake první se nedařil více než rok, takže v mých 35 letech jsme šli do car, kde nezjistili žádné objektivní důvody, proč se nedaří a doporučovali hned IVF vzhledem k věku. To jsem nechtěla a přesvědčila je k inseminaci (bez stimulace, ovulaci jsem měla), které nedávali šanci. A zadařilo se 😁 V 36 letech jsem tedy porodila prvního syna a v jeho roce jsem zjistila, že jsem znova těhotná, přestože to jsme se snažili o pravý opak 🙈 takže ještě v 37 letech jsem porodila druhého syna 😉
Takže hlavu vzhůru 😉

ronyx
13. dub 2022

Všechny tři těhotenství na první pokus. Teď čerstvé třetí ( je mi 38) .

izz76
13. dub 2022

Ve 37letech trvalo otěhotnět půl roku, v 6 cyklu se povedlo, asi díky ovulacnimu testu 🙂

rnika
13. dub 2022

Všechny čtyři děti byli hned - u mě platí, že stačí, aby se na mě kouknul a jsem v tom 😀 ( poslední syn se mi narodil v 35letech).

plksv
13. dub 2022

Já 38, manžel 42, hned 🙂.

lachtanice86
13. dub 2022

Ja i muž 35, dite na první dobrou, co sme si řekli, že chceme druhé

veronikav31
14. dub 2022

Při prvním těhotenství mi bylo 33, při druhém 35, partner je o 6 let starší.

hanynka1704
14. dub 2022

@lenkabake začali jsme se snažit v mých 37,následovalo několik "ztrat" a teď mi tu béká 4 mes.lumpik. Zadarilo se až díky KETu,me je momentálně 41 a manželovi bude 43. Ještě mám téměř 19leteho syna z prvního vztahu. Držím ✊✊

lenkabake
autor
14. dub 2022

@hanynka1704 ďakujem

fandysek_1
14. dub 2022

@lenkabake úplně v klidu ve 35. To jsem měla první dítě. Pak druhé ve 36 a třetí krátce před 38. My jsme se teda snažili déle, ale teď to jde samo.

lufulie
14. dub 2022

od 35.do 39. ....... dloooooouho, až pomohlo ivf.....není to všude růžové a u nás problém nebyl.

dadavdadav
14. dub 2022

My jsme se snažili xxx let, nakonec jsem v 35letech otěhotněla po 3IVF a ve 36 letech rodila. Sice během tehotenstvi bylo více negativního než pozitivniho, ale nelituji a zopakla bych si to klidně znovu, strašně mi to chybí. Zacla jsem si to uzivat až začátkem 7m a pak jsem ležela mesic přes porodem na rizikovem odd. Máme půlroční holcicku❤️

loylii
14. dub 2022

@lenkabake v 38 poprvé, podruhé v 39, potřetí v 41. A to mám snad co se tyče vyšetření ve všem problém.. Brala jsem Femibion a pila Kontryhel. U třetího nic😇