Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

bride_lucie
24. led 2013

Jo s tím snažením - nic se nesmí přehánět, protože psychika dělá strašně moc. Třeba naši sousedi na to šli právě od lesa, holka otěhotněla hned - prostě na to šli způsobem, vysadíme a necháme to, ať to přijde samo. A přišlo to HNED 😀 Sice já si chystám po vysazení měřit BT a dělat ovu testy, ale jen z nesmírný zvědavosti, protože mě moc zajímá, jak to u mě funguje - a pak, ve finále se to může hodit i zpětně, až jednou zjistím, že jsem těhotná, tak si můžu vypozorovat, kdy k tomu došlo 😀 Stejně ze začátku ještě otěhotnět nechci, mám na léto něco neodkladnýho v plánu 🤐 Ale taky mám v plánu to prostě nechat běžet, ne si říkat jejda, teď je plodný den, teď spolu budeme spát - no takhle si to neumím představit ani náhodou 😀 A navíc, mám heslo z jedný písničky od Linkin Park, který jsem poslouchala ve svojí nejhlubší pubertě 😵 a tam se zpívá " nakonec vůbec nezáleží na tom, jak moc těžce se snažíš" ... A to platí i pro spoustu jiných věcí! 😎

terunka88
24. led 2013

Jak jste tu řešily tu antikoncepci, tak mojí antikoncepcí jsou ovulační testy, sledování hlenu a jednoduchá matematika 😀 Neřeším kondomy, tělíska, HAK, nic...Funguju takhle rok a půl a naprostá spokojenost 🙂 Akorát teda nemůžem vždycky když se nám zachce, ale to mi zas taková hrůza nepřijde... Prostě záleží, jak co komu vyhovuje 🙂

blankafs
24. led 2013

@michaelarackova gratuluji 🙂

dneska jsem koupila taky kys. listovou a kontryhelovy caj. Ovu testy neměli, tak je to asi znamení, ze to nemam brát tak vážně 🙂

janikana
24. led 2013

@terunka88 no a podle čeho se řídíš? kdy jsou neplodné dny? Podle BT je to bezpečné, až třetí den zvýšených teplot, což by u mě znamenalo, že bychom spolu mohli být bez obav jenom tak 9 dní v měsíci. Dost mě překvapilo, když jsem se dočetla, že spermie můžou přežít až 6 dní v děloze!

michaelarackova
25. led 2013

@terunka88 Super, taky do toho půjdem, když teda manžel nebude mít nic proti! Dyť to prostě musí stačit! 🙂 Včera jsem začala s měřením. 🙂
@janikana Ty jo,já četla 4...:-/

bride_lucie
25. led 2013

@michaelarackova A já zase četla 5 😕
@terunka88 Jo, já mám taky v plánu, až si budu jistá, že už je po ovulaci, tak jet klidně na ostro, před ovulací se prostě chránit. Zas jako neskočit na to, když je chuť by se mi nelíbilo - prostě snažit se to zkombinovat všechno ke spokojenosti všech 🙂

Však každému může ve finále vyhovovat něco úplně jiného 🙂

vroninka22
autor
25. led 2013

@dooreen já bych to v práci řekla hnedka, taháme tady ltěžké lidi, za to mě to nestojí, takže byt tebou, tak to řeknu hnedka.

vroninka22
autor
25. led 2013

@bride_lucie taky to chci nechat na přírodě, prostě milování ob den, jak se radí, toho se držet, ale určitě ze začátku nebudu měřit BT, na to přijde, až se nám nějakou dobu nebude dařit, prostě nechci to tak, že te´dka prostě musíme a hotovo, kdy se nám bude chtít, tak na to hupneme a hotovo, samo, že kolem ovulace to bude silnější, ale ono je to i te´dka, takže co 🙂

dooreen
25. led 2013

tak nevím holky. zrekapitulujem si to.
24.12. byla poslední Ms
20.1. měla být, nebyla
21.1 pozitivní test, dost jasně viditelný
22.1. test pozitivní, viditelný, odpolední taky
23.1 test pozitivní ale slabší než první 3
25.1. slabě špiním, spíš takový růžový výtok, test NEGATIVNÍ!!!
nechápu to, špatný test? ty předchozí špatné být snad všechny nemohly když ukazovaly stejně. 😒 ☹

janikana
25. led 2013

@dooreen je to težký, mohl být špatný test, špinění samo o sobě nic neznamená. Ale taky se může jednat o krátké biochemické těhotenství, na které většina holek ani nepřijde, protože to probíhá akorát jako opožděná MS. Udělala bych zítra ráno další test a pokud se nerozjede MS, tak bych šla příští týden k doktorovi, ale ten tam asi dřív jak ve středu taky nic neuvidí.

dooreen
25. led 2013

@janikana já už jsem objednaná na 8.2. zítra zkusím další a uvidím, no. maximálně to byl planý poplach a nic z toho nebude 😢

janikana
25. led 2013

A ted trochu strašení pro všechny, co jsem vyčetla z vědeckého článku. Dva naprosto zdraví jedinci v reprodukčním věku mají 30% pravděpodobnost v měsíci, že se jim povede zplodit dítě. 30% je pravděpodobnost, že k oplodnění vůbec nedojde, 30 % je pravděpodobnost, že rané těhotenství skončí jako opožděná menstruace, 10% skončí do 12. týdne těhotenství, po 12. týdnu je už šance potratu maličká, ve srovnání s předchozím období.

yumy
25. led 2013

@bride_lucie My jsme se loni brali a někdy na podzim jsme se domluvili, že od nového roku na to vlítnem a uvidíme....říkala jsem si, jak by bylo super, kdybych během roku otěhotněla a ejhle, je leden a já jsem ve třetím týdnu 😅 Takže jsem z toho spíš mimo, protože jsem fakt netušila, že to bude hned, ne že bych nebyla ráda, ale je to dost čára přes rozpočet... 😀

yumy
25. led 2013

@janikana mě říkal doktor, že potratovost v prvních týdnech, respektive v prvním trimestru je 15-20%.....

michaelarackova
25. led 2013

Manžel se vrátil z hor, byl tam týden. A místo objímání a ostatních radostí jsem na něj vyjela a pohádali jsme se..☹ A vůbec nevim, proč!!!! :-/

janikana
25. led 2013

@yumy může se to lišit, zvlášť proto, že teď holky testujou hned od začátku, takže se přesunují ze skupiny "opožděná menstruace" do skupiny "raný potrat"...

janikana
25. led 2013

@michaelarackova do večera je ještě dost času na udobření 😉

yumy
25. led 2013

@janikana to je pravda, ale já to spíš myslela vyloženě ranný potrat v prvních týdnech...kolem 6tt nebo 8tt....potratila sestra a dvě kamarádky a prý je to docela normální...i můj doktor mi řekl, že do jedenáctýho týdne je to sázka do loterie.....

bride_lucie
25. led 2013

@janikana Mě to moc nevystrašilo. Na statistiky nejsem. Otěhotnět sice není podle tabulek legrace, ale když se budu zbytečně zabývat tím špatným, v životě mě nic dobrého nepotká! Což neznamená, že se něco nemůže v životě pokazit, určitě nepatřím mezi ty "mně se to stát nemůže!" - Ne, naivní zase nejsem, ale zaobírat se tím, myslet na to - ani nápad! Jsem optimista a ve strachu mě žít nebaví 🙂

@yumy No tak to je super, hodně zdraví!! 😎

@michaelarackova Jééé Míšo, nehádejte se! I když hádky mají taky svoje výhody - my jsme se předevčírem pohádali jak koně (my jsme dva "italové", ještě nám chybí, aby lítaly talíře a je to kompletní 😀 ), ale vzhledem k tomu, že manžel použil i ostrý slůvko a pak mu to bylo děsně líto, čekalo pak na mě umytý nádobí, uklizeno, vynesený koš.... 😀 Udobřování je na tom pak to nejlepší, to bude dobrý 🙂

janikana
25. led 2013

@bride_lucie po mé špatné zkušenosti jsou pro mě tyhle statistiky spíš uklidňující, že v tom nejsem sama a že se tyhle věci prostě běžně dějí a že to vyjde příště

martakl
25. led 2013

@dooreen Jejda, no tak to je nemilé, ale držím palce a věřím, že to bude vše v pořádku a miminko tam je! Já jsem dneska 28DC, tak čekám co bude, ale zatím netestuju, chci počkat případně do pondělí...

bride_lucie
25. led 2013

@janikana To chápu, že v tomhle případě to je uklidňující zjištění, že se to prostě stává takové věci .... 😔 Každopádně si nemusela psát, že s tím jdeš strašit 🤐 To asi nikomu nepomůže 😕 ... A jinak přeji jen hodně štěstí a příště to vyjde určitě! 😎

martakl
25. led 2013

@michaelarackova Nesmutni, za chvíli zas vyleze sluníčko manželkých dní🙂 To jsme prostě my, ženské...já kolikrát vyjedu kvůli úplné kravině...dokonce máme s manželem heslo, když jeden nebo druhý vidí, že je zle a mohli by jsme se pohádat, tak řekneme: "chceš se bít!?" a to nás v té situaci pokaždé rozesměje😀

terunka88
25. led 2013

@janikana Chce to mít odsledovaných hodně cyklů, aspoň 8..a hlavně vědět, kdy byla ovulace...
Potom od nejdřívější ovulace (z těch 8) odečíst 7 (je pravda, že spermie mohou žít v děloze i 5 dní, takže proto) a vyjde ti poslední neplodný den před ovulací. Takže například já měla nejdřívější ovulaci 15. den, mínus 7 je 8...Takže před ovulací je neplodné období 1.-8. DC..no a potom až do ovulace je plodné období..
Pak, když se potvrdí ovulace (vyjde pozitivní test a další den čárka zeslábne - je důležitý ten přechod, to značí, že ovulace už proběhla), tak ještě 2 dny je plodný období a potom až do konce cyklu je neplodný..takže například ovulace je 15. den, 16. den je potvrzený, že ovulace proběhla + 2 dny, to je 18, takže od 18. DC do konce cyklu je zas neplodný období..

Tím pádem já mám neplodný období asi 19 dní (mínus teda tak 4-5 dnů, co je menstruace) z 29 😉

vroninka22
autor
26. led 2013

Mrkněte na opravdu moc pěkné video, i slza mě ukápla, ta muzika k tomu, moc se to povedlo

https://www.youtube.com/watch?v=Y9ROwSOip2c
vroninka22
autor
26. led 2013

@dooreen jejda, teda, špinění opravdu nic nemusí znamenat, ale taky může, jak píše janika ☹ Ale podle toho , co jsme si početla, tak pokud je žena těhotná a je vše v pořádku, hladina HCG sílí a pak se ustaluje. Doufejme, že bude vše v pořádku, ale zavolala bych dr v pondělí, vše mu popsala a poprosila ho, zda tě nemůže vzít dřív!!!

vroninka22
autor
26. led 2013

@janikana já četla trochu jíné statistiky, ale to je fuk, taky na statistiky moc nedám. Co jsem , ale hodně četla, tak je to, že je v poslední době problém hlavně ze strany chlapů, pač, jak nosí ty boxerky, tak mají pomalé a líné spermie. Nakonec jsme ráda, že jsem po manželovi chtěla, aby je taky nosil a on nesnáší na sebe uplé, takže mě poslal někam a nosí trenýrky, nakonec jsem mu za to vděčná,. Upřímně si myslím, že co tělo, to originál a u každého to může být, tak či onak, jiank co vím , tak letošní rok těhulek a narozených miminek bude dost, jen v mém okolí, co je znýámých co buď čekají už a nebo se začínají snažit...

dooreen
26. led 2013

@vroninka22 dělala jsem další test a je negativní. dostala jsem celkem silnou MS takže to asi byl ranný potrat. nevadí, k doktorce půjdu jak jsem objednaná at vím že je vše ok a snažíme se dál. četla jsem že je po tomto vyšší šance otěhotnět, je prej pohnojená půda 🙂 aspoň vím že ovula probíhá ale smutní z toho jsme

dooreen
26. led 2013

@vroninka22 fuj, nesnáším na chlapech ty upnuté 😀 ještě že můj je trenýrkový 😎

vroninka22
autor
26. led 2013

@dooreen to mě moc mrzí ☹ chápu, jak ti musí být, ale nejste první ani poslední, holt se to stává, musí to být strašné, hlavně je to člověku líto, ale zase vše špatné k něčemu dobré 😉 Příště to určitě vyjde, budeme držet pestičky!!! 😉