Snažilky, jaro 2012

zuzkka88
1. lis 2011

Ahoj holky. Které se chystáte začít se snažením o potomka na jaře roku 2012, přidejte se. Můžeme si navzájem radit, podporovat se, a tak celkově sdílet snad jedno z nejhezčích období v životě. 🙂

miskadis
7. led 2012

Tak vás jdu teda dočíst 🙂

miskadis
7. led 2012

No, tak jsem to prolítla rychlostí blesku - teda hlavně posledních pár stránek..
Popravdě já ještě nejsem tak úplně rozhodnutá, kdy se budeme o další mimi snažit, ale myslím, že to jaro, max. léto to jistí😉 Na jednu stranu se docela bojím, aby to nevyšlo hned, protože naše malá je fakt divoká, neposedná a náročná na pozornost, ale na druhou stranu se zase bojím, že to bude trvat dlouho. Na Sáru jsme čekali rok - pro mě to byl teda nejdelší rok v životě 😝 A zase nechci, aby děti nebyly moc daleko od sebe věkově - to je dilema 😒
Řešily jste kočárky - ten budeme mít po Sárince, máme trojkombinaci Espiro GTX a já jsem s ním maximálně spokojená. Teď máme sice golfky Espiro magic new, ale jakmile napadne sníh (kdo ví jestli 😀), tak golfáče zandáme a zase vyjedeme se sporťákem. Naše malá je na chození docela lenoch, když jdeme ven, tak říká, že bude ťapkat, ale za chvilku už volá, že jí bolí nožičky, tak jí vždycky šoupneme do kočáru. tak si myslím, že budeme jezdit s kočárem ještě až bude chodit malá do školky 😀 😀

@xsuzzi taky mě docela zarazily ty vycházky - pořád nad tím špekuluju......já teda žádnou školu nestuduju, ale představa, že budou takhle krátký vycházky, se mi moc nelíbí, když jsem byla těhu, tak jsem měla vycházky neomezené, to bylá kráááása 😉 a teď toto... 😝

Jinak asi půl roku před těhu jsem začala brát listovku (protože jsem si myslela, že se mimi podaří hned a ono pořád nic), pak 1. trimestr jsem jí brala taky a k tomu calibrum babyplan.

xsuzzi
7. led 2012

miši: já, když byla poprvé těhu, tak jsem vycházky taky neřešila, přitom sem je měla taky tak nějak pojebaně 😅 2 dopo 3 odpo? Tak nějak, ale byla zima, takže jsem to vůbec neřešila, pač jsem byla stejně pořád doma, ale co teď? Hele já sem hotová kvuli tý škole, ale ono toho je víc, ty mi budeš rozumět, no řekni, co budeme dělat přes léto,když budeme těhu? Jako děti budou a potřebujou být venku celý den, budou chtít na písek, do vody prostě být venku a my s nima nebudeme moc jít? Max na 6 hodin denně? Jak to budeme jako dělat? No postavený na hlavu! Se vážně páni ministři už posrali 😀 😀 😀

picasso
7. led 2012

@xsuzzi Aha,no, já netušila. Ale pokud jde o jeden den v týdnu (sice celý), tak si myslím, že začátek s doktorem dáte nebo se fakt zkus ve škole zeptat, určitě nějaké řešení bude 🙂

picasso
7. led 2012

jinak holky, děkuji za to cvičení, něco prubnu 🙂 já teda listovku beru teď třetí den a mám pocit, jestli mi není po ní nějak šoufl :-P no, uvidíme, třeba se to srovná 🙂

picasso
7. led 2012

@miskadis neděs, já doufám, že to nepotrvá ani půl roku 😀

miskadis
7. led 2012

@xsuzzi přesně tak, nevím, co si počnu s malou, když bude chtít bejt venku 😠 Mě stačí, když s ní musím bejt doma třeba v tomhle počasí, co je teď a jsem z ní zralá na prášky 😅 Je vidět, že ve vládě sedí fakt pitomci 😠 😠 Tak nějak tajně doufám, že by se to mohlo třeba během roku ještě nějak upravit, třeba mezi nima sedí někdo chytrej, kterej uvidí, že je to fakt padlý na hlavu.

miskadis
7. led 2012

@picasso já jsem taky doufala, že to bude hned ale nee ☹ Ale to je asi individuální. Mě k tomu moc nepřidala psychika, pořád jsem na mimi myslela, kudy jsem chodila, tudy jsem se už viděla, jak mám mimi. Do toho v práci stres jako prase......Po 3/4 roce snažení jsem si zašla k doktorovi (nečekala jsem až po roce), ten mi taky říkal, že je to v mý hlavě, a´t na to nemyslím - on to nemyslel zle, z každý strany jsem slyšela, a´t na to nemyslím, bla bla bla, ale to nešlo. no, a pak jsem opravdu zničeho na to přestala myslet, vyfásla jsem prášky Clostybegyt a Utrogestan a šupky hupky už jsem byla v tom 😀 takže opravdu můžu potvrdit - psychika dělá divy.

xsuzzi
7. led 2012

pic věř mi, je to možný jen přes dr. :-/ ve škole to upravit nende 🙂 uvidíme, co se má stát se stane, seknu se školou a bude no 😅 osud 😅
miš - no já vůbec jako nechápu čeho tím chtěli dosáhnout, že vycházky jen na 6 hodin? jestli to mělo být kvuli těm se hážou marod, tak prosím, to měli,ale udělat vyjímku pro těhule apod. nás jako hážou do jednoho pytle, mi hlava nebere! Co jako doma se - vtý době- čtyřlěťákem? ty s malou? Děti prostě potřebují být venku snad celý lét a čím víc tím líp, to,ale tam nikoho nezajímá ve vládě, že jo, oni děti nemaj nebo co asi 🙄 😠 kokoti to jsou 🤐 😅 pardon, ale já sem z toho už asi 14 dní v depresi 😅 porád mi to šrotuje v hlavě, co jako budeme dělat a jak to budeme dělat 😅

cooke
7. led 2012

holky myslím že to nebude mít dlouhédo trvání, už teď jsem četla že lze požádat přes lékaře u příslušných orgánů o vyjímku na "neomezené vycházky". tak uvidíme 🙂

picasso
7. led 2012

@cooke hm, dobrý vědět 🙂

@xsuzzi no, tak si myslím, že přes mudr. se domluvíte, pokud to nebude nějaké extra rizikové těhotenství 🙂

@miskadis no, já se snažím na to nemyslet a hlavně se nestresovat, tak uvidíme. Hlavně si teď hodně užívám, že "se nemusíme hlídat" 😀

xsuzzi
8. led 2012

holky jj o vyjímkách vim, ale myslim, že se to těhulí moc týkat nebude 😒 myslim, že lidí vážně nemocných, třeba onkologická léčba atp. on to bude moc zkusit ten gynekolog, ale to musí zažádat na sociálce o tu vyjímku a oni mu napíšou zamítá se a co pak, nic 😅 😒 😝

janek83
8. led 2012

ahojky holky, jj s těma vycházkama je to děs, ráno malýho do školky, to abych ho tam dávala už v šest, protože to mi kontrola zaručeně nepřijde. A holt si budu muset nakupovat vždy den dopředu odpoledne. U druhýho prcka jsem sice neměla vycházky neomezeně ale měla jsem myslím 4 hodiny dopoledne a i odpoledne.
Jinak první se nám podařilo hned na poprvě po vysazení HA, jenže dr nic nepoznala a píchla mi provokačku, jenže já to nedostala do měsíce nedostala a šla jsem k jinýmu dr a ten mi potvrdil těhu, byla jsem v 10 tt. U druhýho jsem můžu vlastně číct taky na poprvé, Sašu jsem kojila 2 roky a 2 měsíce, sice jsem vysadila Cerazzete rok předtím než jsem dokojila a snažili jsme se celou dobu a nic, pak jsem malýmu odstavila a další měsíc jsem byla těhotná, takže to že nám to nešlo přisuzuju tomu kojení.

janek83
8. led 2012

@xsuzzi a jak jsem psala minule, prostě pokud máš dobrýho dr, tak se domluv s ním, že kdyby ti náhodou přišla nějaký pondělí co budeš ve škole kontrola, že ti to omluví že si byla třeba u něj s nějakým problémem a pochybuju, že když tě budou chtít znova kontrolovat že přijdou zase v pondělí, to by musela být náhoda hodně velká, takže by to mohlo projít bez problému.

xsuzzi
8. led 2012

janek, no myslim,kdyby chtěli, tak jí klidně v pondělí pošlou znovu,pač vědí, že pondělky školu mám, v práci na ni mám volno, takže,kdyby u mě chtěli cokoliv, vzít nemocenskou,přijít o místo, zas takovou práci by jim to nedalo a vzhledem k tomu, že mám smlouvu zatím do konce roku, se s tim dá i počítat :-/

miskadis
8. led 2012

Ahoj holky, já teda o vyjímkách ohledně vycházek nevím nic, asi se málo zajímám 😒 Spíš tomu prd rozumím 😉 Jako pořád přemejšlím, jak to bude, co budeme dělat....tenhle stát je fakt podělanej!!! 😠 Hlavně že ti parchanti nahoře si pořád přidávají, berou úplatky a furt mají málo!
@xsuzzi úplně s tebou souhlasím - mám brouka v hlavně a kudy chodím, tudy přemejšlím

miskadis
8. led 2012

Už vidím, jak mám např. 2 hodiny vycházek dopoledne - tak šup honem s malou do školky( teda pokud ji vezmou), honem nakoupit a 2 hoďky jsou včudu. Pak 4 hodinky odpoledne - šup pro malou do školky, na chvilku s ní jít ven, to fakt uteče strašně rychle....A v létě když je do devíti vidět, tak už vidím malou, jak bude ochotně se mnou doma trčet třeba od šesti 😝 😝 😝 Já se teď snažím s ní bejt každou chvilku venku, i když není třeba moc hezky, protože jak je dýl doma, tak je fakt protivná, uječená a zlobí jako pes 😠 😠
Já to takhle nechciiiiiii 😠 😠 😀

janek83
8. led 2012

@xsuzzi nj vlastně, zaměstnavatel, to mi tak nějak nedocvaklo. No já jsem taky zvědavá jestli mi teď v lednu prodlouží smlouvu, jestli ne, tak jsem nahraná

xsuzzi
8. led 2012

já to přestala řešit,pač ti ji takhle můžou prodlužovat 3 roky než ti daj neurčito, teď v prosinci mi to dali zas do konce roku, takže nic, ohledy na to neberem 🙂 smlouvu mám dokonce roku, po návratu se mnou nejspíš rozvážou smlouvu, ale mě to nevadí, já se tam stejně už vrátit nechtěla 🙂 prostě osud 🙂 takže mě o nic nejde 🙂

janek83
8. led 2012

no mě už ji prodloužili 2x a my spadáme do toho starýho zákona ještě ne, ten je že ti ji může prodlužovat po dobu 2 let pak musí ti dát na dobu neurčitou nebo tě propustit. JInak teď od novýho roku to je 3x 3 roky pokud se nepletu, je to prostě všechno na h v tomhle státě

mavo
8. led 2012

@mykolaapsi uvidíme, zatím chodím jen na tu power jogu a to jsem spokojená 🙂 na H.E.A.T. jsem chodila před svatbou, 2x denně a i mě to nadchlo. Spinning nevím jaký je, podle mě bych to neušlapala, heaty v pohodě ujdeš.. jdeš si na své tempo a namáháš jiný svaly než na kole. když jsem chodila na heaty a už jsem byla vycvičená a pak si sedla na kolo tak sem šlapala 10min a měla sem dost :D

Tak sem dneska měla naději v MS, páč se ráno něco objevilo.... a zase to přešlo. Takže pořád čekám... )

xsuzzi
8. led 2012

mavo dělej test, to je jasné 😀

xsuzzi
8. led 2012

@janek83 - je to na picu v tomto státě co si budem povídat 😅
no i kdybych to měla na 2 roky, já prostě další rok čekat nebudu 🙂

janek83
8. led 2012

@xsuzzi jj přesně 😀, tak to je jasný, já bych taky nečekala, kdyby člověk v tomhle státě jen na něco čekal tak nemá nic. A už dost o týhle debatě 😀
@mavo jj zkus testnout ráno 🙂

terulin
9. led 2012

@xsuzzi Teď se asi projevím, jako úplnej pitomec... ale ony jsou na mateřský vycházky jako na nemocenský? To jako, že nemůžete trajdat venku s kočárama jak se vám zlíbí? Nebo je to v nějaké fázi těhotenství? Já tu informovanost asi vážně podcenila 😀 . Do teď jsem si myslel,a že jediný, co tě může držet doma je rizikový těhu a pak nemocný dítě....

verisek.s
9. led 2012

Holky, tady jsou ty vycházky rozepsané docela pěkně: http://aperio.cz/poradna/23569. Taky mě to docela dostalo, určitě si budu žádato vycházky neomezené, pokud bude vše v pohodě v těhotenství, nemůžu přece za to, že mám práci, při které v těhu nemůžu pracovat a kvůli tomu bych musela trčet doma....

@terulin nejde o mateřskou, na tu nastupuješ většinou až 6 týdnů před porodem. Jde o pracovní neschopnost v těhotenství (buď rizikové těhotenství, nebo z důvodu pracovního prostředí - třeba sestra u RTG v nemocnici - tu práci prostě vykonávat v těhu nemůžeš, a tak jsi doma na neschopence).

terulin
9. led 2012

@verisek.s Děkuju - jsem se úplně vyděsila... Ale mě asi taky jednu z prací těhotenství zatrhne, ale sedět na zadku u počítače snad budu moci dál 😀

lussi
9. led 2012

čaues, holky, jdu mrknout jestli už tady není nějaká těhule😀 Já se chystám pomalu objednat do CARu ať stihneme všechna vyšetření a nejpozději v dubnu si můžeme prcka vyzvednout😀

leni13
9. led 2012

Ahoj holky, přidávám se k vám 🙂 Teď v pátek dobírám poslední HA a pak se začínáme snažit 😅 Naštěstí nemusím řešit žádný zkouškový ani vycházky, u PC vydržím asi až do porodu 🙂 Jinak listovku beru od minulého týdne.

leni13
9. led 2012

@mykolaapsi Já na H.E.A.T. chodím pravidelně od prosince a je to fajn, člověk se tam pěkně zpotí, postupně si můžeš přidávat, takže to jen tak neomrzí...