Snažilky, jaro 2012

zuzkka88
1. lis 2011

Ahoj holky. Které se chystáte začít se snažením o potomka na jaře roku 2012, přidejte se. Můžeme si navzájem radit, podporovat se, a tak celkově sdílet snad jedno z nejhezčích období v životě. 🙂

mykolaapsi
1. led 2012

@cooke ´mám to podobně, v únoru letíme na 3 tejdny do Thajska a taky by semi tam nechtělo jako těhotná, to je jeden z několika důvodů, proč čekáme 🙂 a kam jedete vy?

mitote
1. led 2012

@mykolaapsi jako ulet bych to nenazvala, ale asi se jeste snazit nebudem, spise to byla vyjimecna prilezitost, ze takto na takovem miste sex casto nemame 😀 jeeeeeeeeeeeeeee do Thajska...ja bych letela taky, uz jsme rok od Malediv nikde u more nebyli...
@cooke tak uvidime, ale zrovna by to jeste nebylo idealni kdyz jeste porad beru antidepresiva 🙂

mykolaapsi
1. led 2012

@mitote tak to mame podobně. no jo, už se těšíme, taky jsme u moře už 2 roky nebyli - máme to jako svatební cestu...🙂

mitote
1. led 2012

@mykolaapsi my jsme byli prave pred rokem na svatebni ceste na Maledivach v prosinci, v lete pak ne takpojedem snad letos v lete nekam 🙂

cooke
1. led 2012

@mykolaapsi jedeme na měsíc na Nový Zéland, cestovat a fotit 🙂 Manžel tam 5 let žil... a taky to máme jako svatební cestu 🙂

verisek.s
1. led 2012

Ahoj holky, tak vidím, že budeme všechny někam cestovat 🙂 Já mám taťku v Kanadě, takže tam jedeme na necelý měsíc v dubnu a poletíme na dovču do Mexika, tak nějak doufáme, že miminko si přivezeme odtamtud 🙂 Jinak jsem si už myslela, že dobírám poslední platíčko HA a v nočním stolku jsem našla ještě jedno.. 😒 🙂 Tak uvidím, jestli ho doužívám, nebo už vysadím. Ráda bych, aby se mi cyklus upravil a byl pravidelný než odletíme 🙂

janek83
1. led 2012

ahojky holky, můžu se k vám přidat? přemýšlíme s manželem že bychom mohli začít se snažit od března, to mám i poslední platíčko, dr říkal, že můžeme hned se snažit po vysazení jen abych brala 3 měsíce předem listovku, tak uvidíme.

mykolaapsi
2. led 2012

@cooke No to zní krásně, to bude určitě nádhera 🙂 kdy jste měli svatbu? my v srpnu.

@verisek.s Ahojky, a kam v Mexiku? moře nebo poznávačka? Co se týče upravení cyklu, je to sázka do loterie, mě naběhl hned oravidelný, ale znám dost holek, kterým se dával dohromady rok a nebo byl nejdřív v pohodě a pak se zbláznil. Říká se, že ihned po vysazení je větší šance na otěhotnění. Já už HA neberu přes rok a cítím se skvěle. Je to asi fakt na tobě.

@janek83 Vítej. Snad nám to tu do jara uteče. Listovku už taky beru, tím se nic nezkazí 🙂

janek83
2. led 2012

@mykolaapsi děkuji za přivítání. Já myslím že uteče, za chvíli jsou už zase velikonoce 🙂 Já si vzala první prášek listovky včera, berete ještě něco k té listovce?

mykolaapsi
2. led 2012

@janek83 to je fakt 🙂 já nic jinýho neberu, přeci jen je to pořád chemie a s tou se to taky nesmí přehánět....

cooke
2. led 2012

@mykolaapsi my 23. září 🙂 a i když jsem nejspíš kvůli té cestě dostala vyhazov v práci strašně se těším :D

@janek83 pravdou je že já ji měla také nejprve pravidelnou a pak se zas rozhodila. Vlastně ani nesleduji ,kdy bych ji měla přesně dostat, když už to mám tak nepravidelný 🙂

Listovku začnu brát taky, zítra si pro ni jdu do lékárny :D

verisek.s
2. led 2012

@mykolaapsi Cancun, Riviera Maya, takže k moři 🙂 A taťka je blázen do golfu, takže určitě budem brázdit tamní greeny 😀 S tím cyklem máš pravdu, prostě uvidím. Před vysazením jsem měla cyklus pravidelný, tak snad to tak zůstane. A jaké vitamínky holky zobete? Jen nějakou obyč listovku nebo Femibion, GS, Calibrum atd?

cooke
3. led 2012

@verisek.s Tak jsem si večer četla něco o vitamínech a je dobré brát listovku, ale zese cpát se ostatní chemií nemí moc supr. Zvláště když člověk zeleninu a ovoce a ostatní potraviny normálně jí ..... většinu potřebných denních dávek vitamínů a minerálů má v jídle.

picasso
3. led 2012

Ahoj všem, tak my už od včerejška se nehlídáme. Ale moc velkou naději si nedělám, protože mi mudr. řekl, že mi trochu "blbne" levý vaječník a že když se miminko nezadaří do půl roku, mám přijít a nasadí se hormony na podporu ovulace. Tak uvidíme. Jinak, holky, zatím ovulaci netestuji ani neměřím bazální teplotu, snažím si to "miminkování" užívat 😀 jenom bych chtěla vědět, máte některá vyzkoušenou ovulaci podle poševního sekretu? Jsem někde četla, že pokud je to takový ten (pardon, pokud to nělomu dělá zle) tahavý, hustý hlen, je hodně velký šance na otěhotnění? Jen by mě to zajímalo, jestli někdo nemá zkušenost nebo neslyšel 🙂

mykolaapsi
3. led 2012

@cooke jakto? to tě vyhodí, protože jedeš na dovolenou? to je trošku na hlavu, ne? ale je fakt, já víc než 16 dní ze šéfa taky nedostala.....

@verisek.s tam bude určitě krásně a třeba si mimi přivezete odsaď stejně jako plánuje @cooke 🙂 Jinak beru obyč listovku za 40,- 🙂 Ale možná až ji doberu, zkusím Femibion, prý je lepší....ale stoji 300,- - to je docela darda...ale co by člověk neudělal 🙂

@picasso super, tak budeme čekat na pozivitní zprávičky, určotě to brzy vyjde 😉

cooke
3. led 2012

@mykolaapsi Domluvila jsem si to v práci dopředu, s tím že budu pryč měsíc a nebyl problém, za měsíc na to přišel jeden z šéfů s tím, abych dala výpověď :D Si asi myslel že si ji ještě napíšu, tak jsem mu řekla že proti výpovědi nic nemám, ale v tom případě mám nárok na odsupné, protože já dobrovolně odejít nechci a smlouvu mám na dobu neurčitou .... a to se šéfikům pochopitelně nelíbilo.... Asi si spočítali že by mou práci mohli hodit na kolegyně, které už teď nestíhají .... tak to chi vidět. Nakonec stejně odcházím a dohodli jsme se na měsíčním odstupným ... vždy jsou způsoby jak mě vyhodit na hodinu a tak jsem to nechala tak a už se nehádám....Končit tu budu ke konci února, a už 18. odjíždíme a vracíme se 14. března. ... pak se uvidí :D

janek83
3. led 2012

Já beru obyč listovku taky za 40, prý stačí, já ještě přemýšlela o jodu, přec jen tolik ryb nesním a je to dobrý na podporu štítné žlázy, ale nevím no. Jinak já mám smlouvu do konce ledna, tak se modlím aby mi ji prodloužil, už tam budu rok a smlouvu už mám 2x prodlouženou.

mykolaapsi
3. led 2012

@cooke no to je docela nefér jednání a máš už něco jiného? v jakém pracuješ oboru?no třeba přijedeš těhotná a přejdeš skoro plynule na mateřskou 😉

@janek83 já si taky myslím, že by mohla stačit. naše maminky taky nic nebrali a kolik bylo zdravých dětí 😉 já taky rybám moc nedám, ale o jódu jsem nepřemýšlela....

Já budu v práci rok na konci ledna a dobu neurčitou už mám naštěstí od léta. To je jeden z důvodů, proč mimčo odkládáme na jaro - abych byla nějakou dobu v práci, pak ještě potřebujeme dodělat byt a na to jsou třeba finance a ty bych na mateřský nevydělala a manžel platí hypo, takže toho moc nenašetří ☹

Co vy holky, proč jste se rozhodli naplánovat snažení právě na jaro?

cooke
3. led 2012

@mykolaapsi teď dělám jen kancelářskou práci takže se mi po tom rozhodně stýskat nebude. Jinak s bývalým přítelem máme ještě reklaní agenturu, to je má druhá práce, takže je možnost že mě přinejhorším zaměstná oficiálně on. Jen v podnikání je to tak, že jeden měsíc jsou peníze a pak tři třeba ne a já právě potřebuju tu jistotu, taky stavíme baráček takže je to náročný. A další má práce je focení, ale profesionálně jsem to ještě nezkoušela, ateliér plánuju až v novém baráčku, takže zatím jen tak pro známé a kamarády :D

A proč jaro? Být to úplně na mě tak ještě počkám, ale manžel mě dost přemlouvá, strašně si přeje mimčo a pravdou je že v listopadu mi bude 30 tak prostě práce bude muset jít stranou .... jsem děsnej workoholik tak snad mě z toho mateřství vyléčí :D Tak jsem si dnes koupila tu listovku, vzhledem k tomu že patří do skupiny vitamínů B a já až doteď jedla Bekomplex kde je obsažená také .... jen vlastně zintenzivním dávku 🙂 a na Zelandě se uvidí :D

verisek.s
4. led 2012

Tak já jsem sikoupila taky tu obyč listovku za 32,-Kč, obsahově je to stejné jak u drahých profláklých vitamínových značek, takže myslím bohatě stačí. My budeme rekontruovat byt a plánujeme tu "poslední" dovolenou ve dvou přelom duben květen, tak bychom si chtěli už mimi přivézt, ale uvidíme. Já mám zase problémy s pravým vaječníkem, proto mi bylo doporučeno otěhotnět co nejdříve, později by mohly být problémy. Chtěli jsme stavět baráček, ale po této zprávě u lékaře jsme vše přehodnotili. Zrekontrujeme byt, co máme a hurá na mimčo 🙂
Jinak já pracuji na veterině, takže infekční a rizikové prostředí, takže půjdu na nemocenskou velmi brzy po otěhotnění, nechceme nic riskovat 🙂

leni_tom
4. led 2012

Ahoj holky, já plánuju začít užívat 3 měsíce před snažením Femibion - prý ta kyselina listová v něm je nejlépe stravitelná nebo vstřebatelná nebo tak něco. Další vitamíny neplánuju - nechci rodit 4kilovýho obříka.
A nám se asi snažení posune. Původně mělo být hned po svatbě , která je v červnu. Ale chceme na dovolenou na Maledivy, kterou nejspíš podnikneme až v říjnu. Protože proč jezdit v červnu, kdy je tu teplo, do ještě většího tepla a navíc by tam mělo být nejspíš období dešťů. Nerada bych riskovala, že by se nám jako na potvoru povedlo dítko hned v létě a jako na potvoru bych zvracela půl roku a už bysme nejeli nikam. Tak nevím, prášky vysadím pokud ne dřív, tak po svatbě určitě, asi už si nebudeme dávat pozor, ale vyloženě cíleně dělat dítě nebudeme...a uvidí se. Nevíte, jestli je nevolnost v těhotenství dědičná? Hodilo by se mi to, páč mamce v těhotenství se mnou i s bráchou nebylo vůbec nic 😀

cooke
4. led 2012

@leni_tom Bohužel dědičná není :( nebo bohudík, jak pro koho. Kamarádka má mamču jako ty ... vůbec nic při všech třech dětech a ona sama prozvracela asi 7 měsíců, doktoři už ji vyhrožovali i umělou výživou ..... ☹ já s mým štěstím budu zvracet taky, proto plánuju začít s mimi až na dovči 🙂

mykolaapsi
4. led 2012

@cooke tak je fajn, že máš aspoň nějaké možnosti, lepší než bát nezaměstnaná 🙂
@verisek.s s bytem jsme na tom stejně, loni jsme dělali 1/2 a letos plánujeme druhou. ale do baráčku bych taky jednou chtěla, ale to se uvidí až podle financí....

@leni_tom taky sem to slyšela o té vstřebatelnosti femmibionu, proto jsem si říkala, že těsně před snažením bych jednou zainvestovala 😉

leni_tom
4. led 2012

@cooke ...no tak to s naším štěstím bych to taky měla nechat až na tu dovču. Tak to mi to jarní miminko nevyjde 😀

terinic
4. led 2012

Ahoj holky, bych se taky přidala 🙂 Rozhodli jsme se, že taky začneme něco dělat, aby jsme měli doma veselo 🙂

cooke
4. led 2012

@terinic Vítej na našem pokecu 🙂 víc hlav víc ví .... :D

xsuzzi
4. led 2012

čus holky 🙂
já sem úplně na nervy 😅 zítra mám zkoušku z chirurgie a jako vůbec nic nevim, se picnu :-P
holky já už bych si taky měla zajít pro listovku, ale nějak se nemůžu dostat do města, když dělám každej den do 4 😖 no a my posouváme snažení z duben květen na unor březen joo 😅 jen, aby jste věděli 😅 už nacvičujeme teď nanečisto,ale za dva měsíce to rzojedeme na plno , se těším moc, už, abych byla těhotnááá 🙂

picasso
5. led 2012

Ahoj, tak já listovku už mám a začít, jsem chtěli původně, až manžel napíše disertační práci březen,duben, jenomže mi doktor řekl, že kdyby se půl roku nedařilo (příští rok mi bude 30), tak by se muselo ovulaci trochu pomoct, kvůli špatnému levému vaječníku. Takže jsme si řekli, že to od nového roku zkusíme s tím, že se nebudeme stresovat a budeme si užívat, že se nemusíme hlídat 😀 Protože pracuji na onkologii, tak ihned po zjištění těhotenství jedu na nemocenskou. Ale doma se rozhodně nudit nebudu 🙂

picasso
5. led 2012

@xsuzzi ahoj, nevím, kde pracuješ, ale lékárny mají většinou otevřeny do 18:00, jinak můžeš koupit listovku i po internetu, ale tam je zas poštovné, leda, že by sis koupila ještě něco 🙂

cooke
5. led 2012

Tak jsem dnes rozeslala životopisy a uvidíme zda z toho něco bude .... i když nastoupit do nové práce, když plánujeme mimi je trošku podraz na zaměstnavatele, ale v dnešní době to asi jinak nejde..... od března na pracák jít rozhodně nehodlám 🙂