icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
mochenkaa
9. zář 2011

@lovelylady já mám zhruba stejně dlouhé cykly jako ty, ms jsem tentokrát měla 1,5 dne a ovu podle teploty včera na 17DC 😉
@ili08 super že je Sendy OK. Slabulinká čárka se může objevit už 10 DPO, ale víc budeš vědět v den ms.
@markitka užijte si to
@alisi001 hvězdička dnes po ovu nebude 😀. M přišel z práce a v 18:20 už spal u televize 😀 takže jsem ho vyhodila do ložnice 🙂.

na radu někoho tady jsem si dala ten tvrdší střed z ananasu. že se má jíst 1-5 DPO. Snědla jsem to, ale byl to boj 😝 ananas nesnáším a skoro mě natáhlo 🙄 😝

avatar
alisi001
9. zář 2011

@mischako já mám duch potom čárku pak zase ducha zase čárku no děs pořát dokola jsem zvědavá jestli na mě kouknou pořádny čáry ty jsem teda měla 6-7 DC ale ovu to nebyla ani teplota tomu nenasvědčovala 😖

avatar
alisi001
9. zář 2011

@mochenkaa a k čemu je to dobry já ananas miluju 😀

avatar
mochenkaa
9. zář 2011

@alisi001 má to pomáhat se vajíčku uchytit (aspoň myslím) .Jestli se nepletu tak to radila @baptisia že buď ananas nebo jakési vitamíny (název už si nepamatuju) Fuj ananas 😝 😀

avatar
alisi001
9. zář 2011

@mochenkaa tak já v podstatě miluju všechno ovoce a zeleninu 😀 jen nesnáším brambory ty by do mě nikdo nedostal 🤐

avatar
mochenkaa
9. zář 2011

@alisi001 tak já jsem rypák 😀 ale zemáky (brambory) můžeme s M v podstatě denně 😀. Ale na večeři jsem si dělala šopský salát 🙂 mňam

avatar
mischako
9. zář 2011

tak sem se koukala na internet a mám všechny příznaky až na bolesti prsou, ty mívám spolehlivě při MS, ale teď nic...... ale mám pocit, že bych byla schopná se "napasovat" na jakékoliv příznaky 😀
teda až na to blinkání to sem si nevymyslela ☹

avatar
alisi001
9. zář 2011

@mischako no uvidíš jak dopadneš snad tam budou // 😉

avatar
mochenkaa
9. zář 2011

@mischako držím pěsti ať najdeš // 😉

avatar
mischako
9. zář 2011

@alisi001
@mochenkaa
děkuji taky doufám, ale ještě mě napadlo, nevím, jak dlouhý mám teď cyklus, jsem 1. měsíc po vysazení HA, ale OVU asi tak v 25DC, jde to??? nebo je to blbost a je to moc pozdě s HA sem měla cyklus 32 dní

avatar
dilemma
9. zář 2011

@kcvrcekz dekuji moooc🙂

avatar
dilemma
9. zář 2011

@lovelylady dekuji moc taky sme nadsena ze je vse na dobre ceste🙂

avatar
dilemma
9. zář 2011

@ili08 dekujiiii🙂

avatar
dilemma
9. zář 2011

@miky jo jo sem tady rada ze mi na to dr kouknul a ze j vse na svem miste🙂

avatar
dilemma
9. zář 2011

@luciesofi urcite dalsi spravy buu nadale hlasit a moc dekuji a take sme v brzke dobe prihodimm dneskani utz fotku az mi to pujde nahrat doma mi to neslo ted sem u nasich tak cekam na mojeho aby mi fotku poslal:D nechla sem ji doma v pc:( uz ofoccenou:(

avatar
dilemma
9. zář 2011

@verik19 dekuji a doufam ze brzo se zapises taky v tabulce oficialnich tehulek jako zbytek zen co se tady snazi🙂 drzim vsem palecky🙂

avatar
dilemma
9. zář 2011

@kd23 neboj taky se dockas a ja budu taky tak vyhlasne juchat jako ty🙂 doufam ze ste vecera daly snazenicku poradne zabrat kdyz prijel manza🙂

avatar
dilemma
9. zář 2011

kd23 @alisi001 Já už se těším, až nám sem @dilemma sescanuje první ULT. Budeme tu mít všichni premiééééru Jupí! vsecko bude az se mi da net doma do late:d NO TED SPIS AZ MI TO POSLE PRITEL K RODICUM NA NET:d KDYZ DOMa to nejede a chci vam udelat radost-) snad to stihne poslat nez pojede zamnou:D je totiz ted v praci bobinek muj:(

avatar
dilemma
9. zář 2011

No holky snad sem na nikoho nezapomnela a vsem za gratulace opovedela a za ty co drzely vsechny pesti taky moc dekuji a tesim se az se s vami podelim o fotku a za dva tydny o dalsi🙂 jen na sebe mam davat pozor ze ty tydny do toho 10tt jdou ryzikove:( tak nohy nahoru a pohoda a jezz:D ted se nebudu namahat:D ale kdo uvari vypere vyzehli vytre a postara se o malyho a velkyho mojeho Martu? no???....................
Chjooooo ja to vsecko zvladnu jako zeny predemnou🙂 alle budu tady travit vice casu protoze jen tady odpocivam🙂 s tak skvelymi zenamy to ani jinak nejde ne??
Holky strasne vaaaaaaam drzim palecky a doufam ze plno z vas k nam pribyde v brzke dobe a tem co se nezadari tak preji moooooooc a moc sily do dalsiho snazeni a posilam dalsi a dalsi bacilky ktee urcite uz zaberou a nezklamou ja verim ze vsechny nakonec odrodime do leta co vy na to?🙂

avatar
baptisia
9. zář 2011

@mischako neberu to jako těhu testy a ano měla jsem tam vždy stejně silné dvě čárky,ne jednu slabší ..... testovala jsem jen dva měsíce a pak to vzdala....u mě to nemá smysl....a měření BT díky duphastonu taky ne..takže chodím cca okolo 13-14 dc k dr a ta mi dělá folikulometrii(doufám že jsem to napsala správně)

avatar
alisi001
10. zář 2011

@mischako dobré ráno ano je to možné že máš ovu tak pozdě já ji mívám až kolem 28 DC 🙂

avatar
alisi001
10. zář 2011

TĚHULKY

dilemma .................//.....................................................................................................KVĚTOSLAVA 23 let .. 😀
karkulka_17.....4tt..//....( Femibion 800)....................................................................PETRA 29 let .. 😀
sarana................//.........................................................................................................ŠÁRKA 29 let.... 😀
martinan4 ............// (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let ...... 😀
kammka...........// ...(listovka)...............................................................................................KAMILA 35 let ..... 😀

MEZISTANICE

joeyne ..........................34DC(listovka)...............................................................................IVANA 34 let
hopeful...........................29DC(listovka)..................................................................................LUCKA 30 let

SNAŽILKY

mishule12.................58DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26 😨
ninucha.......................48DC ( listovka)..............................................................................NINA 28 let
tumik............................43DC................................................................................................MARTINA 28 let
michala82...................40DC (Clostylbegyt a Prednison)
petulak1988................40DC (clostylbegyt a urogestan).................................................PETRA 23 let
pajule ...........................38DC (femibion a kontryhelový čaj)..................................................PAVLA 29 let
chalotka .......................37DC...............................................................................................PAVLA 32 let
joeyne ..........................34DC(listovka)...............................................................................IVANA 34 let
verik19.......................... 30DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let
helousek1.....................30DC (už nic)......................................................................................HELENA 30 let
peela ............................ 29DC
galigula .........................29DC
hopeful...........................29DC(listovka)..................................................................................LUCKA 30 let
kd23.............................. .28DC (listovka)............................................................................... KATKA 29 let
sarinkac.........................27DC
melliss...........................26DC(acidofolan (listovka, železo a B12) ..................................MELISA 23 let
mischako ......................26 DC.................................................................................................MÍŠA 22 let
veveruska0504.............25DC..................................................................................................VERONIKA 27 let
miky.................................24DC (listovka a kontryhelový čaj)...............................................MIRKA 30 let
stares..............................24DC(listovka)................................................................................MIRKA 27 let
pejullka............................24 DC...............................................................................................PETRA 26 let
carrynka..........................23DC ( listovka ).............................................................................KAROLÍNA 27 let
bujanda..........................22DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
ili08 .................................20DC (listovka)............................................................................. ILONA 28 let
hankamamka................20DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
meea...............................20DC
alisi001..................... .....19DC (listovka a Calibrum babyplan).........................................ALENA 32 let
mochenkaa....................19DC (listovka a Calibrum Baby plan, )..................................GABČA 23 let
markitka ..........................18 DC(kontryhel)..............................................................................MARKÉTA 27 let
elvis12 .............................16DC(listovka)...............................................................................EVA 27 let
beta.m..............................15DC(listovka)..................................................................................BĚTKA.22 le
luciesofi ...........................15DC(listovka)................................................................................LUCIE 25 let
kcvrcekz ...........................15DC(b-ekomplex)........................................................................KATKA 27 let
esila..................................15DC (listovka)...............................................................................ALICA 31 let
lucianas...........................15 DC...............................................................................................LUCIE 31 let
lovelylady...........................14DC...............................................................................................KLÁRA 28 let
hanulik88.................... ....13DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
leni84................................13 DC (listovka,kontryhel)..............................................................LENKA 27 let
lucik1986 .........................11DC(Femibion 800 )....................................................................LUCKA 25 let
baibies.........................10DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
ange_de_la_morte.........10DC(Double X)..............................................................................LENKA 21 let
kucirlib...............................10DC(kyselinu listovou a kontryhel.).........................................LÍBA 28 let
tynka89.............................9DC(listovka)...............................................................................KRISTÝNA 21 let
anabella_lee...................7DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia...........................6DC (listovka, kontryhelový čaj)..................................................IVČA 27 let
baptisia........................ ..5DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,pupalka ,E)....BARBORA 25 let
blazu...............................5DC............................................................................................................ZUZANA 25 let
nemo1985......................5DC.........................................................................................................PETRA 26
nini19.............................5DC(listovka)........................................................................................JANA 29 let
makak32 .....................4DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
mihaji.............................3DC(femibion, listovku, maliník ,kontryhel)...................................KAČKA 30 let
foaji ...............................2DC( Gynex a Kontryhel)..........................................................ALENA 21 let

avatar
alisi001
10. zář 2011

dobré ránko tak dnes takto jsem na to zvědavá http://www.womenzone.cz/uzivatelka/alisi001/gra...

avatar
martinan4
10. zář 2011

@dilemma Jsem moc ráda, že je všechno v pořadku!! Já jdu k doktorovi za tři týdny, tak jsem zvědavá, co mi řekne... A s tím klidem, řekl Ti, co můžeš a nemůžeš? Přemýšlím o tom, jestli třeba nějakým sportem nemůžu ublížit.. na netu je spoustu stránek, kde píšou, co těhotné můžou a co ne, ale dost často je tam až od 13. týdne.. tak jsem z toho jelen 🙂

Jinak holky, těšim se na dalši pozitivní zprávy, bacil prskám co to jde 🙂 A jak jsou na tom holky z 'mezistanice'? 🙂

avatar
hankamamka
10. zář 2011

Dobre rano aj odo mna, ja dnes takto a opat tomu nerozumiem: http://www.fertilityfriend.com/home/370e84

@dilemma ukaz foteckuuu, tesim sa s tebou!

avatar
hankamamka
10. zář 2011

@alisi001 žeby?? žeby sa ovu blížila?

avatar
alisi001
10. zář 2011

@hankamamka no ovu test uplně bílej kam se asi poděla ta moje čárka kterou mám celej cyklus to fak nevím 😖

avatar
alisi001
10. zář 2011

@hankamamka u tebe to může byt uhnizdování 😉 proto ten pokles zítra určitě stoupne

avatar
hankamamka
10. zář 2011

@alisi001 uplne biely? neverim ...

avatar
alisi001
10. zář 2011

@hankamamka samo že je tam jen ta kontrolní 😀 testovací se ani neukázala ☹ vubec to nechápu omlouvám se za kvalitu

Strana