icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
hopeful
11. zář 2011

@alisi001 - ja vim, to se ale proste stava... vsak vis... Mohlo to dopadnout hur (= mohlo k tomu dojit pozdeji). Moc me to mrzi.
Strasne moc Ti drzim palce, at se Ti brzy podari. Opravdu ze srdce a strasne moc. Zatim pa

avatar
alisi001
11. zář 2011

@hopeful děkuji a neboj ono se to povede taky jsem si říkala po druhém potratu že to mohlo dopadnou hůř a nakonec jsem byla ráda že se to stalo takhle ze začátku než třeba v 3 měsíci ☹

avatar
ili08
11. zář 2011

@hopeful taky mě to moc moc mrzí 😢 ještě že ty chlapy máme, že nás v těch nejhorších chvílích má kdo obejmout a podržet...

avatar
mihaji
11. zář 2011

@hopeful To je mi opravdu moc líto ☹ . Drž se a přeju ať jsi zase brzo v pohodě.

avatar
kcvrcekz
11. zář 2011

@hopeful To mě mrzí..☹

avatar
joeyne
11. zář 2011

@hopeful Je mi to moc líto! ☹ Ale nevzdávejte to a určitě se brzy dočkáte!!! 😉

avatar
nini19
11. zář 2011

@hopeful...moc mne to mrzí... 😢 ale neboj..možná se to chce trošku odreagovat a nemyslet na to chvlkui...presne jak si psala...neboj 😉

avatar
verik19
11. zář 2011

@hopeful to je mi moc líto ☹

avatar
baibies
autor
11. zář 2011

Ahoj, holky, moc Vás všechny zdravím...
Těhulkám velká gratulace!!

Snažilkám přeji, at brzy přiletí čáp..

My v tom všem shonu, nestíháme vubec nic... dopadla nám hypotékja tak se tesíme že budeme mít pro mimi svuj pokojík.. a bude to vše klidnejší...ted cekáme na ovulku a čeká nás menší dovolená.. svatební cesta se odkládá na dobu neurčitou bydlenícko je ted duležitejsí.. ;)

Myslím na Vás, občas sem i juknu, ale nestíhám dočítat... ;)

avatar
hopeful
11. zář 2011

Ahoj holky, diky moc za podporu! Nebojte, my to nevzdame. Jen musim nekde zjistit, co delat. Jestli se takhle brzy o vsechno postara telo nebo co a jak...

Musim snazit se nesnazit a ne cekat na MS s testem v ruce a stresovat se... Akorat jsem ve ctvrtek investovala do nejakych tehu vitaminu, tak jdu zase kupovat o stadium niz.

Tehulky, drzte se, at vidim, ze to jde a snazilky uzivejte si sve drahe polovicky v klidku a pohode.

avatar
miky
12. zář 2011

@hopeful mrzí mě to, držím moc palce, aby bylo co nejdřív zase dobře! Brzy se tu mezi námy zase ukaž 😉

avatar
miky
12. zář 2011

Dobré ránko, u nás dneska takto http://www.fertilityfriend.com/home/2b1b47

avatar
anabella_lee
12. zář 2011

@mihaji Ahojky, nene to je Velký Švýcarský salašnický pes🙂

avatar
anabella_lee
12. zář 2011

Dobré ráno všem🙂

avatar
mihaji
12. zář 2011

Dobré ránko děvčata, jaký jste měly víkend? 🙂

@anabella_lee Aha, tak to jsem si tedy popletla. Na fotkách vypadají úplně stejně. Berňáci jsou úžasní 🙂

avatar
anabella_lee
12. zář 2011

@mihaji jojo jsou to fajní psíci🙂 Apenzel je malej, velký švíc. je stejný jako berňák, jen má krátkou srst🙂

avatar
mihaji
12. zář 2011

@anabella_lee JJ mě to právě na těch fotkách zmátko. Kamarádka má dvě applí holky 🙂

avatar
anabella_lee
12. zář 2011

@mihaji no ono se to těžko z fotek poznává🙂
JInak víkend jsem měla fajný, hlavně neděli kdy jsme jeli ven s kočárem a ja na koni, umyly jsme koníky v řece, pak při sušení jsme si dali pivečko no pohoda jazz🙂
Říkáš svatbu jsis užila🙂 Tak to je fajn, fotky určo budou moc pěkné🙂

avatar
mihaji
12. zář 2011

@anabella_lee Koukala jsem na fotečky na FCB a tiše záviděla. Měli jste krásnou neděli 🙂 .
No jak jsem psala, svatba byla jak zlej sen, kamarádka mě utěšovala tím, že s největší pravděpodobností se to už nebude opakovat 😀 . Fotky snad budou dobré, uvidíme, až se v tom víc pohrabu, je jich opravdu hodně.

avatar
alisi001
12. zář 2011
avatar
mihaji
12. zář 2011

@alisi001 Ahojky, já už tomu tvému grafu fakt nerozumím 😒

avatar
alisi001
12. zář 2011

TĚHULKY

ilemma .................//.....................................................................................................KVĚTOSLAVA 23 let .. 😀 karkulka_17......//....( Femibion 800)..........................................................................PETRA 29 let .. 😀
sarana................//..........................................................................................................ŠÁRKA 29 let.... 😀
martinan4 ............// (Calibrum babyplan)................................................................ MARTINA 28 let .. 😀
kammka...........// ...(listovka)........................................................................................KAMILA 35 let .... 😀

MEZISTANICE

joeyne ..........................35DC(listovka).........................................................................IVANA 34 let

SNAŽILKY

mishule12.................60DC (listovka a maliník)................................................................. MÍŠA 26 😨
ninucha.......................50DC ( listovka)...................................................................................NINA 28 let 😨
tumik............................45DC.....................................................................................................MARTINA 28 let 😨
petulak1988................42DC (clostylbegyt a urogestan).....................................................PETRA 23 let 😨
pajule ...........................40DC (femibion a kontryhelový čaj)................................................PAVLA 29 let
chalotka .......................39DC....................................................................................................PAVLA 32 let
joeyne ..........................36DC(listovka).....................................................................................IVANA 34 let
helousek1.....................32DC (už nic)......................................................................................HELENA 30 let
kd23.............................. .30DC (listovka)................................................................................. KATKA 29 let
melliss...........................28DC(acidofolan (listovka, železo a B12) ....................................MELISA 23 let
mischako ......................28 DC...................................................................................................MÍŠA 22 let
veveruska0504.............27DC....................................................................................................VERONIKA 27 let
miky.................................26DC (listovka a kontryhelový čaj)..................................................MIRKA 30 let
stares..............................26DC(listovka)....................................................................................MIRKA 27 let
pejullka............................26DC....................................................................................................PETRA 26 let
carrynka..........................25DC ( listovka )..................................................................................KAROLÍNA 27 let
bujanda..........................24DC (Calibrum babyplan)................................................................LENKA 27 let
ili08 .................................22DC (listovka)................................................................................... ILONA 28 let
hankamamka................22DC (listovka).....................................................................................HANKA 31 let
alisi001..................... .....21DC (listovka a Calibrum babyplan)..............................................ALENA 32 let
mochenkaa....................21DC (listovka a Calibrum Baby plan, )...........................................GABČA 23 let
markitka ..........................20 DC(kontryhel)..................................................................................MARKÉTA 27 let
elvis12 .............................18DC(listovka).....................................................................................EVA 27 let
beta.m..............................17DC(listovka).....................................................................................BĚTKA.22 let
luciesofi ...........................17DC(listovka).....................................................................................LUCIE 25 let
kcvrcekz ...........................17DC(b-ekomplex)..............................................................................KATKA 27 let
esila..................................17DC (listovka).....................................................................................ALICA 31 let
lucianas...........................17DC.....................................................................................................LUCIE 31 let
lovelylady..........................16DC.....................................................................................................KLÁRA 28 let
hanulik88.................... ....15DC (listovka)....................................................................................HANA 22 let
leni84................................15 DC (listovka,kontryhel)..................................................................LENKA 27 let
lucik1986 .........................13DC(Femibion 800 )........................................................................LUCKA 25 let
baibies.........................12DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc (po laparce).............IVETA 24 let
ange_de_la_morte.........12DC(Double X)..................................................................................LENKA 21 let
kucirlib...............................12DC(kyselinu listovou a kontryhel.)...............................................LÍBA 28 let
tynka89.............................11DC(listovka).......................................................................................KRISTÝNA 21 let
anabella_lee...................9DC (listovka, Calibrum baby plan)..................................................RENČA 27 let
mahonia...........................8DC (listovka, kontryhelový čaj)..........................................................IVČA 27 let
baptisia........................ ..7DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel,pupalka ,E)......BARBORA 25 let
blazu...............................7DC............................................................................................................ZUZANA 25 let
nemo1985......................7DC...........................................................................................................PETRA 26
nini19.............................7DC(listovka)............................................................................................JANA 29 let
makak32 .....................6DC..............................................................................................................MARKÉTA 32 let
mihaji.............................5DC(femibion, listovku, maliník ,kontryhel)........................................KAČKA 30 let
foaji ...............................4DC( Gynex a Kontryhel).........................................................................ALENA 21 let
verik19.......................... 2DC (listovka,kontryhelový čaj)..............................................................VERONIKA 24 let

avatar
alisi001
12. zář 2011

@mihaji já taky ne mám takovej posit že září moje nebude ☹

avatar
alisi001
12. zář 2011

@miky hezkej graf 😉

avatar
mihaji
12. zář 2011

@alisi001 Třeba ještě přijde nějaké překvapení. Neházej flintu do žita a užívej si hvězdičkování 😉

avatar
miky
12. zář 2011

@alisi001 minulý měsíc jsi měla také obavy, že ovu nebyla a nakonec jsi se mršky dočkala. A nemůžeš být třeba trošku nachlazená? to by s teplotou jistě také zamávalo.....jinak tomu prostě nerozumím 😔

avatar
miky
12. zář 2011

@alisi001 přesně tak, už za tu výdrtž s hvězdičkami byste si zasloužili tu nejkrásnější odměnu 😉

avatar
anabella_lee
12. zář 2011

@mihaji O děkuji🙂 ALe víš jak každý den není posvícení. Jsou dny kdy je fakt škaredě a hold musíš se jít postarat o koníky, či ti není dobře a taky musíš. Ale takové krásné dny ty stojí za to🙂
Určitě jich bude plno moc krásných foteček🙂 Na každé svatbě se vyskytne něco co nebylo v plánu 😀 Musí se to brát sportovně🙂

avatar
alisi001
12. zář 2011

@miky nechlazená nejsem a to jsem 21 DC tak mám ještě 7 dni čas ☹

avatar
miky
12. zář 2011

@alisi001 ach jo, já už vážně nevím co si na nás tentokrát ten tvůj graf vymýšlíš. Vážně jsem byla včera přesvědčená, že to je ovu.....

Strana