icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
danda81
13. zář 2011

@miky dobré ráno, dneska jsem si to taky říkala po změření 😒 je to tak na hranici, že tomu moc nedávám.

avatar
kcvrcekz
13. zář 2011

@miky Přidávám se k alisi, jen samé dobé zprávičky...🙂

avatar
mihaji
13. zář 2011

@miky Taky přeju jen dobré zprávy, ať už jde o cokoliv.

avatar
anabella_lee
13. zář 2011

@miky také držím pěsti, at už je jen a jen líp🙂

avatar
danda81
13. zář 2011

@miky taky držím palce 😉

avatar
mochenkaa
13. zář 2011

dobré ráno dámy, já dneska žádný vzestup
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/mochenkaa/gr...

@miky snad už jste si špatné zprávy vybrali

avatar
ili08
13. zář 2011

@miky sice nevím co vám řekli ale držím palce ať už to jsou od teď jen samé dobré zprávy,moc ti přeju aby jsi byla zase šťastná 😔

avatar
ili08
13. zář 2011

@mochenkaa co v tom grafu znamenají ty červené tečky?

avatar
kd23
13. zář 2011

Ahoj holky, všem přeji pěkné úterý 🙂
@miky Veřím, že ať jste tam jeli a čekali cokoli, stejně vás to zasáhlo. Držte se! Moc na vás myslíme! Je těžké vracet se ve vzpomínkách a pokud vám naznačili nějaká "kdyby", zkuste se zaměřit na budoucí miminko... Barunka už vám ho vyhlíží !!! 🙂

avatar
mochenkaa
13. zář 2011

@ili08 dny. pod hvězdičkou jsou taky ty tečky 😉

avatar
alisi001
13. zář 2011

@mochenkaa 😀 pod těma hvězdičkama ty tečky nejdou vidět 😀 😀 😀

avatar
mochenkaa
13. zář 2011

@alisi001 no šak jsou zakryté hvězdičkama 😀

avatar
alisi001
13. zář 2011

@mochenkaa já vím 😀 jen jsem zrovna koukala na muj gryf a počítala tečky 😀 😀 😀 😀 😀

avatar
ili08
13. zář 2011

@mochenkaa takže to jsou jednotlivé dny?já přemýšlím že od příštího měsíce asi začnu měřit BT.
Jaký používáte teploměr?

avatar
mochenkaa
13. zář 2011

@alisi001 😅 😅 jsme břídilové 😀 na vás nemáme ani omylem 😅 😀

avatar
alisi001
13. zář 2011

@ili08 já rtuťový 🙂

avatar
mochenkaa
13. zář 2011

@ili08 ano, jednotlivé dny. Pokud bych si neznačila sex, tak tam nebudou hvězdičky ale jen ty červené tečky. Já používám klasický rtuťový teploměr (střežím ho jako oko v hlavě protože už se nedá koupit), zkoušela jsem klasickou digitálku ale byl tam moc velký rozdíl teplot..

avatar
alisi001
13. zář 2011

@mochenkaa no neboj myslím si že příští měsíc na tom budu stejně jako ty 😀

avatar
kd23
13. zář 2011

Jinak jsem včera po příchodu z práce objevila hleník-úplný bílek, takže ovulka fakt o víkendu asi byla. Jeden testík slabá čárka a druhá trošku silnější. Jak psala @ili08, buď se tělo probouzí za HA, nebo nějaká hodně opožděná ovulka... V pátek hvězdička proběhla, tak třeba jsme se trefili... Uvidím, jestli MS přijde nebo ne... Teď mám takové čekací období... ☹ Buď přijde MS, nebo půjdu na vyvolávačku, nebo objevím //... To nejlepší nakonec přece 🙂

avatar
ili08
13. zář 2011

@alisi001 u něho to trvá ale aspoň těch 5 minut ne? já přemýšlím že vletím do lékárny a koupím digitální,kolik to tak stojí?Jeden máme doma ale vzhledem k tomu kam to budu strkat raději koupím nový 😀

avatar
alisi001
13. zář 2011

@mochenkaa tady jde ještě v poho koupit 🙂

avatar
alisi001
13. zář 2011

@ili08 přesně má se měřit minimálně 5 minut 😉

avatar
ili08
13. zář 2011

@kd23 no já věřím že už brzo objevíš // 🙂 a to myslím fakt vážně!

avatar
mochenkaa
13. zář 2011

@alisi001 já už minule měla problém ho sehnat
@kd23 tak držím palce aby jste se trefili
@ili08 jo, 5 minut. Jak mi zazvoní budík a dám si teploměr, tak budík dám na 5 minut dospat a než se změří teplota tak mám čas se probrat 🙂

avatar
dilemma
13. zář 2011

Ahooooj holky🙂

To me mrzi ze se k nam nepridlala dalsi tehule:( ale tak snad tomu nedate moc casu a zapisete se taky uz konecne mela bych z vas silenou radot🙂

@alisi001 jesti muzes dopises mi tam GS Mamavit zacla sjme uzivat vytaminy dekuji🙂

Holjky a co s temi 61dc a podobne????????????? 😖

avatar
dilemma
13. zář 2011

@kd23 ahojjjj kocko moje🙂 tak ja doufam ze obevis // bez debat🙂 a ms neprijde j eto potvora a ted se ti stoprocentne vyhne🙂 budu tomu veriot a drzet pesti🙂

avatar
ili08
13. zář 2011

@mochenkaa no já přemýšlím že bych si teplotu měřila kolem páté ráno když jde Paťa do práce,pak stejně chodím skoro vždycky na záchod...a pak můžu ještě zadřímnout 🙂 až mi dojde brigádnice tak zkusím vletět do lékárny...

avatar
alisi001
13. zář 2011

TĚHULKY

dilemma .................//(GS Mamavit)..........................................................................KVĚTOSLAVA 23 let .. 😀
karkulka_17.......//....( Femibion 800)....................................................................PETRA 29 let .. 😀
sarana................//.........................................................................................................ŠÁRKA 29 let.... 😀
martinan4 ............// (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let ...... 😀
kammka...........// ...(listovka)...............................................................................................KAMILA 35 let ..... 😀

MEZISTANICE

joeyne .............//.............(listovka)...............................................................................IVANA 34 let


SNAŽILKY

mishule12.................61 DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
ninucha.......................51DC ( listovka)..............................................................................NINA 28 let
tumik............................46DC................................................................................................MARTINA 28 let
michala82...................43DC (Clostylbegyt a Prednison)
petulak1988................43DC (clostylbegyt a urogestan).................................................PETRA 23 let
pajule ...........................41DC (femibion a kontryhelový čaj)..................................................PAVLA 29 let
chalotka .......................40DC...............................................................................................PAVLA 32 let
helousek1.....................33DC (už nic)......................................................................................HELENA 30 let
peela ............................ 32DC
galigula .........................32DC
kd23.............................. .31DC (listovka)............................................................................... KATKA 29 let
sarinkac.........................30DC
melliss...........................29DC(acidofolan (listovka, železo a B12) ..................................MELISA 23 let
mischako ......................29 DC.................................................................................................MÍŠA 22 let
veveruska0504.............28DC..................................................................................................VERONIKA 27 let
miky.................................27DC (listovka a kontryhelový čaj)...............................................MIRKA 30 let
stares..............................27DC(listovka)................................................................................MIRKA 27 let
pejullka............................27DC...............................................................................................PETRA 26 let
carrynka..........................26DC ( listovka ).............................................................................KAROLÍNA 27 let
bujanda..........................25DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
ili08 .................................23DC (listovka)............................................................................. ILONA 28 let
hankamamka................23DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
meea...............................23DC
alisi001..................... .....22DC (listovka a Calibrum babyplan).........................................ALENA 32 let
mochenkaa....................22DC (listovka a Calibrum Baby plan, )..................................GABČA 23 let
markitka ..........................21 DC(kontryhel)..............................................................................MARKÉTA 27 let
elvis12 .............................19DC(listovka)...............................................................................EVA 27 let
beta.m..............................18DC(listovka)..................................................................................BĚTKA.22 le
luciesofi ...........................18DC(listovka)................................................................................LUCIE 25 let
kcvrcekz ...........................18DC(b-ekomplex)........................................................................KATKA 27 let
esila..................................18DC (listovka)...............................................................................ALICA 31 let
lucianas...........................18DC...............................................................................................LUCIE 31 let
lovelylady..........................17DC...............................................................................................KLÁRA 28 let
hanulik88.................... ....16DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
leni84................................16 DC (listovka,kontryhel)..............................................................LENKA 27 let
lucik1986 .........................14DC(Femibion 800 )....................................................................LUCKA 25 let
baibies.........................13DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
ange_de_la_morte.........13DC(Double X)..............................................................................LENKA 21 let
kucirlib...............................13DC(kyselinu listovou a kontryhel.).........................................LÍBA 28 let
tynka89.............................12DC(listovka)...............................................................................KRISTÝNA 21 let
anabella_lee...................10DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia...........................9DC (listovka, kontryhelový čaj)..................................................IVČA 27 let
baptisia........................ ..8DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,pupalka ,E)....BARBORA 25 let
blazu...............................8DC............................................................................................................ZUZANA 25 let
nemo1985......................8DC.........................................................................................................PETRA 26
nini19.............................8DC(listovka)........................................................................................JANA 29 let
makak32 .....................7DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
mihaji.............................6DC(femibion, listovku, maliník ,kontryhel)...................................KAČKA 30 let
foaji ...............................5DC( Gynex a Kontryhel)..........................................................ALENA 21 let
verik19.......................... 3DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let

avatar
mochenkaa
13. zář 2011

@ili08 mě by to třeba probralo takže měřím jak vstávám do práce. Tak kup teploměr a přidej se k nám 😉 😀

avatar
ili08
13. zář 2011

@mochenkaa jj,ale nevím jestli začít hned nebo počkat na další cyklus...

Strana