Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?
Přidá se někdo???
Stručné shrnutí
- Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
- Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
- Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.
Nejčastější otázky
Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.
Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.
Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.
Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.
Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.
Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.
Závěry z diskuze
Shoda
- Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
- Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
- Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.
Sporné názory
- Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
- Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
- Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.
Otevřené otázky
- Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
- Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
- Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?
Zmíněné značky a firmy
womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol
Zmíněné produkty a metody
ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles
Místa a osoby
Motol
Ahoj ženy🙂
Můžu se přidat? nikdy jsme nedoufala že budu na netu řešit plánované těhotenství, ale holt je dnes taková doba, takže něco přidám. Mně bude v únoru 30 a chtěli bychom mít první miminko, nějak zásadně to neřešíme a zatím to je hodně volnoprůběhové, Samozřejmě mám strach, že to nepůjde, že jsme začli pozdě, ale to už je holt tak........
každopádně všem tady přeju úspěšné a příjemné plození našich potomků🙂
P.S. nepříjde vám že se to tady probírá jak nějaký recepty?já mám ve všem zmatek DC MS, těhu, ovu,.....
Ahoj holky, nevím, zda se k vám mohu přidat. Ve středu jsem našla na testu dvě čárečky a ten den mi stanovili hcg 33 - tj. 2 dny před očekávanou MS. V pátek jsem měla docela křeče, že jsem nemohla ani sedět, tak jsem si zašla u nás v práci k dr. na pohotovost - HCG se mi zvýšilo na 82.Bojím se, ale zároveň vím, že nic neovlivním. Ráda bych všem popřála hodně klidu, protože ty nervy čekání na výsledky je mazec. Nevím, zda se mohu už radostně těšit, ale cítím, že ano.
Někdy mi to taky vše připadá jak honba za klenotem 🙂, ale jsem moc ráda, že koník existuje, protože kdo víc by poradil než zkušené holky tady. 🙂
Dobré sobotní ráno 🙂
@kd23 Taky přiznávám, 28. Sice jsem podle svého plánu z 16-ti let už měla pomalu čekat druhé, ale některé plány prostě nevychází 😀
Jinak jsem včera byla v lékárně a nakonec jsem odcházela s Babyplanem, listovku měli ve dvou lékárnách vyprodanou!! 8-o Asi je po ní nějaká velká poptávka, a nebo prostě chtěli vydělat 🙂
@pajulevrtule ahoj vítej 🙂 zkratky DC= den cyklu MS = menzes Těhu= těhotenství OVU = ovulace 😀 DPO= den po ovulaci 😀
mishule12................. 30 DC
miky............................ 30 DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 25 DC
alisi001..................... 24DC (listovka a Calibrum babyplan)
bujanda..................... 21 DC (Calibrum babyplan)
mochenkaa...............20 DC (listovka)
hanulik88.................. 17DC (listovka)
esila............................16DC (listovka)
leni84......................... 16DC (listovka)
karkulka_17.............. 15 DC
dilemma ....................14 DC
mahonia.................... 12 DC (listovka, kontryhelový čaj)
michala82..................12 DC (Clostylbegyt a Prednison)
mautas11.................. 12 DC (Calibrum babyplan)
baibies....................... 9DC (Mamavit)
sarana........................ 8 DC (listovka)
martinan4 ................. 5 DC (listovka)
verik19........................ 2 DC (listovka)
kd23.......................... ?? DC (listovka a 14.8. bude 1. DC po poslední HA)
ili08 ............................?? DC (listovka + bere ještě HA, snažení od září)
angels_woman....... ?? DC
peela ......................... ?? DC
pajulevrtule ................??DC
jinak u mě se ovu pořád nekoná a asi ani nebude ☹ prostě pujdu na vyvolávačku a bude to 😠
ahojky, tak my dneska takto http://www.fertilityfriend.com/home/2b1b47
Jinak jsem na tenhle víkend už mých rodičů. Manža je na víkend pryč a mně se nechtělo být doma samotné, takže jsem včera naložila psíka a vyrazili jsme 😉
tak jà jsem tady nejmladší,mám 23 a s přítelem jsme spolu přes 5.5roku. holky už vám všem přišel ten balíček s testama?mě furt nic..
@hanulik88 ahoj koupila jsem ji v LUXORU,dum knih nevim odkud jsi ale snad ji sezenes.Byla to nahoda sla si koupit knihu na blizici se dovcu,listovala a ja si koupila skutecny pribeh Posedla sexem tu budu cist na dovce,no a pak jsem si rikala neco pro milacka nerad cte,tak na me koukala tahle knizka Denik tehotneho muze,tak nerad cte ze to ma pres 300stranek 😀 ja ji uz mam uz doctenou.Popisuje tam kazdy den,on svoje pocity ze bude tatou oni jaka byla pred otehotnenim zabavne to je,drzim palecky at ji sezenes 😉
@ili08 jeste nejsem ☹ ale to me zatim netrapi,dnes je den D,a mrcha stale nic.Bud to se mi cyklus uplne zblaznil nebo coto.Od brezna beru sarapis srovnal po 26dnech cyklus,a minuly mesic prisla mrcha po 23 dnech,tak ze jsem nevedela kdy.Listovku 14dnu,bud to mam nervy a cestovni horecku,a nebo spis mam rymicku a zvysenou teplutku.Neco na me leze tak se kuryruju jak to jde.Bolesti mam tak ze se nekde mrcha zatoulala,vcera jsem si udelala testik co jsem koupila v drogerii a / tak ze spis asi tim nastydnutim
Ahojte holky 🙂
Mohu se k vám přidat? je mi 24 a snažíme se o miminko. S přítelem jsme spolu skoro 9let 😅
Trochu stručně popíši co a jak máme za sebou...letos v březnu jsem vysadila HA a začli jsme se snažením o mimíska. V květnu jsem otěhotněla - byl to nádherný pocit, prostě krása, ale naše radost netrvala dlouho 😢 V červnu jsem v 6tt potratila. Vše proběhlo hladce, samo to odešlo, tak jsem nemusela na kyretář....ikdyž s velkou bolestí u srdíčka jsem měla pocit, že to nezvládnu 😒
No a teď v srpnu už jsme se začli znovu snažit. Dnes jsem 24DC a sem tam mě bolí a píchne v podbřišku, bolí mě chvílemi záda a bradavky. Bohužel tomuto snažení nedávám velké naděje neboť jsem hned po ovu měla jakousi mykózu nebo co a od Dr. jsem dostala 3čípky...ty se tedy mohou užívat i v těhotenství. Tak bohužel nevím na čem jsem. MS mám pravidelnou po 28dnech.
Ráda bych si tu s vámi povídala, tak snad mě mezi sebe přijmete 🙂
Přeji krásnou sobotu...
já mám taky cyklus co 28 dní - stabilizovalo se to už asi před 3/4 rokem. Přesně 28 a dva dny před špinění.
luci_inka - taky pěknou sobotu, já teď odpočívám pod dekou a domlouvám bříšku, ať zlobí dál, abych věděla, že je vše o.k 🙂
Ahoj holky, muzu se pridat? Je mi 25 a uz jednoho cvrcka doma mame (17m) a snazime se o druhe, ale nam to nejde prirozene, tak jsme se dali na IVF, jenze cekame na cyklus a pak si zacnu pichat injekce a uz 2. den jsem to nedostala, tak se na nas mozna usmalo stesti, ale o tom dost pochybuji 🙂 Testovat se zatim bojim 🙂 Rada bych se k vam pripojila, at to mam s kym sdilet 🙂
@megy tak to gratuluji!!! My mame prvniho taky z IVF a ted kdyz jsme se objednali na druhe, tak byl manza na spermiogramu a ten nevysel moc dobre, navic mi pred tydnem pichli injekci, ktera mela ms urychlit, ale neurychlila a ted kdyz jsem to mela dostat i normalne, tak nic. Takze si myslim, ze to bude nejak rozhazene tou injekci. Navic jsem si vcera koupila testy a nedalo mi to, zkusila jsem to teda vecer a je fakt, ze jsem vubec nepotrebovala na wc, tak jem lnila co to slo 🙂 a test nic. Takze uvidime, ale nemam rada plane nadeje 🙂
@megy tak to gratuluji!!! My mame prvniho z IVF a ted kdyz jsme se objednali na druhe, tak byl manza na spermiogramu a ten nevysel moc dobre, navic mi pred tydnem pichli injekci, ktera mela ms urychlit, ale neurychlila a ted kdyz jsem to mela dostat i normalne, tak nic. Takze si myslim, ze to bude nejak rozhazene tou injekci. Navic jsem si vcera koupila testy a nedalo mi to, zkusila jsem to teda vecer a je fakt, ze jsem vubec nepotrebovala na wc, tak jem lnila co to slo 🙂 a test nic. Takze uvidime, ale nemam rada plane nadeje 🙂
já se bojím, nikdy jsem neměla pozitivní test a už vůbec ne z krve 🙂 mám pobolívání v podbřišku - je to normální?? přítel mi říká, ať nešílím a neprožívám to tolik, ale jak to udělat?? 😀

24 🙂