Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?
Přidá se někdo???
Stručné shrnutí
- Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
- Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
- Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.
Nejčastější otázky
Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.
Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.
Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.
Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.
Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.
Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.
Závěry z diskuze
Shoda
- Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
- Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
- Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.
Sporné názory
- Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
- Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
- Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.
Otevřené otázky
- Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
- Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
- Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?
Zmíněné značky a firmy
womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol
Zmíněné produkty a metody
ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles
Místa a osoby
Motol
@malinka_02 Ahoj, určo, vítáme tě 🙂 Jak říkáš, člověk si to tak hezky naplánuje, a pak je mu to vlastně fuk, hlavně aby bylo 🙂
Ahoj, můžu se také přidat? Dnes jsem 25 DC a o jedno mimi jsme přišli v 6tt ☹ Jak píše malinka...je jedno kdy, hlavně ať už to je!!! Megy moc gratuluji k těhulkování 😉
já se musím přiznat - já mám schované od základky manšestrové zahradníky, to jsem vážila oproti dnešku tak 10kg navíc - myslím, že se v zimě šiknou 😀
luci-inka- děkuji.
My to nějak s přítelem neplánovali a o to to je teď větší překvapení. 😀 hlavně, ať hezky roste
@mishule12 no přesně i jsme si i říkali že nechcem dvojčátka, že to pak je hrozný zápřah a doma je člověk jen 3 roky místo 6 s dětma tak si je neužije tolik a teď bych skákala radostí i za dvojčátka..
@megy to závidím, já mám spíš o 10 kg víc.. 😒
Včera sem viděla s manžou 3 čápi cestou na výlet to jsem neviděla snad nikdy tak sem si říkala, třeba znamení a pak sme viděli ještě další 2 😉
mishule12................. 31 DC (listovka a maliník)
miky............................ 31DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 26 DC
alisi001..................... 25DC (listovka a Calibrum babyplan)
bujanda..................... 22 DC (Calibrum babyplan)
mochenkaa...............21 DC (listovka)
hanulik88.................. 18DC (listovka)
esila............................17DC (listovka)
leni84......................... 17DC (listovka)
karkulka_17.............. 16 DC
dilemma ....................15DC
mahonia.................... 13 DC (listovka, kontryhelový čaj)
michala82..................13 DC (Clostylbegyt a Prednison)
mautas11.................. 13 DC (Calibrum babyplan)
baibies....................... 10DC (Mamavit)
sarana........................ 9 DC (listovka)
martinan4 ................. 6 DC (listovka)
verik19........................ 3 DC (listovka)
peela ......................... 2 DC
kd23.......................... ?? DC (listovka a 14.8. bude 1. DC po poslední HA)
ili08 ............................?? DC (listovka + bere ještě HA, snažení od září)
angels_woman....... ?? DC
pajulevrtule ................??DC
lucik1986 ...................?? DC
blazu.............................5 DC
luci_inka......................25 DC
@malinka_02 taky jsem teď potkala 2 čápy a kroužili si to nade mnou, tak jsem si říkala, kéž by byli konečně pro mě 🙂
@blazu no já si taky říkala, že by si mě mohli zapamatovat 😉
Holky co pijete maliník na co je dobrý? a jak se hodí ke kontryhelu?
ja jsem byla u bylinkáře, namíchal mi speciál čajík - tak trochu na pročištění,ale tak aby "napomohl" k mimi (mimo jiné bylinky obsahoval i kontryhel), chuťově dobrý, tak jsem si dávala celý měsíc...No a výsledek byl takový, že MS přišla místo klasických 28 dní za 36 - tak teda nevím, už radči nepiju nic 🙂
no moje sestra taky žádný nepila a výsledek už chodí kolem stolu a šklebí se na všechny kolem, kouše do nosu a řehtá se 😀
@blazu aha tak to je zrada, no tak začle jsem teď tak uvidím, když tak taky přestanu
@megy no tak to máte docela kliku, ono po půl roce by člověk možná i chroupal hřebíky kdyby to pomohlo natož po delší době ☹
@malinka_02 a co vám na to říká MUDr., že se snažíte půl roku a pořád nic? Já když jsem teď byla u doktora a říkal mi, že všechny testy dopadly (na infekční nemoci, přeci jenom byla jsem s Barunkou 7 měsíců v Motole a člověk tam mohl chytit ledacoc) dobře, tak prý pokud se nám nezadaří do půl roku, tak máme přijít a zkusili bychom něco vymyslet
@malinka_02 no malinko, já toho už taky hodně pamatuji. Byla jsem již jednou vdaná, můj dřívejší ex, ač jsme spolu spali 6,5 let - tak nic - jednou jsem měla lehce pozitivní výsledek - byla jsem nadšená - mu to bylo jedno, když testíky nesílely a pak jsem dostala MS, tak mi řekl, že to tak mělo být a rok na to mi řekl, rozvod.
S nynějším přítelem jsem byla od začátku bez antikoncepce, spali jsme spolu s ochranou, pak nastaly určité situace, které nebudu rozebírat, a najednou jsem našla dvě čárky.
Vím, co to je velké zklamání, každý měsíc testování, zda to vyšlo, měření teplot a podobně, ovulační testy a proto nyní a vlastně poprvé mám takto pozitvní testy a z krve v pátek hodnotu 82 - což bylo ještě den před MS 🙂
jsem moc ráda, že se nám to takto podařilo a oba máme velkou radost
@megy no to je jasný, každý máme svoje problémy a přeju ti mimčo určitě si zasloužš už trochu toho štěstíčka 😎
@miky no mě řekl že se to řeší až za rok a když sem se ptala jestli nemužu být anovulační po dlouém braní HA tak mi řekl at si koupím v lékarně ovu testy..ale přitom je to primář v nemocnici na porodnickým a vím, e dobrej..
ahojdy děvčátka🙂
koukám, že skoro jako jediná tu nemám DC🙂))))Tak jestli se nepletu mám 11 DC. No a to v těch závorkách je co kdo jakože bere jo? No takže já jedu v Listové kyselině, ale jsem lajdák, takže jakože zapomínám, ale zase si říkám, že to nesmím tak hrotit. Na co je dobrý kontryhelový čaj?
Zdar váš snažilkový analfabet🙂
A ještě těhotenský testy.....kde a za kolik je kupujete? mě teda přijdou 2 ks za 40 Kč celkem dost o ovulačních nemluvě. Pa a hezkou neděli
ach jo,v neděli by se mělo zakázat chodit do práce 😒 Jinak já čápa viděla taky nedávno ale bylo to ještě takové šedé mládě,pokud to teda byl čáp 🙂
Test jsem si teď ka koupila v Tescu,jsou tam 2 a stál asi necelých 40 Kč.Nevím jak jsou přesné ale jen pro začátek,kdyby se mi tam náhodou objevily dvě čárky tak koupím pak lepší
holky já jsme uplně pitomá asi ale nějak jsme nechápala jak vypočítáváte DC a pokud si to myslím dobře tak dnes jsem 11 🙂 booože nějak se v tom nevyznám 🙂 jinak abych napsala něco o sobě je mi čerstvě 25 a jsem rok vdaná o miminku jsme se začali bavit někdy v červenci tak uvidíme jak brzy se poštěstí 🙂
mishule12................. 31 DC (listovka a maliník)
miky............................ 31DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 26 DC
alisi001..................... 25DC (listovka a Calibrum babyplan)
bujanda..................... 22 DC (Calibrum babyplan)
mochenkaa...............21 DC (listovka)
hanulik88.................. 18DC (listovka)
esila............................17DC (listovka)
leni84......................... 17DC (listovka)
karkulka_17.............. 16 DC
dilemma ....................15DC
mahonia.................... 13 DC (listovka, kontryhelový čaj)
michala82..................13 DC (Clostylbegyt a Prednison)
mautas11.................. 13 DC (Calibrum babyplan)
baibies....................... 10DC (Mamavit)
sarana........................ 9 DC (listovka)
martinan4 ................. 6 DC (listovka)
verik19........................ 3 DC (listovka)
peela ......................... 2 DC
kd23.......................... ?? DC (listovka a 14.8. bude 1. DC po poslední HA)
ili08 ............................?? DC (listovka + bere ještě HA, snažení od září)
angels_woman....... ?? DC
pajulevrtule ................??DC
lucik1986 ...................11 DC
blazu.............................5 DC
luci_inka......................25 DC
pajule............................11 DC(listovka)
stares............................24DC(listovka)
tabulka se nám pěkně rozrůstá 🙂
pridávam aj (aj) k vám a držím nám všetkým palce!
mishule12................. 31 DC (listovka a maliník)
miky............................ 31DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 26 DC
alisi001..................... 25DC (listovka a Calibrum babyplan)
bujanda..................... 22 DC (Calibrum babyplan)
mochenkaa...............21 DC (listovka)
hanulik88.................. 18DC (listovka)
esila............................17DC (listovka)
leni84......................... 17DC (listovka)
karkulka_17.............. 16 DC
dilemma ....................15DC
mahonia.................... 13 DC (listovka, kontryhelový čaj)
michala82..................13 DC (Clostylbegyt a Prednison)
mautas11.................. 13 DC (Calibrum babyplan)
baibies....................... 10DC (Mamavit)
sarana........................ 9 DC (listovka)
martinan4 ................. 6 DC (listovka)
verik19........................ 3 DC (listovka)
peela ......................... 2 DC
kd23.......................... ?? DC (listovka a 14.8. bude 1. DC po poslední HA)
ili08 ............................?? DC (listovka + bere ještě HA, snažení od září)
angels_woman....... ?? DC
pajulevrtule ................??DC
lucik1986 ...................11 DC
blazu.............................5 DC
luci_inka......................25 DC
pajule............................11 DC(listovka)
stares............................24DC(listovka)
hankamamka...............23DC (listovka)
Muzete meprosim taky pridat do tabulky? 🙂 Jsem 2,DC a neberu vubec nic 🙂 Uz mam doma 17 mesicniho prcka a chceme dalsiho raubire (ku). Capa jsem nevidela, jen mi dnes holub po.ral pradlo na balkone, tak mozna znameni 😀
@lucik1986 DC- den cyklu, zacina se pocitat ode dne kdy zacnes menstruovat, takze ja to dostala vcera, tudiz dnes jsem 2. DC 🙂 Sakris ja mela byt gynekolozkou 😀 Jinak drzim palce, at se brzy zadari!
Jo a koukala jsem, ze se tu resilo, za jak dlouho doktori zacinaji resit, ze se nedari, tak my mame prvniho z IVF a kdyz jsme jeli do CAR (centrum asistovane reprodukce) tak nam rikali, ze se to zacina resit, az kdyz se nedari 1,5 roku, do te doby ani moc nechteji s tim neco delat, ale asi zalezi na doktoru, ted mi dokonce rikal, ze se na nejake besede s ostatnima dr. resilo, ze daji hranici 2 roky, pze jich je cim dal vic a taky rikal, ze do 10 let bude mit kazdy druhy chlap problemy se spermiema, tak si ty sve chlapy hyckejte 😀
mishule12................. 31 DC (listovka a maliník)
miky............................ 31DC (listovka a kontryhelový čaj)
wer2........................... 26 DC
alisi001..................... 25DC (listovka a Calibrum babyplan)
luci_inka.....................25 DC
stares..........................24DC(listovka)
hankamamka............23DC (listovka)
bujanda..................... 22 DC (Calibrum babyplan)
mochenkaa................21 DC (listovka)
hanulik88.................. 18DC (listovka)
esila............................17DC (listovka)
leni84......................... 17DC (listovka)
karkulka_17.............. 16 DC
dilemma ....................15DC
mahonia.................... 13 DC (listovka, kontryhelový čaj)
michala82..................13 DC (Clostylbegyt a Prednison)
mautas11.................. 13 DC (Calibrum babyplan)
lucik1986 ...................11 DC
pajule...........................11 DC(listovka)
baibies....................... 10DC (Mamavit)
sarana........................ 9 DC (listovka)
martinan4 ................... 6 DC (listovka)
blazu..............................5 DC
verik19.......................... 3 DC (listovka)
peela ............................ 2 DC
kd23.......................... ....?? DC (listovka a 14.8. bude 1. DC po poslední HA)
ili08 ...............................?? DC (listovka + bere ještě HA, snažení od září)
angels_woman....... ...?? DC
pajulevrtule .................??DC

jéé prosím doplnit u mě listovku a maliník 🙂 ještě 14 dní do předpokládáné MS, se zblázním, kdybych měla cyklus normální, stihneme se snažit 2x ... takhle mám tolik nevyužitých dnů 😀