icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
alisi001
19. srp 2011

@anabella_lee třeba se poštěstí všem 😉

avatar
anabella_lee
19. srp 2011

@alisi001 No tak to se určitě poštěstí🙂) ale já zas tolik štěstí nemám aby se to týkalo i mě☹

avatar
miky
19. srp 2011

Ahoj děvčata, tak my dneska takto http://www.fertilityfriend.com/home/2b1b47

avatar
miky
19. srp 2011

mishule12................. 36DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
wer2........................... 31 DC
luci_inka.....................30 DC
stares..........................29DC(listovka)
hankamamka............28DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
mochenkaa................26 DC (listovka a Calibrum Baby plan)
hanulik88.................. 23DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
esila............................22DC (listovka)
leni84......................... 22DC (listovka)...............................................................................LENKA 27 let
karkulka_17.............. 21 DC
tumik............................21 DC................................................................................................MARTINA 28 let
dilemma ....................20 DC.................................................................................................KVĚTOSLAVA 22 let
anabella_lee..............19DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia.................... 18 DC (listovka, kontryhelový čaj)
michala82..................18 DC (Clostylbegyt a Prednison)
mautas11.................. 18DC (Calibrum babyplan)
makak32 ...................17 DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
lucik1986 ...................16 DC.................................................................................................LUCKA 25 let
pajule...........................16 DC(listovka)
baibies....................... 16DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
chalotka ......................15 DC...............................................................................................PAVLA 32 let
sarana........................ 14 DC (listovka)
martinan4 ................... 11 DC (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let
baptisia........................ 11 DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,Maliník čaj)....BARBORA 25 let
blazu..............................10 DC
verik19.......................... 8 DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let
peela ............................ 7 DC
galigula .........................7DC
helousek1......................7DC
kd23............................... 6 DC (listovka)............................................................................... KATKA 29 let
bujanda..........................2DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
miky.................................2DC (listovka a kontryhelový čaj)...............................................MIRKA 30 let
alisi001..................... ??DC (listovka a Calibrum babyplan).........................................ALENA 32 let
ili08 ...............................?? DC (listovka + bere ještě HA, snažení od září).................... ILONA 28 let
angels_woman....... ...?? DC
pajulevrtule .................??DC
meea............................?? DC

avatar
anabella_lee
19. srp 2011

Dneska jsem měla šílené sny teda😀 Včera jak tady padaly takové úvahy jako že bychom braly dvojčata a i klidně trošjčata, tak se mi zdálo, že se nám ze den na den narodily dvojčata, chlapeček a holčička, ale byli tak malinkatí (v tom snu to bylo bráno za standartní velkost) cca 10cm, že se obě vešly do dlaní🙂 A říkám manželovi, honem jeď koupit plínky, a mamka mi říká : no a ja zajdu koupit nějaké oblečení😀 Já ještě říkala je jim zim a tiskla jsem je ve dlaních🙂 NO masakr😀 mi příjde že mi už nějak hrabe, a to jsme teprve v prvním měsíci snažení😀😀😀

avatar
alisi001
19. srp 2011

@miky to néééé ☹

avatar
alisi001
19. srp 2011

@miky koukala jsi na muj graf 😖 co tomu říkáš

avatar
miky
19. srp 2011

@alisi001 jj, včera večer se potvora dostavila, tak holt bude naše září 😉

avatar
miky
19. srp 2011

@alisi001 a není možný, že by teplota takhle vylítla po té včerejší vyvolávačce?

avatar
alisi001
19. srp 2011

@miky tak já nakonec skončím na posledním místě v tabulce ☹

avatar
alisi001
19. srp 2011

@miky agolutin se vstřebá do 3 hodin tak to nemá vliv na teplotu

avatar
miky
19. srp 2011

@alisi001 sakra, tak neříkej mi, že to je k ovulaci☹ Co testík dneska, zkoušela si?

avatar
alisi001
19. srp 2011

http://www.womenzone.cz/uzivatelka/alisi001/gra...
@miky koukni tady agolutin byl danej 7,7 odpoledne a teplota je z rana

avatar
alisi001
19. srp 2011

@miky jasně skoušela a nic ani duch 😒 jsem z toho už na prášky

avatar
miky
19. srp 2011

@alisi001 tak já už vážně nevím ☹, mně třeba dneska vylítla kvůli MS teplota taky nahoru, tak třeba to může být taky k tomu....nebo nějaká vyroza a nebo mě napadlo těhu........ale co by s tím udělala vyvolávačka :-/

avatar
alisi001
19. srp 2011

@miky ta by to jen podpořila 😀 dává se taky u hrozíciho potratu
měřím si teplotu i večer před spanim a podle toho poznám kolik bude teplota ráno přibližně + - 5 stupnu večer byla teplota 37,5

avatar
alisi001
19. srp 2011

@miky uvidím jak na tom budu zitra ovu mi to zatim ani neviznačilo tak nevím

avatar
miky
19. srp 2011

@alisi001 tedy vážně, z té tvé teploty, aby se člověk zbláznil 😀

Já teď na chvilku razím ven, za Barunkou na hřbitůvek, pak do krámů pro něco dobrého k snídani. Zatím 😉

avatar
makak32
19. srp 2011

Dobré ranko 🙂

avatar
anabella_lee
19. srp 2011

@makak32 Dobré ráno🙂

avatar
anabella_lee
19. srp 2011

Tak asi vyzkouším pak Mamavit Prefoli s DHA. Klasický Mamavit jsem zjistila že má hodně překračovaní DDD pro těhotné. Ale tento mi příjde v pohodě.
První číslo že kolik toho obsahuje a to druhé je kolik je doporučená denní dávka pro těhotné ženy.

Složení:
Složení tablet:

Účinné složky: V 1 tabletě % DDD
Prefolin®

Kyselina listová 800 μg 400
Vitamin C 120 mg 150
Vitamin E 23,5 mg 196
Jód 200 μg 133
Beta-karoten 1 mg *
Vitamin B1 1,6 mg 145
Vitamin B2 1,8 mg 128
Vitamin B6 2,5 mg 178
Vitamin B12 3,5 μg 140
Vitamin D3 5 μg 100
Biotin 150 μg 300
Niacin 20 mg 125
Kyselina pantothenová 6 mg 100
Vápník 162 mg 20
Fosfor 126 mg 18
Železo 20 mg 143
Zinek 10 mg 100
Hořčík 100 mg 27
Mangan 2 mg 100
Měď 2 mg 200
Chrom 25 μg 62
Molybden 25 μg 50
Selen 50 μg 91

Složení kapslí:

Účinné složky: V 1 kapsli % DDD

DHA 220 mg *

DDD - doporučená denní dávka pro dospělé
* - DDD nebyla stanovena

CO ŘÍKÁTE?

avatar
makak32
19. srp 2011

@miky je to škoda, každé ráno se těším na nějaké novinky a hlavně na pozitivní zprávy....tak zase příště. Ale ono to čekání má taky něco do sebe, alespoň tu neskutečnou radost z // zase o něco oddálíme 🙂

avatar
anabella_lee
19. srp 2011

Sice cena je trošku drahší, 378,- na 30 dní. Ale co by člověk pro mimi neudělal že🙂

avatar
bujanda
19. srp 2011

Dobré ráno holky,
@miky tak to je teda mrcha, co si to dovoluje vůbec přijít....ale tentokrát to bylo určitě naposledy....
@alisi001 držím palce, ať máš už zaděláno 🙂
držte se holky

Jinak @alisi001 prosím ještě mě tedy uprav v tabulce -zpět na 27. DC, protože mrcha tedy nepřišla 🙂 takže to nevím, co to včera mělo znamenat?

avatar
makak32
19. srp 2011

@alisi001 ale to by byla pecka kdyby jsi místo očekávané MS skočila rovnou do jiné tabulky 🙂

avatar
miky
19. srp 2011

@makak32 já moc nepočítala, že by nám to hned první měsíc vyšlo, takže jsem zatím v klidu. I když včera, když jsem zjistila, že je MS tady jsem byla smutná. Člověk to hlídá jak blbec, snaží se a ono nic, ale září je takový hezký měsíc, že by se mohlo zadařit 😉

avatar
miky
19. srp 2011

@bujanda no tak to je super, že naděje ještě pořád žije!

avatar
alisi001
19. srp 2011

@bujanda jasně upravím 😀
@makak32 tomu nevěřím 😉 ale mohlo by 😀

avatar
makak32
19. srp 2011

@bujanda no tak to je báječné, držím palce!!!! Takové zprávy se moc dobře čtou 😀

avatar
alisi001
19. srp 2011

mishule12................. 36DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
wer2........................... 31 DC
luci_inka.....................30 DC
stares..........................29DC(listovka)
hankamamka............28DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
bujanda.......................27 DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
mochenkaa................26 DC (listovka a Calibrum Baby plan)
hanulik88.................. 23DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
esila............................22DC (listovka)
leni84......................... 22DC (listovka)...............................................................................LENKA 27 let
karkulka_17.............. 21 DC
tumik............................21 DC................................................................................................MARTINA 28 let
dilemma ....................20 DC.................................................................................................KVĚTOSLAVA 22 let
anabella_lee..............19DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia.................... 18 DC (listovka, kontryhelový čaj)
michala82..................18 DC (Clostylbegyt a Prednison)
mautas11.................. 18DC (Calibrum babyplan)
makak32 ...................17 DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
lucik1986 ...................16 DC.................................................................................................LUCKA 25 let
pajule...........................16 DC(listovka)
baibies....................... 16DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
chalotka ......................15 DC...............................................................................................PAVLA 32 let
sarana........................ 14 DC (listovka)
martinan4 ................... 11 DC (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let
baptisia........................ 11 DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,Maliník čaj)....BARBORA 25 let
blazu..............................10 DC
verik19.......................... 8 DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let
peela ............................ 7 DC
galigula .........................7DC
helousek1......................7DC
kd23............................... 6 DC (listovka)............................................................................... KATKA 29 let
miky.................................2DC (listovka a kontryhelový čaj)...............................................MIRKA 30 let
alisi001..................... ??DC (listovka a Calibrum babyplan).........................................ALENA 32 let
ili08 ...............................?? DC (listovka + bere ještě HA, snažení od září).................... ILONA 28 let
angels_woman....... ...?? DC
pajulevrtule .................??DC
meea............................?? DC

Strana