Snažilky září - prosinec 2012

macek01
16. kvě 2011

Všechny slečny i paní kdo se bude snažit až za rok 🙂 probereme spolu úplně všechno o miminkách a potřebách k němu 🙂

janinha
6. lis 2011

@moniinom Já byla napnutá každý měsíc 😀

dreana
7. lis 2011

Ahoj holky, tak nám začíná nový pracovní týden.. Ale ten příští je o den kratší 🙂) Huráá 🙂)

Tak hurá do roboty, at nam ten rok hezky uteče 🙂

moniinom
7. lis 2011

@dreana ahojky, po dnešku jsem totálně vyčerpaná 😒 a kde vlastně pracuješ?

leni_tom
8. lis 2011

Teda já nevím, jak to vydržíme až do června se snažením 🙂 Už teď když chystáme svatbu na ten červen , tak koukám na diskuze a fotoblogy víc tady na koníkovi než na beremese 😀

moniinom
8. lis 2011

@leni_tom budeš mít přípravy a honění kolem svatby a uteče to jako voda 🙂 já to znám, zažila jsem to letos 😉 a mně to zase uteče, protože se budu učit na státnice 😀

lenickae
9. lis 2011

@leni_tom Ahoj, já to mám úplně stejně 😉. Nejdřív přítel přišel s tím, že chce mimi, natož jsme se dohodli, že nejdřív svatba, pak mimi. no a teď jsme ve fázi, že už pročítám diskuze jen na Koníkovi, pač přítel nechce tak dlouho čekat a čím víc čtu, tím zjišťuju, že já taky ne 😀. A to jsem se bála, že nikdy nezažiju pocit, že chci dítě..

janinha
9. lis 2011

@lenickae Ahojky,já tvrdila "dítě až po svatbě" a z beremka jsem se přesunula sem a už si říkám,že by mi ani nevadilo první mimčo a až pak svatba 🙂 je to tady nakažlivé 🙂 přítel na mě taky docela tlačí s miminkem 🙂 Zase si vážím toho,že chce a nekroutí se,že je ve 30ti ještě mladý 🙂 spíš naopak 😀 Tak hodně štěstí 😉

lenickae
10. lis 2011

@janinha Tak ten můj o mimču zpívá už od loňskýho roku, ale to jsme se zrovna sestěhovali do našeho domu, tak jsem mu říkala, že je potřeba se nejdřív sžít..A letos začal znovu, tak jsem ho na chvíli "umlčela" svatbou..Pořád mi říká, že chce dítě do svých 30let, že pak už bude starej, nepohyblivej (vliv práce) a tak. A to mě vždy docela namíchne, dělá ze sebe stařečka 😒. Takže vysadím cca 2 měsíce před svatbou, měsíc dáme cyklu na srovnání a další měsíc to už bude "na ostro" 😀. Tak uvidíme, kdy se zadaří 🙂

janinha
10. lis 2011

@lenickae ahojky,jako bys mi z duše mluvila 🙂 S tím chlapem je to uplně to samé,ve 30ti už bude starý,nechce první mimčo až ve 30ti atd atd...Už ho všechno bolí...no uplně to samé 😀 já se pominu 🙂 Jenomže já jsem o 5 let mladší,tak musí brát ohledy i na mě,já ho svatbou asi neumlčím,ale chcem začít příští rok stavět,tak bude myslet na stavbu a ne na miminko,já když vše dobře dopadne,tak v červnu odstátnicuji a říkala jsem,že po státnicích vysadím,stejně mi žádná antikoncepce nesedla,vystřídala jsem jich několik,ani náplastě nesedly,jenomže čekat každý měsíc zdali to dostaneš,když máš školu,je o hubu 🙂 Jsem ráda,že má někdo uplně to samé jako já 🙂 Ale vážím si toho,že chce,že se necítí moc mladý na mimino 😉

lenickae
10. lis 2011

@janinha Tak ho máme asi hooodně podobný typy muže 😉. Já jsem mladší od něj o 2 roky, takže v 26 bych už nějaké to mimi mohla mít 😉. Já bych to odkládala hlavně kvůli penězům, jenže jedna známá mi řekla, že taky pořád měla nějaké důvody, proč si druhé děťátko nemůže pořídit (málo peněz, malý byt, staré auto..). A pak potkala našeho kamaráda, on má 27, ona 34 a zjistila, že nikdy nebude mít vše - prostě kdyby měla pořád na něco čekat, nemá asi žádné mimi.. Takže jsem si řekla, že na tom něco je, tak to nebudu nijak hrotit, nějak bylo, nějak bude, dovedeme se uskromnit a rodina by asi také pomohla..
Jinak, stavbu už máme za sebou a jsem ráda, že jsme ještě do toho neřešili rodinu - za prvé bychom neměli kde žít a za druhé - stavba byla nápor jak na psychiku, tak i tělo, stavěli jsme sami s řemeslníky, spoustu věcí jsme dělali sami, doteď ještě děláme a já pomáhám jak můžu, takže to by pro mimi nebylo ok 😒. Prostě se musí vše s rozumem 😉

leni_tom
11. lis 2011

@janinha @lenickae Tak já mám podobný typ chlapa. Teď o svátcích vánočních se budeme konečně po 4letech práce stěhovat do domečku, školu jsem dokončila v červnu, práci máme oba, takže není na co čekat. Příteli bude v lednu 34 a už min. 2 roky do mě hučí, že bude starej táta. Jenže mě bylo v červnu 26, takže mám relativně čas. Pak jsem si dala podmínku, že chci nejdřív svatbu a pak dítě. Se svatbou teda vlastně taky začal on už v době, kdy nebyl ještě ani rozvedenej🙂 Už věděl, že si mě chce vzít a mít se mnou děti 🙂 Takže vysadím HA kolem svatby a dál už nemám nárok to odkládat🙂 Hlavně koník je dost nakažlivej, takže jsem naprosto přesvědčená, že jsem na miminko připravená.

janinha
11. lis 2011

@leni_tom Tak přeji hodně štěstí :o) Ale važme si těch našich chlapů 🙂 A máš pravdu - koník je velmi nakažlivý 😎

petulkkab
13. lis 2011

@moniinom svatá pravda... když já sem jen hrozný strašpytel a pesimista :(

petulkkab
13. lis 2011

@janinha No nevím, zda to cítíme úplně stejně v tom pravém slova smyslu, ale mám podobný pocit. Já bych nejraději miminko hned teď a byla bych šťastná jako blecha. Ale zároveń si nejsem jistá, zda na to někdy budu opravdu připravená. V autobuse mě dokáží vytočit děcka, která furt ječí, pokřikují atd. a já si říkám, zda vůbec někdy budu mít tu trpělivost. Jako všichni mi tvrdí, že je to pak něco jiného, když je to tvoje ale fakt se hrozně bojím, že nebudu dobrá matka:(

petulkkab
13. lis 2011

@leni_tom jj taky mi to čekání na červen přijde nekonečné:( ale dřív to prostě nejde no:( a kdo ví zda po tom červnu budu mít odvahu... pořád se bojím, zda bychom to naše píďátko měli jak zajistit :(

janinha
14. lis 2011

@petulkkab To si nejsem jistá ani já,zdali budu dobrá matka,ale myslím,že to si není jistý nikdy nikdo. Ono to všechno příjde samo a člověk asi nesmí myslet na to,jaká je správná výchova,jak má vypadat dobrá matka,protože každý vychovává jinak a dělá věci jinak. Mě ty děcka taky dokáží vytočit,ale pak si řeknu,svým dětem bych dala na prdel a bylo by 🙂 Tak neměj strach 😉

leni_tom
14. lis 2011

@petulkkab Já cizí děti taky nemám ráda a odsuzuju rodiče, že je neumí vychovat 🙂 Jezdím dokonce na dětský tábory jako oddílová vedoucí a ty dva týdny jsou jen tak tak, abych vypěnila 🙂 Nejhorší jsou cizí děti, který za ty dva týdny nepřevychováš, na prdel jim taky dát nemůžeš. Ale zato přesně vím, že moje děti budou samosttané a vychované 🙂 Prostě vím, jak to vypadat nemá a budu dělat všechno proto, aby ty moje děti byly OK a až budou jezdit na tábory, aby si jejich vedoucí říkali, že takovýhle děti chtějí mít jednou taky 🙂

janinha
15. lis 2011

@leni_tom Juu,já taky jezdím jako vedoucí a jsem na víc dětská sestra,takže mám taky určitou vizi jak "nevychovávat" 🙂 A přesně tohle jsem si taky říkala,až budou moje děti jezdit na tábory,tak budou hodné 🙂

leni_tom
15. lis 2011

Holky, já si dneska chovala 4denní miminko...asi se mi o tom bude i zdát 😀

petulkkab
18. lis 2011

@leni_tom já byla se svýma neteřinkama 9 měsíců a 2,5 roku a hned bych si je nechala... :D hlavně tu větší, to je takový blonďatý andílek tulivý🙂

modellook
21. lis 2011

Ahoj holky, můžu se k vám taky přidat? Máme doma 6 měsíční pricezničku Elenku a příští rok bychom rádi zadělali na druhý poklad 🙂 Už se zase moc těším na velký pupík, docela mi to chybí... I když vím že to bude asi pěkná divočina mít prcky tak brzo po sobě, měla bych jich nejraději 10 😀 Asi se mnou cloumají matěřské hormony nebo co? 😉 Jinak pokud můžu přispět do diskuze očista/neočista po HA, tak za mě můžu jednoznačně říct vysadit trošku dřív. Brala jsem ji 8 let a trvalo mi půl roku než se mi srovnal cyklus a celkem 15 měsíců než jsem otěhotněla. Teprve až jsem svůj HON na miminko přestala a užívala si svatební cesty, tak se nám zadařilo. Je fakt že psychika hraje neskutečnou roli, ale řeči typu "Nesmíš to tak hrotit a řešit to" přímo nesnáším!!! Copak to jde?!!! 🙄 Každopádně čekání opravdu stojí za to 😉 Elenka je naše štěstí... 😵

maximka33
28. pro 2011

taky bych se chtěla přidat, po Martínkovi se nám druhé dítě nedaří..

bessinka
2. čer 2012

Můžu se k vám přidat? S manželem jsme po docela dlouhé době dospěli k závěru, že v září doberu poslední HA a začneme se snažit. Už aby to bylo :o)

janinha
5. čer 2012

@bessinka Ahojky 🙂 Já to taky tak vidím. V září se bereme, tak zrovna vysadím a uvidíme. No hned se to určo nepodaří, tělíčko se musí trošku očistit bez antikoncepce 🙂 Mám to teď ze všech stran 🙂 všichni těhotní 🙂 Kama chodím, tudy koukám po kočárcích 🙂

bessinka
5. čer 2012

@janinha My jsme včera měli válečnou poradu a došli jsme k závěru, že když poslední HA doberu 1.7. tak že už pro další nepůjdu. Takže v srpnu začneme se snažením. Jedeme na dovču v srpnu, tak třeba se podaří. Byla bych ráda do Vánoc kdyby se zadařilo. Jsem v takové euforii, že jsme se s manželem konečně dohodli (já bych brala mimčo už tak před rokem, ale manžel nechtěl, ač jsme spolu skoro 9 let a přes rok manželé), že jsem dneska byla s mamkou mrknout na kočárky :o). Strašně se těším.

janinha
5. čer 2012

@bessinka no tak to už je docela čas na mimčo,když jste spolu tak dlouho 🙂 No ono to tak rychle asi nepujde. Moje kamarádka sice otěhotněla hned,když vysadila HA, ale obvykle to bývá tak do půl roku po vysazení.. My se bereme v září, tak jsem říkala, že teď taky doberu balení a už dál brát nebudu. Ale nechci vysadit hned teď, protože věřím, že já bych byla jedna z těch výjimek a otěhotněla bych hned... a vdávat se těhotná nechci. No kočárky jsou moje slabost 🙂 Válečnou poradu máme stále.. ale u nás je to opačně, můj chlap chtěl dřív,než já. Já jsem ještě uplně nechtěla.. docela na mě tlačí, ať už vysadím 🙂

ladenka
5. čer 2012

Ahoj holky, s dovolením se přidám. Máme 21měsíční princeznu, HA mám do srpna a další už brát nebudu. Budeme se snažit o druhé mimi, ale až tak od listopadu. Hlavně jsem zvědavá, jestli po vysazení bude přicházet normálně MS, při prvním jsem s tím měla dost problémy a pomohlo až nasazení duphastonu a clostilbegitu.

jane_s
14. črc 2012

Ahojky holky..muzu se k vam taky pridat? Snazime se uz od brezna..zatim nic..ale porad verim a doufam..preju Vam vsem strasne moc stesti a poradneho snazeni😉

jane_s
14. črc 2012

@bessinka kam jedete na dovcu? Tak hodne stesti at to tam vyjde😉

bessinka
14. črc 2012

@jane_s Jedeme do VB a Skotska autem. Už se děsně těšíme. Taky držím palce