Snažilky září - prosinec 2012
Všechny slečny i paní kdo se bude snažit až za rok 🙂 probereme spolu úplně všechno o miminkách a potřebách k němu 🙂
Stručné shrnutí
- Kyselina listová se v diskuzi doporučuje začít užívat cca 3 měsíce před plánovaným početím a muži se často doporučuje doplnit selen pro zlepšení kvality spermatu.
- Spermiogram lze zajistit buď na žádanku od gynekologa, kterou hradí pojišťovna, nebo si muž může objednat vyšetření přímo na klinice a zaplatit „řádově několik stokorun“.
- Názory na „pročišťování“ po vysazení hormonální antikoncepce (HA) se liší; někteří gynekologové radí začít snažení hned, zatímco ženy popisují, že se cyklus mohl srovnat až za 5–6 měsíců či že otěhotněly až 15 měsíců po dlouhodobém užívání HA.
Nejčastější otázky
Q: Jak dlouho před početím začít užívat kyselinu listovou?
A: V diskuzi se doporučovalo začít užívat kyselinu listovou zhruba 3 měsíce před plánovaným početím.
Q: Jaké doplňky by měl brát partner pro zlepšení spermatu?
A: Diskuze zmiňovala selen, zinek, vitamin E a multivitaminy (zmíněn Biovit) jako doplňky, které páry berou ke zkvalitnění spermatu.
Q: Jak získat spermiogram a kdo jej platí?
A: Gynekolog může napsat žádanku na spermiogram a v tom případě jej hradí pojišťovna; pokud lékař žádanku nepíše, může se muž objednat přímo na klinice a vyšetření zaplatit „řádově několik stokorun“.
Q: Kdy po vysazení HA začít se snažením?
A: Názory se liší; někteří gynekologové doporučují začít hned po vysazení HA, jiné zkušenosti uvádějí, že cyklus se může srovnat až po 5–6 měsících nebo že těhotenství nastalo až po 15 měsících po dlouhodobém užívání HA.
Q: Pomáhají volně prodejné doplňky jako NosiFol?
A: V diskuzi gynekologka doporučila NosiFol jako doplněk stravy bez předpisu a jedna účastnice uváděla, že jiné pacientce pomohlo jedno balení k otěhotnění; jde o neklinickou zkušenost, nikoli univerzální důkaz.
Q: Jak často mít styk během plodných dnů pro nejlepší šanci?
A: V diskuzi se objevily protichůdné rady: někteří doporučovali „obden“ jako optimální frekvenci, jiní praktikovali každodenní styk; nebyl uveden jednoznačný konsensus ani konkrétní lékařský závěr.
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová před otěhotněním je běžně doporučovaná a muži často berou selen nebo multivitamin se selenem a zinkem.
- Spermiogram je považovaný za užitečné základní vyšetření a lze jej získat buď na žádanku gynekologa (hrazeno pojišťovnou) nebo na vlastní náklady v klinice.
Sporné názory
- Někteří gynekologové radí začít snažení hned po vysazení HA, zatímco jiné zkušenosti říkají, že může být potřeba několik měsíců „počkat na srovnání cyklu“ (uváděny intervaly 5–6 měsíců až 15 měsíců po dlouhodobém užívání HA).
- Doporučená frekvence styku v plodných dnech je sporná; v diskuzi byly argumenty pro obden i pro každodenní styk.
Otevřené otázky
- Jak dlouho průměrně trvá, než se cyklus srovná po vysazení konkrétních forem hormonální antikoncepce (tablety vs. náplast EVRA)?
- Jaký je optimální režim suplementace (dávky, délka užívání) selenu a zinku před počatím pro muže?
- Jakou citlivost a spolehlivost mají různé těhotenské testy v praxi (detekce 2–4 týdnů těhotenství)?
Zmíněné značky a firmy
DM, Modrý koník, Womenzone, Casualplay, zbozi.cz
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová, selen, zinek, vitamin E, Biovit, NosiFol, spermiogram, HA (hormonální antikoncepce), EVRA, Duphaston, clostilbegitu, LEEP konizace, revize, měření bazální teploty, těhotenské testy, Miloslava Knappová – „Jak se bude vaše dítě jmenovat“
Místa a osoby
Miloslava Knappová, Velká Británie, Skotsko
Nevíte jaké těhu testy jsou nejlepší, myslím které ukazují třebas už 2-3 nebo 4 týden těhu. Předem děkuji 🙂
@liska06 Poslala jsem Ti srdíčko z lásky má drahá😉 a hlavně pro to největší štěstííííí:-* Kočičko mě bolí mírně v podbřišku, ráno mdloby a motání hlavy, ale to bude asi počasí..včera mě bolely bradavky na dotek..Myslíš, že je možné aby podbřišek bolel už od OVU? Já už jsem z toho zmatená beru, fakt počkám na MS a uvidí se,, kdypak by Ti měla přijít? 😉
@jane_s jéje téda, to moc ti děkuji a děkuji, já ho poslala zrovna tobě, než jsem na to přišla, ty si ho také mo a moc zasložíš, měla jsi si ho nechat Zlatíčko 😲 😉 , no tak to vypadá že obě po MS zjistíme že jsme těhulky 😀 😀 😀 😀 😀 , ale třeba opravdu jo 😎 😎 to jsem z toho teda blázínek 😵
@jane_s no podle výpočtu, by mi měla přijít 4. září tak uvidíme no, mě se motá škeble také poránu a nesmím rychle vstávat jinak se mi motá snad pořád, ale večír mi je nejlíp, hlavně mě je docela už fajn a jestli budu nacvičovat blinkání tak až tak v druhém měsíci, to mě bylo při prvém těhu nejhůř 😕
Dobré ráno maminky 🙂 potřebuju poradit od Vás zkušenějších.S manželem máme 2 letého prcka a rozhodli jsme se o snahu mít druhéh mimi 😲 poslední MS byla 18.8 2012 a ovulaci jsem si vypočítala z 28 cyklu na 1.9.v čera jsem měla suché období a dneska mě trošku píchlo v levém vaječníku,a hlen jsem zaregistrovala dnes trošku hrudkový ale i trošku táhlý.Myslíte si,že máme počkat se snažilkováním nebo už dneska to zkusit?třeba obbden?,nebo až toho 31.8 i 1.8?za každou radu moc děkuji 🙂)))
Taky bysme s manželem chtěl začít se snažením, ale musíme počkat na rozhodnutí paní doktorky. Jsem po LEEP konizaci, výsledky jsou zatím pozitivní. Ale když jsem doktorce nesla výsledky z nemocnice, hned se ptala, jestli si jdu pro další antikoncepci... :(
ahoj holky, jsem tady nová. ráda bych se zeptat, jaká je ideální frekvence milování, abychom se trefili do plodných dní bez počítání a měření teploty? :o)
zdravím všechny podzimní snažilky 🙂 !! S dovolením se k vám přidám...cca od července bychom rádi počali naše druhé bejby! Ale jako na potvoru se mi přesně od té doby protáhly cykly!!Vždy jsem měla mens přesně po 28 dnech, no a najednou je to všechno jinak! najednou vůbec netuším kdy mám ovu, jen odhaduji podle čípku a hlenu. Chtěla jsem začít měřit BT ale nemůžu najít digit.teploměr- jakoby to bylo nějaké znamení 😕 Dnes jsem už 51DC, ráno test negativní tak nevim 🙄 😨 ale poslední cyklus jsem měla 40 dní, tak nevím jak velké mám vlastně zpoždění a pokud jsem měla ovu později, můžu být taky klidně jen 12DPO...no jsem z toho jelen 😨 😀
Dobré ránko děvčata, taky se přidávám ke snažilkám. S přítelem se snažíme už od května a něják pořád nic. Minulý měsíc jsem nedostala MS a testy negativní, na gyndě mi píchla injekci a doporučila mi, ať si koupím NosiFol....Je to jako doplněk stravy, ale prý mi to srovná ovulku a tááák.... Je to bez lékařského předpisu a opravdu tam jsou jen samé vitamíny. Dokonce mi i říkala, že jedné slečně pomohlo jedno balení a byla těhu, tak jsem sama na to zvědavá... 🙂
@simculinek neboj, všechno má svůj čas a miminko si pak samo řekne, kdy má přijít ;) Já vím, mě se to povídá, jednoho špunta už doma máme, ale neboj, také vím své 😒 My jsme se ještě až tak úplně snažit nezačali, spíš tomu necháváme volný průběh 🙂
@simculinek
@lenik_87 Ahojky holky, přeji Vám oběma moc štěstí, my se zatím marně snažíme už od dubna, beru hormony, měla jsem skoro každý cyklus kdy nedojde k ovulaci cysty, no zkrátka, užívám si o sto šest! Ale nebojte, i my se dočkáme jasan?😉
Ahoj holky, oproti vám teprve jsem teprve na začátku, HA jsem vysadila před měsícem, tak jen okukuju. Nechci se nějak extra snažit, ale nejradši bych otěhotněla co nejdřív.
ahoj, my jsme taky snad ještě před začátkem 🙂 poslední HA doberu 2.12 na svoje narozeniny vhodně 😎 a hodláme si nadělit vánoční dárek. Moc si přeju, aby se nám to podařilo hned. Bereme teď oba vitamíny (vit.E, Biovit pro dárce krve (jsme oba) a nějaký multivitamín - obsahuje selen a zinek na zkvalitnění spermatu), ale žádnou ,,očišťovací" pauzu dělat nebudeme. Prostě na to vlítneme a já už se nemůžu dočkat! 🙂
Holky, jsem ráda, že se nás tu schází víc ;) Já HA neberu, od porodu syna jsem neměla nic, abych pak neměla problém, nebo nějaké čištění a tak ;) tak uvidíme, necháme se překvapit 😵
ahoj, mám za sebou před týdnem revizi (10tt) a za 5 týdnů + ještě jedna MS se začneme s manželem snažit znovu. takže snad na konci prosince ( třeba na silvestra ) dobře založíme a nový rok už oslavíme s miminkem v bříšku. moc v to doufám. taky bych chtěla otěhotnět co nejdřív 🙂
@matysikovad přeji jen to nej nej nej a hlavně aby se brzy a s úspěchem založilo na miminko ;)
@lenik_87 děkuji ti moc 🙂 to čekání je nekonečné. během tohoto týdne se u mě vystřídalo spoustu nálad-jak beznaděj, tak zlost proč já, tak rezignace a taky těšení se na nové mimčo.... jenomže je to všechno čerstvé, proto tolik nálad... ☹ ale snažit se budeme, to jo 🙂 když to vyšlo soustě lidem, tak proč ne nám 🙂 žejo....
Ahoj holky 🙂 Tak ode dneška se k Vám přidávám i já. Abych se Vám trochu představila. Je mi 25 let. Před asi 14ti dny přítel nečekaně přišel s tím, že bych mohla vysadit antikoncepci. Měli jsme totiž v plánu svatbu v září 2013 a děti jsme chtěli až po svatbě. Bylo pro mě docela těžké se rozhodnout, jestli tedy do toho jít nebo počkat . Jsem totiž zastánce toho, že děti se rodí až po svatbě 🙂 Zakládala jsem tady i diskuzi "Svatba nebo miminko", abych si přečetla názory ostatních. Nakonec jsem ale kůli problémům v práci usoudila, že dám přednost miminku a s tou svatbou to nějak dovymyslíme.
V neděli 18.11. jsem brala poslední pilulku HA. Teď v sobotu přišla mrcha. Snad bude vše v pohodě a drobeček se zahnízdí co nejdříve
Všem Vám moc přeji, abyste se z snažilek co nejdříve přesunuly do skupiny těhulek a dále maminek 🙂

ahoj holky 🙂 přidám se jestli můžu .. at je nás tu víc 🙂 vysazeno mám od konce května, začneme se snažit poslední týden v srpnu 🙂