Toužil váš přítel po dítěti?

majdulena
17. črc 2015

Zdravím holky.
Moc jsem se ještě v těch diskuzích nezorientovala a tak doufám, že jsem ji zařadila do správné kategorie.
S přítelem jsme skoro 8 let, měli jsme před 2 roky těžké období a na chvilku jsme si šli svým směrem a musím říct že nám to opravdu prospělo. Věděl, že časem budu chtít dítě a to jsem mu také řekla. Nechtěla jsem být s někým kdo by mi za X let oznámil, že dítě nechce.
Příští rok mi bude 29 a už si vážně myslím že je na čase a mluvila jsem s ním o tom. Říkal že ví, jak se moc nervuji a protože v květnu maturuji tak chce abych do té doby počkala (myslím že už kvůli dítěti by to bylo rozumné, protože mě opravdu rozhodí každá blbost). Taky říkal, že to je ještě budoucnost, že by jednou dítě chtěl a ani by nebyl proti a že tak jak to je teď tak mu to vyhovuje.
Trochu mě to zklamalo, protože to na mě působilo trochu chladně.. Nečekala jsem, že bude skákat ke stropu a jásat, že už teda by jsme mohli začít, ale prostě nevím jak to mám popsat. Určitě ho nechci do ničeho tlačit a ráda bych aby k tomu dospěl sám.
Proto bych ráda znala vaše zkušenosti jestli váš chlap přímo chtěl dítě a nebo to taky neřešil a pak třeba po porodu změnil názor? Díky za vaše zkušenosti.

adji
18. črc 2015

Ahojky,
mě je teď 23 a mám stejně starého manžela. Loni se mě ptal, jestli bych nechtěla miminko, že on by si ho moc přál. Za měsíc se zadařilo, ve třetím měsíci jsem se vdávala. Máme teď úžasnýho synka a manžel je bezchybnej tatínek. Bylo to nejlepší rozhodnutí, jaký v životě udělal, a za který mu děkuji 🙂

snow111
18. črc 2015

Me je 24 a manželovi 27. Jsme rok manželé a teď jsme se začali snažit o miminko. Děti už oba chceme asi rok ale nebyla vhodná doba. Už se oba nemůžeme dočkat kdy to přijde.

smallinka
18. črc 2015

Také jsem v 26 letech naznačila manželovi že bych do 2 let chtěla dítě. Moc se tenkrát netvářil. Je o rok a půl mladší. No nakonec zkráceně: svatba byla když mi bylo 28 a dítě resp. děti se narodily až mi bylo 31 roků. Nějak jsem doufala že přijdou dřív ale dlouho se nedařilo.....jinak chlapi obecně se do tohoto fakt neženou. Podle mě když se ženska ozve tak chlap má trošku delší vedení než se rozhoupe ale pak je to ráz na ráz, aspoň u nás to tak bylo. Bud ráda že máš rozvážnýho chlapa.

smallinka
18. črc 2015

jinak jsme spolu celkem 12 roků, začly jsme spolu chodit když mi bylo 20 let ale dřív jsem teda děti nechtěla, nedovedu si představit mít dítě třeba v 25 letech ☹ ale každý je jiný a cítí to jinak 😉 takže moje odpověď je že můj manžel dítě přímo určitě nechtěl v té době jako jsem chtěla já, ale teď je moc šťastný že holky máme a je úžasnej no v mých očích dokonalej tatínek. Jen tak pro povzbuzení: ikdyž se nám dítě delší dobu nedařilo i teď si říkám, že jsem ráda, že jsme neměli děti dřív, je to opravdu otočení v životě o 100 % - jsi zvyklá na nějaký standartní komfort, o který přijdeš ze dne na den. Jsme vyčerpaní, ale šťastní. Vím, že ti to teď nic neříká, když ti začínají tikat biologické hodiny, pamatuji si sebe, všichni mohli říkat co chtějí, ale já viděla jen touhu po dítěti. Dokud to člověk neprožije nedokáže si představit, co to je za odpovědnost, únavu a ty nervy....proto jsem ráda, že jsme si tak nějak užili mládí 🙂 tak přeji hodně štěstíčka a do těch 2-3 let ať jste pěkná rodinka 🙂

lenysek1988
18. črc 2015

Ahojky 🙂 Manžel v té době přítel věděl, že jsem chtěla mít první dítě do 25let. Což se nepodařilo, protože se muselo začít řešit kde by se bydlelo atd. A v té době on eště asi ani nevěděl, zda by to zvládl. Ale v 25 mě požádal o ruku, v 26 byla svatba a malá se nám narodí když už mám 27let. Manžel bude mít 30. Dospěl do stádia, že chtěl rodinu,tak začal podnikat kroky k tomu. Neboj, však se rozhoupe 🙂

tristizia
18. črc 2015

Ahoj, manžel chtěl dítě už tak cca 3 roky zpátky. Já tenkrát ještě nechtěla, kvůli věku. Malého budeme mít v mých 26 a manželových 31. Manželé jsme rok. Nechtěli jsme mimčo před svatbou, aby to nebylo takovéto, že jsme se "museli" brát 🙂

hanih
18. črc 2015

@majdulena My jsme řešili něco podobného. Já jsem manželovi od začátku říkala, že bych chtěla mít nejpozději ve třiceti druhé dítě 😀 No, to nevyšlo, jsme oba stejně staří, oba jsme studovali, pak něco našetřit, zajistit bydlení, svatba... Manžel vždycky prohlašoval, že děti chce, ale když došlo na věc, řekl, že by ještě počkal, prý klidne tak deset let 😀 No, tak jsem si s ním sedla, vysvětlila jsem mu, jaká rizika hrozí, když se to oddaluje, že je pak horší otěhotnět, děti mají větší riziko třeba downova syndromu atd., a že jestli chce čekat deset let, tak si pro ty děti ale bude muset najít jinou matku, protože ve čtyřiceti se mi zdá na první dítě trochu pozdě... No, teď je nám jednatřicet, čekáme prvního potomka a oba se na něj moc těšíme 🙂 Manžel sice občas zabrblá, že se už nikdy nevyspí, ale na druhou stranu se stará co jím, abych netahala těžké věci, kontroluje přes bříško, jak se prcek hýbe atd., a dokonce chce být s námi u porodu 🙂

smtanka
18. črc 2015

@majdulena Já jsem s manželem od střední. A o miminku jsem s ním mluvila prakticky od začátku. Vždycky ho to ale spiš děsilo. Musela jsem mu vysvětlit, že mi zatím stačí se o tom jen bavit a těšit se. Možná, bych ho i přesvědčila mít mimi dřív. Třeba v 25. Ale dneska jsem ráda, že jsem měla rozum a nejdřív jsme si oba dodělali školu, našli práci, získali různé zkušenosti, procestovali kus světa, připravili bydlení. Taky jsme od loňska manželé. Dnes máme miminku co předat. Zkušeností snad máme dost, přestože si myslím, že ještě bych klidně nějaké zvládla. Manžel se dnes těší na mimi snad ještě víc jak já. Což je pro mě moc důležité abych věděla, ze delame správně.

Jsem přesvědčená, že dobrým rodičem se stáváme daleko dřív, než vůbec dítě máme. Jde o to, myslet víc na to malé, než to co já zrovna chci. Nicméně vím, jak se cítíš. Mnohem víc připravena jsem se cítila ve 25, než teď. Ale to je asi dané právě těmi obavami, kterých přibývá s věkem.

Nejvíc se to u manžela zlomilo, když se to rozrodilo kolem nás. Uviděl, že to ostatní zvládají. Dnes se těší na to, že i jemu někdo bude říkat tatiii 😃

jozanemec
18. črc 2015

já jsem si musela na naše štěstí počkat než k tomu manžel dospěl-já ho chtěla hned po půl roce co jsme byly spolu ( což je samozřejmě bláznovství ) .Ted je našemu miláčkovi 3,5 a plánujeme mu sourozence-už i tatínek.

alen_ka
20. črc 2015

@majdulena manžel chtěl nejdřív ještě chvilku čekat, naše představy početí dítěte byly rozdílné asi o rok, já už jsem chtěla, ale on chtěl ještě asi rok počkat, tak jsem čekala, ale nakonec přišel už po půl roce s tím, že chce dítě hned, tak jsme se začali snažit, teď se snažíme asi půl roku a vypadá to, že už na to myslí mnohem víc než já
jinak myslím, že u něj zapůsobilo hlavně to, že si začali pořizovat děti i jeho kamarádi, kteří si všichni otcovské pocity vychvalují a taky asi pocit, že už v tom "mezi chlapama" nebude sám
a doporučuju zavést podobný rozhovor jako píše @hanih, kolik je vlastně tvému příteli?

ty_na
20. črc 2015

Ahoj,
no u nás to bylo tak, že jsem měla dlouhodobé gynekologické problémy. Dr mi doporučil vysadit antikoncepci. Příteli jsem to oznámila a nic nenamítal. Ale já neměla moc dobré prognózy pro otěhotnění a nepočítali jsme s tím, takže jsme tím víc po roce od vysazení ATK byli oba překvapení 🙂

Je mi 25, příteli 26, letos spolu budeme 7 let a na mimčo se moc těšíme. Přítel je nadšený.

svobodpetika
20. črc 2015

tak já jsem asi jediná která začala řešit až když manžel začal že by chtěl, já bych asi moc netlačila on se sám rozhodne 🙂 jen ho nenuti. Pokus se soustředit na školu ono se to posune samo 🙂

majdulena
autor
20. črc 2015

@alen_ka V září nám bude 29 a v květnu mě čeká maturita.

majdulena
autor
20. črc 2015

Holky děkuji za vaše zkušenosti. Moc hezky se to čte. Asi to přítelovi leží v hlavě, protože se mě ptal do kdy mám tělísko a tak trochu žertuje ohledně dítěte. Tak že by snad...?
Teď ale určitě musím řešit jen školu.

alen_ka
21. črc 2015

@majdulena tak to už není žádný mladý cucák 🙂 (můj manžel je o rok mladší)
jinak být tebou, tak bych v tuto chvíli čekala ještě aspoň pár měsíců ať nematuruješ jako čerstvá matka 🙂 i když pokud chytáš před zkouškama hodně nervní stavy, tak má přítel asi pravdu

nininka23
21. črc 2015

Manžel na obě přistoupil tak nějak bez keců :D Je od rok a půl mladší než já a před svatbou (2 roky zpět) jsme se domluvili, že to začneme pokoušet. Zadařilo se hned a chtěli jsme mezi dětmi rozestup max. dva roky, takže na druhém jsme začali pracovat v prosinci a také se zadařilo hned. Rozhodně to nebylo ale tak, že by mě manžel ukecával na miminko nebo tak 🙂

nov777
21. črc 2015

Mela jsem to stesti, ze manzel chtel deti ve stejnou dobu jako ja. Ale myslim, ze z velke casti je to o tom, ze se dva domlouvaji na planech v predstihu a je dulezite poslouchat, co rika a nedoufat, ze se to za tyden zmeni. Kdyz mi muj pritel ve 22 oznamil, ze planuje ctyri az pet deti, vedela jsem, ze s nim budoucnost nemam. Za to znam dost takovych, co by doufali, ze to casem ukecaji na jedno a pak se budou trapit.

sissinka81
21. črc 2015

Můj přítel chtěl miminko ještě dříve než já, ještě jsem se na to necítila, ale on už mluvil o tom jak by chtěl vychovávat, starat se o miminko 🙂 počkal ale 2 roky než jsem dostudovala apod a hlavně ž na tom budeme ohledně dětí pocitově oba stejně 🙂

deelayces
21. črc 2015

@majdulena mě je 31 a manžel 30 ... hned o začátku jsem věděla, že se mnou chce mít miminko. Jsme spolu 3 roky a přes rok manželé a čekáme miminko v únoru 2016.
Když sem mu oznámila, že jsem těhotná, jeho reakce byla ' Ty budeš mamá a ja papá' a pořád dokola 🙂 Manžel je cizinec 😀 Takže za mě, nechte ho a uvidíte sama, zda se o to bude " snažit " sám od sebe nebo ne a pokud ne, hledala bych jinde. Myslím, že jste akorát v tom věku kdy je dobré začít. A hlavně si uvědomit zda Vás přítel má kladný vztah k dětem, protože není umění zadělat....ale vychovat 🙂

Držím pěstičky 🙂

zikisek
21. črc 2015

Táhne nám oboum na 26. Přítelovi jsem hned řekla,že chci dítě do budoucna, že nebudu zabíjet čas s někým kdo nechce. Když jsem po roce přišla, že bych chtěla tak za rok, řekl rázně ne..pak semnou začal přemýšlet o jménech a nakonec, že 27 je ideální věk, že souhlasí. Teď mi dal ale vybrat mezi mým druhým snem - život v USA nebo dítě a žít tady.Vybrala jsem si dítě. Koukal na mě jak na UFO a řiká: to opravdu tolik toužíš po dítěti? Pak si všiml, že opravdu kolem mě jsou jen samé těhu a že mam s antikoncepcí problémy a včera mi řekl, když jsem načínala nové platíčko: Tak už to neber, nech to být, jen nám nech ještě jednu dovolenou do USA a k moři příští rok. K dětem je báječný, hraje si s nima, směje se na ně,chová je...
Takže ten můj, potřebuje prostě jen čas... 🙂

rebelka69
21. črc 2015

My jsme s přítelem 3roky...hned na začíátku mi říkal, jak už by chtěl miminko......ale spíš si myslím, že mě chtěl jen sbalit, tak hrál herečku 😀 protože pak když jsme se bavili o miminku, tak říkal že je čas a že to je závazek a do budoucna času dost.....pak přišlo období, že jsem po miminku začala toužit a furt jsem o tom mluvila, tím jsem mu asi lezla na nervy a taky mi to dával najevo. Uvědomila jsem si to a přestala jsem o tom úplně mluvit a nechala tomu volný průběh ....🙂 na jeho narozky mi řekl, že by si přál abych vysadila a na Silvestra mi to zopakoval....tak jsem dobrala poslední prášky a od června se snažíme o miminko...takže vydržet a hlavně do ničeho nenutit...on přijde sám na to že to miminko chce....možná tomu pomohlo, že se nám v rodině narodilo miminko a můžu říct, že je z té malé úplně poprděnej 😀 tak uvidíme

anetka1701
21. črc 2015

Já chtěla miminko... tehdy přítel chtěl svatbu... Ale nechtěl dítě - a já nechtěla svatbu :oD Udělali jsme kompromis a pořídili si obojí najednou :oD :oD Prvních 5 měsíců těhotenství jsem o tom ani nesměla mluvit - dlouho mu trvalo to přijmout... Ale jak se první dcera narodila... Je to skvělej otec a perfektní manžel :o) Jsem ráda že ho mám, ale kdyby to bylo na něm, mimčo ještě není ani jedno...

rebelka69
21. črc 2015

@zikisek jako byste mluvila o mém příteli 😀

schmudlina
22. črc 2015

@majdulena Ahojky, mám podobný problém. Partner je o dva roky mladší, mě bude příští rok 30 a po miminku toužím už několik let. Ale věděla jsem že to nejde, dokud nebude mít práci i on (studoval VŠ). Prakticky jsem si to musela vybrečet, že se začínám cítit stará a strašně to chci.. A teď už se dva měsíce pracuje... Zatím mám teda akorát po 11 letech na anitkoncepci rozházený cyklus, ale doufám že nebudu čekat dlouho. Asi bych si musela vyčítat, že jsem si vysazení prášků neprosadila už dávno 😒Moje mamka mě měla o 10 let dříve 😲

majdulena
autor
23. črc 2015

@schmudlina třeba do toho spadneme obě :oD

ronyx
23. črc 2015

Buď v klidu,však on změní názor 🙂 Já to měla podobné,taky jsem s tím začla já,že už by bylo na čase a na něm bylo vidět,že se mu do toho zatím moc nechce.Dali jsme si termín,že na jaře začneme,to bylo v létě,snažil se to co nejvíc oddálit 😀 No na jaře to vyšlo na poprvé a nakonec to dopadlo tak,že je to ten nejúžasnější táta,co znám.Malého miluje,neustále mu věnuje pozornost.Byl z něj nadšený od prvního dne jeho narození a když ho teď někdy z legrace poškádlím,jak se tomu vyhýbal a o prckovi nechtěl slyšet,tak se děsně brání,že to není pravda 😀 Teď čekáme druhého klučíka a já se těším,až znova uvidím ty jiskřičky v jeho očích až poprvé uvidí svého druhého syna 🙂

vrabcak0007
23. črc 2015

tak můj bývalý byl o 4roky mladší..chodili jsme spolu 8let...poprvý mě žádal o ruku po 6ti měsících, kdy mu bylo čerstvých 18 a měl blázen před maturitou...pochopitelně jsem odmítla...pak před dochodem na vojnu (byl jeden z posledních)..tak jsem mu řekla, že si promluvíme pak, až mu to skončí..řešil tím totiž jednu naší menší krizi...pak tedy pořídil byt společně jsme se po 6ti letech sestěhovali..věděl, že dítě bych ráda do30ti...přiznávám, že nejsem přímo ten mateřský typ, co po miminku toužil duševně - ale spíš rozumově - kvůli zdraví a věku...byl s tím srozuměn...nic nenamítal...v mých 29 jsme o tom začali víc mluvit..vždycky to nějak neurčitě odbyl...napůl odkýval..jakože času na debatu dost...takhle to trvalo asi rok...plus nějaký další problémy..když už jsem toho začla mít plný zuby, tak jsem mu jednou v noci, když se přitulil, řekla, že dneska už bez gumy...odtáhnul se a že teda nic...a šprajcnul se..a to byl pro mě poslední impuls...ne kvůli tomu, že nechtěl dítě, ale že jako pořádnej chlap neřekl přímo jak to myslí a cítí a jak to vidí on...času a příležitostí měl dost....s tím, že ve 20ti byl zopdpovědnější a rozumnější než ve 26ti, jsem se s ním rozešla...

majdulena
autor
23. črc 2015

@vrabcak0007 jsem to četla a čekala happy end a ono tohle?

vrabcak0007
23. črc 2015

chtěla jsem to napsat hned zkraje tvé diskuse, ale nechtěla jsem ti kazit náladu... ale v té záplavě happy endů mi to nedalo a je potřeba znát i to, že ne vždycky to může skončit pěkně...prostě mě nebavilo pořád poslouchat nějaký..jasně, možná, uvidíme, teď nemám náladu o tom mluvit...jak píšu - nevadilo by mi ještě chvilku počkat - však i rozchodem jsem přeci riskovala, že budu mít dítě bůhví kdy - pokud vůbec...ale už jsem ho prostě nechtěla s někým takovým, kdo si něco tak důležitýho neumí sesumírovat v hlavě a popovídat si tom a říct svůj názor..
ne, že bych si teď nějak moc pomohla, ale to je zase jiná pohádka 😀 😎

svetlus_pepca
23. črc 2015

Nám je oběma 28 a máme ročního chlapečka. A jak jsme k tomu dospěli?? Prostě jsme oba miminko chtěli. Skoro od začátku našeho vztahu (jsme spolu 7 let) jsme plánovali, jak si po dokončení mého studia najdeme bydlení, já práci, časem se vezmeme a budeme chtít děti. Nemusela jsem svému, dnes už manželovi, nějak "vnucovat" svoji představu o tom, že bych děti chtěla. To opravdu nikdy. A dneska?? Máme domeček, já si nějakou tu práci taky našla, jsme už dva roky svoji, máme báječného rošťáka a oba víme, že budeme za nějaký čas chtít další. ... A k tvému příspěvku ti napíšu ještě jedno. Hodně mi to připomíná model typického sobeckého, nezodpovědného, nedospělého a nerozhodného "chlapa". Partnera bys určitě nutit neměla, ale také bys neměla čekat, až se pánovi bude chtít a bude se mu to hodit. Taky už by ses nemusela dočkat 😒