Přítel nechce naše dítě 😞

snezenka123
15. pro 2017

Ahoj, vím, že asi nejsem jediná, kdo si podobnou věc zažil, ale potřebuji se z toho nějak vypsat..
Mám tři děti, s dvěma bývalými muži(první začal hulit a stal se z něj psychopat co mě psychicky týral a tak jsem od něj odešla s dvěma našimi dětmi)můj druhý manžel chtěl vlastní..byli jsme spolu moc krátcě, ani jsme se pořádně nestihli poznat a já na dítě kývla..jenže jelikož jemu šlo především o to dítě, vztah šel do kopru i hlavně proto, že odstrkoval ty moje dvě, syna neměl rád..)odešla jsem a byla sama se třemi.

potkala jsem nynějšího přítele, který je mým třem dětem skvělým tátou, má je rád, bere je takové, jaké jsou..svoje vlastní děti nemá..a asi po dvou měsíčním chození mi řekl, at se k němu s dětmi nastěhuji..viděla jsem a mluvili jsme o tom, že to pro něj je velká změna, že byl sám v baráku a najendou tam bude mít tři děti a ženu...ale řekl mi, že to chce dát, a zvládnout to..

a ted jsem zjistila, že jsem těhotná, miminko jsme neplánovali...a on mi dva dny na to řekl, že dítě nechce...že jsme spolu krátce 9 měsíců..a že si myslí, že by 4 děti psychicky nedal...že takhle má kolikrát pocit, že nedává ty moje tři, i když je má rád, tak je to pro něj prý náročný...
A že mě miluje, ale ty děti prostě jsou na něj moc...zhroutil se mi celý svět, sesypala jsem se....dva dny jedny z nejhorších dnů v mém živote, ty předtím byli když mi maminka umřela, když jsem byla v 6 měsíci těhotenství s první dcerkou..tatínek se mi zabil když bylo synovi půl roku..☹

zhroutila jsem se, omdlela, praštila se do hlavy a kyčle, zavolal mi záchranku...v nemocncici si mě nechali na pozorování do druhého dne

když si mě druhý den přivez domů, znova mi to zopakoval. že to prostě nechce (je mu 32 let a že dítě je velká zodpovědnost a na to aby dítě lidi chtěli, musí být dva)
hrozně jsem brečela, i on se trápil, že mi ubližuje...obrečeli jsme to oba dva. v podstatě mi dal na výběr..bud dítě a nebo vztah...a že mě do ničeho nutit nebude...ale že nechce přivést dítě do nefungující rodiny, a že si myslí, že by to dítě to úplně zabilo a šli by jsme stejně od sebe...
celý den jsem hrozně probrečela...nakonec jsem souhlasila s potratem, i když je to proti mojí vůli a mém přesvědčení...protože kam bych šla s třema dětma?? nebo se čtyřma??

Nicméne druhý den ráno jsem mu řekla, že ci přeju jediné, aby mi řekl, že to zvládneme, ustojíme a že mi bude oporou. řekl mi"tak si TO tedy nech'
A já co potom? nějak to zvládneme..
odpoledne mi potom řekl, že nechce, abych na to šla, protože nechce abych se trápila(říkala jsem mu totiž už předtím, že já to nevnímám jako shluk buněk jako on, že pro mě je to už NAŠE dítě, a kdybych ho zabila, neodpustila bych si to...)a že v podstatě rezignoval..to byla středa...
Jenže je odtažitý..vidím na něm, že to prostě nechce...trápím se, miminko si chci nechat a doufám, že u mě vydrží po těch všech stresech...

Prožili jste někdy něco podobného? A co vaši partneři? přijali to nakonec? TĚŠILI SE? zlomilo se to někdy?

Moc děkuji

kacasa
15. pro 2017

Nevim co na tohle napsat.. asi te nebudu umet utesit.. ale nechapu, proc se to stalo.. v dnesni dobe clovek otehotnet nemusi kdyz nechce. Pro me je to nezodpovednost a uz i to ze jsi kyvla na treti dite...nechapu a ja nych do dalsiho nesla i kdyz potrat je mi proti srsti..ve finale budou chudaci vsichni. Je mi to lito

odula
15. pro 2017

@kacasa no,to moc pomůže takováhle "konstruktivni" kritika . Navíc s "křížkem po fůnuse" jak se říká.

77moona
15. pro 2017

Strašná situace. Jen Vy ale vite, zda dokážete sama zabezpečit čtyři děti, protože tak to dopadne. Podle toho bych se rozhodla. Já bych raději měla spokojene tři děti.

ptacatko01
15. pro 2017

Ja osobne beru potrat z jinych nez zavaznych zdravotnich duvodu take jako vrazdu. Jednou uz tu to dite je a je treba prevzit zodpovednost a ne se ho zbavit jak nejakeho odpadu.
Znam pary kdy otcove dote odmitali ani s zenou pak poradne nekomunikovali a po porodu pripadne i behem tehotenstvi se to zlomilo a miluji sve deti nade vse. Samozrejme je tu i ta druha varianta ze to nestravi. Nevsimla jsem si, ze by jsi psala jak dlouho spolu jste. Treba to chce jen cas aby si vzykl na tu kazdodenni vravu a pak mu to nebude pripadat tak hrozne. Obo zalezi i hodne na povaze. Nekdo ma deti pet i vic, znam takove a proste si tu vravu uzivaji, naplnuje je to. Nekdo holt takovy neni a ma rad svuj klid. Jak to bude u Vas ukaze jen cas. Podle toho jak se k potragum stavis na nej urcite nechod hodne zen to totalne polozilo a celej zivot znicenej. Drzim palce at to chlap stravi a jste spokojeni a stastni.

kacasa
15. pro 2017

@odula bohuzel..

pasiba
15. pro 2017

No tak tomu říkám opravdu špatná situace. Pritel tě opravdu opravdu miluje! A je úžasný na tvoje děti. .... přijít o něj by bylo hodně blbé. To rozhodnuti je jen na tobě. Je opravdu velka šance, že to psychicky nedá tolik děti a nebude s tebou šťastný. Já bych volila jistotu. Chápu, že mě budete nenávidět, ale dnes zůstat sama na 4 děti je trochu sebevražda. Ale zase pokud to finančně zvládneš tak není o čem! Upozorňují, že jsem potratem prošla ve 21 tt a ještě dnes to obrecim, ale sama na čtyři děti bych byt nechtěla. A rozhodne si řekni doktorovi o lepší antikoncepci když ti ted takhle nepříjemně selhala. Člověk pak musí dělat příšerné rozhodování 😢 Hodně štěstí při rozhodování o osudu tebe a tvych děti 🍀

77moona
15. pro 2017

@odula A co byste poradila Vy, aby to pomohlo?

janall30
15. pro 2017

Jste spolu krátce a pokud nedává 3, tak je pak riziko ze zustanes sama se ctyrma.myslím ze si zaslouží obdiv ze te vzal domu a chce se starat o 3 cizí deti.asi si to tak nepredstavoval ze to bude tak náročné a možná toho rozhodnuti i lituje.nepises kolik je starším dětem ani kolik ti je - možná uz by se casem osamostnily a tak by se mu ulevilo.malinke je opravdu náročné a pokud jsou deti male musí to byt doma chaos.taky záleží na finanční situaci.taky jsem odpůrce potratu ale pro tebe to bude asi nejlepší.snad te to ponauci pro priste.

kacasa
15. pro 2017

pro me je vrchol nezodpovednosti uz otehotnet v teto situaci a sobecky si to dite nechat a privest ho do takoveho neharmonickeho vztahu..jsem si skoro jista, ze nynejsi partner to neda a odejde..a co pak? budou chudaci vsechny ctyri deti.
osobne nepochopim, proc zakladatelka kyvla na treti dite, kdyz videla, ze nema hezky vztah k jejim dvema uz...proste spoustu veci co nechapu a nyni asi tezko nekdo poradi. Ona sama musi zvazit jaka varianta je pro ni lepsi..ale na happyend nejak neverim .-( bohuzel a je mi to moc lito. mozna to zni zle..ale ja to zle nemyslim..jsem holt realista. A zakladatelce preji hodne stesti a sily. 🍀

snezenka123
autor
15. pro 2017

jsme spolu 9 měsíců, bydlíme spolu půl roku...on je vážně moc hodný...vím, že mě miluje. prostě selhala antiko..stává se to.
ja měla všechny tři děti plánované...vždy to byl chlap co přišel a řekl, budeme mít spolu dítě, já chtěla a dítě jsme měli...
Svoje rodiče nemám...nemám kam s dětmi jinak jít, se třemi natož se čtyřmi...ale potrat bych asi nezlvádla..pro mě už je to jednou dítě, naše dítě...
jeho rodiče stojí za mnou, a říkají, že můžu jít kdyžtak k nim, že mi pomůžou,hlavně at to nedávám pryč. zklamali se v synovi, že takhle reagoval, a věří, že se s tím popere a že si to sedne...vím, že bude tím nejlepším tátou na světě, vím to. když vidím jak se chová k mým dětem...on byl spíše samotářský, má náročnou práci a volno tráví lezením po skalách a chozením po horách a ví, že s dítětem už by se to moc nedalo aby mě nechal doma se 4 dětmi..já jsem ale tolerantní a když odejde na víkend na hory, a jsem doma se třema, zvládnu to i se 4...asi to chce prostě čas...

snezenka123
autor
15. pro 2017

@kacasa k mým dvěma dětem se můj ex choval hezky....dokud se nenarodila jeho dcera...prostě někdy to tak stane..ubezpečoval mne, že všechny tři děti bide mít stejně rád...a když máte někoho rádi, věříte mu..chcete mu věřit. Já to neberu jako nezodpovědnost, moje třetí dcera je úžasná a i když to neyšlo s jejím tátou, tak jsem za ni moc ráda. Děláme v živote chyby, ale je důležité se tomu umět postavit.
a ustát to, poučit se.
A s nynějším partenerem jsme používali anti..a podle mě jsme měli harmonický vztah a máme ho pořád navzdory tomu všemu...prostě až když jsem mu řekla o mimi mi řekl, že neví, jestli to ustojí...

kacasa
15. pro 2017

@snezenka123 selhala hormonalni antokoncepce? Prave..ze je to tezke, ze nemas "sve" zazemi, rodice, ktere by ti pomohli..ted se sice nabizi jeho rodice..ale kdo vi jak to pak vsechno bude.
Kez by se to zlomilo a pritel zmenil nazor.

odula
15. pro 2017

Hele,nemam s timto vlastni zkusenost. Napisu ti co mi rikala moje mama. Zila s otcem v nefunkcim vztahu,tenkrat byl rozvod ještě docela tabu. Otehotnela se tretim, otec ji donutil jit na potrat. (Bylo to rovněž hluboce proti jejímu presvedceni - a podle toho co vyprávěla mela postabortivni syndrom). Pak otehotnela se ctvrtym. A to byl vztah už uplne v kopru. A zase ji nutil na potrat ( i její okoli). Odmítla. A narodila jsem se já. 🙂 naši se skutečně rozvedli a mama zustala sama s trema dětma na ktery otec v podstate neplatil vyzivny. A kdyz jsme se tuhle o tom bavili,rikala mi,ze na ten potrat neměla jít. Ze kde se naji tri,naji se i čtyři. A že stejne obcas musi myslet na to (po 40 letech) jakej by ten člověk byl,co by dělal... atd. To říkala moje máma. Měli jsme to nekdy fakt těžký,hodně,ale dva z nás vystudovali VŠ a zpětne musím říct,že to ze jsme neměli všechno nás docela dobře připravilo pro zivot ;) teď k tvojí situaci - samozřejmě nemůžu říct ať uděláš to nebo ono. Může se stát že všechno bude v pohodě a tvůj partak mimi prijme a bude z neho poprdenej.,může se stát, že zůstanete sami... To rozhodovani musi byt šílený. :( ale myslím,že pokud půjdeš na potrat,tak ten vztah by se mohl rozpadnout stejně - ty budes muset zit s tim,že jsi šla na potrat. A pokud jsi vnitřně proti tomu a on to navrhnul,tak by se snadno mohlo stát,že mu to budeš,třeba podvědomě, vyčítat,a v tom se dlouhodobě žít opravdu nedá. :( chjo..preju ti hrozně moc sil i světla do toho rozhodování. I tvýmu partnerovi.muzes zkusit kontaktovat í nejaky neziskovky ( treba "nesoudime pomahame") a promluvit si s někým kompetentním (asi lepsi nez tady na konovi kde te do tvy situace nektery maminky rovnou pouci o tom,ze existuje antikoncepce :/ ). Jo muzu se zeptat kolik je tvym dětem? A ma tvůj partner vlastní děti?

kacasa
15. pro 2017

@snezenka123 to je priserny..je mi moc lito co se prihodilo ☹ a ex to sve dite vida, nebo nema zajem vubec?

pasiba
15. pro 2017

@snezenka123 Chce to odvahu, ale jsi rozhodnuta. Nepřeji ti aby te přítel opustil. Snad to zvládne ☺

snezenka123
autor
15. pro 2017

@janall30 ponaučí mě to pro příště??ja jsem na něj žádnou boudu neušila...prostě se stalo. Mě je 34,jemu 32. nejstarší dceři bude v létě 10,synovi v lednu 8 a nejmladší v dubnu 3. ano vážím si toho že si nás k sobě vzal, proto vím, že kdyby mě nemiloval...neudělal by to

snezenka123
autor
15. pro 2017

@kacasa vídá, každých 14 dní...já to s ex zkoušela zachránit..chtěla jsem poradnu.. nakonec to dopadlo tak, že obě děti skončili na antidepresivech..a to mi došlo, že on se nezmění, nic řešit nechtěl do poradny nechtěl, prostě sobec...fakt jsem udělala maximum...

kajalka
15. pro 2017

Též to vidím jako neskutečnou nezodpovědnost, v dnešní době informací a dostupné jakékoliv antikoncepce. Ono se nemusí jednat jen o tohle dítě, můžou přijít další s dalšími nevhodnými partnery.
Autorce - radím dítě si nechat, obrať se na psychologa, aby ti pomohl vystoupit ze stereotypu špatného výběru chlapů a dojdi si na gyndu a vyřeš antikoncepci, aby byla fakt neprůstřelná. Chlap ať se zařídí dle svého svědomí.

odula
15. pro 2017

@77moona to co jsem napsala. V tom delším příspěvku.

japona
15. pro 2017

@snezenka123 Nedivim se, ze je pritel v soku - po 9 měsících má v domě ženu, tři deti a ctvrte na cestě. Taky bych se bála o své duševní zdraví s tolika detmi najednou. Na druhou stranu píšete, že má vase deti rád. Je tedy nemala šance, že si zamiluje i "nechtene" dítě. Rozseknout to budete muset sama. Vy pritele znáte. Vy víte, zda budete schopni se o deti postarat. atd atd. Jo a hlavně nedopuste, ať se situace kdy opakuje!

35_a_budu_mamka
15. pro 2017

@snezenka123 Jak pisete, ze jste to zvladla se 3, zvladnete I se 4, tak bych si mimi urcite nechala. Treba se pritel zamiluje do mimi, az ho uvidi. A kdyby ne, stejne nikdy neni jiste, ze vztah vydrzi, I kdyz by bylo zrovna ted vse ruzove. Takze se pokud mozno nestresujte tim, co by bylo, kdyby. Ono to nejak bude a vy to zvladnete, z vaseho prispevku je to znat. Fandim vam👍

snezenka123
autor
15. pro 2017

@odula děkuju moc...mě je 34. a v příspěvku výš je kolik je dětem, on vlastní děti nemá...já si taky myslím, že by to náš vztah nedal, kdybych si mimi nechala vzít...ted je to bud půjdu na potrat a já si myslím, že to nedám a vztah půjde do kopru a nebo s to necháme a budeme doufat, že ten vztah nepůjde do kopru..ale myslím si, že on to dítě bude milovat a to moc...a kde se nají 3,nají se i 4..o peníze taky nejde..barák je veliký, zahrada taky...prostě se to ted necití připravený...chtěl by tak za dva tři roky

kacasa
15. pro 2017

@snezenka123 tak proc tu pises, kdyz jsi si tak jista? co jsi vlastne chtela slyset?
jen ujisteni, ze to zvladnes? to preci musis citit ty sama. Pokud jsi takhle presvedcena..zmaknes to urcite ;)

japona
15. pro 2017

@snezenka123 Pokud on přemýšlí, že chce dítě za dva tři roky, nechala bych si ho. Holt bude uz za necely rok..

japona
15. pro 2017

@snezenka123 Btw. navic není jiste, že pokud půjdete na potrat, bude vše vporadku a zůstanete spolu. Pravděpodobně mu budete vyčítat, že vás k tomu donutil a časem půjde vztah do kopru..

snezenka123
autor
15. pro 2017

Vážím si každého názoru z vás, ale zkuste se vžít do mé situace..kdyby jste byli na svém místě, to poslední, so by jste chtěli slyšet je o tom, že neumíte používat antikoncepci a aby se to už neopakovalo...moje všechny tři děti byli plánované a chtěné...tohle přišlo samo.
A v životě si nemůžeme být nikdy jistí, jaký je náš partner, když jsme s ním na začátku...a mým prvním mužem jsme spolu byli několik let, pak jsme se teprve vzali.. v roce 2004..až 4 roky na to se nám plánovaně narodila dcera...roka půl na to plánovaně syn...jenže když někdo propadne závislosti...tak ani láska nemá šanc..pokud to nechce řešit...a věřte, že to nebylo lehky...každá rok narození dítěte pochovat jednoho z rodičů..řešit manželskou krizi..stěhovat se, mít doma násilnického manžela a dvě malé děti...

nepotřebuji, aby jste mě soudili, ani litovali.

Chtěla jsem jen trochu síly a podpory...nic víc...a kde jinde, než u maminek? když ne u vlastních tak "cizích" najít pochopení?

Moje situace není jednoduchá, to já vím, a musím doufat a věřit ve šťatsný konec, protože tady mám tři děti co mě potřebují a nejvíc mě teď potřebuje to maličké..moje čtvrté.

Děti mi byli vždy oporou v mých těžkých životních zkouškách a dávali mi sílu se zvednout a jít dál a bojovat za svoje štěstí a za jejich štěstí.

Moc všem děkuji a přeji vám, vám všem, aby jste byli šťastné ❤

kacasa
15. pro 2017

@snezenka123 jakou antikoncepci jsi pouzivala? nebo..jste pouzivali?

snezenka123
autor
15. pro 2017

@kacasa chtěla jsem jen trochu podpory...nic víc. vím, že ne každý se mnou musí souhlasit

snezenka123
autor
15. pro 2017

@kacasa pharmatex, a fungoval nám celou dobu

shine2015
15. pro 2017

Pokud mas podporu v jeho rodičích a potrat je proti tvému přesvědčeni tak osobně potrat taky neuznávám bych si mimi nechala..... ono se muže stát ze se vzpamatuje .... ze proste je jen zodpovědný a přišlo mu to šílené 4deti na dnešní dobu a on se vyděsil a zpanikaril....myslím ze jeho rodiče ti když tak pomůžou....,

Podle mě pokud na potrat pujdes tak zustanes sama určitě taky - to v sobě nedáš ze té nepodpořil a vaše dítě nechtěl....,

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru