Bolesti 39+5 - jak zvládnu porod. Co na to pomáhá?

monikagrol97
13. lis 2019

Ahoj v pátek mám termín. Od včerejšího večera jedou bolesti jako blázen. Že začátku to bylo dost nepravidelne a slabé, dalo se ještě spát, ikdyz mě to i občas probudilo. V 5 ráno mě probudili silné bolesti, začíná to v podbřišku jako při MS, pak to jde do zad, ale fakt šíleně. Ráno jsem jela na kontrolu, prý ještě nejsem otevřená, že to jsou poslicci. Jsou ale pravidelný někdy po 10minutach, někdy po 7minutach, ale opakuji se, nepřestává to. Vše jsem jim řekla, nedokáži pochopit, že mě pustili domu. Fakt se to nedá vydržet. Nechci bejt citlivkaá, až nastanou tedy ty porodní bolesti tak to se asi zvencnu. Nemáte rady co na tyto bolesti pomáhá? Nejde mi ani usnout, je to fakt bolest, dekuju předem za rady.

kristyn.g
13. lis 2019

@monikagrol97 ahoj měla jsem to takhle úplně stejně. Bolesti až do kříže. A pět až sedm minut.... Takhle jsem měla ty bolesti dva dny a třetí den ráno jsem porodila. První den jsem byla celý doma protože mě poslali domů jako tebe 2. Jsem strávila na hekárne a přes noc jsem se začala otevírat.. je to normální a ano může to trvat dlouho ale taky nemusí. Drž se buď dobře naladěná panikařit nemá smysl akorát tě to rozhodí.

odula
13. lis 2019

@monikagrol97 hele, ja takhle mela neefektivni bolesti tri dny. Furt me posilali domu. Uz me to s*alo, protoze se to fakt nedalo vydrzet. Ja jsem ale vedela, ze proste potrebuju byt v nemocnici, kde se uklidnim, uvolnim a pujde to. Takze kdyz uz jsem treti noc po sobe nemohla spat, tak jsem tam proste nad ranem jela s tim, ze se uz rozhodne nenecham vyhodit. Monitor nic neukazal, ja zavrena, ale kdyz tedy tak "strasne trpim" tak si me tam nechaji na pozorovani. No a - za sest hodin jsem porodila :D proste jsem se uvolnila a slo to. Jestli se budes citit klidnejsi kdyz te prijmou, tak jim vysvetli situaci. Ze jsi prvorodicka, ze te to hodne boli atd. Jenom - ja jsem byla rada, ze do procesu nikdo nezasahoval, i kdyz uz pak vyhrozovali oxytocinem. Vedela jsem, ze se staci uvolnit. Nekdo se uvolni doma, nekdo holt v nemocnici. Jo a - samotnej porod nebyl uz nijak moc horsi nez ty bolesti. Navic mas pak koktejl hormonu, ktery opravdu hodne pomuze (co se vnimani bolesti tyce). takze nemej strach. 🙂 drzim palce

normalnimatka
13. lis 2019

hovno poslíčci....to je úplně jedno, že nejsi otevřená. někdo má taky bolesti den a otevře se z 0 na 10 během hodiny...nechápu, že to ty tak strašně chytrý doktoři nestihli za svou praxi zpozorovat...
jo a ještě jedna poznámka, taky není úplně pravda, že ty "pravý" kontrakce jsou nutně pravidelný... já to třeba úplně pravidelný neměla a shodly jsme se na tom s více kamarádkama. takže dej na svůj pocit a jeď, pokud už teď sotva existuješ🙂 hezkej porod přeju!

normalnimatka
13. lis 2019

třeba už máš dítko v náručí a úplně jiný starosti🙂))

nanyh
13. lis 2019

@monikagrol97 Určitě jeď, pokud se to nedá snést, za chvíli to malé může na světě 😊

monikagrol97
autor
13. lis 2019

Tak jsem jela, Hlenova zátka odešla, voda ne. Prý otevřená nejsem, chtěli me poslat domu ale s těma bolestma jsem se na to necítila a ležím na lůžku. Trpím jako blázen, ale jsou to jen poslicci. 🙈Tak snad se to co nejdříve rozjede

drakenn
13. lis 2019

Já to tak měla dva dny, začala jsem rodit až třetí den. Byly to bolesti jak prase.
Držím ti palce a přeji hladky porod

bara456
13. lis 2019

Měla jsem to hodně podobné. Tři dny bolesti,hlavne do kříže. Začalo to po 10-7 min, někdy to třeba na dvě hodky přestalo. Nešlo s tím moc spát. Druhý,třetí den už po pěti. Byla jsem v u svého doktora a pak i v porodnici a byla jsem otevřená tak na prst a bez hlenove zátky, ale vůbec se to za tři dny nehlo, pak už jsem raději jela do porodnice na noc, protože jsem vůbec nevěděla, kdy jako jet, když mám kontrakce po pěti, byli vidět i na monitoru, ale byli slabé, prostě kontrakce k prdu 🙈 dali mi nějakou injekci ať se trochu vyspím. Prodychavala jsem si to v posteli a snažila spát a ráno už byl pěkný nález a šla jsem na sál, ale stejně jsem porodila až odpoledne 😀

bara456
13. lis 2019

Porod už ale nebyl o moc horší než ty tři dny 🙂

zelenoockaa
14. lis 2019

Tak co? Přes noc nic?

amazonkajanik
14. lis 2019

@monikagrol97 holka moje, držím pěsti, ať se brzy uleví a porod proběhne v pořádku. Nebo že je už za vámi a jste s prckem už pěkně spolu na pokoji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru