Začátek těhotenství. Jak se cítíte?

pacickapaci
27. dub 2023

Ahojky holky maminky tehulky
Jak se cítíte na začátku těhotenství .Mate nějaké příznaky nebo žádné ??
Zítra mě čeká první ultrazvuk kdy se dozvím v jakém týdnů jsem ..už jsem o jedno minco přišla tak trošku stres ale snad vše bude v pořádku snažím se na nic nemyslet
Příjemný den těhotenství i mateřství

luhana
27. dub 2023

@pacickapaci
Ahoj, pobolívá mě podbřišek. Nejhorší je to v noci, tak se moc nevyspím. Měla jsem to tak i v prvním těhotenství. Občas se mi zvedne žaludek, ale vyloženě nevolnostmi ,,zatím,, netrpím. Jsem zatím v 5tt, tak k dr. zatím nespěchám. Půjdu tam až tak za dva týdny, pokud nenastanou nějaké komplikace. Držím pěsti ať ti to tentokrát dobře dopadne 🍀😁 a žádné stresy 🌞

lucyruckova
27. dub 2023

Do 14tt jsem nevěděla, že jsem těhotná... přítel mě donutil si udělat test, pak gynda a fakt těhotná. Bylo mi dobře, nic zvláštního... jediné, co si uvědomuju, tak jsem méně jedla a smrdělo mi vše u vaření... ale to jen zpětně. Jinak nic... ale samozřejmě je to individuální. Jiná známá zvracela snad 5 měsíců vkuse od začátku...

pacickapaci
autor
27. dub 2023

Ahojky
Moc děkuji za odpověď já jsem na úplném začátku dozvím se až zítra
Nějaké příznaky byli na začátku spíše bolení žaludku teď mě bolí jen prsa nejsem ani unavená žádné příznaky tak se trošku bojím zda je vše v pořádku zatím žádné extra chutě nemám spíše jim protože musím kvůli miminku tak snad zítra vše dobře dopadne

lucyruckova
27. dub 2023

@pacickapaci a prsa mě bolela! Jako hodně, ale přisuzovala jsem to tomu, že se blíží menstruace... :D ale vono ne... prsa bolela dál, a bolí do teď (asi ne už tak moc, nebo jsem si zvykla)... a stres jsem měla taky... od té doby, co jsem se to dozvěděla, do každé prohlídky... až jak cítím pohyby, jsem "klidnější"..
Moc držím palce! 🙂 ať se vše povede! 🙂

pacickapaci
autor
27. dub 2023

@lucyruckova děkuji za odpověď
Přeji vám příjemný průběh těhotenství
Já věřím že zítra bude vše v pořádku i přesto že nemám skoro žádné příznaky některé ženy je prý ani nemívají tak snad to tak má být

lucyruckova
27. dub 2023

@pacickapaci hodně sil! A přeji hodně štěstí! Dejte vědět 🙂

luhana
27. dub 2023

@pacickapaci
Příznaky nemusíte mít žádné (to je ten lepší případ 😁), ale pokud jste na začátku těhotenství mohou teprve nastat. Už jsem se také objednala, ale mám dojít až za tři týdny, tak si ještě počkám.
Ať to zítra dobře dopadne.

pacickapaci
autor
27. dub 2023

@luhana ahojky
Ano právě jsem to někde četla že někdy žádné příznaky nebývají já měla tedy asi před dvěma týdny bolest žaludku nevolno malinko unavená teď mě bolí jen prsa občas pod brichem ale jsem vážně úplně fresh v pohodě ..až mě to děsí ..asi k tomu ty nervy a strach patří ..děkuji za povzbuzení..😅🥰

emillyhk
27. dub 2023

Ještě než jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mě strašně bolely záda. Ale jakože jsem fakt nemohla sedět, ležet, stát...
V den, kdy to přešlo, přišly nevolnosti a do konce druhého trimestru mě nepustily. A šíleně se mi zhoršila pleť, tváře plné drobného akné, jizvičky mám do teď. 🙄
Kamarádce se okamžitě zvětšila prsa, najednou se nevešla do podprsenky. Jiná kamarádka zjistila těhotenství tak jako spíš náhodou asi v 8. týdnu, manžel ji donutil si udělat test (po prvním porodu neměla ještě úplně pravidelný cyklus). Když jsme se bavily později, tak já měla podezření ze je těhotná, dřív než ona. 😁 Ona na sobě necítila nic, ale najednou měla úplně jiné rysy, výraz tváře... 🤷‍♀️😊

helen_h
27. dub 2023

@pacickapaci U obou dětí jsem až do 16. týdne, kdy začalo trochu vykukovat bříško, neměla žádné těhotenské příznaky, sem tam mě někde píchlo v podbřišku, případně se mi chtělo častěji na záchod, ale to tak bylo všechno. Taky jsem si vždy až do další návštěvy na gyn říkala, jestli je možné, že vše dobře roste a že je to v pořádku, že já na sobě NIC nepoznám. A vše v pořádku bylo ;)

sorboni30
27. dub 2023

@pacickapaci kdybych si neudělala test, protože jsem měla 14 dní zpoždění, tak ani nevím že jsem těhotná.. špatně mi nebylo, nic mě nebolelo.. až později trošku jako bych měl dostat menses, ale to se roztahovala deloha.

pacickapaci
autor
28. dub 2023

Ahojky
Tak dnes po ultrazvuku všecko v poradku jsem 6+2
Srdíčko bušilo nádherné opravdu 🥰
Tolik strachu a na konec vše v pořádku jsem moc ráda doufám že u vás také vše v pořádku hezky den maminky tehulky 🥰🥰🥰🥰😉😉😉

pacickapaci
autor
28. dub 2023

@helen_h moc děkuji za odpověd❤️

lucyruckova
28. dub 2023

@pacickapaci tak super! Moc gratuluji 🙂 u nás taky vše v pořádku 🙂

makilein
28. dub 2023

@pacickapaci Zdravim a moc gratuluji! Me ceka prvni ultrazvuk az za 14dni a take si delam starosti, protoze nic moc necitim, obcas mam citliva prsa a jsem trochu unavena, ale jinak nic. Je to moje prvni tehotenstvi po 3 letech snazeni, ted jsem aktualne 5+3 podle data posledni menstruace. Moc me uklidnilo co tady ctu 🙂 preji vsem krasne tehotenstvi ❤

pacickapaci
autor
29. dub 2023

@makilein děkuji moc
Nebojte se všecko dopadne dobře oni asi ještě ani žádné příznaky moc nebývají takto brzo a některé nastávající maminky říkají že je někdy lepší je Nemít ..já si teda stěžovala že je nemám a včera tedy od samého rána mě nepřestal bolet žaludek tak jsem s toho vyčerpání strašně brzo usla a dnes celkem ok je to asi střídavé podle miminka..důležité je že je vše v pořádku přeji vám aby vám vše vyšlo dobře ..určitě to dopadne hlavně žádné stres ❤️❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru