Co dělat, aby byl plod v pořádku?

lindabradacova
18. kvě 2017
Ahojte..tak došlo i na mě...
S přítelem chceme miminko...
Tento měsíc sem po x testech nemohla uvěřit svým.očím. ještě před termínem ms 3 pozitivní testy.. ms stále nikde,prsa bolí,že nemohu mít podprsenku,v podbřišku sem tam několikrát za den pichne nebo bolí jako když přijde ms...
Jim kyselinu listovou ale i tak se furt bojim...protože bych nepřežila kdyby se něco pokazilo.
V práci dru.. cely den se vařím v 50 stupnich v kuchyni,stojim,chodim,taham ne úplně lehké věci.. ale nic extremniho...jen mam strach,kam až mohu zajit,aby se něco nestalo a vše se vyvJelo jak má...
Z krve těhotná jsem ale na ult jdu až za 14 dní...
Máte někdo zkušenost že ač ste se v prvním tehu bála,tak i kdyz ste cely den něco delala a bylo vam zle a trpela migrenou,tak se pludek uchytil a zůstal?
Nemám žádné zkušenosti co sním a co ne
marki00
18. kvě 2017
Bát se budeš pořád nečeho. Myslím, že krom těch základních věcí (nekouřit, nepít alkohol, pít dostatek tekutin a jíst listovku) nemůžeš nic udělat. Pokud nevíš o nějakém omezení (např. krevní mutace, problém se štítnou), tak můžeš být v pohodě.🙂
lindabradacova
autor
18. kvě 2017
Nevím o ničem... protože sem se po tom ani nikdy nebadala...
A můžu listovku brát třeba dva měsíce?
no_title
18. kvě 2017
ahoj, hele vůbec se neboj 🙂 Maximum, co můžeš udělat, je brát naštěpenou kyselinu listovou, nic nechytit v 1. trimestru a jíst pestrou stravu. To tahání těžkých věcí (ale záleží i jak moc těžkých) ideální není, ale já třeba tahám těžké nákupy pořád i teď ve 25. tt, to samé odpadkový koš a prckovi se nikdy nic nestalo. Navíc fotím svatby, takže celodenní lítání, tahání techniky a prcek pořád v pohodě 🙂.
Nevím, jestli ti to pomůže, ale pokud se bojíš potratu, můžu ti dosvěčit, že valná většina těhotenství končí kvůli genetické vadě neslučitelné se životem. Většinou za to může špatný počet chromozomů, čili nic, co můžeš ovlivnit. Ale stres, fyzická aktivita ani jídlo na to vliv nemají. Takže se tím nemusíš trápit 😉. Viz tento článek: http://bartak-alexandr.webnode.cz/news/proc-se-...
A naopak je dobře, že jsi aktivní, ono ženy, které celé těhotenství prosedí doma a nemají žádnou aktivitu mají pak mnohem obtížnější porody, tak se neboj a funguj jako normálně 🙂.
no_title
18. kvě 2017
@lindabradacova tu kyselinu listovou (ideálně Femibion nebo nějakou, kde je naštěpená) můžeš brát do 14.tt, pak už je to spíš dobrovolné, já ji už třeba neberu 😉
Pokud jde o strach, doporučuju si pak od 12.tt koupit Angelsounds, tím se dá sledovat srdeční tep miminka, mě to hodně uklidnilo na ty 2 měsíce než začalo kopat. Od té doby jsem se už nebála. Nemusíš ani kupovat nový, tady na bazárku se dá sehnat celkem levně 🙂
marryjanew
18. kvě 2017
@lindabradacova příznaky jsem měla stejné.. už to pomalu ustupuje, i když píchání sem tam cítím furt ale to je z toho že se roztahuje děloha a miminko si dělá místo. Prsa mě taky ještě bolí ale už nic tak hrozného jako na začátku... bohužél to nijak neovlivníš. Zdravé mimčo se prostě udrží 🙂 věř miminku a užívej si těhu 🙂
marki00
18. kvě 2017
@lindabradacova ja ji brala nekolik mesicu pred otehotnenim a do 13tt. Pak jsem presla na femibion 2.
lindabradacova
autor
18. kvě 2017
Ale nic tím nezkazím ne 🙂
A jak to je,když trpim silenymi migrenami... a už to trva třeba dva dny a neuticha to... smim si.něco vzít a co?
lindabradacova
autor
18. kvě 2017
@no_title
Tak se budu modlit aby to bylo v pohodě 🙂
Ještě sem ani neviděla utz 😞
lindabradacova
autor
18. kvě 2017
Spíš se bojím o.nej..protoze ja furt trpím na spodek. Furt mi něco je 😞 tak aby to neovlivnilo nějak pak plod
novamamina
18. kvě 2017
@lindabradacova nemusis se bat. Ja na zacatku tehu tahala uhlaky z uhelny do kotle - topit se muselo ze 🙂. Rikala jsem to dr a ona mi na to rekla, ze kdyz tam mimi bude met zustat, tak tam proste tustane a kdyz ne, nezustane tam ani kdybych lezela s nohama nahore.
Na bolest hlavy paralen. Ale zkus to co nejvic omezit. V lekarne mi rikala pani, ze pri teplote se muzou az ctyri denne, ale ja se to snazim vzdycky vydrzet. Taky me hlava boli treba i tri dny. Ale prej je lepsi si ho proste vzit nez se nejak dlouho trapit. Tak se rozhodni sama...
A neboj, mimo bude v pohode. Bat se budes porad, aby bylo srdicko, aby dopadl dobre prvni screening, aby byly pohyby, druhy screen, aby se otocilo, aby se nezamotalo do snury.... proste porad.
adela02
18. kvě 2017
@lindabradacova Ničeho se neboj 😉 Dělám ve skladu, když jsem o prckovi ještě nevěděla, prala jsem se týden léky na bolest na předpis, protože jsem čekala na zubaře, do toho léčila chřipku všim možnym.. když jsem přišla k doktorce, že si myslím, že jsem těhotná a řekla jí, čím jsem se až do předchozího dne prala, málem spadla ze židle (u ní to byla hurá akce, volala jsem jí a ona že když to stihnu za půl hodiny, tak mě vezme ještě ten den). Ptala se na práci, tak jí říkám, že lítám celý den, tahám bedny, který maj kolikrát kolem 50kilo (protože jsem líná jít víckrát), šplhám po regálech a tak vlastně když mi přijde pomoct kluk brigádník, má toho po třech hodinách plný kecky, přitom já to mám jako každodenní režim a ona že v pohodě, ať to neřeším, ať dělám jak chci zatím.. pak jsem (ne kvůli zátěži) měla nějaký problémy, doktorka mě chtěla hnát na neschopenku už ve čtvrtém měsíci, ale když jsem jí řekla, že to nejde, že musím chodit do práce, tak když jsem slíbila, že nebudu tahat nic extra těžkýho, řekla ať teda si tam chodím. Teď jsem ve 33. týdnu, zítra jdu poslední den do práce a prckovi se daří dobře 😉
Na bolest je z prášků fakt jenom ten paralen, jak píše novamamina.. taky jsem brala, ale vždycky jen fakt v nouzi.
jezz13
19. kvě 2017
K tomu tahání věcí - polovina prvorodiček se bojí zvednout i lahev na zalití kytek. Pak čekají druhé a celý den zvedaj a nosí třeba 15kg prvorozence a vůbec jim to nepřijde divné 🙂.
50 kg už je trochu extrém (opravdu adelo nosíš bedny o váze pytle s cementem? 😉) , ale činnost, na kterou jsi zvyklá, opravdu těhotenství neublíží.
lenickakl
19. kvě 2017
Když se má udržet, tak se udrží..
babanci
19. kvě 2017
V podstatě nemůžeš dělat nic, předpokládám, že nepiješ alkohol a nekouříš. Tak jen zdravě jez, hodně spi a nestresuj se. Když jsem byla poprvé těhotná, bylo mi 18 let a byla jsem pěkné třeštidlo. Lítala jsem pořád, jezdila ve škole po zábradlí /jo, ještě jsem studovala/, jedla přesnídávku pravítkem, jezdila jsem na motorce. V sedmém měsíci jsem jela autobusem do Chorvatska. A mám zdravou, chytrou a krásnou dceru! Už 35 let.
elinkal
19. kvě 2017
Neboj se. Vem si, jak tezkou drinu musely tehotne zastat napr. nase prababicky. Malat na poli, litat kolem hospodarskych zvirat...
Navic telo Ti naznaci, ze mas zvolnit az to bude potreba.
eliska_mot
19. kvě 2017
@lindabradacova Já jsem těhotenství neplánovala, pak jsem to nedostala, ale pořád jsem špinila, tak jsem myslela, že to je k tomu. No suma sumárum jsem až někdy v šestém tt zjistila, že jsem těhotná. Do té doby jsem dělal psí kusy. Kouřila jsem (a ne málo), pila jsem (několik oslav) i tvrdý, měla jsem pár prášků na spaní, měla jsem i lokální anestezii v ústech kvůli výměně korunky, tahala jsem fakt těžký věci (normálně tahám tak do deseti kil, teď jsem si dvakrát pěkný kousek poponesla třicet kilo) a tak podobně. Miminko se udrželo a zatím všechno vypadá, že je v pořádku. Mám za sebou už druhý screening a vše je, jak má být.
Je to ve hvězdách. Držím palce.
adela02
19. kvě 2017
@eliska_mot Lokální anestezie u zubaře nemá na prcka žádný vliv 😉
adela02
19. kvě 2017
@jezz13 😀 Překvapivě i některý holky něco unesou
penelope87
20. kvě 2017
@lindabradacova Ahoj! Říká se, že první semestr je "všechno nebo nic"; buď je všechno v pořádku a dítě se udrží, i kdybys měla větší námahu, anebo je něco špatně a tělo si samo poradí. Já trpím na migrény, ale když dost piju, nejím moc sladkého, tak jsem to zvládla zatím se třemi záchvaty, kdy jsem si musela vzít paralen. Námahu mám taky slušnou: mám doma aktivního 18 měsíčního kluka, který váží 11 kg. Tělo ti řekne, když bude třeba zpomalit nebo ubrat.
lenusaak
20. kvě 2017
@lindabradacova listovku urcite basti dál, klidne cele tehu- ja ji omezila a ted ve tretim trimestru jsem mela sileny pokles, ze mi ji na hematologii museli navysit. Listovkou nic nezkazis jen podporis- nejdulezitejsi vsak je pred tehu a v tom prvnim trimestru. Uzivala jsem Femibion, kde je nastepena.
Stravuj se zdrave , pestře, umej odpocivat. Pokud bude těhu prosperujici nevidim duvod, proc by ses měla nijak omezovat- jen ty tezky veci zkus alepon trosku omezit. Bude dobŕe 😊
dora13
20. kvě 2017
Muj gynekolog mi rikal, ze kdyz je detatko v poradku, tak se proste udrzi a pokud je nejaky problem, tak se da ovlivnit jen velmi malo... Bat se budes uz porad, nejdriv aby bylo srdicko, pak ze vsech testu a screeningu, abys citila pohyby, z porodu... A nemusim ti asi popisovat, jak se zacnes bat, az se miminko narodi, ze😅 Zkus se nastavit tak, ze to stejne neovlivnis a hodit se co nejvic do pohody. Drzim palce, at je vsechno ok🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli