Jde o těhotenství nebo jsem potratila?

alelajda
26. kvě 2016

Ahoj děvčata, vím že tohle se ma brát jen s rezervou, a nejistější je jen utz u doktora. Ale i tak bych se rada na něco zeptala a znala par názoru ostatnich. Jedná se o to že poslední MS jsem měla 18.04.16 měla jsem ji normalně jak ji mivam byla silna a trvala tyden. Mam ji ale strašně nepravidelnou tak vubec nevim kdy mam ovu a kdy ne a o mimi se snažime. Tak jsem ani nevěděla kdy mi to ma přijit a tak sem 12.05.16 šla na gyndu za doktorem a řekla jsem mu o co jde a taky že jsem rano začala špinit/krvacet a tak mi nedělal utz a řekl že podle toho co mu řikam tak sem budto v druhem tydnu a na utz je brzo a nic by se nemuselo ukazat a nebo se mi rozjiždí potrat. A pak ještě dodal pokud to je jen spiněni/krvaceni tak o nic nejde ale pokud se to změni v normalni MS tak se jedna o potrat. A tak sem se ho zeptala jestli pokud potratim tak budu muset do nemocnice a on řekl že ne že pokud se to neuchitilo tak to s MS samo odejde a děloha se sama tak pročisti že tělo si takto pomuže samo. Naplanovanou kontrolu mam na 3.6 takže za tyden v patek. A ja sem se chtěla zeptat jestli se to už někomu stalo dneska sem si skusila udělat TT ale byl negativni a tak nevim. Je možne že sem to nepovedlo nebo je na test brzy??? To krvaceni sem měla jen od čtvrtku do soboty takže 3dny a bylo to slabe stačily mi jen intimky jen na noc sem si dala vložku ale jak sem rano vsatala tak byla čista a nebo jen bylo ukapnuto, a jak sem šla na wc na malou tak to ze mě vyšlo vice ale byla to jen čista krev. kdežto jak mivam MS tak sem zaprve jak děravej kbelik a zadruhy jde ze mě i sraženina vyloženě kusy. Tak ted nevim na čem jsem. Mám doma už dvouletou princeznu a pri ni sem take problemy neměla a take vim že každe těhotenstvi je jine jen by mě zajmalo co si mam myslet jestli to je normalni a nebo ne 😒 😒 moc bych byla rada kdyby se to povedlo a mala by měla sourozence. Předem děkuji za odpovědi a nazory 😉 😉

alexah89
26. kvě 2016

Nabral ti krev? co je to za blbost, ze jsi v 2 tt? 2 tt znamena, ze by mela byt ovulace (+/-).. bez poradneho vysetreni- ještě když mas nepravidelnou MS, ti nikdo nic nerekne.. zmen doktora a ten at zacne resit nepravidelnost.. ono totiž ani ovulovat nemusíš..

alelajda
autor
26. kvě 2016

nebral ani krev ani nedělal utz vše řekl jen od stolu a podle předchozich vyšetřenich ja sem mu řikala už davno že mi to chodi jak se řika podle větru.

alexah89
26. kvě 2016

tak zmen fakt doktora, tady není co vic resit.. třeba se postesti a mohlo to byt hnizdeni, ja jsem krvácela do 8. tt.. ale i tak, tohle ocividne není clovek na svém miste..

andreaandrejka
26. kvě 2016

Ve 2. týdnu těhotenství dochází k ovulaci, k oplození a dělení vajíčka které putuje do dělohy. Ve 2 tt ještě nejsi ani fakticky těhotná. Co to máš za doktora, když ti řekne takovou blbost? Být tebou našla bych si jiného dr., který ti upraví cyklus a následně zjistí jestli ovuluješ. Pak se odpíchneš dál.

werumka
26. kvě 2016

@alelajda To spineni mohla být právě ovulace. Zkus se zaměřit na její sledování, líp pak budeš znát průběh cyklu a případný termín další menstruace. Jak dlouhé máš cykly? Plus minus?

alelajda
autor
26. kvě 2016

no pokud to bylo hnizděni čemuž už trochu nevěřim spiše počitam s horši variantou abych nebyla zbytečně zklamana ale kdyby to bylo ono tak ten dnešni test byl asi brzo že se tam nic neoběvilo nebo už sem mohla apon vidět ducha???

alexah89
26. kvě 2016

ono spis nez ovulace nebo hnizdeni to mohla byt MS.. nemá to cenu resit na netu, opravdu bych zmenila doktora- hned, popsala mu znovu situaci, kdy ti nabere aspoň krev na HCG a pak vis na cem jsi a jak resit dal, nez si sledovat sama ovulaci, kdy poradne ani nevis, jak muze vypadat..
a ducha bys videt mohla 11.-12. DPO, ale vzhledem k tomu, ze nevis kdy byla, tezko rict, jestli je brzo..

alelajda
autor
26. kvě 2016

@werumka no někdy 28 někdy 34 jednu dobu už sem to měla i pravidelne že jsem to dostala vždy prvniho ale pak se to zase nějak pokazilo a už si to zase lita jak se ji zlibi ☹ a o mimi sme se pokoušeli až ted tento ciklus a vim že se to na poprve nepovede a když tak jen velmi zřídka

andreaandrejka
26. kvě 2016

@alelajda Já myslím, že na hnizdění bylo dost brzo, jelikož ve 2 tt se ještě nejedná o těhotenství. K uhnízdění dochází až zhruba týden po oplození, pak můžeš špinit.

alexah89
26. kvě 2016

@andreaandrejka pokud mela ms 18.4. tezko je ve 2 tt.....

werumka
26. kvě 2016

@alelajda Tak to nejsou nijak nepravidelne cykly. Když bys to dostala vždycky prvního, tak ani tehdy bys neměla totozne dlouhé cykly, protože každý měsíc je jinak dlouhý. Jeden má 30 dní, jeden 31... Na to se vůbec nevaz. Pokud máš rozptyl 28-34 dní, tak ovulace průměrně bude chodit mezi 14. a 20. Dnem cyklu. Ta fáze, která nastane po ovulaci he pak každý cyklus stejně dlouhá. Zkus to jeden cyklus sledovat, abys viděla, jestli tu fázi máš aspoň 10 dní dlouhou. To je nutné pro uchycení vajíčka. Kup si ovulacni testy, měř teplotu. To Ti dá nejlepší informaci o tom, jestli jsou hormony ok 😉

andreaandrejka
26. kvě 2016

@alexah89 Hlavně ve 2tt těhotenství nikdo nezjistí...

alelajda
autor
26. kvě 2016

@andreaandrejka no ja pravě nevim jestli sem byla v 2tt nebo ne. řekl bud to jste těhotna teprve dva tydny a nebo jde o potrat v rannem stadiu což se stava běžne jak přijdete za dva tydny tak už by to mohlo byt vidět a nebo se nemusi nic ukazat nebojte jak přijdete tak udělame celkovou kontrolu a odebereme krev a pak se uvidi co a jak

andreaandrejka
26. kvě 2016

@alelajda Já vůbec nechápu, jak ti doktor může říct...,,bud jste ve 2 tt nebo,,...Fakt změn doktora. 😉

werumka
26. kvě 2016

@andreaandrejka On ale řekl ".. Jste dva týdny těhotná", to přece je úplně v pořádku

andreaandrejka
26. kvě 2016

@werumka Žádný doktor nezjistí těhotenství ve 2 tt. Ani sebelepší ultrazvuk. Pokud ale myslel, že je těhotná 2 týdny jako takové, tak už by jí k tomu měl říct něco víc. V lepším případě by viděl něco na UZ, nebo měl vzít krev.

werumka
26. kvě 2016

@andreaandrejka Mně šlo o tu formulaci. O obsahu toho sdělení by se samozřejmě dalo dost polemizovat. Ale pokud má paní navíc negativní test, tak se o těhotenství asi opravdu nejedná.

andreaandrejka
26. kvě 2016

@werumka Právě. V příspěvku zakladatelka píše, že jí řekl, že je budto ve 2tt nebo...proto se divím. Bůhví jak to dr. myslel 🙂

alelajda
autor
26. kvě 2016

děvčata mam v tom dost zmatek je možne že jsem ho nepochopila nejlip 😒 😒 😒 a ted jsem akorad jen rozjela lavinu. Nevim co si mam myslet budu muset počkat do toho patku at vim na čem jsem, ja ani nevim kdy mohlo dojit k oplodněni jestli vubec k tomu došlo s manželem to skoušíme a nedivame se na to jaky je den nebo tak rikame si bud to klapne nebo ne akorad z toho doktora sem fakt v pasti

evulinka27
26. kvě 2016

@alelajda ono je totiž rozdíl být těhotná 2 týdny a být ve 2tt. Protože týdny se počítají od poslední ms. Takže 1tt je týden po poslední ms, 2tt je doba kolem ovulace, a pokud by jsi byla těhotná 2 týdny, tak to je 4tt. (mrkni tady do wiki, tam je to hezky rozepsané).
Každopádně ti krev vzít mohl, ale chápu, že utz nedělal, že to bylo brzy a třeba by tam ani nic neviděl.. těžko říct.. Držím palce, aby ti to vše dopadlo! 🙂

andreaandrejka
26. kvě 2016

@alelajda Já bych to nechala být a nestresovala bych se. Uvidíš co ti řekne na kontrole ten příští pátek. Může to být cokoli. Tady ale asi nic nevyřešíš ☹ Hlavně at jseš v pohodě.

werumka
26. kvě 2016

@alelajda Asi bych počkala do toho pátku, kdyby se Ti cokoli nezdálo, mela jsi nějaké bolesti, tak jdi dřív, aby se případně vyloučilo mimoděložní. Dělej si dál testy a uvidis.

alelajda
autor
26. kvě 2016

Děvčata nezlobte se, asi sem to zvrtala, všem se omlouvam, ja tedy počkam do patku a pak napišu jak sem dopadla jinak děkuji za nazory 🙂 😉 😉 😉

misisule
26. kvě 2016

Je fakt těžké se od něčeho odpíchnout, špinění mohla být ovulace nebo uhnizďování vajíčka, začínající menstruace (i raný potrat) ve všech případech budete mít negativní test. Doktor mohl udělat těhotenský test z krve, ale možná i to považoval za předčasné a tudíž zavádějící. Dva týdny mohl myslet po oplodnění, nikoli od poslední menstruace, pak by jeho postup seděl. Pokud vám nevyhovuje, samozřejmě máte na změnu lékaře právo a je lepší to učinit před těhotenstvím než v průběhu. 🙂
Asi vám nezbývá v tuto chvíli než počkat, zda se menstruace rozjede, nebo objevíte pozitivní těhotenský test. Snad vám na příští kontrole řeknou více 🙂.
Pokud začnete menstruovat, je i pro lékaře těžké s přesností určit, zda jde o velmi časný potrat, že se vajíčko nezahnízdilo, nebo se nezadařilo vůbec a je to normální ms. Napovědět může předtím nalezený tt pozitivní nebo s duchem, se slábnoucí tendencí, jiný charakter menstruace, často silnější, nebo nepatrné stopy na utz.
Tak počkejte, případně zkuste ob dva dny testovat a uvidíte, držím vám palce 🙂
Já osobně bych se přikláněla k názoru že šlo o ovulaci či uhnizďování, ale jak jste sama psala, nikdo vám tu neřekne... 🙂

alelajda
autor
26. kvě 2016

@misisule děkuji za nazor ja tedy počkam a pak dam vědět

baskervile
3. čer 2016

@alelajda Můžu se zeptat jak jsi dopadla na kontrole?Mám něco podobného a zajímá mě jak to s tebou dopadlo

alelajda
autor
5. čer 2016

@baskervile ja sem o to přišla tak se budeme pokušet dal

baskervile
9. čer 2016

@alelajda To mě mrzí,já už to mám za sebou dvakrát 😒

kolibricek36
9. čer 2016

@alelajda ahoj, chci jen podpořit, nestrácej naději, když to vyšlo jednou tak vyjde zas ..
Vím je to moc těžké, ale nemůžem se užírat minulosti, ale dívat se do budoucna ... snad se brzy zadaří ....

alelajda
autor
10. čer 2016

no ono to asi vice boli když vim že sem byla těhotna a pak sem o to přišla, možna kdybych o tom nevěděla tak by to tak nebolelo, doma sice už mam dvoudetou princeznu ale chtěla sem pro ni ještě sourozence s nejmensim věkovym rozdilem no nevyšlo to tak se zadaři jindy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru