Je možné otěhotnět 5 měsíců po porodu? Kojím, MS nebyla

misa147
18. led 2017

Je mozne otehotnet 5 mesicu po porodu pri plnem kojeni a jeste nebyla menstruace?

sapinek
18. led 2017

Ano, je. Známá takto otěhotněla v šestinedělí. Je to menší šance než při "normálním" 🙂 stavu (nekojení, s MS), ale možné to rozhodně je.

astyna
18. led 2017

i během 6nedělí - tchýně takhle počala mého manžela 🙂 kojila asi 12x denně, sex byl jen jednou a bylo to...někdy si ta příroda fakt cestu najde :D

mlynkova85
18. led 2017

@astyna jj znám tchýně má takhle další 2 děti 🙂

misa147
autor
18. led 2017

😩

kucerka17
18. led 2017

kamarádka otěhotněla 7 týden po porodu, takže možné to opravdu je 🙂 má ročního chlapečka a 2m holčičku, kojí stále a to oba 🙂 jen už si dává pozor 🙂

lucinka58
18. led 2017

@misa147 Jojo, jde to 🙂 Kámoška takhle otěhotněla 3 měsíc po porodu a plně kojila a menstruaci nedostala 🙂 Kojení není antikoncepce 🙂 I když u mě bylo - musela jsem odstavit abych znovu otěhotněla 🙂

kstablova
18. led 2017

moje kamarádka otěhotněla hned po šestinedělí s plně kojeným miminkem... ovulace probíhá před menstruací, takže je to dost možné.

verusky
18. led 2017

no jasne... to snad vi kazdy... nektere zeny to tak i chteji, dve deti za sebou, ale zase tam se nemusi zadarit... no holt k Vam miminko chtelo 🙂 bude to zahul, ale da se 🙂 je tady vic mamin... ja mam deti dvakrat po sestnacti mesicich... budes to mit jeste horsi nez ja, ale zase budes driv mit deti na hrani 🙂

verinikki
18. led 2017

Určitě. Kojení není antikoncepce, pouze může prodlužovat dobu, kdy není ještě cyklus v pořádku díky hormonům. Může se stát, že zrovna ten měsíc už dojde k nastolení normálního cyklu a akorát to ještě nevíte - první menstruace se jako průvodní jev dostaví až po první ovulaci a neoplodnění.

verinikki
18. led 2017

@misa147
Jej, teď jsem si všimla toho smutného obličeje...bude to záhul první rok, zvláště pokud nemáte k dispozici rodinu, ale pak se to mnohokrát vrátí zpátky - ten rok rozdílu mezi děckama je cca od roku perfektní - vyhrajou si s malou pomocí sami🙂
Akorát bych se někoho přeptala, co a jak s tím kojením v těhotenství, vyčerpávající je to už samo o sobě - jedno jak druhé.
Každopádně držím palce a přeju hodně sil.

absintka19
18. led 2017

@misa147 jasne ze je mozne. Kojeni neni antikoncepce 🙂 od toho jsou tu napr.kondomy 🙂 toto nepochopim ale drzim vam palce, manzel a svagr jsou od sebe 11mesicu a jejich mama to prezila i pti studiu na VS a praci 🙂

misa147
autor
18. led 2017

No tak dalsi dite by jsme si urcite nenechali tak snad z toho nic nebude

astyna
18. led 2017

Já se ti nedívím. Taky bych to nedala. Nemám na to povahu. Tchýně se z toho málem zbláznila a nevzpomíná na to dobře. Jeden syn byl sunarový (takže složitě namíchat mléko + pokaždé vyvařit lahve + vyvářka plenek), další už kojený, ale zase plačtivý a kolikový jak sviňa. Takže v noci se téměř 4 roky nevyspala a radila mi, ať si děti víc užiju a nespěchám, že z toho nic neměla a spíš si pak užila dceru (7 let po nejstarším synovi). Já to vidím stejně - druhátko budeme mít v téměř 2 letech syna a klidně bych i počkala, kdybych tušila, že to vyjde napoprvé.

misa147
autor
18. led 2017

Tak my uz mame 2 deti a 3 neprichazi v. Uvahu :/ jenze co ted cekat a pak krinejhoesim unterupce? Nebo vzit postinor?

odula
18. led 2017

😖

verusky
18. led 2017

@misa147 postinor se bere do 72 hodin...?? ja bych si ho nechala... chtelo prijit... jednou Ti to vynahradi... moje mama je z deseti deti a ten, ja nevim, sesty, mamince pry vzdycky rikaval- mamenko, ja jsem tak rad, zes nebyla moderni...
ja mam ctyri, jsem na ne sama, z toho nejmensi ma rok... nevyspala jsem se a cekam, kdy to konecne bude dobre, ale rikam si taky, ze to nejhorsi mam uz za sebou...
zvaz, napis si... ja bych neumela vzit zivot, kdyz k tomu neni opravdu nevyhnutelny duvod. ale jsme samozrejme kazda jina 🙂

lenkaluk
18. led 2017

@misa147 mozne to je. A ty mas nejake priznaky? Delala sis test?

misa147
autor
18. led 2017

@lenkaluk ne je to teprve druhy den po nehode uvazovala sem nad postinorem ale skrz kojeni nechci kvuli kojenemu diteti jelikoz me jeste zitra ceka zakrok u zubarky a atb na zuby

verusky
18. led 2017

a tak treba z toho nic nebude...

verusky
18. led 2017

ovsem pro jistotu... zajdi do nemocnice, ja myslim, ze Ti daji nejake antikoncepcni tablety, co muzes i pri kojeni. nebo si tam zavolej 🙂 misto postinoru davaji treba sest tablet.

elca77
19. led 2017

@misa147
Ano bohužel Ano, otěhotněla jsem 3.5 po porodu s plným kojením, ale menstruaci jsem měla.☹

leilunka
19. led 2017

můj brácha je starší jak já o 11 měsíců, myslíš že to nejde? 🙂 Já jsem dukazem že jde 🙂

jaja01k
19. led 2017

Možné to samozřejmě je, ale myslím si, že pravděpodobnost je malá, pokud to byla jen jedna nehoda a jinak si dáváte pozor.

misa147
autor
19. led 2017

@jaja01k to doufam ze je mala 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru